Parkowanie na Ostoi...

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Parkowanie na Ostoi...

Post autor: paszczakR » 06 wrz 2011, 21:21

Problem tylko taki, że możemy sobie tu na forum pomachać szabelkami w tych sprawach.
100% zgoda Jacku.

Problem tylko w tym, że:
1. jeśli Larix nie zauważył jeszcze samowoli, to jest d... nie administrator, więc można się spodziewać, że rownież egzekucja będzie taka
2. jeśli zauważył i nie interweniuje, to znaczy, że właściciel lokalu jest równiejszy i nasza interwencja też będzie bezskuteczna.

Osobiście bardziej wierze w zwracanie uwagi na konsekwencje bezmyślnego zachowania. Jeśli, odpukać, w konsekwencji tej samowoli zdarzy się wypadek, bo ktoś będzie miał ograniczoną widoczność przy opuszczaniu garażu, to współwinnym, ze wszystkimi tego konsekwencjami, będzie zarówno ten kto dopuścił się samowoli, jak i ten kto z mocy umowy i prawa powinien do niej nie dopuścić.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 06 wrz 2011, 12:40

Administrator nieruchomości OSIEDLA OSTOJA W WILANOWIE
PW Larix Sp. z o.o.
05-500 Piaseczno, ul. Młynarska 21 lok. 104
Biuro Zarządu: 02-807 Warszawa, ul. Bociania 47

WITAM,
SZANOWNI PAŃSTWO,
Uprzejmie proszę o udzielenie mieszkańcom wyjaśnień
(również na forum e wilanow)
http://www.e-wilanow.pl/forum/11/2541
http://www.e-wilanow.pl/forum/11/2226?start=165
w interesującej wiele osób kwestii zmiany statusu użytkowego z lokalu mieszkalnego na lokal użytkowy na B5 - nr 134, ponadto budowy przy tej posesji schodów? oraz rampy podjazdowej? oraz dodatkowo likwidacji obok tej posesji –trawnika.
Czy plan budynku przewidywał tam ww. lokal?
Jaka działalność będzie prowadzona w ww. obiekcie?
Czy Larix wie o ww. działaniach i czy podejmował w tej sprawie już jakieś działania interwencyjne ?
Czy w ocenie Administratora Larix ww. prace były ingerencją w infrastrukturę części wspólnych, czy też nie ?
Czy w tej sprawie zostały wydane wszystkie niezbędne zgody dot. zmiany charakteru obiektu oraz przebudowy np. zgoda Przewodniczącego Zarządu Wspólnoty p.S.Marcinkowskiego?
Z poważaniem
Ja_cek,06.09.2011 r.

Awatar użytkownika
klientwkrawacie
osadnik
osadnik

Post autor: klientwkrawacie » 06 wrz 2011, 10:43

Sprawę parkowania przy pizzerii poruszaliśmy już na forum ok 5 miesięcy temu, Larix też się wypowiedział - wątek mniej więcej od tego miejsca http://www.e-wilanow.pl/forum/11/2323#p20705

Od tamtego czasu nic się nie zmieniło mimo, że wzdłuż ulicy pod pizzerią przybyła zatoczka do parkowania.
facebook.com/pantunieszczal

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 06 wrz 2011, 10:23

Paszczaku 100% zgoda
Problem tylko taki, że możemy sobie tu na forum pomachać szabelkami :lol: w tych sprawach.
Realną moc sprawczą w poruszonych kwestiach ma Przewodniczący Zarządu Wspólnoty p.Marcinkowski oraz nasz Admin. Larix.
Do nich powinni pisać wszyscy zainteresowani- przede wszystkim mieszkańcy B5 oraz bezpośredni świadkowie opisywanych sytuacji- gdyż Larix, ma jak wół
w umowie zapisane, że musi udzielać wyczerpujących wyjaśnień i podejmować działania na wniosek - zgłoszenie formalne mieszkańca.
Pisanie o tych sprawach tylko na forum tego wymogu nie spełnia.
pozdr
Ja_cek

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 06 wrz 2011, 10:10

Mnie nieustannie dziwi, jak ludzie dla swojej wygody potrafią uprzykrzać życie innym :hevil:
Gorzej, że niestety przy okazji stanowią realne zagrożenie. Wystarczy popatrzeć na notorycznie łamany zakaz zatrzymywania na Zdrowej od strony B5. Przejazd zwężony do 1 samochodu, ograniczenie widoczności dla opuszczających garaż, schodzących z chodnika, żeby przejść do prawidłowo zaparkowane auta etc.
A jeśli chodzi o dojazd do drzwi balkonowych w B5 to dla mnie, jak już pisałem w innym wątku (http://www.e-wilanow.pl/forum/11/2226?start=165), już absolutny kosmos.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
Camillo
bywalec
bywalec

Post autor: Camillo » 06 wrz 2011, 9:45

Zdjęcie chyba z zeszłego tygodnia? Teraz trawy już tam nie ma, sąsiad który zbudował schodki w ogródku i podjazd, postanowił również wziąć się za likwidacje bezprawnie -trawnika już nie na jego posesji!Będziemy musieli się przyzwyczaić do parkowania w tym miejscu samochodów.Co na to nasz administrator?Pisał już może ktoś?Prawdziwa samowolka.

