Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 cze 2017, 7:43

karolina84 pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:
karolina84 pisze:Krzewy wycięto, a nie przycięto i proszę się nie upierać!
Albo Pani nie ma wiedzy albo celowo wprowadza czytających w błąd. Jeszcze raz link to zdjęć: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 71519.html
karolina84 pisze:Żyliśmy w wolnym kraju. Teraz to państwo myśliwsko - kościelno
Pisze Pani o myśliwym katoliku prezydencie Komorowskim?

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 10 cze 2017, 1:13

karolina84 pisze:Krzewy wycięto, a nie przycięto i proszę się nie upierać!
Albo Pani nie ma wiedzy albo celowo wprowadza czytających w błąd. Jeszcze raz link to zdjęć: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 71519.html
karolina84 pisze:Ja wiem, że Pani guru mówił, że nikt go nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, ale tu nie jest sejm, tu ludzie myślą i mają pełną zdolność do postrzegania otaczającego ich świata.
Jeśli Pani zapomniała, to przypominam, że w wątkach lokalnych nie poruszamy polityki krajowej.
karolina84 pisze:Mam jednak inne pytanie. Czy te hektary, które posiada świątynia nie są wystarczające do nie zajmowania ciągów komunikacyjnych? Czy naprawdę kilka razy w ciągu roku uroczystości notabli kościelnych muszą prowadzić do uniemożliwienia mi normalnego funkcjonowania? Kto na to pozwala i dlaczego mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia?
Żyjemy w wolnym kraju. Proszę zaprotestować.
Żyliśmy w wolnym kraju. Teraz to państwo myśliwsko - kościelno - TKM (dla niewtajemniczonych teraz k.... my!) :evil: A urzędnicy, nawet samorządowi, coraz bardziej boją się pisowskich pomysłów. To nie mój wymysł tylko wynik obserwacji i rozmów prowadzonych w ramach pracy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 cze 2017, 18:12

Wg mojej wiedzy Urząd wszczął postępowanie wobec COB. Ja czekam na odpowiedź.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 06 cze 2017, 17:40

J.Szubińska-Piszczek pisze:Rozumiem, że nigdy nie złamał Pan świadomie prawa przekraczając dozwoloną prędkość.
Złamałem i poniosłem karę. Innym razem złamałem i udowodniłem działanie w stanie wyższej konieczności. Nigdy jednak nie zniszczyłem umyślnie czyjejś własności, a za przekroczenie prędkości czy parkowanie nie grozi areszt.

Kierowanie pytań do urzędu jest chybione. Poszkodowanym był ZDM (lub jego odpowiednik odpowiedzialny za zieleń), więc pytanie należałoby zadać im lub bezpośrednio Policji i Straży Miejskiej, czy podjęły interwencję w sprawie tego wykroczenia i ustaliły sprawców.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 cze 2017, 17:16

Rozumiem, że nigdy nie złamał Pan świadomie prawa przekraczając dozwoloną prędkość. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Zobaczymy, co odpowie urząd.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 06 cze 2017, 17:04

J.Szubińska-Piszczek pisze:Centrum Opatrzności Bożej tłumaczyło się, że zrobiło to w trosce o bezpieczeństwo dzieci:

(...)

Zastanawiam się, czy troskę o bezpieczeństwo dzieci powinno nazywać się chamstwem...
Chamstwem jest świadome łamanie prawa. Działanie w stanie wyższej konieczności rozstrzygnąłby sąd. Bez tego słowa o bezpieczeństwie dzieci równie dobrze można uznać za celowe łganie sprawców wykroczenia, w celu uniknięcia kary. Jak widać, skuteczne.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 cze 2017, 14:22

Napisałam "większość terenu". Dla mnie boki i tył to więcej niż sam przód.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 cze 2017, 21:48

bartekka pisze:Jak jest placem budowy jak w zeszłym roku było uroczyste otwarcie ŚOB ;)
Miałam na myśli teren po bokach i z tyłu Świątyni.
A przód to inna inwestycja? ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 cze 2017, 20:32

bartekka pisze:Jak jest placem budowy jak w zeszłym roku było uroczyste otwarcie ŚOB ;)
Miałam na myśli teren po bokach i z tyłu Świątyni.

depesza
przybysz
przybysz

Post autor: depesza » 05 cze 2017, 18:52

J.Szubińska-Piszczek pisze:Co to znaczy, że wielokrotnie podnoszono temat organizacji imprezy na ulicy? Ja uczestniczyłam tylko w jednym takim spotkaniu. Jeśli mnie pamięć nie myli, kwestia organizacji imprezy na ulicy nie była podnoszona. Radni przekazali COB głosy niezadowolenia mieszkańców z powodu zamknięcia ulic i skrócenia linii autobusowych od piątku wieczorem do poniedziałku rano. Niestety trudno powiedzieć, żeby Prezes COB odniósł się do tych głosów ze zrozumieniem. Może należy przekazać sprawę wyżej, tzn. kard. Nyczowi.
Wygląda na to, że to taki fredrowski Gaweł. Zbieżność nieprzypadkowa. Mam nadzieję ze karma wróci i mu wystawi za bezczelność i egoizm rachunek.

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 05 cze 2017, 18:32

J.Szubińska-Piszczek pisze:Teren wokół ŚOB rzeczywiście jest duży, ale nadal większość tego terenu jest placem budowy. Widać to gołym okiem. Jeśli zamknięcie ulic w związku ze Świętem Dziękczynienia jest dla Państwa tak ogromną uciążliwością, powinniście moim zdaniem zakomunikować ten fakt organizatorowi.
Jak jest placem budowy jak w zeszłym roku było uroczyste otwarcie ŚOB ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 cze 2017, 18:19

Co to znaczy, że wielokrotnie podnoszono temat organizacji imprezy na ulicy? Ja uczestniczyłam tylko w jednym takim spotkaniu. Jeśli mnie pamięć nie myli, kwestia organizacji imprezy na ulicy nie była podnoszona. Radni przekazali COB głosy niezadowolenia mieszkańców z powodu zamknięcia ulic i skrócenia linii autobusowych od piątku wieczorem do poniedziałku rano. Niestety trudno powiedzieć, żeby Prezes COB odniósł się do tych głosów ze zrozumieniem. Może należy przekazać sprawę wyżej, tzn. kard. Nyczowi.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 05 cze 2017, 18:02

Jednak, w czasie uroczystości przestaje być tym placem budowy i przewijają się tam tłumy. Nie rozumiem więc, jak to naprawdę jest.
A organizator przecież doskonale wie, co mieszkańcy myślą o takiej organizacji. Sprawa wyciętych, czy jak Pani woli przyciętych krzaków, wszystkim odbija się czkawką do dzisiaj. I chociażby tylko przy tej okazji wielokrotnie podnoszono temat organizacji imprezy na ulicy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 cze 2017, 17:30

Teren wokół ŚOB rzeczywiście jest duży, ale nadal większość tego terenu jest placem budowy. Widać to gołym okiem. Jeśli zamknięcie ulic w związku ze Świętem Dziękczynienia jest dla Państwa tak ogromną uciążliwością, powinniście moim zdaniem zakomunikować ten fakt organizatorowi.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 05 cze 2017, 15:59

Zastanawiam się, czy troskę o bezpieczeństwo dzieci powinno nazywać się chamstwem...
A ja się zastanawiam, czy w trosce o bezpieczeństwo dzieci nie byłoby lepiej postawić scenę na rozległym, "bezkrzewowym" i ogrodzonym trawniku, zamiast na ulicy. Może następnym razem tak się właśnie stanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”