Parkowanie na Ostoi...

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Parkowanie na Ostoi...

Post autor: adad » 29 wrz 2011, 14:48

Ja jestem za. Przynajmniej w niektórych miejscach. A właściwie w jednym miejscu :)

Awatar użytkownika
Camillo
bywalec
bywalec

Post autor: Camillo » 29 wrz 2011, 14:45

Ostatnio podczas spaceru w MW zwróciłem uwagę na metody walki dzikim parkowaniem w innych inwestycjach. Okazuje się że niektórym administratorom zależy na estetyce i potrafią się bronić przed parkowaniem na chodnikach. Co myślicie o ucywilizowaniu parkowania na naszym osiedlu?
Wyglądają dość estetycznie, chodniki nie są niszczone.Może warto przeznaczyć pieniądze wspólnoty na ten cel?

Co o tym sądzicie?

Obrazek

Obrazek

marczello
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: marczello » 18 wrz 2011, 14:31

Oprócz znaku zakazu jest chyba jeszcze jakiś przepis mówiący o parkowaniu nie bliżej niż 10 m od przejścia. Wydaje mi się także, że w zatoczce były wolne miejsca.
Może zamiast ględzić między sobą wziąć się w garść i pozbyć się Larixa bo też mam wrażenie, że jest on świetnym reprezentantem interesów wszystkich oprócz mieszkańców Ostoi.
A jeżeli Telepizza ma nas w d.. to może zrobić jej bojkot przynajmniej w całym osiedlu. Potrzeba tylko wydrukować tyle ulotek ile jest mieszkań z wyjaśnieniem dlaczego to robimy i zachęcić do bojkotu innych. Frekwencja o 100% im nie spadnie (pewnie większość zleceń i tak realizują na telefon w innych osiedlach) ale taki społeczny bunt konsumentów to ostatnio bardzo modny temat w mediach, z którym z zaciekawieniem zapoznaliby się także właściciele sieci :hevil:

Awatar użytkownika
klientwkrawacie
osadnik
osadnik

Post autor: klientwkrawacie » 18 wrz 2011, 13:49

(to tutaj też dodam)

Odpowiedź Larixu jak zwykle wymijająca.

Załączam aktualny "twardy dowód" na bezczelne parkowanie pizzamana pod znakiem B-36, ustrzelony w niedzielę 18.09.
IMG_8234a.JPG

czy ktoś może powiedzieć o co chodzi Pani Administrator, która napisała:
"W kwestii parkowania – W związku z brakiem zakazu zatrzymywania B-36 patrole Straży Miejskiej nie mają podstaw do ukarania, analogicznie jak pod budynkiem Hlonda 2."

Przecież znak stoi jak wół!
facebook.com/pantunieszczal

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 18 wrz 2011, 8:59

Szanowny sąsiedzie Prawnik :D
bardzo dziękuję za poruszenie tego bulwersującej sprawy.
Zgadzam się z Tobą na 100%.
Niestety to co piszesz utwierdza mnie w przekonaniu, że problem z kierowcami z tele pizza cały czas jest aktualny, tylko nasz Admin. Larix tego nie dostrzega
Poniżej odpowiedź w tej sprawie.
Uprzejmie proszę napisz KONIECZNIE do Larix na temat swoich doświadczeń.
pozdr
Ja_cek

Odpowiedź Larix z 14.09.2011 r.

Ad.4.
Wpisy zamieszczone w przesłanym linku nie dotyczą terenu osiedla a ponadto częściowo Telepizzy (nie posiadają skuterów), więc nie jest to „dowód”, o którym była mowa na czwartkowym spotkaniu.
W kwestii prędkości - Po interwencjach u właściciela lokalu, nie odnotowujemy zgłoszeń ani incydentów z udziałem kierowców Telepizzy na terenie osiedla. Kierowcy Telepizzy, jeśli jeżdżą po publicznych drogach w taki sposób jak opisano na forum w poście, robią to na własne ryzyko – jak każdy kierowca nie stosujący się do przepisów/znków.
W kwestii parkowania – W związku z brakiem zakazu zatrzymywania B-36 patrole Straży Miejskiej nie mają podstaw do ukarania, analogicznie jak pod budynkiem Hlonda 2. Jeśli są miejsca w zatoczce to kierowcy Telepizzy w niej parkują. W załączeniu zdjęcie z piątku zrobione telefonem komórkowym ok. godz. 14. Jeśli nie ma miejsc w zatoczce to wielu kierowców, również „na chwilę” mieszkańcy, parkuje na chodniku jedną osią.
W czerwcu br. wystąpiliśmy pisemnie do dzielnicy o trwałe oznakowanie znakami pionowymi ulicy K.P.A. Hlonda „bis” oraz zatoki na jej końcu.
Otrzymaliśmy odpowiedź jak w załączeniu.
Z poważaniem,
Magdalena Kasperczak
Administrator
PW Larix Sp. z o.o.

