Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Re: RE: Re: Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Post autor: Arktik » 03 lip 2017, 0:26

YOGItheBEAR pisze: Jeśli nic nie wynika (tak mi wynikało z lektury), to po co to w ogóle zamieszczać?
Jeśli nic nie wynika, to właśnie to chyba należałoby napisać w komentarzu do linka, żeby nie rzucać go "na sucho" ;-)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: RE: Re: Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Post autor: YOGItheBEAR » 01 lip 2017, 21:04

AnnaDrewniak pisze:
AnnaDrewniak pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Wg mojej wiedzy Urząd wszczął postępowanie wobec COB. Ja czekam na odpowiedź.
Chciałabym poinformować, że radna Szubińska-Piszczek uzyskała odpowiedź na interpelację ws. krzewów przy Świątyni Opatrzności Bożej:
https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1

》Na przyszłość prośba o napisanie "co z tego wynika". Suche linki do dokumentów będą usuwane. (przyp. YtB)《
A co w sytuacji, kiedy nic nie wynika? Interpelacja była prośbą o informacje, które są w odpowiedzi Zarządu. Mamy ją przepisywać czy streszczać? Pytam, bo nie rozumiem, o co Panu chodzi.
Jeśli nic nie wynika (tak mi wynikało z lektury), to po co to w ogóle zamieszczać? Nabijanie postów to też naruszenie RegFor.
Pozdrawiam.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Pimo
autochton
autochton

Re: Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Post autor: Pimo » 01 lip 2017, 19:41

AnnaDrewniak pisze:Nic nie wiem o "przemilczanym fakcie", o którym Pan pisze. Pana oczekiwania wykraczają poza statutowe obowiązki radnego.
Ja również nic o tym nie wiem. Czy sprawca poniósł odpowiedzialność za ten wandalizm, a może postępowanie umorzono np. ze względu na wyższą konieczność? Czy ktokolwiek wie?

Dlatego podniosłem tę kwestię - odpowiedzialności za wykroczenie, miasto jako poszkodowany powinno mieć wiedzę na ten temat. W reakcji na moją wątpliwość p. Joanna zgłosiła interpelację, ale tylko w kwestiach administracyjnych, o które nikt tu nie pytał.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 01 lip 2017, 13:46

AnnaDrewniak pisze:
pntb pisze:Poza tym poprosimy dociekliwe panie radne o uzyskanie informacji, gdzie krzaczki zostały przesadzone. Bo ja jakoś nie mogę ich znaleźć. I pozostanę nadal niewierzący.
Jeśli koniecznie potrzebuje Pan tej informacji, proszę wystąpić do Zarządu z zapytaniem w ramach dostępu do informacji publicznej. (...) Nasz klub zajmuje się obecnie ważniejszymi dla mieszkańców Wilanowa sprawami.
Czyli jednak jest coś do zamiecenia pod dywan. Dołączę się w takim radzie do pytania jednego z przedpiśców - co z sankcją karną za ten chuligański czyn? A może ktoś z mieszkańców wie, gdzie rzekomo rosną teraz tamte rośliny?

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: AnnaDrewniak » 01 lip 2017, 13:19

pntb pisze:Poza tym poprosimy dociekliwe panie radne o uzyskanie informacji, gdzie krzaczki zostały przesadzone. Bo ja jakoś nie mogę ich znaleźć. I pozostanę nadal niewierzący.
Nie interesuje mnie kwestia Pańskiej wiary. Jeśli koniecznie potrzebuje Pan tej informacji, proszę wystąpić do Zarządu z zapytaniem w ramach dostępu do informacji publicznej. Statut przewiduje sytuację, kiedy radny "nie jest związany instrukcjami wyborców" i to jest właśnie taka sytuacja. Nasz klub zajmuje się obecnie ważniejszymi dla mieszkańców Wilanowa sprawami (m.in. komunikacją miejską na Nowokabackiej, ekranowaniem POW).

