Parkowanie na Ostoi...

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
marczello
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Parkowanie na Ostoi...

Post autor: marczello » 18 paź 2011, 23:22

Nie wiem czym to jest spowodowane ale na naszym osiedlu mamy nadreprezentację baranów, dla których odrobina myślenia przekracza ich zdolności intelektualne.
Miejsca parkingowe w Ostoi nie wymagają jakiś szczególnych umiejętności manewrowania ale odrobiny pomyślunku, że nie jesteśmy sami i że dwa miejsca, które w chwili parkowania są wolne za chwilę komuś mogłyby się przydać. Podobno dla niektórych samochód jest przedłużeniem ich męskości ale w przypadku fotek publikowanych na forum można odnieść wrażenie, że ta "męskość" wypchnęła z czaszki resztki mózgu takiego osobnika - posiadacza samochodu (celowo nie używam słowa "kierowca" bo o jakim kierowaniu w ich przypadku mowa?).

Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: adad » 18 paź 2011, 0:59

i drugi do pary
Załączniki
Zdjęcie0496.jpg

Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: adad » 18 paź 2011, 0:32

miszcz parkowania
Załączniki
Zdjęcie0492.jpg

Awatar użytkownika
Miszcz
przybysz
przybysz

Post autor: Miszcz » 17 paź 2011, 19:28

Witam,

W kwestii parkowania, to śpieszę z informacją, że w garażu pod budynkami 4F, G, H odbywa się remont mający na celu usunąć wady izolacji. Potrwa on jeszcze do połowy listopada o ile pamiętam. Mieszkańcy dostali od Fadesy możliwość parkowania w 2B, ale jak widać nie wszyscy chcieli skorzystać.

Pozdrawiam
Michał
Dzień bez remontu, to dzień stracony!

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 17 paź 2011, 9:03

Cześć Gabin :D
dzięki za weekendowe obserwacje na rzecz naszej wspólnoty i przekazanie uwag na forum. Napisz o nich też proszę do Admin. Larix i przewodniczącego Zarządu p. S.Marcinkowskiego.
Od siebie dodam, że byłem też świadkiem, że psiaki latały i waliły kupy na trawniku w Z2 a ochrona sobie spacerowała i udawała, że nic nie widzi :oops:
Fajnie, że ochroniarze sobie spacerują, szkoda, że płacimy za to kilkaset tysięcy :oops:
pozdr
Ja_cek

Gabin
bywalec
bywalec

Post autor: Gabin » 17 paź 2011, 8:52

W weekend było "funkcjonalnie" od strony c5 ic6 samochody zaparkowane wzdłuż ulicy i na chodnikach 4 kołami. Pomysłowość kierowców (lokatorów i przyjezdnych) zagrodziła drogę pieszym do parków. Trochę mi przeszkadza, że mieszkańcy innych osiedli na których widnieją tabliczki "zakaz wprowadzania psów na tereny zielone" przywożą swoich pupili do nas.
Mercedesa zastąpiła toyota i auto terenowe, gdzieś na chodniku zaparkowany kład, w zatokach pielgrzymi, ochrony brak.
Nie idzie to w dobrym kierunku.. :oops:

Awatar użytkownika
Hon-kerr
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Hon-kerr » 09 paź 2011, 21:41

A teraz może przewrotnie, chociaż...
Na uliczkach bocznych od tej, przy której są budynki Hlonda 4a,b... z wyjątkiem tej, która robi skrót do Rzeczpospolitej jest sporo miejsca. W piątek i sobotę z jakiegoś powodu (może sąsiedzi mieli remont w garażu), stało wzdłuż uliczki na wysokości Hlonda4A "na znaku" zakazu zatrzymywania szereg samochodów.
I powiem Wam, że pewnie estetyka naruszona, ale zasadniczo z zatoczek można było wyjechać.
Ponadto naprawdę kiepsko u nas z parkowaniem, a weźmy pod uwagę, że mieszkoańców będzie prawie drugie tyle.
Wniosek: dlaczego by na tych uliczkach, o których piszę, nie zlikwidować zakazu zatrzymywania (tylko zostawić zakaz obowiązujący na chodniku).
Inaczej będzie jak dzisiaj: estetycznie, ale niefunkcjonalnie.

?
Hon-kerr sąsiad

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 06 paź 2011, 21:31

Może niech ochrona dzwoni po straż miejską lub niech sama zaopatrzy się w blokady kół i w taki sposób walczy z dzikim parkowaniem.
Tak jak ten mercedes parkuje to jakaś porażka.Jak ma przejść matka z wózkiem?

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 06 paź 2011, 13:48

Witaj adi756 :D
dzięki za interesowanie się naszymi osiedlowymi sprawami.
Napisz proszę w tej sprawie i zaproponuj rozwiązanie do Admina Larix.
pozdr
Ja_cek

adi756
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: adi756 » 06 paź 2011, 13:38

Witam.
Ja osobiście jestem za tym aby ochrona miała w obowiązkach naklejanie na boczną szybę naklejki pouczającą kierowcę który zaparkował w niedozwolonym miejscu.

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 01 paź 2011, 22:56

Kartkę z "powiastką" od Larix widziałam na szybie tego samochodu pod koniec tego tygodnia gdy przeciskałam się chodnikiem pomiędzy tymi dwoma samochodami ze zdjęcia. Pytanie czy odniesie skutek - przekonamy się w nastepnym tygodniu.
Co do właścicieli - wydaje mi się, że to ludzie z agencji nieruchomości Remax. Można do nich wstąpić .....

an_ka
przybysz
przybysz

Post autor: an_ka » 30 wrz 2011, 21:59

Feliz pisze:o tak, to parkowanie mnie wyjątkowo wkurza - i tak jest codziennie, ten sam samochód w tym samym miejscu - i to za darmo :hevil:
To może warto, przy najbliższej okazji, powiedzić kierowcy, że jego samochód zaparkowany w tym miejscu zwyczajnie przeszkadza? Inny, może mniej cywilizowany niz rozmowa ale bardziej niż zamieszczanie zdjęć z nr rej., to kartka za wycieraczką.

an_ka
przybysz
przybysz

Post autor: an_ka » 30 wrz 2011, 21:54

Camillo pisze:Ostatnio podczas spaceru w MW zwróciłem uwagę na metody walki dzikim parkowaniem w innych inwestycjach. Okazuje się że niektórym administratorom zależy na estetyce i potrafią się bronić przed parkowaniem na chodnikach. Co myślicie o ucywilizowaniu parkowania na naszym osiedlu?
Wyglądają dość estetycznie, chodniki nie są niszczone.Może warto przeznaczyć pieniądze wspólnoty na ten cel?

Co o tym sądzicie?

Obrazek

Obrazek
Nie no PRZEPIĘKNE :roll:

Awatar użytkownika
Feliz
przybysz
przybysz

Post autor: Feliz » 30 wrz 2011, 21:49

o tak, to parkowanie mnie wyjątkowo wkurza - i tak jest codziennie, ten sam samochód w tym samym miejscu - i to za darmo :hevil:

Awatar użytkownika
klientwkrawacie
osadnik
osadnik

Post autor: klientwkrawacie » 29 wrz 2011, 17:04

w tym? :)

Obrazek
facebook.com/pantunieszczal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”