Znowu będziemy odcięci od świata

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
Faktorek
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Znowu będziemy odcięci od świata

Post autor: Faktorek » 12 wrz 2016, 12:05

KONSI pisze:ja i tak jestem z gorszego sortu bo niepełnosprawny wiec :D mówię jako obywatel VII kategori który powinien nie mieć prawa głosu bo niepełnosprawni są gorsi i DOBRZE że na Wilanowie nie ma szkoły dla Niepełnoprawnych dzieci bo wtedy Pana dzieci by musiały mieć obniżony poziom edukacji i życia w MW . Wyobraża Pan sobie dziecko na wózku inwalidzkim na MW lub w innej częci Wilanowa ????
Ja nie
Ja widziałem dzieci na wózkach inwalidzkich wożonych po MW. Nikogo normalnego to nie dziwi. Przestań człowieku użalać się nad sobą. Dzieci niesprawne ruchowo mają prawo uczyć się na takich samych zsadach jak dzieci sprawne ruchowo i jedyna różnica to będzie brak oceny z WFu.
Zjedz sobie czekolady na pocieszenie albo zażyj magnezu bo siejesz niepotrzebny ferment.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 11 wrz 2016, 13:07

dobrze przesadziłem w swojej wypowiedzi . Przepraszam
KZ

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 wrz 2016, 9:01

A moderator nic.

ps. Proszę nie cytować takich wypowiedzi, bo moderator to też będzie musiał sprzątać ;)

Moderator nie interweniuje, bo autor ewidentnie pisze autoironicznie. KONSI jest wystarczająco dobrze znany "stałym bywalcom", aby było to czytelne. (przyp. YtB)

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Re: RE: Re: Znowu będziemy odcięci od świata

Post autor: Chris » 10 wrz 2016, 21:32

KONSI pisze:obywatel VII kategori który powinien nie mieć prawa głosu bo niepełnosprawni są gorsi
...
i DOBRZE że na Wilanowie nie ma szkoły dla Niepełnoprawnych dzieci
...
Wyobraża Pan sobie dziecko na wózku inwalidzkim na MW lub w innej częci Wilanowa ????
Ja nie
W mojej ocenie ta manifestacja pogardy do osób niepełnosprawnych podchodzi nie tylko pod bana na forum...ale może i pod prokuratora...

Awatar użytkownika
Cuba
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Cuba » 10 wrz 2016, 14:34

KONSI, wyciągając kartę niepełnosprawności w dyskusji, która niepełnosprawności w ogóle nie dotyczy robisz krzywdę sobie i innym niepełnosprawnym.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 wrz 2016, 8:48

Kolega Konsi niech już się ugryzie w klawiaturę. Bo wyrwie ktoś te pierdy z kontekstu, wstawi na gazetę.pl i będzie znowu dym na całą Polskę.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 09 wrz 2016, 22:19

ja i tak jestem z gorszego sortu bo niepełnosprawny wiec :D mówię jako obywatel VII kategori który powinien nie mieć prawa głosu bo niepełnosprawni są gorsi i DOBRZE że na Wilanowie nie ma szkoły dla Niepełnoprawnych dzieci bo wtedy Pana dzieci by musiały mieć obniżony poziom edukacji i życia w MW . Wyobraża Pan sobie dziecko na wózku inwalidzkim na MW lub w innej częci Wilanowa ????
Ja nie
KZ

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Re: RE: Re: Znowu będziemy odcięci od świata

Post autor: Chris » 09 wrz 2016, 19:07

KONSI pisze:Niech lepiej maraton pobiegnie przez "plebejskiejskie" części Wilanowa, tj .

Kabaty (III kategoria mieszkańców) ,

Powsin i okolice (II kategoria mieszkańców ),

a nie przez Miasteczko (I kategoria mieszkańców , elita Wilanowska ) .

Również taki podział jest we wszystkim na Wilanowie ale nie warto strzępić sobie języka

Kolega widać z PISu, tak zgrabnie sortuje ludzi...

