Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: bierute » 10 lis 2016, 10:57

J.Szubińska-Piszczek pisze:Rzeczywiście. Najlepszym przykładem zrezygnowania z płotów jest Kanał Wolicki. Albo Szpital Medicover. Albo blok Sarmacka 18.
hehe, oczywiście najlepszą obrona jest atak. Z braku argumentów jedni kąsają jadowicie, ci bardziej przyzwoici po prostu milkną. Najgorzej to odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Ja nie mam już wątpliwości z kolei co do intencji Pani radnej - jej obecność na forum oprócz agitki politycznej to przede wszystkim działanie na rzecz ŚOB - obrona Częstochowy, kąsanie, zwodzenie, awanturnictwo.

Tak się składa, ze szpital to miejsce, gdzie ratuje się życie i zdrowie i jestem w stanie dopuścić jego ogrodzenie, choć tego nie pochwalam. Ogrodzenie kanałku - jego twórcom przyświecał ponoć podobny cel. Jaki cel przyświecał ŚOB? Pokazać mieszkańcom, gdzie ich miejsce: my jesteśmy tu, a wam wara. Daliście kasę, a teraz czekajcie aż pozwolimy wam tu wejść. Tyle, ze nie każdy jak Pani radna złoży wtedy uszy po sobie, bo nie każdy prezentuje służalcze podejście do kk.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 10 lis 2016, 10:14

Ja mam tylko nadzieję, że po wytyczeniu parkingów na skrajnych pasach jezdni nikomu nie przyjdzie do głowy "po chrześcijańsku" zrobić nam z przylegających trawników "jesieni średniowiecza"... "Przecież ja na skos... tylko jednym kółeczkiem w trawnik... i przecież to jest tylko błocko, bo trawy to tu już nie ma..."

Te krzewy wycięte pod scenę półtora roku temu, to w końcu wróciły, czy nie?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 10 lis 2016, 9:39

J.Szubińska-Piszczek pisze:Rzeczywiście. Najlepszym przykładem zrezygnowania z płotów jest Kanał Wolicki. Albo Szpital Medicover. Albo blok Sarmacka 18.
Szanowna Pani Radna, wielokrotnie wstrzymywałem się z komentarzem ale tym razem wypada zareagować. Zaznaczę, że nie jestem przeciwny budowie Świątyni, jednak kwestia płotu jest moim zdaniem nie do zaakceptowania. Proszę odpowiedzieć na pytanie. Czy inwestycje Sarmacja 18 lub Szpital Medicover korzystały z tak wielkich dotacji ze środków publicznych? Jak się nie mylę to nie. Muzeum POLIN, tak przez Panią krytykowane za współfinansowanie z budżetu, nie jest ogrodzone najtańszym płotem z OBI czy CASTORAMY a jak widzę nikt go nie dewastuje. Moim zdaniem Świątynia ma łączyć a nie dzielić. Niestety działania poczynane przy inwestycji (m.in. montaż płotu w nocy i nad ranem, niszczenie zieleni) jak na razie nie wpływają dobrze na relacje pomiędzy jej zwolennikami a przeciwnikami.

batmanos
przybysz
przybysz

Post autor: batmanos » 10 lis 2016, 9:14

J.Szubińska-Piszczek pisze:
batmanos pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Rozumiem, że jest Pan darczyńcą.
Niestety niewiele Pani rozumie.
Może to Pan niewiele rozumie? Jeśli nie jest Pan darczyńcą, to jakim cudem ŚOB została wybudowana za Pańskie pieniądze?
O podatku słyszała?
220mln zł z budżetu naszego, to mało za taką paskudę?!

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 lis 2016, 7:59

Mnie się wydawało, że kościół powinien dawać przykład. Ale pewnie mam rację, wydaje mi się.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 lis 2016, 7:02

Rzeczywiście. Najlepszym przykładem zrezygnowania z płotów jest Kanał Wolicki. Albo Szpital Medicover. Albo blok Sarmacka 18.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 10 lis 2016, 1:11

Kiedyś popularne były kawały z serii "Jaki jest szczyt...?" - i w tym przypadku można przytoczyć już nie kawał, ale niezły żart, albo jak ktoś woli kpinę (z ludzi): Jaki jest szczyt bezczelności? Wybudować sobie siedzibę i odgrodzić się płotem od inwestorów. (I to w dodatku w dzielnicy, która celowo zrezygnowała z płotów.) :lol:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 09 lis 2016, 23:21

J.Szubińska-Piszczek pisze:Może to Pan niewiele rozumie? Jeśli nie jest Pan darczyńcą, to jakim cudem ŚOB została wybudowana za Pańskie pieniądze?
Myśli Pani, że jeśli próba zagadania tematu sprawi, że ludzie zapomną, ile pieniędzy z budżetu – czyli każdego obywatela – zostało wpompowanych w to szkaradztwo w ramach przekupstwa politycznego wobec kościoła? Zwłaszcza, że ostatnio okazało się, że ten paskudny gmach pochłonął 220 milionów złotych, więcej niż dotąd ujawniano. :evil:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 lis 2016, 23:18

batmanos pisze:
batmanos pisze:Swoją drogą, gdyby Pani radna orientowała się chociaż trochę w swojej wierze to łatwo by sobie wydedukowała, o co w tym wszystkim chodzi i jaki jest jej cel. Tym samym fakt, czy ktoś czekał czy nie czekał na kolejne posągi, budynki za miliony na które wydawane są nasze pieniądze nie ma tutaj żadnego uzasadnienia.
Rozumiem, że jest Pan darczyńcą.
Może to Pan niewiele rozumie? Jeśli nie jest Pan darczyńcą, to jakim cudem ŚOB została wybudowana za Pańskie pieniądze?

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 09 lis 2016, 22:54

Warto dodać, że ulice al. Rzeczypospolitej i Hlonda mają pozostać przejezdne z wyjątkiem krótkich momentów przejazdu kawalkady z VIP-ami.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 09 lis 2016, 22:43

Mapa-Dojazdu.jpg

batmanos
przybysz
przybysz

Post autor: batmanos » 09 lis 2016, 22:32

batmanos pisze:Swoją drogą, gdyby Pani radna orientowała się chociaż trochę w swojej wierze to łatwo by sobie wydedukowała, o co w tym wszystkim chodzi i jaki jest jej cel. Tym samym fakt, czy ktoś czekał czy nie czekał na kolejne posągi, budynki za miliony na które wydawane są nasze pieniądze nie ma tutaj żadnego uzasadnienia.

mania9
przybysz
przybysz

Post autor: mania9 » 09 lis 2016, 21:16

Ja w kwestii technicznej - nie znalazłam konkretnej informacji jak ma być zorganizowany ruch samochodowy przez cały ten weekend?
Na stronie śo mapka dojazdu wskazuje, że 1 pas Rzeczypospolitej będzie przeznaczony na parking, co daje nadzieję, że drugi będzie przejezdny - ale czy na pewno? wyjeżdżam i chciałabym wiedzieć czy będzie to wykonalne.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 lis 2016, 8:19

monte_cristo
przybysz
przybysz

Post autor: monte_cristo » 08 lis 2016, 21:06

batmanos pisze:Rozumiem, że płotek sobie zwijają? Czy trzeba będzie im w tym pomóc? Orientuje się ktoś gdzie i od kogo takie informacje można uzyskać?
Wylałeś tyle żółci, a z tego co piszesz widać, że średnio Cię ten temat wcześniej interesował, bo gdyby było inaczej to dawno wiedziałbyś jakie jest stanowisko w tej kwestii :roll:

Zablokowany

Wróć do „Miasto żyje...”