Zastanawia mnie kolejny raz sprawa parkowania samochodów pizzerii. Codziennie zastawiany jest chodnik przy wejściu do B5 od strony kanałku i ich lokalu. Ciekawe dlaczego ochrona nie interweniuje,mimo że stróżówka jest obok. W budynku też od kanałku przy Al.Rp(Hlonda2?)przy wejściu postawione są pachołki, tutaj również można by było takie postawić by swobodnie wchodzić na swoje patio.

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 06 wrz 2011, 7:38

Witam,
Faktycznie POL-KOP czuwa na całego :lol:
Koń by się uśmiał :mrgreen:
Klient b. trafne spostrzeżenie co do obowiązków Admina Larix i osiedlowej ochrony POL-KOP wynikające wprost z regulaminu parkowania.

Podziel się tymi uwagami oraz zdjęciami z naszym Adminem. Larix - bo jak zgłaszałem jakiś czas temu swoje uwagi co do pracy ochrony to zawsze słyszałem, że tylko ja mam jakieś zastrzeżenia, bo przecież nasza ochrona działa super i wszyscy mieszkańcy sią BARDZO zadowoleni :evil:
Dobrze by było zapytać się też Larix jak wywiązuje się ze swoich obowiązków
w ww. zakresie i czy wogóle kiedykolwiek przeprowadził tzw. bieżącą kontrolę na osiedlu dot. parkowania?
pozdr
Ja_cek

Awatar użytkownika
klientwkrawacie
osadnik
osadnik

Post autor: klientwkrawacie » 05 wrz 2011, 23:53

adad, zajrzyj na e-kartotekę, jest tam regulamin parkowania. jest w nim napisane m.in. tak:
§ 5.
3. Na pojazdy pozostawione na miejscu parkingowym bez zgody właściciela zajmowanego miejsca będą na wniosek właściciela miejsca postojowego naklejane naklejki z informacją o zaparkowaniu w niedozwolonym miejscu.

§ 6.
Kontrola parkowania
1. Do przeprowadzania bieżącej kontroli w zakresie zgodności parkowania pojazdów z niniejszym REGULAMINEM upoważniony jest Administrator, pracownicy Ochrony.
2. Do przeprowadzania doraźnej kontroli w zakresie zgodności parkowania pojazdów z niniejszym regulaminem upoważniony jest Zarząd Wspólnoty oraz każdy z właścicieli lokali.

a przy okazji: tak wygląda parkowanie na zielonej trawce pod okiem kamery pod B5.
IMG_7642a.JPG
facebook.com/pantunieszczal

Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: adad » 05 wrz 2011, 19:58

Podbijam temat, bo coraz więcej samochodów zastawia uliczki wewnętrzne i chodniki. Czy możemy jako Wspólnota upoważnić i zobowiązać ochroniarzy do naklejania naklejek takim samochodom na szybę. Na początek może coś bardziej delikatnego niż karne kuta.y. Wiem że niektóre wspólnoty tak robią. Inne się nie bawią tylko od razu holują.

Awatar użytkownika
mruw77
osadnik
osadnik

Post autor: mruw77 » 11 maja 2011, 23:13

żona znalazła - nie uprzedzałem i miała lekki :shock:

thx

po dzisiejszym spacerze z dzieckiem mam potrzebę wręczania takich karteczek właścicielom psów, którzy podczas spaceru po terenie osiedla, smyczy używają głównie do odganiania meszek i komarów ... ughhh :evil:

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 11 maja 2011, 18:45

Mruw, sprawdź wycieraczkę ;)
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
ttorres
przybysz
przybysz

Post autor: ttorres » 11 maja 2011, 17:20

Rowniez kliknalbym LUBIE TO! :)
A z drugiej strony jeszcze tego brakuje zebysmy wydawali kase na naklejki dla takich geniuszy parkowania...

Awatar użytkownika
M@tteo
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: M@tteo » 10 maja 2011, 9:23

też mi brakuje opcji like jak z FB :-)

zamówiłem sobie te naklejki, wcale nie trzeba ich w końcu naklejać, jak ktoś parkuje trochę nie tak to za wycieraczkę a jak stoi po środku przystanku itp to trzeba nakleić pośrodku oczu :-)
M@tteo

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 10 maja 2011, 8:27

Mruw, napisz mi wiadomość które masz miejsce parkingowe to się przejdę i Ci włożę ;)
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
mruw77
osadnik
osadnik

Post autor: mruw77 » 10 maja 2011, 0:22

garneck pisze:Ja bym się nie odważył komuś nakleić coś takiego, natomiast wożę w samochodzie kilka kartek z podobnym logo, które wkładam za wycieraczki. Wydaje mi się że to wystarcza. Lepiej żeby ktoś zreflektował się przez chwilę (a nuż się uda), niż 10 minut szorował naklejkę rozpuszczalnikiem i przeklinał tego co to nakleił.
jakbyśmy byli na Fajsie to bym teraz klikał "Lubię To" ... ;)

wrzuć jedną za moją wycieraczkę, może mi się przydać, bo też mam "słabość" do tak parkujących :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”