Plebiscyt na "Stołek i Nogę od Stołka" - 2010

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Pohor

Plebiscyt na "Stołek i Nogę od Stołka" - 2010

Post autor: Pohor » 22 gru 2010, 11:02

Plebiscyt odbędzie się już czwarty raz. Wiele w nim zależy od czytelników, którzy głosują na nominacje zgłoszone przez redakcję.

Wszyscy mają święta, choinkę, prezenty, a my jeszcze mamy nagrody Stołka i Nogi od Stołka. Wspólne wymyślanie świątecznej okładki "Gazety Stołecznej", spory o Stołek i Nogę to najprzyjemniejsze momenty naszego redakcyjnego życia w okresie świąt i sylwestra.

Wszyscy mają święta, choinkę, prezenty, a my jeszcze mamy nagrody Stołka i Nogi od Stołka. Wspólne wymyślanie świątecznej okładki "Gazety Stołecznej", spory o Stołek i Nogę to najprzyjemniejsze momenty naszego redakcyjnego życia w okresie świąt i sylwestra.

To rodzaj podsumowania roku, trzeba więc sobie przypomnieć wszystkie stołkowe akcje, awantury i połajanki. Naszych ulubionych bohaterów i czarne charaktery. Tyle zapisanego papieru - cały rok pracy. A w końcu tyle fajnych kandydatur i tak nie mieści się w nominowanych piątkach. Np. Maria Seweryn ruszyła z Och-teatrem albo Jacek Zadrożny, który rozpropagował i przygotował szablony w języku Braille'a do głosowania dla niewidomych.

A do "nogowych" propozycji nie załapały się np. Polskie Linie Kolejowe za pomysł rozbiórki przedwojennych wiat przystankowych na linii otwockiej czy policjanci z komendy na Woli, którzy oskarżyli starszego pana, bo nie chciał opuścić szpitala, w którym umierała jego żona. Tych policjantów szczególnie chciałem nominować.

Wykłóciliśmy się w końcu między sobą i mamy pięć nominacji do chwały wiekopomnej i pięć do hańby. Teraz czas na czytelników - głosujcie! A w sylwestra kupcie "Gazetę" i sprawdźcie, co ostatecznie wybrała redakcja, a co Państwo.


Architekci z pracowni IN-VI i mieszkańcy Pól Wilanowskich
Za to, że w czasie wspólnych sąsiedzkich akcji sadzą drzewa, żywopłoty, ustawiają ławki. Nie zniechęcili się, gdy ich pierwszą akcję z lodowatym chłodem początkowo przyjął urząd dzielnicy.

GŁOSOWANIE

Marek Sołtys

Szalony Wózkowicz. Nikt dotąd tak jak on skutecznie nie walczył o prawa niepełnosprawnych. Wziął sprawy w swoje ręce i walczy o przyjazną przestrzeń, dzięki niemu są m.in. rampy przy lokalach usługowych przy Trakcie Królewskim.

Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski

Prezes Związku Powstańców Warszawskich, za przeproszenie za cierpienia, jakich w czasie Powstania Warszawskiego doznali cywile. To wymagało wiele odwagi.

Agnieszka Borowska

Kobieta, która rozruszała Białołękę. Wywalczyła plac zabaw, przeniesienie przystanku w pobliże nowego osiedla, z założonym przez siebie stowarzyszeniem Moja Białołęka wywalczyli pieniądze na nowy most nad ul. Kobiałka.

30 osób ze studia Platige Image, reżyser Damian Nenow, producent Michał Gryn

Za "Miasto ruin", niezwykły animowany film pokazujący z lotu ptaka Warszawę w 1945 r.NOMINOWANI DO NOGI OD STOŁKA ROKU 2010

Jerzy Lejk

Dyrektor Metra. Za kompromitującą bezczynność w sprawie dostosowania metra do potrzeb niewidomych. Na peronach wciąż nie ma taśm z wypustkami i to dwa lata po wypadku Filipa Zagończyka.

Prof. Alojzy Szymański

Rektor SGGW. Za zamknięcie dla mieszkańców Warszawy Centrum Wodnego, które powstało za unijne dotacje i które miało być dostępne dla wszystkich.

Mirosław Kazubek

Wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich, który nie chciał się oddać kawałka chodnika na bluszcz przy Centrum Chopinowskim na Tamce i zażądał opłat za zajęcie pasa drogowego.

Jarosław Dąbrowski

Burmistrz Bemowa za przyznanie w ekspresowym tempie mieszkania komunalnego matce swojej przyjaciółki.

Karolina Malczyk-Rokicińska

Za to, że jako doradca prezydenta miasta ds. równego traktowania, że nie poszła na warszawską EuroPride, na którą przyjechały tysiące osób, w tym politycy, urzędnicy i policjanci z całego świata.

GŁOSOWANIE

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... nacje.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”