Światowe Dni Młodzieży

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 wrz 2016, 13:10

J.Szubińska-Piszczek pisze:Mój mail do redakcji miesięcznika Teraz Wilanów:

Szanowni Państwo,
Jako stała czytelniczka mam pytanie do sierpniowego numeru miesięcznika Teraz Wilanów. Jak to się stało, że zauważyli Państwo przekazanie dwóch starych samochodów osobowych średniej klasy (Skoda Octavia i Daewoo Lanos) Straży Miejskiej przez Urząd Dzielnicy Ursynów, a umknęły Państwa uwadze dwa duże wydarzenia, które miały miejsce w Wilanowie w lipcu? W piątek 22.07 przybyło na nogach do Powsina z Wilanowa i Ursynowa kilkaset młodych ludzi, głównie z Kanady, Brazylii i Zambii, żeby nawiedzić powsińskie sanktuarium i poznać naszą kulturę - wystąpiły dla nich zespoły folklorystyczne "Powsinianie" oraz z Grajewa i Siedlec. Chodzi o to samo sankturarium, w którym odbędą się Powsińskie Dożynki, które promujecie Państwo na str. 12. Natomiast w sobotę 23.07 do Świątyni Opatrzności Bożej zlokalizowanej w Miasteczku Wilanów wg Polskiego Radia przybyło 12 tys. młodych ludzi. Uczestniczyli we Mszy św. i wystąpiły dla nich następujące zespoły: Arka Noego, międzynarodowa wspólnota Shalom, Maleo Reggae Rockers i 2TM 2,3. Inne koncerty odbywające się w lipcu w Wilanowie zostały przez Państwa zauważone. Dziwi mnie również, że miesięcznik, który tak szczegółowo informuje o inwestycjach w Wilanowie przeoczył oddanie do użytku 23.07 rano nowego miejskiego skweru z fontanną vis a vis Świątyni Opatrzności Bożej. Mam nadzieję, że są to tylko przeoczenia. Zakładam, że miesięcznik Teraz Wilanów jest otwarty na gości, którzy przybyli do naszej dzielnicy z całego świata, z najdalszych jego zakątków (np. w Powsinie gościliśmy panie z Filipin i Malezji).
Pozdrawiam,
Joanna Szubińska-Piszczek
Radna Dzielnicy Wilanów
Do dziś nie uzyskałam odpowiedzi :( Przejrzałam numer wrześniowy i ani znowu ani słowa o nowym miejskim skwerze vis a vis ŚOB. Bojkot?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 11 sie 2016, 17:49

Czytam, czytam i oczom nie wierzę. W dobie nieustajacego hejtu, anonimowego obrażania w sieci, wiażącego się z tym poczucia bezkarności krytykować kogoś za to że ma odwagę podpisać sie wlasnym imieniem i nazwiskiem :shock: Za to że nie kryje sie za ananimowym nickiem. Można sie nie utożsamiać z poglądami jakie wyraża, można ich nie cierpiec, można nieznosic parti ktorą popiera i reprezentuję, ale bez przesady...

Za Pis nie przepadam, ale do PO tez mam wiele zastrzeżeń, w obu niektore rzeczy akceptuje a niektóre potępiam, ale na litośc boska nie można miec pretensji za to ze wyraża się poglądy, Nota bene prawo wyrażania poglądów gwarantuje nam Konstytucja ( art. 54 ust. 1 ;0 ) i dzięki Bogu można jeszcze z niego korzystać.
Swoja droga takie opinie są właśnie jak zamach na te prawa i konstytucję. Ot paradoks ;)

