Prośba do mieszkańców o opinię

ul.Sarmacka 9-17
joanna1187
przybysz
przybysz

Re: Prośba do mieszkańców o opinię

Post autor: joanna1187 » 25 mar 2010, 18:33

Witam a o jakim osiedlu się wypowiadasz ja mam tez w umowie napisane ul Sarmacka ale inwestycja wilanów one ten apartamentowiec z klimatyzacją, może macie jakieś informacje na temat tego bloku A1 pozdrawiam i czekam na opinie jestem w oczekiwaniu na decyzję z banku

Awatar użytkownika
al-manar
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: al-manar » 13 mar 2010, 0:39

Cavatappi,
ja mam nadzieję wreszcie zamieszkać na Sarmackiej 15, mimo, że odebraliśmy mieszkanie w 2006 roku!
Skąd tak duże opóźnienie w przeprowadzce? No, niestety deweloper znacząco się do tego przyczynił.
1) opóźnienie w przekazaniu lokalu o 3 miesiące (na szczęście Ciebie to już nie dotyczy, bo kupujesz na rynku wtórnym)
2) przeciekający balkon (patrz: foto 1 i 2) - 5 napraw nieskutecznych, ostatecznie skucie wylewki w pokoju dziennym miało ujawnić przyczynę przecieków z balkonu - opieszałość dewelopera a następnie sezon zimowy dały nam kolejny rok „w plecy”
3) niewłaściwe wykonanie umowy (oraz punkt 1 i 2) skutkowało procesem sądowym zakończonym w 2009. Dopiero wyrok sądowy zmusił dewelopera m.in. do wymiany okna w pokoju dziennym na właściwe, czyli takie, które ma funkcję otwieralną (poprzednio okno nie spełniało swoich funkcji, pomijając już estetykę). W grudniu 2009 wymieniono nam okno (9 m-cy po wyroku!), po czym ujawniły się znowu przecieki (tym razem dot. wymienianego okna) i dopiero teraz w marcu 2010 wykonawca ma usunąć tę usterkę.
4) liczne usterki w częściach wspólnych (przykłady: patrz foto 3-6) - niektóre z nich zostały usunięte (a może czasowo zamaskowane), inne występują do dzisiaj.

To moja historia, która z pewnością nie napawa optymizmem i być może nie zachęca zbytnio do zakupu lokum w budynku przy Sarmackiej 15. Jeśli jednak dobrze obejrzysz mieszkanie, które chcesz nabyć, zapytasz sąsiadów czy mają jakieś problemy, to myślę, że tak świadomy wybór okaże się dla Ciebie satysfakcjonujący ostatecznie. Nowy Wilanów to estetyczne i rozwojowe miejsce, a nasze budynki są jednymi z bardziej solidnych - przynajmniej takie wrażenie można odnieść po lekturze problemów poruszanych przez mieszkańców sąsiednich inwestycji. Tę opinię potwierdzają także firmy trudniące się wykańczaniem wnętrz.
Mnie osobiście podoba się nasze patio – latem jest tu bardzo przyjemnie a i z okna też miło popatrzeć na urozmaicona i ładnie zaaranżowaną zieleń (nota bene: dbałość o utrzymanie zieleni to „konik” jednego z członków zarządu naszej wspólnoty i za to Panu Tomkowi bardzo dziękujemy!! :D )

Pozdrawiam, Al.
Załączniki
S15_J_(garaz,_zacieki)3-762702.JPG
foto 6 (klatka J, garaż, grzyb)
S15_G_(zacieki,_4pietro)-762701.JPG
foto 5 (klatka G, 4.piętro, zacieki)
S15_G_(wejscie,gres)-762700.JPG
foto 4 (klatka G, wejście, uszkodzony gres)
S15_G_(wejscie,cokol)-762699.JPG
foto 3 (klatka G, wejście, uszkodzony cokół)
przeciekanie_z_balkou-762698.JPG
foto 2 (skuta wylewka, przecieki deszczówki)
grzyb_na_scianie_przy_balkonie-762697.JPG
foto 1 (grzyb na glifie przybalkonowym)

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 04 mar 2010, 21:07

Niestety nie mieszkam na Sarmackiej 15, więc nie mogę się wypowiadać na temat tego budynku. Zrozumiałam Twoje pytania jako dotyczące okolicy, a nie konkretnego bloku:-)

Cavatappi
przybysz
przybysz

Post autor: Cavatappi » 04 mar 2010, 15:57

Wiesz jak to jest z developerami. Miejsce znam, bo mieszkam już w pobliżu. interesuje mnie jakość budynku, czy nic się nie sypie i takie techniczne rzeczy.
No i sąsiedzie nie są bez znaczenia :-).
Bardzo dziękuję za to, ze zareagowałaś na posta.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 03 mar 2010, 19:29

Cavatappi,
mieszka się super, mimo niedogodności związanych z dojazdami i brakiem autobusów w MW. Są już sklepy i trzy, a może nawet cztery knajpki. Nie wiem czym się kierujesz w doborze mieszkania, bo przecież dla każdego co innego jest priorytetem. Myślę, że jest pewien klimat w tym miejscu... Albo się od razu go czuje, albo nie....
:-)
Pozdrawiam
A.

Cavatappi
przybysz
przybysz

Prośba do mieszkańców o opinię

Post autor: Cavatappi » 02 mar 2010, 23:01

Witajcie,
ostatnio oglądałam mieszkanie na Sarmackiej 15. Jestem zainteresowana jego zakupem. CZy możecie mi powiedzieć jak Wam się mieszka w tym miejscu? Czy możecie mi coś doradzić? Bardzo chciałabym poznać Wasze opinie. Decyzja dotycząca zakupu jest trudna, więc będę Wam bardzo wdzięczna za wszelkie opinie.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowy Wilanów”