Awatar użytkownika
Prawnik
przybysz
przybysz

Post autor: Prawnik » 17 wrz 2011, 22:01

Kierowcy Telepizzy niestety parkują na chodniku dla pieszych.
Do czego to prowadzi?
Dzisiaj o mały włos pan kierowca z Telepizzy prawie mnie przejechał podczas cofania samochodu. Kompletny brak wyobrażni, facet daje z całej rury do tytułu po chodniku i nie widzi, że pieszy własnie na ten chodnik wchodzi . Horror!!

Awatar użytkownika
Małgosia
przybysz
przybysz

Post autor: Małgosia » 17 wrz 2011, 10:02

hehehehhe.... ubaw po pachy :mrgreen: :P
Małgosia

Awatar użytkownika
klientwkrawacie
osadnik
osadnik

Post autor: klientwkrawacie » 16 wrz 2011, 20:56

Sposobów na oduczenie złych nawyków jest całkiem sporo wbrew pozorom ;)

Tymczasem chciałbym przypomnieć, że parkowanie dotyczy nie tylko pojazdów czterokołowych, ale także tych na dwóch kółkach.
Poniżej foto jak nie należy parkować rowerem (bo np. zostanie to opublikowane na forum i wstyd będzie ;) ):
DSCaa03.JPG
facebook.com/pantunieszczal

Gabin
bywalec
bywalec

Post autor: Gabin » 16 wrz 2011, 10:23

No nie wiem :) mam wrażenie, że ktoś zrobił sobie tam "własne miejsce parkingowe" może być mocno niezadowolony jeśli ktoś będzie próbował to zmienić

Hlonda
osadnik
osadnik

Post autor: Hlonda » 16 wrz 2011, 9:48

Adad trochę spamujemy wątek, z góry za nas obu przepraszam
adad pisze:A właśnie. Może ktoś wie ile nas kosztuje prezes zarządu, bo chyba nie jest to funkcja społeczna.
poprzedni kosztował 2 tys. m-cznie
obecny powinien kosztować 0 zł gdyż w planie gospodarczym nie przewidziano wydatków na ten cel, w państwie Larixowym wszystko jest jednak możliw :P

najnowszy hit z państwa L proszę bardzo - tworzy się bez jakielkowiek uchwały właścicieli fundusze rezerwowe w ramach funduszu eksploatacyjnego a następnie finansuje z nich wydatki (ku prawdzie część wydatków), które miały/winny być sfinansowane z funduszu remontowego, zapytacie dlaczego a no dlatego że uchwała właścicieli nie pozwalała wydać z funduszu remontowego tyle ile administrator chciał/musiał wydać, praca zlecona i wykonana trzeba zapłacić itd itp, oczywiście właściciele nie podjęli uchwały o utowrzeniu funduszy rezerwowych a ustawa o własności lokali, tudzież ustawa o rachunkowości nie przewidują tworzenia takich funduszy
Admin zrobił to (progi) dla nas by żyło się lepiej i chwała Mu za to, tylko czemu poza prawem?!
można bez uchwały właścicieli wydać całą kasę wspólnoty?! w państwie L można!!!

Awatar użytkownika
M@tteo
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: M@tteo » 16 wrz 2011, 9:38

to samo co i innym
M@tteo

Gabin
bywalec
bywalec

Post autor: Gabin » 16 wrz 2011, 9:24

Hmm.. a co powinniśmy nakleić kierowcy mercedesa zaparkowanego na chodniku przed A1 (Hlonda 2)?

Awatar użytkownika
M@tteo
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: M@tteo » 16 wrz 2011, 7:35

moim zdaniem to nie jest świństwo, co innego coś zniszczyć, zablokować koło, zablokować samochód itp, naklejka to chwila na refleksję podczas zdrapywania
M@tteo

Awatar użytkownika
ttorres
przybysz
przybysz

Post autor: ttorres » 15 wrz 2011, 23:32

jakos nie potrafie tak komus swinstwa zrobic, mimo, ze takie parkowanie to wzgledem innych swinstwo... :/

Awatar użytkownika
M@tteo
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: M@tteo » 15 wrz 2011, 21:30

no jasne że kupować tylko nie naklejać na przednią szybę a na boczną
M@tteo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”