Reprywatyzacja, prezydentura HGW i tematy z tym związane

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: Reprywatyzacja, prezydentura HGW i tematy z tym związane

Post autor: YOGItheBEAR » 06 lis 2017, 9:25

Czytanie ze zrozumieniem to cnota ludzi inteligentnych. Stawianie pytań rzekomo nawiązujących do dyskusji, a całkowicie wypaczających przekaz innych to cnota trolli. Bez odbioru.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

aldiss
prosimy nie karmić trolli
prosimy nie karmić trolli

Post autor: aldiss » 06 lis 2017, 0:30

Że niby ta cała złodziejska reprywatyzacja to bujda?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 30 paź 2017, 14:30

Jak głosi jedna z historycznych bujd,
Hej, w średniowieczu żył niedobry bardzo wójt...
https://youtu.be/yQJ2BAUduLY
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 30 paź 2017, 11:03

Masz rację -to jest sensowny argument przeciw. Nie mogę jednak uwierzyć, aby ludzie z czołówki partii rządzących w ostatnich latach siedzieli w jednej szajce. Tusk i Kaczyński, razem z Millerem i Pawlakiem w tej samej mafii?
A dlaczego od razu w mafii?
IMHO w grupie wzajemnej adoracji, która odstawia szopkę ku uciesze gawiedzi.
Tu nie chodzi o procedury i przepisy na poziomie miasta, lecz przepisy prawa powszechnie obowiązujące.
A może nie tylko? Ustawa o dowodach osobistych to też dość zagmatwany przepis, a jednak dorośli obywatele nie mają problemu ze zdobyciem tego dokumentu.

Kliknij
https://warszawa19115.pl/-/odszkodowani ... arszawskim

Zwróć jednak uwagę na datę wpisu: 2017.05.11.
Może wcześniej nie było tego problemu w Wawie?

Przy okazji warto zwrócić uwagę na datę wejścia ustawy o powołaniu Komisji do spraw usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa to 2017.05.05.
Zbieżność dat to z pewnością kolejna koincydencja.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 30 paź 2017, 10:44

Floyd pisze:
30 paź 2017, 10:31
Aga pisze:
29 paź 2017, 18:43
W Noakowskiego 16 reprywatyzacja odbyła się na podstawie sfałszowanych kwitów - tak podają media, tak słyszałam od byłych już lokatorów tej kamienicy.
Takie źródło informacji to jeszcze za mało. Weryfikacja takich głosów należy do prokuratury i sądu. Jeszcze nie słyszałem, aby coś się działo, jednak mogę się mylić (dlatego nie będę rozwijał tego wątku).
Powszechnie wiadomo jedynie, że na podstawie sfałszowanych dokumentów kamienicę przejął po wojnie i sprzedał oszust. Wśród kupców był wuj męża HGW i to temu wujowi i jego wspólnikom dekret odebrał własność.

Sprzedaż nie swoich nieruchomości przez oszustów zdarza się i dzisiaj. Kupujący w dobrej wierze stają się wtedy pełnoprawnymi właścicielami. I tak samo spadkobiercy kupca kamienicy mieli prawo wystąpić o jej zwrot. Zresztą niekoniecznie wiedzieli, że kilkadziesiąt lat wcześniej ich krewny został oszukany.

Skąd twierdzenie, że przy reprywatyzacji tej kamienicy również posłużono się sfałszowanymi dokumentami?

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 30 paź 2017, 10:39

Floyd pisze:
30 paź 2017, 10:31

Informacja dotycząca tego, że do majątku publicznego (a tego dotyczą roszczenia dekretowe) skierowane są roszczenia osób prywatnych jest informacją dostępną. Bywa, że roszczenia takie są odnotowywane w księdze wieczystej - także powszechnie dostępnej. Wystarczy nazwisko - ustalenie adresu to nie przecież jest skomplikowana sprawa.
Nic nie było ujawnione w żadnych księgach. Informacja musiała wyjść z akt sprawy.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 30 paź 2017, 10:31

