Płoty przy ogródkach

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Re: Płoty przy ogródkach

Post autor: marlas » 05 wrz 2014, 16:12

buba pisze:"Ciężarówki są siłą rzeczy skierowane do innego rodzaju klienta niż fiat 500."

Jeszcze kilka takich obserwacji i zostanę królem kontrowersji... :roll:
Miałem już nie pisać, ale OK.
Świetnie, że potrafisz sam siebie rozśmieszyć, gratuluję.
Tylko że ten przykład nie pokazuje dokładnie nic. Każdy jest w stanie sam odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego inni ludzie kupują ciężarówki niż pięćsetki. Tym różni się ten przykład od tego o wysokości mieszkań. Zrozum, że choć da Ciebie związek między wysokością mieszkania i jakością (?) człowieka może być czymś naturalnym, nie każdy umysł podąża tymi samymi ścieżkami, co Twój. Dlatego kilka osób poprosiło Cię o wyjaśnienie Twojego toku rozumowania, czego niestety nie byłeś w stanie uczynić.
Uwierz mi, że zamiast takich błyskotliwych żarcików jak ten powyżej większość forumowiczów wolałaby po prostu Cię zrozumieć. Możesz poświęcić chwilę na wyjaśnienie, o co Ci u licha chodziło, albo możesz dalej błyszczeć bon-motami, kryjąc nieumiejętność wyjaśnienia innym swoich słów.

Rób co chcesz, ale nie dziw się potem, że Cię inni nie są w stanie zrozumieć, skoro nie potrafisz jakkolwiek wyjaśnić swoich przemyśleń...

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2014, 15:34

"Ciężarówki są siłą rzeczy skierowane do innego rodzaju klienta niż fiat 500."

Jeszcze kilka takich obserwacji i zostanę królem kontrowersji... :roll:

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 05 wrz 2014, 15:21

buba pisze: mieszkania o wysokości 2,6m są siłą rzeczy skierowane do innego rodzaju klienta
A to o Tobie.
EOT

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2014, 15:20

marlas pisze:
buba pisze: Ja tego nie napisałem.
Napisałeś. Chyba że słowa "mieszkania o wysokości 2,6m są siłą rzeczy skierowane do innego rodzaju klienta" znaczyły coś innego, ale w takiej sytuacji miałeś szanse wyjaśnić innym, co masz na myśli i nie wykorzystałeś jej. Ja zrozumiałem twoją wypowiedź dokładnie tak jak Aga czy Roberto i myślę, że nie jesteśmy wyjątkami…
No coż, to świadczy o was...

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 05 wrz 2014, 15:20

buba pisze: Ja tego nie napisałem.
Napisałeś. Chyba że słowa "mieszkania o wysokości 2,6m są siłą rzeczy skierowane do innego rodzaju klienta" znaczyły coś innego, ale w takiej sytuacji miałeś szanse wyjaśnić innym, co masz na myśli i nie wykorzystałeś jej. Ja zrozumiałem twoją wypowiedź dokładnie tak jak Aga czy Roberto i myślę, że nie jesteśmy wyjątkami…

PS: Ja znam osobę, która zastawia swojemu sąsiadowi miejsce parkingowe tylko dlatego, że ma numery spoza Warszawy. A mimo to nie uważam, że tacy są wszyscy "rodowici Warszawiacy" ;)

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2014, 15:15

Roberto1 pisze:Rzeczywiście lepiej nie wnikać w niuanse językowe Buby, która używając gimnastyki słownej nie chce wprost napisać że wg niej 25 cm wysokości mieszkania przekłada się na poziom właściciela (gustu, IQ, kultury itp.)
Ja tego nie napisałem.

Mogę za to napisać, że np. wśród moich znajomych li tylko jedna osoba akceptuje kupno mieszkania o takiej wysokości, twierdząc, że dla niej to i tak ok, bo jest niewysoka. Znam też osóby, które z powodu owej wysokości zrezygnowały z kupna mieszkania w C4.

