Myszy na balkonie

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
aliana
przybysz
przybysz

Re: Myszy na balkonie

Post autor: aliana » 03 paź 2017, 11:50

Niestety myszy znowu powròciły. Widziałam właśnie przez szybę jak jedna maszerowała sobie w najlepsze po balkonie. Chyba czas wytoczyć konkretne działa i wezwać fachowców. Przecież jak one dostaną się do mieszkania to będzie mało ciekawie :(

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 04 lip 2017, 20:22

Myszy roślinek raczej nie ruszą. Za to smród w ich okolicy jest wystarczającym powodem, żeby się ich pozbyć :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

aliana
przybysz
przybysz

Post autor: aliana » 03 lip 2017, 21:05

Dziękuję za odpowiedź. Czyli tego jest znacznie więcej niż myślałam, niedobrze :( Chyba pomogę kotu i też kupię te żywołapki, może pójdzie szybciej. A jedzenia nie trzymam na balkonie. Mam tylko roślinki i to dość sporo i szkoda by było jakby myszy dorwały się do nich :-/

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 03 lip 2017, 11:21

U mnie chodzą nawet pod tynkiem, wewnątrz warstwy ocieplenia, w styropianie sobie wygrzebały tunele. Podstawa - nie zostawiać jedzenia na tarasie, w tym żarcia dla zwierząt. Albo zamknąć w szczelnym pudle. Najgorzej jest na wiosnę i jesienią. Kot jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Ja nie posiadam, więc była grana żywołapka (wywiozłem któregoś roku chyba z 15 sztuk). Zakleiłem też gipsem wszystkie otwory. A i tak chodzą gdzieś w ociepleniu, przez szparę pod posadzką tarasu. Ciężki temat.
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

aliana
przybysz
przybysz

Post autor: aliana » 02 lip 2017, 22:36

I mimo, ze krzywdy nie robia wolalabym aby sobie poszly. Co mozna zrobic poza kotem? czytalam, ze mysz zaroslowa jest pod ochrona :roll: gniazdo moze byc u mnie lub u sasiada - polaczony taras - wiec szukaj wiatru w polu. U mnie wszystko przeszperane, nic poza dociekliwością kota w kierunku ściany pod parapetem okna. Jest tam dziura jak zajrzalam wiec albo myszy zrobily rewolucje albo kiepska robota wykonawcy. Na wyzarte to nie wyglada, bardziej na brak materialu wykonczeniowego, ot fuszerka.

aliana
przybysz
przybysz

Myszy na balkonie

Post autor: aliana » 02 lip 2017, 22:27

Witam, wczoraj zobaczylam mysz na balkonie, 3 pietro od al. Rzeczypospolitej. Dzis kot upolowal malutka myszke, majaca ok 2-3 cm. Przezyla wiec wynioslam ja na laki. Wracam, a tam nastepne malenstwo biega po balkonie. Obstawiam, ze to mlode a to co, wczoraj widzialam to byla matka. Dodam, ze to nie byla zwykla mysz domowa ale bardziej wygladala na zaroslowa. Pytanie tylko skad one na balkonie i to tak wysoko? Generalnie dopoki do domu nie wchodza to ok ale jest to dziwne zjawisko, zwlaszcza o tej porze roku. Czy ktos jeszcze widzial myszki u siebie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”