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 09 wrz 2016, 12:06

przemoka pisze:
KONSI pisze:Jak by nie patrzeć , niezależnie jak maraton pobiegnie to te nasze cudowne Miasteczko (oj wy cudowni i kochani , piękni i powabni) będzie poszkodowanie. Niech lepiej maraton pobiegnie przez "plebejskiejskie" części Wilanowa, tj . Kabaty (III kategoria mieszkańców) ,Powsin i okolice (II kategoria mieszkańców ), a nie przez Miasteczko (I kategoria mieszkańców , elita Wilanowska ) . Również taki podział jest we wszystkim na Wilanowie ale nie warto strzępić sobie języka
Tu nie o to chodzi. Po raz kolejny blokowana jest spora część MW, które przecież nie ma 20 dróg dojazdowych, a de facto dwie główne (al. RP, Branickiego) + 2 poboczne (Kieślowskiego, Klimczaka) + 1 wyjazdową (Orszady), która też będzie zablokowana.
Ja nie mam nic do maratonów, niech ludzie biegają, ale trasy powinny być zmieniane i za każdym razem w miarę możliwości jak najbardziej zróżnicowane. Niech raz biegną u nas, ale za rok niech sobie biegną na Łomianki albo po Bemowie, a w trzecim roku niech biegną na Pruszków, itp.

Tak naprawdę w tym wypadku jedynym sensownym dojazdem staje się Branickiego, który w kawałku przy planowanej galerii jest wąziutką drogą o małej przepustowości. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie sytuacji, że maraton jest rzucany w Vogla i pędzą potem gdzieś jakoś na Siekierki - to już w ogóle byłaby patologia.

Niestety faktem jest też to, że zamknięcie dróg nie jest wyłącznie na czas przebiegu maratonu, ale sporo przed i po. Także zejdzie się kilka godzin blokad. A potrzeby ludzkie są różne, ot choćby konieczność dojazdu do szpitala, czy wyjazd na obiad do rodziny w innej części miasta.

<offtop>
Możliwość zakupów w niedzielę niejeden raz uratowała mi tyłek, bo zwyczajnie było co zjeść, gdy żonie się zapomniało kupić kilka jakże potrzebnych zakupów. I choć ze wszelkich sił staram się niedzielę traktować jako dzień dla rodziny (ogólny wypoczynek), o tyle w ekstremalnych sytuacjach otwarte sklepy się przydają. No cóż, za czasów złej komuny sklepy były zamknięte od 13-14 w sobotę aż do poniedziałku rano. Wspaniała demokracja (czyt. dziki kapitalizm) doprowadził do tego, co teraz mamy, czyli sklepy otwarte prawie 24/7.
</offtop>

Dokładnie o to chodzi - istnieje pewna niesympatyczna dysproporcja pomiędzy dociążaniem MW imprezami a dopieszczaniem inwestycjami komunikacyjnymi. MW ma zasadniczo tylko jeden cywilizowany "most" łączący z resztą świata - AL. RP tu odbywa się cały ruch autobusowy, tu jest główny wjazd/wyjazd samochodowy.

Nie ma podpięcia do obwodnicy. Nie ma podpięcia do Ursynowa. Nie ma sensownej alternatywy jeśli chodzi o drogi wjazdowe/wyjazdowe. Nie ma komunikacji szynowej.

Nie mam nic przeciwko maratonom, ale osobiście - jako wyborca - czuje się przez władze miasta traktowany nie fair. Jak jest potrzeba "pochwalić się" to się u nas robi imprezę - bardzo mi miło. Jak natomiast jest potrzeba połączyć sensowną drogą Wilanów z Ursynowem (i tam można podczas maratonu puścić autobus do metra) - to się miasto z tym pieści jak pies z jeżem.

Bemowo - bardzo ciekawy przykład w tym wypadku - jest doskonale skomunikowane drogami, łącznie z dostępem do obwodnicy. Mają też metro i komunikację szynową. Mogą "brać na klatę" zamknięcie jednej ulicy. Podobnie Ursynów. I tak można wymieniać. Natomiast MW ma znacznie mniejsze możliwości - warto to brać pod uwagę.

Gdyby wybudować ulicę łączącą Oś-Zdrową-Branickiego i następnie na Ursynów to np. blokowanie Al. RP nie byłoby takim problemem. Gdyby ktoś musiał to puszcza się w taki dzień autobusy z Osi i Branickiego do metra, i jak ktoś musi do pracy czy szwagra to sobie poradzi w dość łatwy sposób.

Miasto jest dla wszystkich - tylko nie myślmy o tym tak, że tego dnia jest dla biegaczy, a następnego dnia dla kierowców. Róbmy tak żeby każdego dnia było dla wszystkich.

