Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: KONSI » 07 lis 2016, 21:17

A dodatkowo uważam że ŚOB za sto lat będzie meczetem :( niestety taka prawda
KZ

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 07 lis 2016, 21:15

Kolejny temat założony przez p.radną -wg mojego zdania- aby rozjuszyć , zirytować mieszkańców MW . Dla mnie nie pojmuje Pani że w Wilanowie żyją ludzie wielu kultur religijnych i Chrześcijanie , Żydzi , Muzułmanie itd . Stara się Pani narzucić swój pogląd innym , wszyscy mamy się cieszyć że ŚOB jest otwierany i to w formie (forma budynku) która budzi dyskusje. Nigdy nie będzie tak że wszystkim się dogodzi.
KZ

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 07 lis 2016, 8:57

bierute pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Szczerze? Odebrało mi mowę...
uffff...
To samo sobie pomyślałem.

A tak w temacie chwalenia się pochodzeniem - ktoś się pochwali skąd pochodzić będzie informacja o ewentualnych utrudnieniach w ruchu? Czy nie będzie żadnych? :)

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 06 lis 2016, 21:46

J.Szubińska-Piszczek pisze:Szczerze? Odebrało mi mowę...
uffff...

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 06 lis 2016, 15:12

A ja
droga Karolino czekałem i mam takie samo pochodzenie jak nie lepsze.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 lis 2016, 0:32

Szczerze? Odebrało mi mowę...

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 06 lis 2016, 0:13

J.Szubińska-Piszczek pisze:
karolina84 pisze:Niewiarygodne, iż niektórzy nie widzą różnicy między muzeum, a kolejnym (5 w promieniu 2 kilometrów) wybudowanym nie wiadomo po co i na co kościołem...
Polacy na ten "kolejny kościół" czekali 225 lat.
karolina84 pisze:Na marginesie, mam nadzieję, iż te obchody nie pozbawią mnie możliwości wyjechania bez przeszkód z domu, bo imprez w świątyni mam już powyżej uszu!
Zakładam, że wprowadzając się do MW miała Pani wiedzę i świadomość, co oznacza takie sąsiedztwo.
Kto niby czekał? Polka z pochodzenia i Warszawianka z urodzenia i jakoś nie czekałam. Zawsze powtarzałam, że miliony na kościół to można wydawać, jak nie ma innych potrzeb, nie wtedy kiedy dzieci nie mają co jeść, a chorzy ludzie muszą korzystać ze wsparcia fundacji, żeby swoją chorobę leczyć za granicą. Nie wiem, kto i jakim prawem wydał miliony na ten pseudo kościół, którzy Ci łaskawi nazywają wyciskarką do cytryn, a Ci mniej zwykłą d....z odchodem, ale tak długo jak kościół kosztem zwykłych ludzi będzie żyłował budżet będę anty.
Do pani radnej - mieszkałem w pobliżu wielu kościołów i żaden nie miał na szczęście i niestety takiego wpływu na moje życie ,i co więcej wspaniała świątynia nie informowała wcześniej, że będzie urządzała jakieś chore święta i się otwierała z obecnością ludzi, których nigdy, nie tylko w Wilanowie, nie życzyłabym sobie oglądać. Każdy jest równy, ja nie utrudniam życia im i proszę nie utrudniać mojego życia, ja i gros ludzi na miasteczku ciężko pracuje, więc niech ludzie niepracujący i pracy nie znający typu księżą nie utrudniają nam życia!!

