Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: pntb » 05 lis 2016, 21:56

J.Szubińska-Piszczek pisze:
pntb pisze:państwowe pieniądze dojone były na muzeum.
Co za słownictwo? Ksiądz przodek pewnie się w grobie przewraca.
Co za urocza hipokryzja. :) Proszę się nie bać, księdzem był głównie dlatego, że inaczej trudno było wtedy coś znaczyć w nauce. A ta pasjonowała go znacznie bardziej. Cudowny człowiek. Tyle że dla Pani potwór! Myślę, że dzisiaj opluwałaby Pani go nie takimi wyrazami... Bo niezwykle zależało mu na sile instytucji państwowych Polski i Litwy. Kosztem monowładzy i ideologii.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 20:15

Pietro pisze:
Pimo pisze: I program uroczystości w dn. 11 listopada:
do kompletu brakuje pokazu filmu krauzego...
Chyba uroczystości się Panu pomyliły.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 20:13

pntb pisze:Ponieważ wśród postulujących jego budowę był najsłynniejszy z moich przodków (usprawiedliwia go pewnie to, że był księdzem)...
(...) Tym zabawniejsi są hipokryci przekonujący, że państwowe pieniądze dojone były na muzeum.
Co za słownictwo? Ksiądz przodek pewnie się w grobie przewraca.

Awatar użytkownika
Pietro
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Pietro » 05 lis 2016, 12:16

Pimo pisze: I program uroczystości w dn. 11 listopada:

9:00-10:00 Msza Święta z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej
10:15 Rozdanie pamiątkowych medali z okazji otwarcia Wotum Wdzięczności oraz medali Zasłużonego Darczyńcy przybyłym Ofiarodawcom
12:00-13:00 Msza Święta z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej
13:15 Rozdanie pamiątkowych medali z okazji otwarcia Wotum Wdzięczności oraz medali Zasłużonego Darczyńcy przybyłym Ofiarodawcom
11:00-16:00 Zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w budowie
17:00-18:00 Koncert przedpremierowy Przymierze” z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej
20:00-21:00 Premiera utworu Przymierze z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej
do kompletu brakuje pokazu filmu krauzego...

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 05 lis 2016, 11:15

J.Szubińska-Piszczek pisze:Polacy na ten "kolejny kościół" czekali 225 lat.
Ponieważ wśród postulujących jego budowę był najsłynniejszy z moich przodków (usprawiedliwia go pewnie to, że był księdzem), to po zobaczeniu efektów końcowych, wycofuję rodzinne poparcie dla inwestycji. Zamiast oświetlenia w nocy, wyciskarka nadaje się raczej do zasłaniania w dzień. :mrgreen:

A tak na poważnie – sądzę, że poza dętymi uroczystościami kościelno-państwowymi sąsiedztwo ŚOB nie będzie bardzo uciążliwe. Odpustowa tandeta w Licheniu nadal będzie przyciągała swym gigantyzmem mocniej niż zła, ale jednak w nowoczesna architektura ŚOB. A muzeum szykuje się kalibru wystawy powiatowej sztuki ludowej. Nic ważnego, nic ciekawego. Tym zabawniejsi są hipokryci przekonujący, że państwowe pieniądze dojone były na muzeum.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lis 2016, 10:35

karolina84 pisze:Niewiarygodne, iż niektórzy nie widzą różnicy między muzeum, a kolejnym (5 w promieniu 2 kilometrów) wybudowanym nie wiadomo po co i na co kościołem...
Polacy na ten "kolejny kościół" czekali 225 lat.
karolina84 pisze:Na marginesie, mam nadzieję, iż te obchody nie pozbawią mnie możliwości wyjechania bez przeszkód z domu, bo imprez w świątyni mam już powyżej uszu!
Zakładam, że wprowadzając się do MW miała Pani wiedzę i świadomość, co oznacza takie sąsiedztwo.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 05 lis 2016, 8:03

Arktik pisze:Może trochę przyziemne pytanie zadam, ale czy ktoś się orientuje czy po otwarciu ŚOB będzie ładnie oświetlona nocą?
Też mnie to ciekawi. I faktycznie brak informacji na temat dostępności ŚOB, komunikacji itp.

I plot zniknie?

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 05 lis 2016, 7:41

Ja za to jestem bardzo ciekaw jakie to otwarcie (a zwłaszcza 2 i 3 dzień bo pierwszy będzie dość specyficzny) wygeneruje ruch odwiedzających Wilanów. Pozwoli to oszacować jakiego ruchu turystycznego można się spodziewać gdy Świątynia będzie juz działała. Druga kwestia która mnie nurtuje - to jednak brak systemu informacji miejskiej koło ŚOB. Zakładam że część osób która przyjedzie (bo jak sądzę będą to osoby z różnych miejsc w Polsce) będzie też chciała np: zobaczyć Pałac w Wilanowie. Niby to jest oczywiste - ale już wielokrotnie miałem sytuacje że byłem pytany właśnie w pobliżu ŚOB jak dojść do Pałacu. Trzecia kwestia ściśle związana Pałacem - zakładam że mappingi będą również w piątek tak samo jak w sobotę i niedzielę. Czwarta - to w jakim modelu ŚOB będzie dostępne dla turystów od 14 listopada. Jeżeli tak jak na całym świecie że można w tygodniu wejść (wejścia mogą być biletowane) to jednak zakładam że ktoś w ZTM o tym pomyśli i dostosuje do tego transport miejski (np: zwiększy częstotliwość autobusów 522 w środku dnia, zmieni trasę 116 aby jeżdził przez miasteczko itp). Co do samego otwarcia to wydaje mi się że komunikacyjnie informacje też są jeszcze szczątkowe - brakuje np: informacji w komunikatach jakie są zasady wejścia na koncerty, zasady parkowania itp. zakładam jednak ze komunikacja zostanie poprawiona.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 05 lis 2016, 0:34

