Znowu będziemy odcięci od świata

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Znowu będziemy odcięci od świata

Post autor: rob » 08 wrz 2016, 23:10

Niestety piękne niegdyś tereny łąki, pola , dzikie zarośla i dróżki zamieniły się dzięki pazernemu człowiekowi w przestrzenie całkiem zabetonowane i wypełnione ludźmi wystylizowanymi jak manekiny na wystawie /fizycznie i psychicznie/ zniszczono piękny kawałek dzikiej przyrody i terenu w imię Rozwoju Miasta ( jak patrzę kiedyś jak przemierzało się z kumplami dzikie ścieżki i podziwialiśmy przyrodę w tym miejscu a dziś widzę stado manekinów wylansowanych i cyzelowanych w domowej łazience do granic możliwości to na wymioty mi się zbiera) a tu jeszcze ktoś pisze, że będzie odcięty od świata ŻENADA DO KWADRATU.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 08 wrz 2016, 22:37

Nie mam nic przeciwko maratonom, ale uważam, że organizatorzy powinni co roku zmieniać trasy, aby możliwie nie utrudniać zbyt często życia mieszkańcom danego rejonu. Jak tak dalej pójdzie za kilka lat w Wilanowie może powstać ruch oporu p-ko maratonom w Warszawie :)

Póki co idźmy dopingować, jedźmy na wycieczkę albo na zakupy - dopóki nasi rządzący nie uszczęśliwili nas chorymi zakazami.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 08 wrz 2016, 19:15

paszczakR pisze:No a fakt, że prywatne firmy dostają zgodę od miasta na reklamowe eventy blokujące pół miasta trudno nazwać inaczej niż skandalem.
Litości, to są poważne zawody sportowe, a nie "reklamowy event". Trzymajmy się faktów. Poza tym będą podane godziny, w których będzie zamknięty ruch. Można wystawić samochód gdzieś dalej na parking albo zaplanować wyjście z domu godzinę wcześniej. A najlepiej wyjść sobie na spacer i podopingować sportowców – i tych najlepszych, i – szczególnie – tych słabszych. W zeszłym roku biegacze dziękowali mieszkańcom Wilanowa, bo tu był rewelacyjny doping. :)

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 08 wrz 2016, 13:38

J.Szubińska-Piszczek pisze: Bez przesady. Trasa przez środek Miasteczka biegłaby Sarmacką - Klimczaka - Rzeczypospolitej albo Branickiego - Rzeczypospolitej ;) Mimo to wspóczuję mieszkańcom, którzy nie będą mogli wyjechać samochodem z garażu. To nie jest normalne.
No dobrze, czyli cała Ostoja i Osiedle Królewskie mogą sobie iść co najwyżej do kościoła, o ile maratończycy przepuszczą:) Wszyscy na południe i wschód od Hlonda/Al. RP mogą jeszcze jechać na piknik do Powsina, a jak ktoś potrzebuje zrobić zakupy, to zostają Bricoman albo Biedrony w kierunku na Konstancin :lol: :mrgreen:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 wrz 2016, 13:20

risskov pisze:widzieliście trasę tegorocznego PZU Maraton Warszawski - 25 września 2016?
http://pzumaratonwarszawski.com/wp-cont ... asa-ok.jpg

trasa przez środek miasteczka: Orszady - Hlonda - Rzeczpospolitej...
Czy może ktoś wie jak w praktyce to będzie wyglądać?
Bez przesady. Trasa przez środek Miasteczka biegłaby Sarmacką - Klimczaka - Rzeczypospolitej albo Branickiego - Rzeczypospolitej ;) Mimo to wspóczuję mieszkańcom, którzy nie będą mogli wyjechać samochodem z garażu. To nie jest normalne.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 08 wrz 2016, 10:57

Ja pierdzielę, ale się uparli...

risskov
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: risskov » 08 wrz 2016, 10:34

widzieliście trasę tegorocznego PZU Maraton Warszawski - 25 września 2016?
http://pzumaratonwarszawski.com/wp-cont ... asa-ok.jpg

trasa przez środek miasteczka: Orszady - Hlonda - Rzeczpospolitej...
Czy może ktoś wie jak w praktyce to będzie wyglądać?

robertkk
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: robertkk » 25 kwie 2015, 1:48

Iceland pisze:Czy ktoś wie jak będzie z wyjazdem od ul Branickiego w niedziele 26.04 z miasteczka na Przyczółkową w godz. 11-14? NA infolinii powiedzieli mi że będą przepuszczać w przerwach między biegaczami, ale nie był o tym przekonany, Może ktoś wie coś więcej
byłem tam w zeszłym roku, potem przesunąłem się do Klimczaka, więc relacja z pierwszej ręki ;-)
na początku faktycznie nie ma problemu, bo pierwsi biegną pro, są rzeczywiście między nimi przerwy i wtedy można przejechać,
trwa to około godziny, potem zaczyna się zagęszczać, bo dobiega reszta peletonu, jak się zrobi gęściej to nikt nie przejedzie przez co najmniej 2-3h
jak chcesz jechać po 12-tej, to lepiej wcześniej zaparkuj auto po drugiej stronie