AG

Post autor: AG » 09 sie 2016, 18:52

Bardzo dobrze, że ktoś z radnych, w naszym przypadku Pani Joanna chętnie i często wypowiada się na forum. Jest to bardzo skuteczny sposób na dokładne wsłuchanie się w głos mieszkańców i bardziej ukierunkowane działanie na forum rady. Pani radna nie unika polemiki z innymi użytkownikami forum. Faktem jest, że w niektórych postach pobrzmiewa nuta partyjnego nakazu, ale ogólnie kwestia naszej dzielnicy leży Pani Joannie na sercu. Ot tak, czytając ostatnie posty stwierdziłem, że wypowiem się w obronie Pani Joanny :) żeby była jasność, życzę sobie i Polsce żeby PiS zniknął i nigdy nie wrócił. Nie pochwalam partii, a jedynie zaangażowanie konkretnego człowieka (piszącego pod dowolnym wybranym przez siebie nickiem)

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 09 sie 2016, 14:27

J.Szubińska-Piszczek pisze:Przykre jest dla mnie stwierdzenie, że nie koncentruję się na sprawach ważnych dla Wilanowa. Reaguję na każdą Państwa prośbę. Do dnia dzisiejszego złożyłam blisko 200 interpelacji, w najróżniejszych sprawach. W moim przypadku jest to jedyna możliwa forma dialogu z Zarządem Dzielnicy.
Co jak co, ale zaangażowania w sprawy dzielnicy Pani Joannie odmówić nie można, więc tutaj przyznałbym rację Pani Radnej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 sie 2016, 12:37

Floyd pisze:Co do Pani - gdyby nie pisała Pani pod nazwiskiem, lecz pod nickiem - być może poczułaby się Pani bardziej mieszkańcem, a mniej politykiem, który musi realizować jedyną słuszną linię partii, co być może pozytywnie odbiłoby się na treści Pani postów i pozwoliłoby na prowadzenie dyskusji w przyjemniejszej formie, a także skoncentrowanie się na sprawach ważnych dla Wilanowa, zamiast spierać się o kwestie Smoleńska, Żydów, obecnego i byłych prezydentów, itp.
Dopóki jednak jest Pani na forum donośnym i stałym głosem jednej partii (jakiejkolwiek) - trudno o spokojną dyskusję.
Myślę, że problemem jest fakt, że to Pan i kilku innych forumowiczów postrzega mnie głównie przez pryzmat partii, do której należę. Dlatego często i tu i na fb pisze się do mnie w liczbie mnogiej (wy). A ja wpisy dokonuję jako ja. Nawet gdybym nie była członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a tylko sympatyzowała z tą partią, brzmiałyby one identycznie. Przykre jest dla mnie stwierdzenie, że nie koncentruję się na sprawach ważnych dla Wilanowa. Reaguję na każdą Państwa prośbę. Do dnia dzisiejszego złożyłam blisko 200 interpelacji, w najróżniejszych sprawach. W moim przypadku jest to jedyna możliwa forma dialogu z Zarządem Dzielnicy. Odpowiedzi na Sesjach są często niewystarczające i okraszone złośliwościami typu "Dlaczego to Lech Kaczyński nie wybudował wam Nowokabackiej". Nie odbiera się ode mnie telefonów, nie odpowiada na maile.

Jeśli chodzi o donośny, stały głos jednej partii na tym forum - nie jest to moja wina, że inni radni nie czują potrzeby komunikowania się z Państwem w ten sposób. Jedni zrezygnowali, inni nigdy się nie pojawili.
Floyd pisze:Co do innych radnych - nie mam nic przeciwko podpisywaniu się z wykorzystaniem nazwy partii, do której należą. Nie traktuję tego jako kampanii wyborczej.
Rozumiem, że podawanie nazwy partii/stowarzyszenia, do których się należy to to samo, co podanie linku do strony. Moim zdaniem, to nie jest to samo. Proszę poczytać literaturę dotyczącą marketingu politycznego - to jest element permanentnej kampanii wyborczej.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 08 sie 2016, 13:20

Proszę się raz jeszcze zastanowić, a myślę, że zrozumie Pani dlaczego szok, którego Pani doznała, jest nieuzasadniony.

Zmierzam do tego, że posługiwanie się np. przeze mnie nickiem, co opisała Pani jako "ukrywanie się" jest standardem, który nie powinien dziwić, ani szokować.

