Powstanie Plac Centralny przy Pałacu Kultury. Ma być dumą i wizytówką Warszawy!

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Powstanie Plac Centralny przy Pałacu Kultury. Ma być dumą i wizytówką Warszawy!

Post autor: mithra » 06 lip 2017, 13:03

YOGItheBEAR pisze:Ludzie mają różne szalone pomysły.
Aż mi sie humor poprawił :)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: Powstanie Plac Centralny przy Pałacu Kultury. Ma być dumą i wizytówką Warszawy!

Post autor: YOGItheBEAR » 06 lip 2017, 12:54

Ludzie mają różne szalone pomysły.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 06 lip 2017, 12:53

YOGItheBEAR pisze:Tak mam. Do charakteru Warszawy podchodzę poważnie.
I na poważnie wyobrazileś sobie górujący nad warszawą gigantyczny , opatrzony krzyżem parowar? :mrgreen:

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 06 lip 2017, 12:30

Tak mam. Do charakteru Warszawy podchodzę poważnie.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 06 lip 2017, 12:16

YOGItheBEAR pisze:Barcelona to nie tylko Sagrada Familia... z resztą - dominanta wysokościowa już w tym miejscu jest.
NIe ma to jak śmiertenie poważne odpowiedzi na absurdalne proppozycje :hevil:
Ale polemizując w tym tonie, moze i jest domianata ale nie sakralna , no i trza by jeszcze z 8 plaz dorobić, popracować nad sjesta i generalnie mentalnością warszawiaków Ot wyzwanie. :D

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 05 lip 2017, 23:08

Barcelona to nie tylko Sagrada Familia... z resztą - dominanta wysokościowa już w tym miejscu jest.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 05 lip 2017, 20:36

PawelB pisze:
mithra pisze:Mozna tez zaroać i sprobować przebić wielkością ŚOB.. Wilanów odciażyloby sie od przyszlych procesji :hevil:
Musze przyznać, że coraz bardziej podobają mi się Twoje pomysły ;)
Jak szaleć to szaleć ;) Jogi chce żeby było jak w Barcelonie. Na Sagradę Familię pewnie nie dostaniemy licencji, ale można sprobować przebić wielkością i strzelić sobie świątynke w np w kształcie thermomixa, albo parowaru.

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 05 lip 2017, 14:00

mithra pisze:Mozna tez zaroać i sprobować przebić wielkością ŚOB.. Wilanów odciażyloby sie od przyszlych procesji :hevil:
Musze przyznać, że coraz bardziej podobają mi się Twoje pomysły ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 05 lip 2017, 7:33

Dlatego nie wolno tam strzelić monumentalnego placu, bo będzie to betonowa pustka. To musi być żyjące miasto z kulturą i tętniące 24/7. Monumentalny plac tego nie zapewni..

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 05 lip 2017, 6:59

paszczakR pisze:
Centrum miasta to nie miejsce na halę widowiskową...
Powiedz to nowojorczykowi pod Madison Square Garden, czy nawet berlińczykowi pod Mercedes-Benz Arena.
A mi powiedz - dlaczego?
W Nowym Jorku nie byłem, ale MB Arena nie jest w ścisłym centrum Berlina! Jest obok Ostbahnhofu, to coś jak u nas Stadion Narodowy. Plac Defilad to najściślejsze centrum Warszawy i to nie jest miejsce na halę widowiskową.

Dla mnie wstydem na skalę światową był bazar "pod Pałacem" i te trzy hale (dwie wzdłuż Marszałkowskiej oraz KDT). Wspaniale, że udało się to wszystko w końcu usunąć. Teraz czas by oddać to miejsce ludziom, jako teren do spotkań, rozrywki. To jedno z pierwszych miejsc gdzie trafiają przyjeżdżający do Warszawy, powinno być wizytówką miasta.

Co do placu trzeba pamiętać, że tylko jego część jest we władaniu miasta i tylko jej dotyczą te plany.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 04 lip 2017, 18:15

Nie chodzi o kopiowanie, tylko o ideę miasta dla ludzi.
Misiu - z całym szacunkiem, ale to jest slogan.
Okolice PeKiNu są obecnie praktycznie tylko węzłem przesiadkowym, gdzie ludzie rozpełzają się z metra do tramwajów, z pociągów do autobusów itd. W dodatku tak jak napisałem wcześniej - miejscem fatalnie zaprojektowanym z punktu widzenia wygody pasażerów.

Jak zbudujesz nam nowe MW, to będzie to prostu dobrze skomunikowane MW. Miastu nic od tego nie przybędzie.

Jak uporządkujesz kwestie transportowe "wrzucając" je pod ziemię, a na wierzchu wybudujesz infrastrukturę ogólnomiejską (sala widowiskowo-sportowa, centrum konferencyjne, knajpy, mała architektura etc) to skłonisz ludzi do odwiedzania tego miejsca i wykorzystania już istniejącej infrastruktury komunikacyjnej do czegoś innego niż przesiadka.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 04 lip 2017, 17:38

Mozna tez zaroać i sprobować przebić wielkością ŚOB.. Wilanów odciażyloby sie od przyszlych procesji :hevil:

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 04 lip 2017, 17:26

mithra pisze:A moim zdaniem nie budynki , ale zieleń i park. Poadzic drzewa, posiać trawę, zrobić alejki, ot taki Warszawski Central Park. Betonu mamy już pod dostatkiem. PKIN zostawić jako pomnik minionych czasów.
A po co PKiN zostawiać? Zaorać i zrobić duży nowoczesny park :D Eh te marzenia...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 04 lip 2017, 17:10

Nie chodzi o kopiowanie, tylko o ideę miasta dla ludzi.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 04 lip 2017, 17:09

YOGItheBEAR pisze:Centrum miasta to nie miejsce na halę widowiskową...

Co do myślenia o dzieciach - właśnie myślę. W Warszawie potrzeba centrum z prawdziwego zdarzenia. W stylu Barcelony lub Kopenhagi... lub przedwojennej Warszawy właśnie. Nam nie brakuje w Centrum parków. Brakuje nam tkanki miejskiej. To coś kompletnie innego niż umierające po 17:00 skupisko szklanych wież...
NIe zgadzam się. Zieleni jest za mało i nigdy jej dosyć. Powinna być wszędzie gdzie się da. I nie sądze aby z Warszawy dalo sie zrobic drugą Barcelonę, inne miasta, inna lokalizacja inna historia. Centurum może być zielone i dawać wytchnienie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”