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 05 wrz 2014, 15:13

buba pisze:To nie tok myślenia prowadzi do odkrycia korelacji tylko obserwacja. Korelacja zachodzi albo nie. Jest czymś obiektywnym. Obserwacja pokazuje, że w tym wypadku zachodzi korelacja między wysokością mieszkania a wystrojem ogródka.
Ehh szkoda, że już zakończyliście tę wspaniałą dyskusję, bo też byłem ciekaw kto to jest ten "inny rodzaj klienta"… I czy według buby sąsiedzi pana/pani ze zdjęcia mają wyższe mieszkania, skoro nie stawiają szklarni w ogródku…
Sorry, ale dla mnie teoria o związku między wysokością mieszkania i architekturą ogródkową leży i kwiczy gdzieś koło gadania o bruździe dotykowej…

PS: buba, to nie obserwacja prowadzi do odkrycia korelacji, tylko właśnie tok myślenia. Inaczej wszyscy na widok tego zdjęcia, skoro dokonaliśmy takiej samej "obserwacji", mielibyśmy te same dziwne przemyślenia co Ty. To właśnie inny tok myślenia nie wyprowadził nas na manowce… ;)

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 05 wrz 2014, 15:02

Rzeczywiście lepiej nie wnikać w niuanse językowe Buby, która używając gimnastyki słownej nie chce wprost napisać że wg niej 25 cm wysokości mieszkania przekłada się na poziom właściciela (gustu, IQ, kultury itp.)

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2014, 14:52

Aga pisze:
buba pisze:
Aga pisze: Inny rodzaj, to znaczy jaki inny? Bardzo jestem ciekawa Twojego toku myślowego, który zaprowadził Cię do tych korelacji. Serio.
Ów inny to taki, który woli urządzić ogródek w opisany sposób z większym prawdopodobieństwem niż osoba mieszkająca w mieszkaniu o wysokości 2,85m. Nie umiem tego bardziej precyzyjnie wyrazić.
Bardzo jest to interesujące, co piszesz. :shock: Do precyzji jednak daleko, a blisko do obrażenia sąsiadów. Myślę, że są inne metody na odwiedzenie ich od postawienia budy w ogródku. No, ale na to trzeba trochę wysiłku, sprytu, inteligencji, wiedzy. Współczuję Ci Twojej niemocy w tym zakresie. Brrrrrr. Żegnam.
Myślę, że ponieważ nie wiem o czym piszesz, istotnie najlepiej zakończyć ten wątek.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 wrz 2014, 14:42

buba pisze:
Aga pisze: Inny rodzaj, to znaczy jaki inny? Bardzo jestem ciekawa Twojego toku myślowego, który zaprowadził Cię do tych korelacji. Serio.
Ów inny to taki, który woli urządzić ogródek w opisany sposób z większym prawdopodobieństwem niż osoba mieszkająca w mieszkaniu o wysokości 2,85m. Nie umiem tego bardziej precyzyjnie wyrazić.
Bardzo jest to interesujące, co piszesz. :shock: Do precyzji jednak daleko, a blisko do obrażenia sąsiadów. Myślę, że są inne metody na odwiedzenie ich od postawienia budy w ogródku. No, ale na to trzeba trochę wysiłku, sprytu, inteligencji, wiedzy. Współczuję Ci Twojej niemocy w tym zakresie. Brrrrrr. Żegnam.

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2014, 14:33

To nie tok myślenia prowadzi do odkrycia korelacji tylko obserwacja. Korelacja zachodzi albo nie. Jest czymś obiektywnym. Obserwacja pokazuje, że w tym wypadku zachodzi korelacja między wysokością mieszkania a wystrojem ogródka. To samo w sobie nie musi nic znaczyć. Na przykład, wedle pastafarian, zachodzi korelacja między spadkiem liczby piratów a wzrostem temperatury na świecie.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 wrz 2014, 14:10

buba pisze:
Aga pisze:
buba pisze:
mieszkania o wysokości 2,6m są siłą rzeczy skierowane do innego rodzaju klienta
A ten rodzaj klienta, to jaki? Z wielką ciekawością przeczytam....?
Tzn? Co masz na myśli? Napisałem przecież - inny. Najwyraźniej zachodzi korelacja między wystrojem ogródka a tym typem klienta.
Buba, nie odwracaj kota ogonem, a napisz po prostu co miałeś na myśli pisząc: mieszkania o wysokości 2,6m są siłą rzeczy skierowane do innego rodzaju klienta

Inny rodzaj, to znaczy jaki inny? Bardzo jestem ciekawa Twojego toku myślowego, który zaprowadził Cię do tych korelacji. Serio.

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2014, 13:49

Aga pisze:
buba pisze:
Tzn? Co masz na myśli? Napisałem przecież - inny. Najwyraźniej zachodzi korelacja między wystrojem ogródka a tym typem klienta.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 wrz 2014, 13:21

buba pisze:

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2014, 12:58

yav pisze:Niestety etap C4 jest niechlubnym liderem w tej kategorii na naszym osiedlu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”