Aga pisze:
29 paź 2017, 18:43
W Noakowskiego 16 reprywatyzacja odbyła się na podstawie sfałszowanych kwitów - tak podają media, tak słyszałam od byłych już lokatorów tej kamienicy.
Takie źródło informacji to jeszcze za mało. Weryfikacja takich głosów należy do prokuratury i sądu. Jeszcze nie słyszałem, aby coś się działo, jednak mogę się mylić (dlatego nie będę rozwijał tego wątku).
paszczakR pisze:
29 paź 2017, 20:29
ale nie dlatego, że jakaś grupa przestępcza na szczytach władzy to blokowała, lecz dlatego, że było to nieopłacalne politycznie dla partii rządzącej, a raczej wszystkich partii rządzących w XXI w.
Jak rozumiem wg Ciebie podniesienie wieku emerytalnego, zajumanie kasy z OFE było politycznie opłacalne?
Masz rację -to jest sensowny argument przeciw. Nie mogę jednak uwierzyć, aby ludzie z czołówki partii rządzących w ostatnich latach siedzieli w jednej szajce. Tusk i Kaczyński, razem z Millerem i Pawlakiem w tej samej mafii? ;)
paszczakR pisze:
29 paź 2017, 20:29
To, że przedstawiciele tych grup potrafili szybciej "załatwić" sprawę jest również oczywiste. Procedura nie jest łatwa, a przepisów brak,
Jak rozumiem brak procedur i przepisów na poziomie miasta to wina kosmitów?
Tu nie chodzi o procedury i przepisy na poziomie miasta, lecz przepisy prawa powszechnie obowiązujące. W obecnym stanie rzeczy dochodzenie tych roszczeń nie jest proste, ponieważ opiera się na odwołaniu do różnych przepisów dotyczących innych zagadnień i powstałych na ich tle wykładni (często różnych, w zależności od drobnych niuansów, które dla przeciętnego zjadacza chleba są po prostu niezrozumiałe).
Czym innym jest odpowiednia kontrola działań urzędników, przez ich zwierzchników. Tu na pewno dotychczasowe władze miasta poniosły na przestrzeni ponad 20 lat porażki. Nie mam co do tego wątpliwości.
mvoiture pisze:
29 paź 2017, 22:28
Że jak? Każdy powinien otrzymać imię, nazwisko i adres osoby występującej z roszczeniami?
Informacja dotycząca tego, że do majątku publicznego (a tego dotyczą roszczenia dekretowe) skierowane są roszczenia osób prywatnych jest informacją dostępną. Bywa, że roszczenia takie są odnotowywane w księdze wieczystej - także powszechnie dostępnej. Wystarczy nazwisko - ustalenie adresu to nie przecież jest skomplikowana sprawa.

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 30 paź 2017, 10:17

J.Szubińska-Piszczek pisze:
30 paź 2017, 6:45
Dowie się Pan w odpowiednim czasie. Nie prowadzimy jeszcze kampanii wyborczej.
Czyli po raz kolejny, poza narzekaniem i krytykowaniem nie mają Państwo nic do zaoferowania. Słabiutko.

Jeśli przeciwnik polityczny tak pisze, to znaczy, że byłby to bardzo dobry kandydat ;)
O panu Jakim ktoś gdzieś kiedyś napisał, że można zamienić dres na garnitur, ale szum kreszu pozostanie.

Poza tym nie jestem, nie byłem i pewnie nigdy nie będę politykiem, więc nie mogę być przeciwnikiem politycznym ani przyjacielem politycznym. Mogę być wyłącznie zwolennikiem lub przeciwnikiem poglądów, programu i stylu określonych polityków albo partii. Pani styl mi się absolutnie nie podoba, z dużą częścią poglądów absolutnie się nie zgadzam, programu jak Pani napisała, Pani nie ma, więc nie ma się do czego odnosić.

A tak BTW to proponuję: tak, słuchajcie przeciwników politycznych przy partyjnych nominacjach :)))))))

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 30 paź 2017, 9:57

Dlaczego? Wykształcony, inteligentny, lubi wyrafinowaną kuchnię ;).

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 30 paź 2017, 9:06

Jeśli przeciwnik polityczny tak pisze, to znaczy, że byłby to bardzo dobry kandydat ;)
Przepraszam, ale to najgłupszy argument, jaki w życiu słyszałem. Hanibal Lecter też się nie nadaje na prezydenta miasta, w którym mieszkam... :roll:

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 30 paź 2017, 8:39

mvoiture pisze:
29 paź 2017, 22:28
Floyd pisze:
29 paź 2017, 18:22

Zapewne tak, ale akurat ta okoliczność o niczym nie świadczy - taką informację mógł i powinien otrzymać każdy, kto zapyta o to urząd. To, że pytali również "specjaliści" od roszczeń reprywatyzacyjnych jest więc zupełnie oczywisty. Nie jest to przejaw żadnych niecnych powiązań, choć to, że takie również istniały - wiemy, skoro kilka osób ma już procesy i siedzi w aresztach.

Że jak? Każdy powinien otrzymać imię, nazwisko i adres osoby występującej z roszczeniami?
No to byłoby przegięcie. Sam obok potomków Lilpopów, Ejsmondów, Stolcmanów i Rostkowskich mógłbym starać się o odszkodowanie za nieruchomość na Targówku po zbombardowanej w 1944 r. fabryce. I niby z jakiej paki moje dane osobowe miałby otrzymać każdy kto by chciał?

