Światowe Dni Młodzieży

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: waterman@aster.pl » 05 sie 2016, 19:42

:) :) :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 05 sie 2016, 18:33

Pimo pisze:Prywatny, nieprywatny, powinien być rzetelny. A nierzetelność można mu wytykać.
A czy Pani radna nie mogłaby wytykać gdzieś dalej? Czy to, że Pani radna napisała list do gazety jest naprawdę na tyle ważną informacją, aby zaśmiecać nią forum?
Jeszcze trochę, a będziemy musieli czytać, że Pani radna zrobiła wizytację w budynku wilanowskiego basenu i napisała interpelację w sprawie zbyt zimnej wody. Trzeba znać umiar.
To tyle z mojej strony OT.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 05 sie 2016, 14:39

Napisałbym niedokładny

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 05 sie 2016, 14:36

Prywatny, nieprywatny, powinien być rzetelny. A nierzetelność można mu wytykać.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 05 sie 2016, 14:05

Teraz Wilanów jest miesięcznikiem lokalnym,
i z tego co zauważyłem prywatnym interesem. Proponuję droga pani założyć wlasna gazetke, pisać własne artykuły. Przecież nie musi pani czytać tego miesiecznika

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2016, 9:18

bierute pisze:No cóż, multi-kulti teraz nie jest mile widziane, nie ma co sie narażac władzy...
Coś się panu porobiło, chłopie - cytując byłą panią premier. Teraz Wilanów jest miesięcznikiem lokalnym, a w Wilanowie rządzi Platforma Obywatelska. A ona multi-kulti kocha. Joanna Mucha:
W moim przekonaniu tak, jesteśmy w stanie przyjąć tych imigrantów w większej liczbie. Jeszcze raz powtórzę to, co mówiłam wcześniej. Ja jestem za różnorodnością. Polacy rzeczywiście boją się innego, boją się tej osoby, która jest kulturowo niezwiązana z nami. Ale ta różnorodność może nas ubogacić, nie tylko może być dla nas źródłem strachu, ale może nas naprawdę ubogacić.
Jak Polacy boją się kulturowo niezwiązanych z nami ludzi widać było podczas Światowych Dni Młodzieży. W tym czasie "różnorodność" ubogacała Europę Zachodnią. Szkoda tylko, że trzy Polki straciły życie podczas tego ubogacania.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 04 sie 2016, 16:44

J.Szubińska-Piszczek pisze:Mój mail do redakcji miesięcznika Teraz Wilanów:

(...)Jak to się stało, że zauważyli Państwo przekazanie dwóch starych samochodów osobowych średniej klasy (...) a umknęły (...) kilkaset młodych ludzi, głównie z Kanady, Brazylii i Zambii (...) w Powsinie gościliśmy panie z Filipin i Malezji).
No cóż, multi-kulti teraz nie jest mile widziane, nie ma co sie narażac władzy...

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 02 sie 2016, 23:17

J.Szubińska-Piszczek pisze:Mój mail do redakcji miesięcznika Teraz Wilanów:

Szanowni Państwo,
Jako stała czytelniczka mam pytanie do sierpniowego numeru miesięcznika Teraz Wilanów. Jak to się stało, że zauważyli Państwo przekazanie dwóch starych samochodów osobowych średniej klasy (Skoda Octavia i Daewoo Lanos) Straży Miejskiej przez Urząd Dzielnicy Ursynów, a umknęły Państwa uwadze dwa duże wydarzenia, które miały miejsce w Wilanowie w lipcu? W piątek 22.07 przybyło na nogach do Powsina z Wilanowa i Ursynowa kilkaset młodych ludzi, głównie z Kanady, Brazylii i Zambii, żeby nawiedzić powsińskie sanktuarium i poznać naszą kulturę - wystąpiły dla nich zespoły folklorystyczne "Powsinianie" oraz z Grajewa i Siedlec. Chodzi o to samo sankturarium, w którym odbędą się Powsińskie Dożynki, które promujecie Państwo na str. 12. Natomiast w sobotę 23.07 do Świątyni Opatrzności Bożej zlokalizowanej w Miasteczku Wilanów wg Polskiego Radia przybyło 12 tys. młodych ludzi. Uczestniczyli we Mszy św. i wystąpiły dla nich następujące zespoły: Arka Noego, międzynarodowa wspólnota Shalom, Maleo Reggae Rockers i 2TM 2,3. Inne koncerty odbywające się w lipcu w Wilanowie zostały przez Państwa zauważone. Dziwi mnie również, że miesięcznik, który tak szczegółowo informuje o inwestycjach w Wilanowie przeoczył oddanie do użytku 23.07 rano nowego miejskiego skweru z fontanną vis a vis Świątyni Opatrzności Bożej. Mam nadzieję, że są to tylko przeoczenia. Zakładam, że miesięcznik Teraz Wilanów jest otwarty na gości, którzy przybyli do naszej dzielnicy z całego świata, z najdalszych jego zakątków (np. w Powsinie gościliśmy panie z Filipin i Malezji).
Pozdrawiam,
Joanna Szubińska-Piszczek
Radna Dzielnicy Wilanów
Miesięcznik przeoczył otwarcie skwerku bo to falstart był chyba .... Dwa dni potem był już zamknięty

