Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
batmanos
przybysz
przybysz

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: batmanos » 08 lis 2016, 16:59

Rozumiem, że płotek sobie zwijają? Czy trzeba będzie im w tym pomóc? Orientuje się ktoś gdzie i od kogo takie informacje można uzyskać?
Swoją drogą, gdyby Pani radna orientowała się chociaż trochę w swojej wierze to łatwo by sobie wydedukowała, o co w tym wszystkim chodzi i jaki jest jej cel. Tym samym fakt, czy ktoś czekał czy nie czekał na kolejne posągi, budynki za miliony na które wydawane są nasze pieniądze nie ma tutaj żadnego uzasadnienia. Mam tylko nadzieję, że koperta na mszę będzie gruba i przeżyję Panie piękny event otwarcia w tym jakże majestatyczny przybytku naszej wiary !!

P.S - z betonem się nie walczy, beton się kruszy :)

depesza
przybysz
przybysz

Post autor: depesza » 08 lis 2016, 12:21

bierute pisze:
KONSI pisze:Kolejny temat założony przez p.radną -wg mojego zdania- aby rozjuszyć , zirytować mieszkańców MW . Dla mnie nie pojmuje Pani że w Wilanowie żyją ludzie wielu kultur religijnych i Chrześcijanie , Żydzi , Muzułmanie itd . Stara się Pani narzucić swój pogląd innym (...)
Ale to właśnie metoda tego środowiska politycznego z jakiego się pani radna wywodzi. My way or highway. A po polsku: Mój albo ch.j.
Otóż to, trafione w samo sedno. Na szczęście społeczeństwo się laicyzuje, czy tego pani z pisu chce, czy nie.

PS. Swój stosunek do mieszkańców Wilanowa "świątynia" pokazała, jak zniszczyli krzewy na Alei Rzeczypospolitej na jakiś swój festyn. Teraz też będziecie dewastować?

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 08 lis 2016, 9:36

Wspaniale, tylko, że wiadomo o tym co najmniej od tygodnia. Wracając do meritum. Czy już wiemy jakie są przewidywane utrudnienia w komunikacji lub ograniczenia w ruchu?

Tomasz23
przybysz
przybysz

Post autor: Tomasz23 » 08 lis 2016, 8:56

W piątek świątynia tylko dla sponsorów :)

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... ujemy.html

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 08 lis 2016, 0:07

bierute pisze:
KONSI pisze:Kolejny temat założony przez p.radną -wg mojego zdania- aby rozjuszyć , zirytować mieszkańców MW . Dla mnie nie pojmuje Pani że w Wilanowie żyją ludzie wielu kultur religijnych i Chrześcijanie , Żydzi , Muzułmanie itd . Stara się Pani narzucić swój pogląd innym (...)
Ale to właśnie metoda tego środowiska politycznego z jakiego się pani radna wywodzi. My way or highway. A po polsku: Mój albo ch.j.

Też z niego się wywodzę ale staram się szukać punktów wspólnych z innymi ludźmi -nawet o innych poglądach- na tematy związanie z Wilanowem .
KZ

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 07 lis 2016, 22:26

Nie przesadzajcie. Są osoby, dla których jest to ważne wydarzenie. Tak samo, jak domagamy się tolerancji dla naszych poglądów, tak samo bądźmy tolerancyjni dla innych.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 07 lis 2016, 22:04

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 07 lis 2016, 21:17

A dodatkowo uważam że ŚOB za sto lat będzie meczetem :( niestety taka prawda
KZ

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 07 lis 2016, 21:15

Kolejny temat założony przez p.radną -wg mojego zdania- aby rozjuszyć , zirytować mieszkańców MW . Dla mnie nie pojmuje Pani że w Wilanowie żyją ludzie wielu kultur religijnych i Chrześcijanie , Żydzi , Muzułmanie itd . Stara się Pani narzucić swój pogląd innym , wszyscy mamy się cieszyć że ŚOB jest otwierany i to w formie (forma budynku) która budzi dyskusje. Nigdy nie będzie tak że wszystkim się dogodzi.
KZ

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 07 lis 2016, 8:57

bierute pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Szczerze? Odebrało mi mowę...
uffff...
To samo sobie pomyślałem.

A tak w temacie chwalenia się pochodzeniem - ktoś się pochwali skąd pochodzić będzie informacja o ewentualnych utrudnieniach w ruchu? Czy nie będzie żadnych? :)

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 06 lis 2016, 21:46

J.Szubińska-Piszczek pisze:Szczerze? Odebrało mi mowę...
uffff...

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 06 lis 2016, 15:12

A ja
droga Karolino czekałem i mam takie samo pochodzenie jak nie lepsze.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 lis 2016, 0:32

Szczerze? Odebrało mi mowę...

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 06 lis 2016, 0:13

J.Szubińska-Piszczek pisze:
karolina84 pisze:Niewiarygodne, iż niektórzy nie widzą różnicy między muzeum, a kolejnym (5 w promieniu 2 kilometrów) wybudowanym nie wiadomo po co i na co kościołem...
Polacy na ten "kolejny kościół" czekali 225 lat.
karolina84 pisze:Na marginesie, mam nadzieję, iż te obchody nie pozbawią mnie możliwości wyjechania bez przeszkód z domu, bo imprez w świątyni mam już powyżej uszu!
Zakładam, że wprowadzając się do MW miała Pani wiedzę i świadomość, co oznacza takie sąsiedztwo.
Kto niby czekał? Polka z pochodzenia i Warszawianka z urodzenia i jakoś nie czekałam. Zawsze powtarzałam, że miliony na kościół to można wydawać, jak nie ma innych potrzeb, nie wtedy kiedy dzieci nie mają co jeść, a chorzy ludzie muszą korzystać ze wsparcia fundacji, żeby swoją chorobę leczyć za granicą. Nie wiem, kto i jakim prawem wydał miliony na ten pseudo kościół, którzy Ci łaskawi nazywają wyciskarką do cytryn, a Ci mniej zwykłą d....z odchodem, ale tak długo jak kościół kosztem zwykłych ludzi będzie żyłował budżet będę anty.
Do pani radnej - mieszkałem w pobliżu wielu kościołów i żaden nie miał na szczęście i niestety takiego wpływu na moje życie ,i co więcej wspaniała świątynia nie informowała wcześniej, że będzie urządzała jakieś chore święta i się otwierała z obecnością ludzi, których nigdy, nie tylko w Wilanowie, nie życzyłabym sobie oglądać. Każdy jest równy, ja nie utrudniam życia im i proszę nie utrudniać mojego życia, ja i gros ludzi na miasteczku ciężko pracuje, więc niech ludzie niepracujący i pracy nie znający typu księżą nie utrudniają nam życia!!

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 23:04

pntb pisze:Cudowny człowiek. Tyle że dla Pani potwór!
Nie wiem o kim Pan pisze, a zarzuca mi Pan takie stwierdzenia :shock:

Zablokowany

Wróć do „Miasto żyje...”