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 09 wrz 2016, 11:58

yav pisze:Nie ma możliwości, żeby cała al. RP była zablokowana, bo wtedy odcinamy całą Ostoję Wilanów od reszty świata ;)
yav takie sytuacje miały już miejsce - jedna z najgorzej zorganizowanych imprez "maraton rolkarzy" zablokował RP wraz ze skrzyżowaniem z Hlonda. Nie dało się absolutnie opuścić OW.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 09 wrz 2016, 11:47

Nie ma możliwości, żeby cała al. RP była zablokowana, bo wtedy odcinamy całą Ostoję Wilanów od reszty świata ;)

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 09 wrz 2016, 11:34

KONSI pisze:Jak by nie patrzeć , niezależnie jak maraton pobiegnie to te nasze cudowne Miasteczko (oj wy cudowni i kochani , piękni i powabni) będzie poszkodowanie. Niech lepiej maraton pobiegnie przez "plebejskiejskie" części Wilanowa, tj . Kabaty (III kategoria mieszkańców) ,Powsin i okolice (II kategoria mieszkańców ), a nie przez Miasteczko (I kategoria mieszkańców , elita Wilanowska ) . Również taki podział jest we wszystkim na Wilanowie ale nie warto strzępić sobie języka
Tu nie o to chodzi. Po raz kolejny blokowana jest spora część MW, które przecież nie ma 20 dróg dojazdowych, a de facto dwie główne (al. RP, Branickiego) + 2 poboczne (Kieślowskiego, Klimczaka) + 1 wyjazdową (Orszady), która też będzie zablokowana.
Ja nie mam nic do maratonów, niech ludzie biegają, ale trasy powinny być zmieniane i za każdym razem w miarę możliwości jak najbardziej zróżnicowane. Niech raz biegną u nas, ale za rok niech sobie biegną na Łomianki albo po Bemowie, a w trzecim roku niech biegną na Pruszków, itp.

Tak naprawdę w tym wypadku jedynym sensownym dojazdem staje się Branickiego, który w kawałku przy planowanej galerii jest wąziutką drogą o małej przepustowości. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie sytuacji, że maraton jest rzucany w Vogla i pędzą potem gdzieś jakoś na Siekierki - to już w ogóle byłaby patologia.

Niestety faktem jest też to, że zamknięcie dróg nie jest wyłącznie na czas przebiegu maratonu, ale sporo przed i po. Także zejdzie się kilka godzin blokad. A potrzeby ludzkie są różne, ot choćby konieczność dojazdu do szpitala, czy wyjazd na obiad do rodziny w innej części miasta.

<offtop>
Możliwość zakupów w niedzielę niejeden raz uratowała mi tyłek, bo zwyczajnie było co zjeść, gdy żonie się zapomniało kupić kilka jakże potrzebnych zakupów. I choć ze wszelkich sił staram się niedzielę traktować jako dzień dla rodziny (ogólny wypoczynek), o tyle w ekstremalnych sytuacjach otwarte sklepy się przydają. No cóż, za czasów złej komuny sklepy były zamknięte od 13-14 w sobotę aż do poniedziałku rano. Wspaniała demokracja (czyt. dziki kapitalizm) doprowadził do tego, co teraz mamy, czyli sklepy otwarte prawie 24/7.
</offtop>

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 09 wrz 2016, 10:36

Jak by nie patrzeć , niezależnie jak maraton pobiegnie to te nasze cudowne Miasteczko (oj wy cudowni i kochani , piękni i powabni) będzie poszkodowanie. Niech lepiej maraton pobiegnie przez "plebejskiejskie" części Wilanowa, tj . Kabaty (III kategoria mieszkańców) ,Powsin i okolice (II kategoria mieszkańców ), a nie przez Miasteczko (I kategoria mieszkańców , elita Wilanowska ) . Również taki podział jest we wszystkim na Wilanowie ale nie warto strzępić sobie języka
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 wrz 2016, 7:14

pntb pisze:Poza tym będą podane godziny, w których będzie zamknięty ruch. Można wystawić samochód gdzieś dalej na parking...
A gdzie w Wilanowie jest taki parking, który przyjmie kilkaset samochodów?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 wrz 2016, 7:13

paszczakR pisze:Pani Joanno,
Bez TV (nie tylko P) też spokojnie można wytrzymać nie tylko jeden dzień w tygodniu, ale i dłużej...
Polecam!
No a fakt, że prywatne firmy dostają zgodę od miasta na reklamowe eventy blokujące pół miasta trudno nazwać inaczej niż skandalem.
Ależ ja telewizji nie oglądam w ogóle od kilku lat. Również uważam, że maratony powinny być organizowane w takich miejscach, aby jak najmniej utrudniać mieszkańcom życie. Ciągle mam w pamięci sytuację sprzed lat, kiedy mój sąsiad miał problem z dowiezieniem córki do szpitala na Wolę z powodu maratonu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”