Syreny

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Syreny

Post autor: rob » 14 paź 2015, 22:34

HAHAHA
I jaki to ma sens jak mieszkańcy nie mają żadnej informacji co robić w takich sytuacjach :lol: :lol:

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 13 paź 2015, 0:14

Od Jutra do czwartku na wilanowie mogą zawyć syreny link http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 82229.html
KZ

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 15 wrz 2015, 22:44

Ja byłem w domu. Z okna widzę nowy Ratusz. Nie było słychać żadnych syren. Św. Anna jest kawałek, a jednak wszystko zagłuszyła? Gdzie są te dwie "działające"syreny?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 15 wrz 2015, 22:26

Nikt nie mówi o wyłączeniu syren. Zauważam tylko postęp idący w kierunku indywidualnych wiadomości .
Jak chodzi o syreny to ja 1 sierpnia słyszałem z Niskiego Wilanowa stereo, z jednej strony kościół z drugiej syreny z Wilanowa Wysokiego. Podejrzewam, że będąc pod kościołem to też bym słyszał dzwony i tylko dzwony.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 15 wrz 2015, 21:47

Piotr Mikucki pisze:Dlatego na wiosnę była kontrola systemu ostrzegawczego zlecona przez miasto.
Kontrola była i co to dało, skoro system najzwyczajniej nie działał jak trzeba 1 sierpnia? To musi być system o gwarancji działania 99,999% a zaistniała sytuacja jest po prostu kompromitacją.
Piotr Mikucki pisze:moim zdaniem system syren jest juz przeżytkiem tak jak na dzikim zachodzie dzwony kościelne. Według mojej oceny przyszłość należy do powiadomienia SMS. Takie powiadamianie jest bardziej skuteczne, bo można się dowiedzieć o niebezpieczeństwie i jego rodzaju. Sygnał dźwiękowy nic nam nie powie tylko tyle, że jest niebezpieczeństwo. W czasach II wojny światowej to zdawało egzamin, ale dziś w czasie walki z terroryzmem taki dźwięk nić nie daje, ważna jest dokładna informacja jak się zachować w danej sytuacji.
System komunikacji SMS nie może być w żadnym wypadku alternatywą dla syren. Po pierwsze nie wszyscy maja telefony komórkowe przy sobie, po drugie takie powiadomienia można wyłączyć w telefonie, a po trzecie osoby niewidome nie zobaczą SMS'a. Działający system syren dotrze do wszystkich (poza osobami głuchymi). Inna sprawa, że mało kto orientuje się w poprawnej interpretacji takich sygnałów dźwiękowych i powinna być w tym temacie prowadzona skuteczna edukacja wśród dzieci i dorosłych.
Taki system SMS (albo aplikacja) może być natomiast uzupełnieniem. Całkiem przydatnym zresztą, ale czy ktoś sobie wyobraża, że w czasie godziny W dostaje po prostu SMS'a z informacją o wydarzeniu... ? To nie to samo.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 15 wrz 2015, 18:43

Pozostaje też poinformować mieszkańców, że taki system informacji jest dostępny.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 15 wrz 2015, 14:26

Pozostaje wierzyć, że działa (mówię o opcji SMS dla sytuacji wyjątkowo niebezpiecznych, bo aplikację mobilną pewnie dość łatwo sprawdzić). Oby się nigdy nie przydało.
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 15 wrz 2015, 14:01

http://www.dobreprogramy.pl/Od-jutra-Re ... 64073.html

A mogła to być taka piękna interpelacja :)

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 15 wrz 2015, 12:33

Liczymy, że popilotuje Pan tę sprawę i odpowie na zadane przez siebie pytania :->
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 15 wrz 2015, 12:19

Dobre pytanie Czy Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego posiada procedurę powiadamiania w formie SMS i czy jest gotowe do użycia natychmiast czy dopiero po wystąpieniu do operatora ?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 15 wrz 2015, 11:28

No to kiedy system SMS? Bo póki co jako podatnicy płacimy za syreny, które ewidentnie nie działają. :-?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 15 wrz 2015, 9:26

Dlatego na wiosnę była kontrola systemu ostrzegawczego zlecona przez miasto.

Tak moja wypowiedź była prowokacyjna, ponieważ moim zdaniem system syren jest juz przeżytkiem tak jak na dzikim zachodzie dzwony kościelne. Według mojej oceny przyszłość należy do powiadomienia SMS. Takie powiadamianie jest bardziej skuteczne, bo można się dowiedzieć o niebezpieczeństwie i jego rodzaju. Sygnał dźwiękowy nic nam nie powie tylko tyle, że jest niebezpieczeństwo. W czasach II wojny światowej to zdawało egzamin, ale dziś w czasie walki z terroryzmem taki dźwięk nić nie daje, ważna jest dokładna informacja jak się zachować w danej sytuacji.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 15 wrz 2015, 9:03

Piotr Mikucki pisze:"Na Wilanowie" jak na dzikim zachodzie w razie niebezpieczeństwa będą dzwonić dzwony kościelne:)
Teraz to może i śmieszne, ale warto jednak mieć gwarancję skuteczności systemów ostrzegawczych. Oprócz zagrożeń z powietrza mamy jeszcze powodzie, skażenie chemiczne, biologiczne, radiologiczne...różne rzeczy się mogą wydarzyć w obecnych czasach. Zakładam, że pan, panie Piotrze, nie będzie wtedy chodził po domach i informował ludzi o niebezpieczeństwie :roll:
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 15 wrz 2015, 8:27

"Na Wilanowie" jak na dzikim zachodzie w razie niebezpieczeństwa będą dzwonić dzwony kościelne:)

Awatar użytkownika
perotharn
przybysz
przybysz

Post autor: perotharn » 15 wrz 2015, 3:43

To jest faktycznie ciekawostka. Bo to oznacza, że system nie działa. U mnie doskonale było słychać dzwony Św.Anny, ale syren ani trochę. A ta z Sobieskiego 10 to raczej nie moja? Można sprawdzić, gdzie dokładnie są zlokalizowane owe "działające" syreny?

ciach sobera (reklama). Jeszcze jedna taka akcja i się pożegnamy :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”