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 23:04

pntb pisze:Cudowny człowiek. Tyle że dla Pani potwór!
Nie wiem o kim Pan pisze, a zarzuca mi Pan takie stwierdzenia :shock:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 05 lis 2016, 21:56

J.Szubińska-Piszczek pisze:
pntb pisze:państwowe pieniądze dojone były na muzeum.
Co za słownictwo? Ksiądz przodek pewnie się w grobie przewraca.
Co za urocza hipokryzja. :) Proszę się nie bać, księdzem był głównie dlatego, że inaczej trudno było wtedy coś znaczyć w nauce. A ta pasjonowała go znacznie bardziej. Cudowny człowiek. Tyle że dla Pani potwór! Myślę, że dzisiaj opluwałaby Pani go nie takimi wyrazami... Bo niezwykle zależało mu na sile instytucji państwowych Polski i Litwy. Kosztem monowładzy i ideologii.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 20:15

Pietro pisze:
Pimo pisze: I program uroczystości w dn. 11 listopada:
do kompletu brakuje pokazu filmu krauzego...
Chyba uroczystości się Panu pomyliły.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 20:13

pntb pisze:Ponieważ wśród postulujących jego budowę był najsłynniejszy z moich przodków (usprawiedliwia go pewnie to, że był księdzem)...
(...) Tym zabawniejsi są hipokryci przekonujący, że państwowe pieniądze dojone były na muzeum.
Co za słownictwo? Ksiądz przodek pewnie się w grobie przewraca.

Awatar użytkownika
Pietro
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Pietro » 05 lis 2016, 12:16

Pimo pisze: I program uroczystości w dn. 11 listopada:

9:00-10:00 Msza Święta z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej
10:15 Rozdanie pamiątkowych medali z okazji otwarcia Wotum Wdzięczności oraz medali Zasłużonego Darczyńcy przybyłym Ofiarodawcom
12:00-13:00 Msza Święta z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej
13:15 Rozdanie pamiątkowych medali z okazji otwarcia Wotum Wdzięczności oraz medali Zasłużonego Darczyńcy przybyłym Ofiarodawcom
11:00-16:00 Zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w budowie
17:00-18:00 Koncert przedpremierowy Przymierze” z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej
20:00-21:00 Premiera utworu Przymierze z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej
do kompletu brakuje pokazu filmu krauzego...

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 05 lis 2016, 11:15

J.Szubińska-Piszczek pisze:Polacy na ten "kolejny kościół" czekali 225 lat.
Ponieważ wśród postulujących jego budowę był najsłynniejszy z moich przodków (usprawiedliwia go pewnie to, że był księdzem), to po zobaczeniu efektów końcowych, wycofuję rodzinne poparcie dla inwestycji. Zamiast oświetlenia w nocy, wyciskarka nadaje się raczej do zasłaniania w dzień. :mrgreen:

A tak na poważnie – sądzę, że poza dętymi uroczystościami kościelno-państwowymi sąsiedztwo ŚOB nie będzie bardzo uciążliwe. Odpustowa tandeta w Licheniu nadal będzie przyciągała swym gigantyzmem mocniej niż zła, ale jednak w nowoczesna architektura ŚOB. A muzeum szykuje się kalibru wystawy powiatowej sztuki ludowej. Nic ważnego, nic ciekawego. Tym zabawniejsi są hipokryci przekonujący, że państwowe pieniądze dojone były na muzeum.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 10:35

karolina84 pisze:Niewiarygodne, iż niektórzy nie widzą różnicy między muzeum, a kolejnym (5 w promieniu 2 kilometrów) wybudowanym nie wiadomo po co i na co kościołem...
Polacy na ten "kolejny kościół" czekali 225 lat.
karolina84 pisze:Na marginesie, mam nadzieję, iż te obchody nie pozbawią mnie możliwości wyjechania bez przeszkód z domu, bo imprez w świątyni mam już powyżej uszu!
Zakładam, że wprowadzając się do MW miała Pani wiedzę i świadomość, co oznacza takie sąsiedztwo.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 05 lis 2016, 8:03

Arktik pisze:Może trochę przyziemne pytanie zadam, ale czy ktoś się orientuje czy po otwarciu ŚOB będzie ładnie oświetlona nocą?
Też mnie to ciekawi. I faktycznie brak informacji na temat dostępności ŚOB, komunikacji itp.

I plot zniknie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”