Wilanów górą!

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Wilanów górą!

Post autor: henryk » 15 kwie 2017, 18:06

Akurat dla mnie budynek ŚOB jest OK, nawet po tej nieszczęśliwej decyzji użycia miedzi na kopułę.Sam budynek stanowi całkiem udany przykład neo modernistycznej architektury - dobrze dopasowanej do stylu miasteczka. Jednak to co mnie martwi to sposób wykończeni wnętrza (według mnie do takiego budynku absolutnie nie pasuje planowany styl wykończenia - nie wykorzystuje potencjału wnętrza, za to niestety idzie w bizancjum). Druga kwestia to ogrodzenia/ogród wokół ŚOB. Ja już pogodziłem się że nie będze to nic wyjątkowego/otwartego na otoczenie (zarówno jeżeli chodzi o otoczenie jak również o dostępność terenu. Została tutaj przyjąta postawa zamknięta - Kościół miał do tego prawo, szkoda jednak że nie poszukał/poszukuje innego rozwiązania (tak samo jak dla wykończenie wewnętrz). Uważam że budynkowi i znaczeniu miejsca nie zaszkodziły by - a wręcz pomogły biegające przed nim dzieci, osoby na rolkach na placu przed samą świątynią, matki z wózkami przy alejkach z kwiatami. Wtedy też można by też zastanowić się jakim modelu dofinansować zbudowanie fajnego terenu i jednocześnie jak płynie go połączyć z terenem parku linearnego przy Hlonda.

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 04 kwie 2017, 20:03

A ja jestem w stanie zaakceptować wszystko co dotyczy budynku...tylko nie tego obecnego i żadnego innego ogrodzenia.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 23 mar 2017, 10:27

Akurat miedzi bym się nie czepiał, bo za kilka lat zzielenieje i ulży nieco konstrukcji. Natomiast kloc betonopodobnej bryły pozostanie...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 23 mar 2017, 9:35

Co do świątyni to pamiętajcie, że to co widzimy to też nie jest oryginalny projekt. Kopuła i wykończenia oryginalnego projektu miały być z tytanu czyli szare, dopasowane do koloru elewacji itp. Dali miedź z oszczędności kilku milionów. Moim zdaniem gruby błąd pokazujący, że osoba decyzyjna ma słaby zmysł estetyczny i jest krótkowzroczna. Dowodów tego jest więcej, jak płot i ten czerwono biały baner ala flaga nad frontowymi drzwiami zrobiony po najmniejszej linii oporu i po prostu nieładnie.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 23 mar 2017, 6:35

Ten miś droga pani to był " mały pikuś" przy podświetleniu wewnętrznym, hmm świątyni .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 mar 2017, 16:53

bierute pisze:ŚOB jest jak ten miś.
Podświetlany miś to siedział przed szkołą przy Ledóchowskiej. Czy nadal siedzi, coby cieszyć oczy burmistrza? ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 mar 2017, 16:50

Aga pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Mnie nie straszy.
Radnej to się nawet podoba.
Oczywiście. O niebo bardziej niż ta czarna makabryła przy Klimczaka po sąsiedzku.

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 22 mar 2017, 16:18

J.Szubińska-Piszczek pisze:Mnie nie straszy.
Radnej to się nawet podoba. A będzie jeszcze bardziej, gdy ten ten ogromny budynek ogrodzą pod byle absurdalnym pretekstem.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 22 mar 2017, 16:03

Świątynia wygląda paskudnie. Jest to dość powszechna opinia, nie tylko wśród mieszkańców MW.
Nie ma co zaklinać rzeczywistości, ani szukać układu, drugiego dna, itp. Są kościoły piękne, są i koszmarne. Po prostu.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 22 mar 2017, 15:54

ŚOB jest jak ten miś. po co powstał każdy fan Barei wie:

- Podwójny...Stać mnie!

Śmiech kamieniarzy przy okładaniu budynku kamieniem aż do dziś słychać w zaułkach świątyni - po obłożeniu marmurem za wiele milionów wygląda gorzej niż przed. Jak otyły w niedopasowanym garniturze w prążki. ktoś z Was odebrałby taką pracę, jakby to był jego dom? Nie? No własnie.

Moje zdanie - paskudztwo.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 mar 2017, 14:46

Mnie nie straszy.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 22 mar 2017, 14:43

J.Szubińska-Piszczek pisze:
mithra pisze:Mysle tez że każdy z jakimś elementarnym wykształceniem plastycznym, tudzież choćby obdarzony wrażliwością artystyczną nie oceni budynku ŚOB pozytywnie.
Zna Pani takie powiedzenie: z gustami się nie dyskutuje.
to demagogia, nasza kultura wykształciła pewien kanon odbioru sztuki i nawet jesli przysłowiowy " jelen na rykowisku" przypadnie komuś do gustu to nie bedzie to oznaczało że jest dziełem sztuki ( ze względu na pewne cechy , ktore to wykluczają - w tym przykładzie np powtarzalność formy i treści), jesli chodzi o ŚOB podobnie plus to iż forma ta bardziej jest kojarzona z wzornictwem przemysłowym niż ze sztuką...ale generalnie krytykę można by na wiele stron napisać :) Poza tym jesli komuś sie taki jelen podoba to se może powiesić w domu na ściania, ŚOB niestety jest wystawione na widok publiczny i straszy.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 22 mar 2017, 14:11

Wystarczyło poczytać komentarze pod tym artykułem - pełne jadu i nienawiści, by dwa pierwsze miejsca głosowania nie dziwiły.

Projekt ŚOB znany od lat, do mieszkalnego otoczenia nie pasuje, mnie się nie podobał od początku, także styl w jakim zastąpiono nim projekt prof. Budzyńskiego. Ale czy to szkarada roku w skali całego kraju, tobym nie powiedział. Np. w środku zrobił na mnie pozytywne wrażenie, ciekawie tam wygląda.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 22 mar 2017, 13:35

"Przypadek? Nie sądzę..." :roll:
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 mar 2017, 13:24

YOGItheBEAR pisze:To, że dostała antynagrodę - nie dziwi i w mojej ocenie nie ma żadnego podtekstu.
Oczywiście. Polecam artykuły dotyczące Wilanowa na wyborczej. Cóż za koincydencja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”