Co do Pani - gdyby nie pisała Pani pod nazwiskiem, lecz pod nickiem - być może poczułaby się Pani bardziej mieszkańcem, a mniej politykiem, który musi realizować jedyną słuszną linię partii, co być może pozytywnie odbiłoby się na treści Pani postów i pozwoliłoby na
prowadzenie dyskusji w przyjemniejszej formie, a także skoncentrowanie się na sprawach ważnych dla Wilanowa, zamiast spierać się o kwestie Smoleńska, Żydów, obecnego i byłych prezydentów, itp.
Dopóki jednak jest Pani na forum donośnym i stałym głosem jednej partii (jakiejkolwiek) - trudno o spokojną dyskusję.

Co do innych radnych - nie mam nic przeciwko podpisywaniu się z wykorzystaniem nazwy partii, do której należą. Nie traktuję tego jako kampanii wyborczej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 sie 2016, 13:08

Floyd pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:
Floyd pisze:Podobnie jak niektórzy inni radni, Pani podejmuje różne pożyteczne działania, ale co z tego, skoro jest Pani przede wszystkim działaczem partyjnym - to widać, słychać i czuć.... na każdym kroku.
Rozumiem, że kiedy inni nieliczni piszący tu radni podają linki do partyjnych/stowarzyszeniowych stron to nie jest to działanie propagandowe? Ja takich linków nie podaję. Piszę wyłącznie we własnym imieniu, prezentując własne poglądy. Bardzo rzadko piszę w imieniu Klubu Prawo i Sprawiedliwość - tylko w sytuacjach tego wymagających.
Szczęśliwie inni radni z jakichś powodów (lenistwo, a może przyzwoitość) nie zamęczają użytkowników forum swoimi osobami w takim stopniu co Pani.
Pani nie musi podawać żadnych linków - naprawdę trudno jest się nie zorientować, już po kilku wpisach, którą partię Pani reprezentuje i na rzecz jakiej partii prowadzi Pani permanentną kampanię wyborczą.
Moim zdaniem to nie jest ani lenistwo ani przyzwoitość, ale po prostu brak zainteresowania tematami tutaj poruszanymi. Rozumiem, że kiedy nieliczni pojawiający się tutaj radni podają linki do partyjnych/stowarzyszeniowych stron to nie jest to permanentna kampania wyborcza :roll:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 sie 2016, 12:56

Floyd pisze:
Floyd pisze:Wolę radnych, którzy nie narzucają się wyborcom, nie znęcają się nad nimi mnogością wpisów (często nie związanych z pełnioną funkcją), ale robią co do nich należy dla dobra mieszkańców, a nie własnej partii. Innymi słowy - takich z klasą.
Panie Floyd, ale ja oprócz tego, że jestem radną, jestem również mieszkanką Wilanowa, która ma prawo wypowiadać się tutaj w różnych tematach. Wolałby Pan, żebym o sprawach "służbowych" pisała pod nazwiskiem, a o pozostałych ukryta pod nickiem. Jest to jakieś rozwiązanie - pytanie, czy uczciwie?
Jak najbardziej. Posługiwanie się nickiem jest rozwiązaniem powszechnie przyjętym i akceptowanym w rzeczywistości wirtualnej, a w sytuacji, gdy w tym samym miejscu są politycy - rozwiązanie takie jest nawet pożądane, bo bezpieczniejsze.
Pana odpowiedź jest dla mnie szokująca. Czyli gdybym dokonywała tych samych wpisów jako Myszka Miki, nie przeszkadzałyby one Panu?