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 02 sie 2016, 22:06

Octavia zresztą też...

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 02 sie 2016, 20:38

Lanos nie jest samochodem średniej klasy. A sam artykuł o tym przekazaniu... no cóż...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 02 sie 2016, 15:52

Mój mail do redakcji miesięcznika Teraz Wilanów:

Szanowni Państwo,
Jako stała czytelniczka mam pytanie do sierpniowego numeru miesięcznika Teraz Wilanów. Jak to się stało, że zauważyli Państwo przekazanie dwóch starych samochodów osobowych średniej klasy (Skoda Octavia i Daewoo Lanos) Straży Miejskiej przez Urząd Dzielnicy Ursynów, a umknęły Państwa uwadze dwa duże wydarzenia, które miały miejsce w Wilanowie w lipcu? W piątek 22.07 przybyło na nogach do Powsina z Wilanowa i Ursynowa kilkaset młodych ludzi, głównie z Kanady, Brazylii i Zambii, żeby nawiedzić powsińskie sanktuarium i poznać naszą kulturę - wystąpiły dla nich zespoły folklorystyczne "Powsinianie" oraz z Grajewa i Siedlec. Chodzi o to samo sankturarium, w którym odbędą się Powsińskie Dożynki, które promujecie Państwo na str. 12. Natomiast w sobotę 23.07 do Świątyni Opatrzności Bożej zlokalizowanej w Miasteczku Wilanów wg Polskiego Radia przybyło 12 tys. młodych ludzi. Uczestniczyli we Mszy św. i wystąpiły dla nich następujące zespoły: Arka Noego, międzynarodowa wspólnota Shalom, Maleo Reggae Rockers i 2TM 2,3. Inne koncerty odbywające się w lipcu w Wilanowie zostały przez Państwa zauważone. Dziwi mnie również, że miesięcznik, który tak szczegółowo informuje o inwestycjach w Wilanowie przeoczył oddanie do użytku 23.07 rano nowego miejskiego skweru z fontanną vis a vis Świątyni Opatrzności Bożej. Mam nadzieję, że są to tylko przeoczenia. Zakładam, że miesięcznik Teraz Wilanów jest otwarty na gości, którzy przybyli do naszej dzielnicy z całego świata, z najdalszych jego zakątków (np. w Powsinie gościliśmy panie z Filipin i Malezji).
Pozdrawiam,
Joanna Szubińska-Piszczek
Radna Dzielnicy Wilanów

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 25 lip 2016, 20:24

Na tej stronie co podałeś piszą dobrze: parafia św. Elżbiety, sanktuarium MB Tęskniącej. A nie na odwrót jak na stronie dzielnicy.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 25 lip 2016, 18:35

Nawet na swoim portalu piszą sanktuarium..... ale cóż mogą bidule wiedzieć

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 25 lip 2016, 18:34

No cóż http://parafia-powsin.pl/dojazd

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 25 lip 2016, 18:30

waterman@aster.pl pisze:A nie ma parafii św Elżbiety???

Jest parafia, a nawet kościół. Ale sanktuarium św. Elżbiety nie ma, o tym słusznie wspomniała p. Joanna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”