Syreny

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Syreny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2015, 17:44

YOGItheBEAR pisze:Pomijając oczywistą głupotę militarną tego aktu samobójstwa Miasta, za którą dowództwo tej zbrodni przeciw Stolicy powinno się postawić pod sąd wojskowy
Widzę, że naczytał się Pan redaktorów Zychowicza i Ziemkiewicza. A jaką ma Pan gwarancję, że Niemcy wycofując się przed Sowietami nie zrobiliby z Miastem tego samego, co zrobili podczas Powstania? Poza tym, jak można obarczać winą za barbarzyństwo Niemców dowództwo AK? Zna Pan na pewno opinię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który uważał, że dowódcy zostaliby potępieni za niepodjęcie decyzji o wybuchu Powstania w równym stopniu, jak za jej podjęcie. Wynika z niej fakt, że sytuacja była tak trudna, że jakakolwiek decyzja nie była w pełni słuszną. Zwyciężyła potrzeba zachowania godności ludzkiej i utrzymania suwerenności kraju.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 05 sie 2015, 17:10

I wracamy do punktu wyjścia:
YOGItheBEAR pisze:Nie zmienia to jednak w żaden sposób faktu, iż jednostka/jednostki odpowiedzialne za uruchomienie syren (Straż Pożarna przy Obornickiej też chyba milczała) powinny sytuację wyjaśnić.
Pomijając oczywistą głupotę militarną tego aktu samobójstwa Miasta, za którą dowództwo tej zbrodni przeciw Stolicy powinno się postawić pod sąd wojskowy - ludziom, którzy wykazali się w tym czasie heroizmem i najwyższym poświęceniem, powstańcom i cywilnym mieszkańcom Warszawy, należy się nasza pamięć i szacunek. Dlatego szkoda, że nie udało się tym razem, aby całe Miasto zawyło i stanęło na ich cześć. Ja swój osobisty akt manifestacji ich pamięci przeprowadziłem.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2015, 16:58

Aga pisze:Nie może się po prostu zepsuć taka syrena? W końcu uruchamia się ją tylko raz w roku? Może zamiast oskarżeń najpierw zapytać, zbadać? A nie siać zamęt i podejrzliwe przypuszczenia?
Jak to raz w roku? Przecież była testowana jakieś 3 miesiące temu. Poza tym, nie tylko w Wilanowie nie było ich słychać. Nagle tyle syren się popsuło? No to się zgadza: "Polska w ruinie" ;)

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 sie 2015, 16:46

J.Szubińska-Piszczek pisze: Wie Pan, ja zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, czy mamy do czynienia z głupotą czy celowym działaniem. Innego wytłumaczenia nie ma. Może to stan umysłu? Chyba jednak nie, bo przed wstąpieniem do PiS też tak miałam ;)
Nie może się po prostu zepsuć taka syrena? W końcu uruchamia się ją tylko raz w roku? Może zamiast oskarżeń najpierw zapytać, zbadać? A nie siać zamęt i podejrzliwe przypuszczenia?
Jeśli Pani tak miała z tym umysłem przed wstąpieniem do PiS, to potwierdza to to, co napisał Yogi...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2015, 16:41

YOGItheBEAR pisze:Rozważanie tego jednak w kategoriach "sabotażu" przez Panią Radną tylko wkłada do ręki dodatkowe argumenty ludziom uważającym, że PiS to nie partia, ale stan umysłu... :roll:
Wie Pan, ja zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, czy mamy do czynienia z głupotą czy celowym działaniem. Innego wytłumaczenia nie ma. Może to stan umysłu? Chyba jednak nie, bo przed wstąpieniem do PiS też tak miałam ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 05 sie 2015, 16:24

W pobliżu Plaży Wilanów "godzinę W" ogłaszały jedynie dzwony Św.Anny. Syren słychać nie było. Być może rzeczywiście oznacza to częściową awarię systemu powiadamiania ludności. Rozważanie tego jednak w kategoriach "sabotażu" przez Panią Radną tylko wkłada do ręki dodatkowe argumenty ludziom uważającym, że PiS to nie partia, ale stan umysłu... :roll:

Nie zmienia to jednak w żaden sposób faktu, iż jednostka/jednostki odpowiedzialne za uruchomienie syren (Straż Pożarna przy Obornickiej też chyba milczała) powinny sytuację wyjaśnić.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 sie 2015, 14:13

luckyluke pisze: Masz rację - potrzebna jest interwencja, ale ani policja nie ma tu nic do gadania, ani urząd naszej dzielnicy, bo cały system kontrolowany jest na szczeblu ogólnowarszawskim.
Jak to na szczeblu ogólnowarszawskim? Możesz rozwinąć? Zaciekawiło mnie to.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 05 sie 2015, 13:52

Aga pisze:No to już wiadomo. Idźcie z tym na policję. Albo ze skargą do naszego urzędu.
Ja syreny z mojego balkonu słyszałam. Wydaje mi się jednak, ze był to odgłos tych wyjących na Ursynowie, a nie u nas.
Masz rację - potrzebna jest interwencja, ale ani policja nie ma tu nic do gadania, ani urząd naszej dzielnicy, bo cały system kontrolowany jest na szczeblu ogólnowarszawskim.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 sie 2015, 12:47

No to już wiadomo. Idźcie z tym na policję. Albo ze skargą do naszego urzędu.
Ja syreny z mojego balkonu słyszałam. Wydaje mi się jednak, ze był to odgłos tych wyjących na Ursynowie, a nie u nas.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 05 sie 2015, 12:40

Chris pisze:Kilka miesięcy temu były testy syren w Wilanowie - i to było słychać.
Ale 1 sierpnia była cisza. Awaria, albo ktoś zapomniał uruchomić...
Szczerze powiem to mało jest realnych sytuacji (na szczęście) kiedy te syreny naprawdę są do czegoś potrzebne - o ile nie jest to jedyna sytuacja w ciągu roku kiedy są wykorzystywane w ogóle. To, że nie działały akurat tego jedynego i NAJWAŻNIEJSZEGO dnia, to po prostu skandal. A jeżeli jeszcze właśnie tego dnia ktoś sobie zaplanował również testy systemu - jak widać z góry zakładając, że system nie będzie działał sprawnie - to ciężko komentować. Nie ma dla mnie innego wytłumaczenia, jak zaniedbanie obowiązków służbowym na którymś szczeblu i powinny być wyciągnięte odpowiednie konsekwencje wobec tych osób.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2015, 11:52

Biorąc pod uwagę groby powstańcze na cmentarzu wilanowskim i Cmentarz Powstańców w Powsinie, to jest skandal. Nasuwa się pytanie: nieudolność czy sabotaż?

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 05 sie 2015, 10:03

Kilka miesięcy temu były testy syren w Wilanowie - i to było słychać.
Ale 1 sierpnia była cisza. Awaria, albo ktoś zapomniał uruchomić...

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 05 sie 2015, 9:30

Chyba dotknęliśmy ważnego tematy, bo jeśli tak to część Wilanowa nie będzie poinformowana o niebezpieczeństwie sygnałem dźwiękowym.

Kaaaa
przybysz
przybysz

Post autor: Kaaaa » 05 sie 2015, 0:57

Ja w tym momencie stałam na ul. Sarmackiej przy Branickiego i nie było słychać syren (specjalnie nasłuchiwałam). Pewnie dlatego ludzie przegapili tę chwilę i nikt nie przystanął. Nawet walce na budowie Branickiego nie przerwały pracy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Syreny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 sie 2015, 15:06

Czy w Wilanowie 1.08 o 17:00 wyły syreny? Ja byłam w kościele w Powsinie i słyszałam tylko dzwony kościelne - ale mogły zagłuszać. Podaję link do informacji na ten temat: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... aid=11557f
Moja siostra była przy pomniku Powstańców na pl. Krasińskich i usłyszała CISZĘ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”