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 07 sie 2016, 18:52

Floyd pisze:Wolę radnych, którzy nie narzucają się wyborcom, nie znęcają się nad nimi mnogością wpisów (często nie związanych z pełnioną funkcją), ale robią co do nich należy dla dobra mieszkańców, a nie własnej partii. Innymi słowy - takich z klasą.
Panie Floyd, ale ja oprócz tego, że jestem radną, jestem również mieszkanką Wilanowa, która ma prawo wypowiadać się tutaj w różnych tematach. Wolałby Pan, żebym o sprawach "służbowych" pisała pod nazwiskiem, a o pozostałych ukryta pod nickiem. Jest to jakieś rozwiązanie - pytanie, czy uczciwie?
Jak najbardziej. Posługiwanie się nickiem jest rozwiązaniem powszechnie przyjętym i akceptowanym w rzeczywistości wirtualnej, a w sytuacji, gdy w tym samym miejscu są politycy - rozwiązanie takie jest nawet pożądane, bo bezpieczniejsze.
Floyd pisze:Podobnie jak niektórzy inni radni, Pani podejmuje różne pożyteczne działania, ale co z tego, skoro jest Pani przede wszystkim działaczem partyjnym - to widać, słychać i czuć.... na każdym kroku.
Rozumiem, że kiedy inni nieliczni piszący tu radni podają linki do partyjnych/stowarzyszeniowych stron to nie jest to działanie propagandowe? Ja takich linków nie podaję. Piszę wyłącznie we własnym imieniu, prezentując własne poglądy. Bardzo rzadko piszę w imieniu Klubu Prawo i Sprawiedliwość - tylko w sytuacjach tego wymagających.
Szczęśliwie inni radni z jakichś powodów (lenistwo, a może przyzwoitość) nie zamęczają użytkowników forum swoimi osobami w takim stopniu co Pani.
Pani nie musi podawać żadnych linków - naprawdę trudno jest się nie zorientować, już po kilku wpisach, którą partię Pani reprezentuje i na rzecz jakiej partii prowadzi Pani permanentną kampanię wyborczą.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 sie 2016, 14:48

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 06 sie 2016, 11:42

J.Szubińska-Piszczek pisze: PS. Rozumiem, że woli Pan radnych, którzy niczego nie wizytują i nie wypowiadają się nigdzie w żadnym temacie. Ma Pan oczywiście do tego prawo.
Wolę radnych, którzy nie narzucają się wyborcom, nie znęcają się nad nimi mnogością wpisów (często nie związanych z pełnioną funkcją), ale robią co do nich należy dla dobra mieszkańców, a nie własnej partii. Innymi słowy - takich z klasą.
Podobnie jak niektórzy inni radni, Pani podejmuje różne pożyteczne działania, ale co z tego, skoro jest Pani przede wszystkim działaczem partyjnym - to widać, słychać i czuć.... na każdym kroku.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 06 sie 2016, 10:19

Dziękuję ;)

magdabie
przybysz
przybysz

Post autor: magdabie » 06 sie 2016, 10:15

Akurat okien na Aleję RP nie mam ale wszystkie dzwięki już ucichły więc chyba przeszła :)
yav pisze:Czy ktoś, kto ma okna wychodzące na Rzeczypospolitej albo na Hlonda, mógłby zerknąć i dać znać, czy pielgrzymka dopiero idzie, nie idzie, albo już przeszła? :)

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 06 sie 2016, 9:49

Czy ktoś, kto ma okna wychodzące na Rzeczypospolitej albo na Hlonda, mógłby zerknąć i dać znać, czy pielgrzymka dopiero idzie, nie idzie, albo już przeszła? :)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2016, 19:49

Floyd pisze:Jeszcze trochę, a będziemy musieli czytać, że Pani radna zrobiła wizytację w budynku wilanowskiego basenu i napisała interpelację w sprawie zbyt zimnej wody. Trzeba znać umiar.
Różnica między moim wpisem a Pańskim polega na tym, że mój jest w temacie, a Pański nie. Proszę utworzyć własny dotyczący zimnej wody na basenie i rozpocząć tam dyskusję.
PS. Rozumiem, że woli Pan radnych, którzy niczego nie wizytują i nie wypowiadają się nigdzie w żadnym temacie. Ma Pan oczywiście do tego prawo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”