Niewiarygodne, iż niektórzy nie widzą różnicy między muzeum, a kolejnym (5 w promieniu 2 kilometrów) wybudowanym nie wiadomo po co i na co kościołem, którego za 20 lat nie będzie miał kto utrzymywać, kościołem. I proszę nie podpierać się tutaj, dowodząc swojej racji, papieżem Polakiem. Zgodnie z dekalogiem w wersji oryginalnej żaden kościół nigdy nie powinien zostać zbudowany, albowiem "Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań."
Na marginesie, mam nadzieję, iż te obchody nie pozbawią mnie możliwości wyjechania bez przeszkód z domu, bo imprez w świątyni mam już powyżej uszu!

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 lis 2016, 22:47

bierute pisze:Ale każdy może przecież być takim patriotą jakim chce - jedni dbają o interes Państwa Polskiego, a inni przedkładają ponad nie interes obcego, kościelnego państwa z siedzibą we Włoszech.
Do pana bieruta widać nie dociera fakt, że dofinansowanie dotyczy muzeum, a nie kościoła. Ale dla pana bieruta to nie ma znaczenia. Bo nasz WIELKI RODAK Jan Paweł II był zapewne TYLKO "głową obecego, kościelnego państwa z siedzibą we Włoszech". Tak, panie bierute, każdy może być takim patriotą jakim chce.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 04 lis 2016, 22:37

J.Szubińska-Piszczek pisze:Wyborcza pada, więc może za chwilę nie będzie kogo cytować ;)
To się nazywa myślenie życzeniowe.

Ale widać, że nic z tego, bo inaczej PIS-owcy nie atakowali by jej tak wściekle jak teraz. Widać boją się rzetelności Wyborczej bo jak nikt punktuje psucie państwa przez ten żałosny rząd...

Pani radnej jak widać na załączonym obrazku kończą się już argumenty, bo powtarza się w kolejnym wątku - już raz tłumaczyliśmy Pani radnej, ze różnica jest taka, ze ŚOB to przyczółek obcego państwa, a Muzeum Żydów należy do skarbu Państwa Polskiego. Ale każdy może przecież być takim patriotą jakim chce - jedni dbają o interes Państwa Polskiego, a inni przedkładają ponad nie interes obcego, kościelnego państwa z siedzibą we Włoszech.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 lis 2016, 22:01

Pimo pisze:I program uroczystości w dn. 11 listopada:
Aby umożliwić udział w tym wielkim historycznym wydarzeniu wszystkim chętnym uroczystości będą kontynuowane przez kolejne dwa dni, tworząc tym samym Triduum Otwarcia Świątyni:

12 listopada
o godzinie 12.00 Msza Święta z Aktem Zawierzenia i Dziękczynienia
13 listopada
o godzinie 12.00 Msza Święta z Aktem Zawierzenia i Dziękczynienia

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 04 lis 2016, 21:24

Może trochę przyziemne pytanie zadam, ale czy ktoś się orientuje czy po otwarciu ŚOB będzie ładnie oświetlona nocą?

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 04 lis 2016, 19:28

risskov pisze:Co konkretnie Pimo i pani radna sugerują? Że to wszystko ....??? :D:D LoL
Jest też różnica między muzeum dla wszystkich i które jest własnością skarbu państwa, a kościołem nie dla wszystkich i będącym własnością KK.
Sugerują? Na obiekt A państwo dało kwotę x, na obiekt B państwo dało kwotę 3x. Proporcja IMHO zasadna i adekwatna do potrzeb. Jednak pewne media nader często podkreślają pierwszą z dotacji, choć milcząły o drugiej. To po prostu nieuczciwe. Tu nie trzeba nic sugerować, to są suche fakty.

Obiekt A to obiekt, który państwo uchwałą Sejmu zobowiązało się postawić 225 lat temu i w którym powstaje instytucja w części należąca do państwa. Obiekt B mieści z kolei instytucję, również tylko w części należącą do państwa. Obie są potrzebne i służyć będą wielu odwiedzającym, nie tylko z Polski.

risskov
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: risskov » 04 lis 2016, 18:47

Co konkretnie Pimo i pani radna sugerują? Że to wszystko ....??? :D:D LoL
Jest też różnica między muzeum dla wszystkich i które jest własnością skarbu państwa, a kościołem nie dla wszystkich i będącym własnością KK.
No ale przecież to wszystko te .... przekłamują LoL "wyborcza pada" :D:D też świetne LoL
Ale dobrze że Pani radna czyta wyborczą, może coś kiedyś do Pani dotrze

Zablokowany

Wróć do „Miasto żyje...”