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 01 lip 2017, 13:13

Pimo pisze:Odpowiedź na interpelację tyczy się tylko postępowania administracyjnego. Ja tymczasem podnosiłem przemilczany zupełnie (i tym razem) fakt odpowiedzialności sprawców za wykroczenie z art. 144 § 2. kodeksu wykroczeń: Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.. Ta sprawa nadal pozostaje niewyjaśniona.
Nic nie wiem o "przemilczanym fakcie", o którym Pan pisze. Pana oczekiwania wykraczają poza statutowe obowiązki radnego.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 13:21 przez AnnaDrewniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 01 lip 2017, 13:08

AnnaDrewniak pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Wg mojej wiedzy Urząd wszczął postępowanie wobec COB. Ja czekam na odpowiedź.
Chciałabym poinformować, że radna Szubińska-Piszczek uzyskała odpowiedź na interpelację ws. krzewów przy Świątyni Opatrzności Bożej:

》Na przyszłość prośba o napisanie "co z tego wynika". Suche linki do dokumentów będą usuwane. (przyp. YtB)《
A co w sytuacji, kiedy nic nie wynika? Interpelacja była prośbą o informacje, które są w odpowiedzi Zarządu. Mamy ją przepisywać czy streszczać? Pytam, bo nie rozumiem, o co Panu chodzi.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 01 lip 2017, 12:35

Poza tym poprosimy dociekliwe panie radne o uzyskanie informacji, gdzie krzaczki zostały przesadzone. Bo ja jakoś nie mogę ich znaleźć. I pozostanę nadal niewierzący.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 01 lip 2017, 12:15

Odpowiedź na interpelację tyczy się tylko postępowania administracyjnego. Ja tymczasem podnosiłem przemilczany zupełnie (i tym razem) fakt odpowiedzialności sprawców za wykroczenie z art. 144 § 2. kodeksu wykroczeń: Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.. Ta sprawa nadal pozostaje niewyjaśniona.

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 30 cze 2017, 18:30

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 cze 2017, 11:42

I na tym może zakończmy tę dyskusję nie na temat.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 cze 2017, 8:56

karolina84 pisze:Ależ nie.. Pan Komorowski nie strzelał odkąd został prezydentem.
Ależ tak... http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... je/pt17dz7

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 11 cze 2017, 1:10

J.Szubińska-Piszczek pisze:
karolina84 pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Albo Pani nie ma wiedzy albo celowo wprowadza czytających w błąd. Jeszcze raz link to zdjęć: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 71519.html
Pisze Pani o myśliwym katoliku prezydencie Komorowskim?
Ależ nie.. Pan Komorowski nie strzelał odkąd został prezydentem. Myślę o genialnym, profesorskim (ciekawe skąd) umyśle waści ministra, który nie mogąc trafić w zwierzynę łowną strzela do hodowlanych bażantów, a za kolejny cel w swym widzie wziął żubry i łosie. Ja za kogoś takiego, gdybym go firmowała swoją organizacją, to bym się wstydziła :hevil:

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 10 cze 2017, 18:52

Taka ciekawostka a propos naszego sąsiada
ks. Sowa: Słuchajcie. Zwolnienie z VAT-u no, moim zdaniem, jest pewne przekłamanie, ponieważ moim zdaniem fundacja Opatrzności Bożej VAT płaci. Są dwa podmioty - kościół buduje archidiecezja, a jest jeszcze fundacja Świątyni Opatrzności Bożej i fundacja VAT płaci...
Głos: Nie,
ks. Sowa: Jeżeli... Nie, nie.
ks. Sowa: Sprawdzałem. Powiedziałbym - w dobrym miejscu, bo u źródła. Moim zdaniem akurat to wiem. Fundacja VAT płaci, nie płaci diecezja. To że tam jest ta hybryda, czyli budujemy muzeum, ale żebyś się dostał do muzeum, musisz wjechać windą, która jest w tym kanale windowym w budynku
Głos: w Świątyni.
ks. Sowa: O, właśnie. No, słuchajcie, ktoś to wymyślił. Całkiem nieźle
Graś: Ktoś musiał mieć jakiegoś dobrego doradcę.
Premier Morawiecki od razu zapowiedział, że bierze się za raje podatkowe. :->
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 cze 2017, 8:54

Ekkkhm...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”