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 24 kwie 2015, 20:59

Jeśli będzie jak w minionych latach, to lepiej nie rób sobie nadziei.
Pana / Pani policjanta nic nie będzie obchodzić co usłyszałeś na infolinii / przeczytałeś w informatorze.
"Mam rozkaz wstrzymać ruch do ostatniego zawodnika".
Pewnie w tym roku też "biegną" na wózkach, więc max czasy zamknięcia potraktuj mocno orientacyjnie.
W końcu w domu / na wyjeździe* też jest fajnie.
*Niepotrzebne skreślić w zależności w którą stronę się w niedziele wybierasz, a pewnie nie wybierzesz :lol:
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
Iceland
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Iceland » 24 kwie 2015, 18:10

Czy ktoś wie jak będzie z wyjazdem od ul Branickiego w niedziele 26.04 z miasteczka na Przyczółkową w godz. 11-14? NA infolinii powiedzieli mi że będą przepuszczać w przerwach między biegaczami, ale nie był o tym przekonany, Może ktoś wie coś więcej

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 08 paź 2014, 10:14

E tam jak bedzie droga na ursynow to nia zamiast arbuzowa pobiegnie maraton

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 08 paź 2014, 10:09

molej pisze:Wydaje się, że Miasteczko trochę padło ofiarą własnych zalet dla takiej imprezy jak maraton: trasa aleją RP chociażby ze względu na dominującą Świątynie Opatrzności, która dla wielu jest dużą atrakcją samą w sobie, no i dużo kibiców ze względu na popularność biegania na osiedlu. To powoduje, że każdy organizator maratonu w Warszawie pośle nam pod okna rzekę biegaczy z całego świata i trudno mu się dziwić.
Druga sprawa, że faktycznie trudno puścić biegaczy do miasteczka tak, żeby nas nie odcinać od świata, bo mamy mało połączeń z okolicą. Może w kolejnych latach to się będzie poprawiać, ale rozumiem frustrację tych, którzy nie z własnej woli musieli tego dnia i o tej porze coś załatwić. Chyba jedynym rozwiązaniem jest ... pobiegnięcie w maratonie. Wtedy będzie wiadomo z długim, czasem nawet wieloletnim wyprzedzeniem, co tego dnia o tej porze będziemy robić ;)

I szczerze mówiąc to ja nie mam nic przeciwko tej popularności i tym imprezom. Byłoby jednak miło gdyby ta sympatia to była droga dwukierunkowa i obok imprez władze pomyślałby o organizacji np. połączenia z Ursynowem (wówczas można puszczać autobus do metra Imielin lub Stokłosy, pozwalający się wydostać z MW podczas zamykania RP).

Awatar użytkownika
molej
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: molej » 06 paź 2014, 12:55

Wydaje się, że Miasteczko trochę padło ofiarą własnych zalet dla takiej imprezy jak maraton: trasa aleją RP chociażby ze względu na dominującą Świątynie Opatrzności, która dla wielu jest dużą atrakcją samą w sobie, no i dużo kibiców ze względu na popularność biegania na osiedlu. To powoduje, że każdy organizator maratonu w Warszawie pośle nam pod okna rzekę biegaczy z całego świata i trudno mu się dziwić.
Druga sprawa, że faktycznie trudno puścić biegaczy do miasteczka tak, żeby nas nie odcinać od świata, bo mamy mało połączeń z okolicą. Może w kolejnych latach to się będzie poprawiać, ale rozumiem frustrację tych, którzy nie z własnej woli musieli tego dnia i o tej porze coś załatwić. Chyba jedynym rozwiązaniem jest ... pobiegnięcie w maratonie. Wtedy będzie wiadomo z długim, czasem nawet wieloletnim wyprzedzeniem, co tego dnia o tej porze będziemy robić ;)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 30 wrz 2014, 11:26

yin@yang pisze:Nie obrażaj innych sformułowaniem "czytać ze zrozumieniem".
Nie piszę tego często. Nie zamierzam tym stwierdzeniem obrażać, tylko zwrócić uwagę na nielogiczność wypowiedzi. Takich jak twoja. Poprzedni gość, który mi postawił identyczny zarzut wyleciał z tego forum, bo okazał się trollem... Ale dobrze, przyjmuję, twoja wypowiedź była złośliwa i niegrzeczna, a nie wynikała z niezrozumienia.
yin@yang pisze: (...) jeśli więcej osób odczytuje twoje wypowiedzi inaczej niż chciałeś
Nikt poza Tobą, więc proszę kolejne uwagi kieruj na priva. Over.

Awatar użytkownika
grzegorztom
przybysz
przybysz

Post autor: grzegorztom » 30 wrz 2014, 10:54

Robert Kurowski pisze:Osobiscie jestem zdania że są lepsze miejsca do odbywania "maratonu" rozumiem jeden raz w roku ulicami Wawy zrobic jeden raz a porządnie.... ale w tym roku to już nie zlicze ile tego było... Można zrobić gdzieś w Powsinie, w Konstancicie... czy innych podwarszawskich miejscach.... Jest to niemiłosierne utrudnianie ludziom życia... ktoś powie ze w innych krajach-miastach jest podobnie albo wiecej.. no super ale tez infrastruktura jest inna czyt. metro, koleje itp. a tak niestety u Nas szybciej z punktu A do punktu B jest niestety samochodem. i to jeszcze w sobote gdzie najwiekszy ruch jest w sklepach , centrach handl. etc.
A tym w Powsinie i Piasecznie nie będzie przeszkadzać? Oni mają mniej dróg i kompletnie nie mają metra. Dla nich to raczej kompletny zator :P
Chociaż Al. Wilanowska w strone konstancina (jeden pas) wcale nie brzmi źle moim zdaniem. Tam myślę, że nikomu by nie przeszkadzali (bardzo). Albo może puławska, też kilka pasów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”