Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Planowane zamknięcie ulic na Święto Dziękczynienia 2017

Post autor: yav » 05 cze 2017, 15:50

Taki wielki teren, a jednak trzeba się jeszcze wpychać na jezdnię i odcinać mieszkańców południowej części MW od komunikacji miejskiej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 cze 2017, 15:07

Centrum Opatrzności Bożej tłumaczyło się, że zrobiło to w trosce o bezpieczeństwo dzieci:

"Krzewy zostały usunięte w ostatniej chwili z uwagi na położenie sceny, na której odbywał się występ Arki Noego. Priorytetowe były względy bezpieczeństwa. Ponieważ występ skierowany był do najmłodszych Widzów, nie chcieliśmy, by doszło do sytuacji zagrażającej zdrowiu któregoś z dzieci, a owe krzaki takie niebezpieczeństwo stwarzały".

Zastanawiam się, czy troskę o bezpieczeństwo dzieci powinno nazywać się chamstwem...

PS. W Biblii deszcz jest znakiem Bożego błogosławieństwa :D

depesza
przybysz
przybysz

Post autor: depesza » 05 cze 2017, 14:31

Na szczęście w drugiej części dnia się rozpadało. Bozia nie pomogła... może to kara za chamstwo w kwestii krzewów? :)

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 04 cze 2017, 19:52

W Polsce zawsze wszystko jest postawione na głowie. Ja też nie rozumiem dlaczego w dniach imprez masowych od MW odcina się komunikacje zbiorową, a w samym środku robi się parkingi dla aut.

Logika nakazywałaby zrobienie dodatkowej komunikacji zbiorowej dla przybywających na imprezę żeby zachęcić ludzi do porzucenia samochodów gdzieś dalej, a sama okolica ŚOB mogłaby być zamknięta dla ruchu samochodowego "pielgrzymów" (prawo wjazdu tylko dla ludzi z przepustką np. mieszkańców i części organizatorów).

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 04 cze 2017, 19:49

A propos zamykania ulic w okolicy ŚOB w Dzień Dziękczynienia (czyli dzisiaj). Otóż dzisiaj po spacerze wzdłuż Al.Rzeczypospolitej ze zgrozą odkryłem, że autobusy 217 i 522 dowożące między innymi ludzi z innych części Warszawy na to święto (a także mieszkańców MW) kończyły swój bieg przy Osi Królewskiej. Po drodze mijałem całe rzesze tłumów idących niestrudzenie z językiem na brodzie w stronę ŚOB podczas gdy prywatne samochody sunęły sobie i parkowały wzdłuż Al. Rzeczypospolitej do samej ul. Klimczaka a także na najmniejszym skrawku nadającym się albo nie do parkowania kompletnie paraliżując ruch samochodowy w okolicy ŚOB. Czy waszym zdaniem transport publiczny nie powinien mieć priorytetu i autobusy nie powinny dojeżdżać do ul. Klimczaka dając ulgę i odwiedzającym i mieszkańcom MW, szczególnie tym, którzy mieszkają w dalszych częściach MW, np. w okolicy zbankrutowanej Almy?? Czy może któryś z radnych mógłby napisać jakąś interpelację czy wpłynąć w jakiś inny sposób na organizatorów ta kuriozalna i niesprawiedliwa sytuacja się nie powtórzyła w przyszłości?

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 04 cze 2017, 16:52

Zdaje mi się że gdyby była taka konieczność straż pożarna może dowolnie obchodzić się z pojazdem utrudniającym akcje pożarową.

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 04 cze 2017, 15:07

A ja pozdrawiam miłujących bliźniego pielgrzymów ;)

Niech podziękują w tym Dniu Dziękczynienia, że nie było dziś potrzeby korzystania z hydrantu.
Załączniki
P_20170604_135808.jpg

