Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: pntb » 09 lis 2016, 23:21

J.Szubińska-Piszczek pisze:Może to Pan niewiele rozumie? Jeśli nie jest Pan darczyńcą, to jakim cudem ŚOB została wybudowana za Pańskie pieniądze?
Myśli Pani, że jeśli próba zagadania tematu sprawi, że ludzie zapomną, ile pieniędzy z budżetu – czyli każdego obywatela – zostało wpompowanych w to szkaradztwo w ramach przekupstwa politycznego wobec kościoła? Zwłaszcza, że ostatnio okazało się, że ten paskudny gmach pochłonął 220 milionów złotych, więcej niż dotąd ujawniano. :evil:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 lis 2016, 23:18

batmanos pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:
batmanos pisze:Swoją drogą, gdyby Pani radna orientowała się chociaż trochę w swojej wierze to łatwo by sobie wydedukowała, o co w tym wszystkim chodzi i jaki jest jej cel. Tym samym fakt, czy ktoś czekał czy nie czekał na kolejne posągi, budynki za miliony na które wydawane są nasze pieniądze nie ma tutaj żadnego uzasadnienia.
Rozumiem, że jest Pan darczyńcą.
Niestety niewiele Pani rozumie.
Może to Pan niewiele rozumie? Jeśli nie jest Pan darczyńcą, to jakim cudem ŚOB została wybudowana za Pańskie pieniądze?

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 09 lis 2016, 22:54

Warto dodać, że ulice al. Rzeczypospolitej i Hlonda mają pozostać przejezdne z wyjątkiem krótkich momentów przejazdu kawalkady z VIP-ami.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 09 lis 2016, 22:43

Mapa-Dojazdu.jpg

batmanos
przybysz
przybysz

Post autor: batmanos » 09 lis 2016, 22:32

J.Szubińska-Piszczek pisze:
batmanos pisze:Swoją drogą, gdyby Pani radna orientowała się chociaż trochę w swojej wierze to łatwo by sobie wydedukowała, o co w tym wszystkim chodzi i jaki jest jej cel. Tym samym fakt, czy ktoś czekał czy nie czekał na kolejne posągi, budynki za miliony na które wydawane są nasze pieniądze nie ma tutaj żadnego uzasadnienia.
Niestety niewiele Pani rozumie.

mania9
przybysz
przybysz

Post autor: mania9 » 09 lis 2016, 21:16

Ja w kwestii technicznej - nie znalazłam konkretnej informacji jak ma być zorganizowany ruch samochodowy przez cały ten weekend?
Na stronie śo mapka dojazdu wskazuje, że 1 pas Rzeczypospolitej będzie przeznaczony na parking, co daje nadzieję, że drugi będzie przejezdny - ale czy na pewno? wyjeżdżam i chciałabym wiedzieć czy będzie to wykonalne.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 lis 2016, 8:19

monte_cristo
przybysz
przybysz

Post autor: monte_cristo » 08 lis 2016, 21:06

batmanos pisze:Rozumiem, że płotek sobie zwijają? Czy trzeba będzie im w tym pomóc? Orientuje się ktoś gdzie i od kogo takie informacje można uzyskać?
Wylałeś tyle żółci, a z tego co piszesz widać, że średnio Cię ten temat wcześniej interesował, bo gdyby było inaczej to dawno wiedziałbyś jakie jest stanowisko w tej kwestii :roll:

batmanos
przybysz
przybysz

Post autor: batmanos » 08 lis 2016, 16:59

Rozumiem, że płotek sobie zwijają? Czy trzeba będzie im w tym pomóc? Orientuje się ktoś gdzie i od kogo takie informacje można uzyskać?
Swoją drogą, gdyby Pani radna orientowała się chociaż trochę w swojej wierze to łatwo by sobie wydedukowała, o co w tym wszystkim chodzi i jaki jest jej cel. Tym samym fakt, czy ktoś czekał czy nie czekał na kolejne posągi, budynki za miliony na które wydawane są nasze pieniądze nie ma tutaj żadnego uzasadnienia. Mam tylko nadzieję, że koperta na mszę będzie gruba i przeżyję Panie piękny event otwarcia w tym jakże majestatyczny przybytku naszej wiary !!

P.S - z betonem się nie walczy, beton się kruszy :)

depesza
przybysz
przybysz

Post autor: depesza » 08 lis 2016, 12:21

bierute pisze:
KONSI pisze:Kolejny temat założony przez p.radną -wg mojego zdania- aby rozjuszyć , zirytować mieszkańców MW . Dla mnie nie pojmuje Pani że w Wilanowie żyją ludzie wielu kultur religijnych i Chrześcijanie , Żydzi , Muzułmanie itd . Stara się Pani narzucić swój pogląd innym (...)
Ale to właśnie metoda tego środowiska politycznego z jakiego się pani radna wywodzi. My way or highway. A po polsku: Mój albo ch.j.
Otóż to, trafione w samo sedno. Na szczęście społeczeństwo się laicyzuje, czy tego pani z pisu chce, czy nie.

PS. Swój stosunek do mieszkańców Wilanowa "świątynia" pokazała, jak zniszczyli krzewy na Alei Rzeczypospolitej na jakiś swój festyn. Teraz też będziecie dewastować?

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 08 lis 2016, 9:36

Wspaniale, tylko, że wiadomo o tym co najmniej od tygodnia. Wracając do meritum. Czy już wiemy jakie są przewidywane utrudnienia w komunikacji lub ograniczenia w ruchu?

Tomasz23
przybysz
przybysz

Post autor: Tomasz23 » 08 lis 2016, 8:56

W piątek świątynia tylko dla sponsorów :)

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... ujemy.html

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 08 lis 2016, 0:07

bierute pisze:
KONSI pisze:Kolejny temat założony przez p.radną -wg mojego zdania- aby rozjuszyć , zirytować mieszkańców MW . Dla mnie nie pojmuje Pani że w Wilanowie żyją ludzie wielu kultur religijnych i Chrześcijanie , Żydzi , Muzułmanie itd . Stara się Pani narzucić swój pogląd innym (...)
Ale to właśnie metoda tego środowiska politycznego z jakiego się pani radna wywodzi. My way or highway. A po polsku: Mój albo ch.j.

Też z niego się wywodzę ale staram się szukać punktów wspólnych z innymi ludźmi -nawet o innych poglądach- na tematy związanie z Wilanowem .
KZ

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 07 lis 2016, 22:26

Nie przesadzajcie. Są osoby, dla których jest to ważne wydarzenie. Tak samo, jak domagamy się tolerancji dla naszych poglądów, tak samo bądźmy tolerancyjni dla innych.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 07 lis 2016, 22:04

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”