Ale ja potrzebuję przede wszystkim połączenia na Ursynów, kanalizacji ściekowej, dobrej komunikacji miejskiej i wyremontowanej ul. Rosochatej, bo się rozpada.
I ocenia Pani prezydenta 2-milionowego miasta na podstawie kilku lokalnych inwestycji, a nie rozwoju miasta jako całości. Starzyński też więc był beznadziejnym prezydentem, bo nie przebił Uniwersyteckiej do Rakowieckiej, a to istny skandal, bo to połączenie było ważne, a budynek na ich skrzyżowaniu stał już gotowy od co najmniej 1927 r. A to przecież bynajmniej nie prowincja.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 paź 2017, 6:45

mvoiture pisze:
28 paź 2017, 12:08
Jeśli wygrają Państwo wybory, co Państwo zrobią...

Mój pierwszy wpis w dniu dzisiejszym: Dowie się Pan w odpowiednim czasie. Nie prowadzimy jeszcze kampanii wyborczej.

mvoiture pisze:
28 paź 2017, 12:08
A jeśli myślą Państwo o wystawieniu kandydatury Patryka Jakiego ,to zdecydowanie nie posiada on cech, których poszukiwałbym w kandydacie na prezydenta miasta, w którym mieszkam.

Floyd pisze:Pani radna - skoro jest tu tak źle - to może Podkarpacie? Kraina miodem i mlekiem płynąca, rządzona przez PIS, katolicka, a do tego z ładnym krajobrazem. Warszawa jest i pozostanie nowoczesna i liberalna, nie da się przekształcić w postpeerelowski kołchoz, gdzie wszyscy myślą i mówią zgodnie z jednolitą linią wytyczoną przez jedynie słuszną partię.

Ale ja potrzebuję przede wszystkim połączenia na Ursynów, kanalizacji ściekowej, dobrej komunikacji miejskiej i wyremontowanej ul. Rosochatej, bo się rozpada. I wierzę, że jest to możliwe nie tylko na Podkarpaciu, ale również w stolicy dużego europejskiego kraju w sercu Europy. Chyba, że jest to sprzeczne z nowoczesnością i liberalizmem. To wtedy rzeczywiście mam problem.

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 29 paź 2017, 22:28

Floyd pisze:

Zapewne tak, ale akurat ta okoliczność o niczym nie świadczy - taką informację mógł i powinien otrzymać każdy, kto zapyta o to urząd. To, że pytali również "specjaliści" od roszczeń reprywatyzacyjnych jest więc zupełnie oczywisty. Nie jest to przejaw żadnych niecnych powiązań, choć to, że takie również istniały - wiemy, skoro kilka osób ma już procesy i siedzi w aresztach.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 29 paź 2017, 20:29

ale nie dlatego, że jakaś grupa przestępcza na szczytach władzy to blokowała, lecz dlatego, że było to nieopłacalne politycznie dla partii rządzącej, a raczej wszystkich partii rządzących w XXI w.
Jak rozumiem wg Ciebie podniesienie wieku emerytalnego, zajumanie kasy z OFE było politycznie opłacalne?
To, że przedstawiciele tych grup potrafili szybciej "załatwić" sprawę jest również oczywiste. Procedura nie jest łatwa, a przepisów brak,
Jak rozumiem brak procedur i przepisów na poziomie miasta to wina kosmitów?
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 29 paź 2017, 18:43

Floyd pisze:

Aga pisze:
29 paź 2017, 14:12
Trudno mnie będzie przekonać, że prezydent warszawy nie wiedziała o co chodzi w procedurze reprywatyzacyjnej, skoro jej mąż brał udział w reprywatyzacji kamienicy na Noakowskiego 16.
No właśnie o co? O to, że spadkobiercy byłych właścicieli odzyskują majątek (co do potrzeby zwrotu w naturze powiedziano już wiele - moim zdaniem, powinno być tylko odszkodowanie). Czasem robią to sami, a czasem wolą dostać szybko mniej i dać zarobić innym, którzy wiedzą, jak przeprowadzić całą procedurę - legalnie. Aga, co w tym nadzwyczajnego, wyjątkowego, tajemniczego? Ot, normalne stosowanie prawa w życiu.
Inną sprawą jest stworzenie przez polityków warunków do działalności przestępczej - raz jeszcze napiszę - przez brak odpowiednich i jasnych przepisów.
Szczerze mówiąc, nie rozumiem pytania...W Noakowskiego 16 reprywatyzacja odbyła się na podstawie sfałszowanych kwitów - tak podają media, tak słyszałam od byłych już lokatorów tej kamienicy. Nie chodzi w tych sprawach o prawo do odzyskiwania majątków, ale o to, że robiono to z naruszeniem prawa lub wykorzystując jego luki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”