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 04 cze 2017, 12:03

J.Szubińska-Piszczek pisze:Sugeruje Pan, że Urząd Dzielnicy złamał prawo? (...) Warto zapoznać się z odpowiednimi przepisami w tym zakresie, zanim rzuci się oskarżenia pod adresem urzędników.
Właśnie o konkretnym przepisie mówię, lecz bynajmniej nie o urzędnikach. O zniszczeniu krzewów zadecydował z premedytacją możliwy do ustalenia z imienia i nazwiska człowiek z ŚOB. Ten człowiek oraz ci, którzy wykonali jego polecenie, powinni ponieść odpowiedzialność z art. 144 § 2. kodeksu wykroczeń: Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Twierdzę, że bezczelnie i z premedytacją złamano prawo, a sprawcy nie ponieśli kary, ani nawet nie słyszałem o jakimkolwiek postępowaniu Policji czy SM w tej sprawie. Taka właśnie bezkarność rozzuchwala kolejnych chcących je łamać.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 cze 2017, 11:01

Sugeruje Pan, że Urząd Dzielnicy złamał prawo? Wg mojej wiedzy wszczęto postępowanie wobec ŚOB. W związku z naprawieniem szkody, odstąpiono od kary. Warto zapoznać się z odpowiednimi przepisami w tym zakresie, zanim rzuci się oskarżenia pod adresem urzędników. Wystąpię zatem z interpelacją w tej sprawie, aby wyjaśnić tę sprawę raz na zawsze.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 04 cze 2017, 9:58

Nie byłoby tej dyskusji, gdyby 2 lata temu po chamsku i z premedytacją nie zniszczono zieleni, co jest wykroczeniem i aż dziw, że nikt nie poniósł za to odpowiedzialności przed sądem. Bezkarność rozzuchwala kolejnych chętnych.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 cze 2017, 8:43

karolina84 pisze:Krzewy wycięto, a nie przycięto i proszę się nie upierać!
Albo Pani nie ma wiedzy albo celowo wprowadza czytających w błąd. Jeszcze raz link to zdjęć: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 71519.html
karolina84 pisze:Ja wiem, że Pani guru mówił, że nikt go nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, ale tu nie jest sejm, tu ludzie myślą i mają pełną zdolność do postrzegania otaczającego ich świata.
Jeśli Pani zapomniała, to przypominam, że w wątkach lokalnych nie poruszamy polityki krajowej.
karolina84 pisze:Mam jednak inne pytanie. Czy te hektary, które posiada świątynia nie są wystarczające do nie zajmowania ciągów komunikacyjnych? Czy naprawdę kilka razy w ciągu roku uroczystości notabli kościelnych muszą prowadzić do uniemożliwienia mi normalnego funkcjonowania? Kto na to pozwala i dlaczego mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia?
Żyjemy w wolnym kraju. Proszę zaprotestować.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 04 cze 2017, 0:57

Krzewy wycięto, a nie przycięto i proszę się nie upierać! Ja wiem, że Pani guru mówił, że nikt go nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, ale tu nie jest sejm, tu ludzie myślą i mają pełną zdolność do postrzegania otaczającego ich świata. Mam jednak inne pytanie. Czy te hektary, które posiada świątynia nie są wystarczające do nie zajmowania ciągów komunikacyjnych? Czy naprawdę kilka razy w ciągu roku uroczystości notabli kościelnych muszą prowadzić do uniemożliwienia mi normalnego funkcjonowania? Kto na to pozwala i dlaczego mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 cze 2017, 9:44

Chciałam sprawdzić, ponieważ mieszkam w innej części dzielnicy. Rozumiem, że informacje uzyskane podczas komisji Rady są dla Pana niewiarygodne. To Pana nikt nie przekona, że czarne jest czarne.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 03 cze 2017, 9:14

Nikt Pani nie przekona, że czarne jest czarne... Rozumiem, że ze starego korzenia odrosły liście o innym kształcie, kolorze, inaczej płożące się gałęzie. Jeszcze przed chwilą w ogóle nie wiedziała Pani, czy tam coś jest i chciała sprawdzać. A teraz robi z siebie eksperta. Żenada...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 cze 2017, 8:34

Tak? To jaki gatunek rósł, a jaki odrósł? I Pan pisze, że to ja wierzę w cuda ;) A propos, przycinał Pan kiedyś krzaki? Ja np. walczę z tym samym rodzajem na drodze dojazdowej do mojego domu od lat - po przycięciu w kółko odrastają na nowo. Zniszczyć roslinę nie jest tak łatwo, jeśli jej się nie wykopie. Wiem, że to, co piszę rujnuje Pańską tezę o zniszczeniu zieleni przez ŚOB. Ale takie są fakty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”