Poranne korki

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Poranne korki

Post autor: pntb » 21 gru 2017, 17:46

Szlaban nie spowoduje zmniejszenia ruchu, a tylko dystrybucję przez jeden wjazd od strony ronda Sapiehy. Czy jadący rano kurier ominie osiedle? Pójdzie na piechotę? Nie, wjedzie od drugiej strony. Wszyscy wjadą i tak. Tylko problem będzie wyłącznie na głowie Hlonda 10.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 21 gru 2017, 17:43

Zamiast lekceważenia pytania wolałbym konkret - ile kosztuje szlaban z konserwacją i obsługą? No i kto będzie otwierał przy notorycznych błędach kamery (patrz wątek o Royalu)? Ja widzę wiele pilniejszych wydatków, nie tylko progi.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 21 gru 2017, 15:31

No nie wiem, nie wiem, skoro progi zwalniające to wielki wydatek...

I jeszcze może pytanie rzucone w przestrzeń: czemu od jakiegoś czasu nie ma ani Wawry ani Luxdomu na forum?

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 21 gru 2017, 15:18

W jaki sposób zmniejszony poranny ruch przez osiedle miałby utrudnić życie mieszkańcom OW?
Zapewne niewielu jest tu entuzjastów "szlabanów i innych zasieków". Jest to raczej potrzeba chwili, wynikająca z sytuacji komunikacyjnej. Alternatywne rozwiązania chętnie poznamy.
Koszty zakupu i utrzymania jednego szlabanu zapewne byłyby porażające dla tak ogromnej wspólnoty. :)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 21 gru 2017, 11:28

Mam nadzieję drodzy entuzjaści szlabanów i innych zasieków, że wrzucicie tu REALNE koszty funkcjonowania tego niepotrzebnego grodzenia się. Albo zadeklarujecie pokrycie kosztów czegoś, co połowie wspólnoty tylko dodatkowo utrudni życie.

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 20 gru 2017, 19:57

orangutan pisze:
20 gru 2017, 17:26
tak, o to chodzilo! dzieki przedmowcy za objasnienia :) jestem juz po obczajce wszystkich znakow na osiedlu - szkoda ze przy british school jednak nie da sie ustawic szlabanu :/ Zdrowa jednak jest nie nasza, niedopatrzenie moje..
(...)
Teraz i ja rozumiem :) No to faktycznie problem nie jest taki prosty. Trzeba to dobrze rozegrać ale osobiście dałbym prawo wjazdu rodzicom odwożącym dzieciaki do mini Harvardu. Co do szlabanów to dobry byłby system patrzący na tablice rejestracyjne + jakaś karta na wypadek jakby nie zadziałał. To nie jest tak że się nie da, trzeba tylko pomyśleć.

orangutan
przybysz
przybysz

Post autor: orangutan » 20 gru 2017, 17:47

(jutro otwieraja korbonskiego!)

orangutan
przybysz
przybysz

Post autor: orangutan » 20 gru 2017, 17:26

tak, o to chodzilo! dzieki przedmowcy za objasnienia :) jestem juz po obczajce wszystkich znakow na osiedlu - szkoda ze przy british school jednak nie da sie ustawic szlabanu :/ Zdrowa jednak jest nie nasza, niedopatrzenie moje..

A tlumaczac dalej moje obawy - wynikaja z tego, że zarówno przedszkole 424 jak i mini harvard to jednostki, do ktorych dzieci trzeba wprowadzic do srodka (a nie wyrzucic gdziekolwiek niedaleko zeby same pobiegly..) - tak czy siak rodzice beda jechac z tymi malymi dziecmi samochodami "pod drzwi", zwlaszcza zimą. I teraz wszyscy ktorzy do tej pory przejezdzali przez osiedle od Al. Rz. i wyjezdzali ul. Zdrową przy british school beda jechac przy British school (=przez rondo) 2x zamiast 1x

w odpowiedziach na interpelacje jest, ze wykonawca przedszkola, ktory nawalil z ta ich bagienna droga dojazdowa od strony Pamietnej ma zgloszona reklamacje i ma ja naprawiac..

ciekawostka: da sie wyjechac z garazu, przejechac przez przedszkole i wyjechac Pamietną. wcale nie jest tak strasznie bagienna.

Margot
przybysz
przybysz

Post autor: Margot » 20 gru 2017, 16:37

Myślę, że orangutanowi mogło chodzić o postawienie szlabanu na ul. Zdrowej na wysokości British School jako zamknięcie drogi prywatnej, należącej do dewelopera. Pomysł padł w wątku dot. ograniczenia nielegalnego wjazdu do przedszkola 424. Prawda jest taka, że istnieją dwa palące problemy, które powodują zakorkowanie dojazdu z osiedla do ronda. "Skrótowcy" od str. Rzeczypospolitej i dojazd do przedszkola, który zamiast ulicą Pamiętną odbywa się Zdrową. Najlepiej byłoby zacząć od jednego szlabanu godzinowego od str. Rzeczypospolitej, równocześnie naciskając na szybką poprawę stanu drogi dojazdowej do przedszkola odbierając zasadność nielegalnego wjazdu od str. Zdrowej (na szlaban przy British, raczej nie ma co liczyć).

Przy okazji ograniczania wjazdów na teren osiedla (już niekoniecznie szlabanem), warto pomyśleć nad osobami dojeżdżającymi do Mini Harvardu, które rano i popołudniami parkują przy przedszkolu jak popadnie (głównie na chodnikach, ale zdarza się nawet na wjeździe do garażu). Natomiast później urządzają sobie rajd wewnątrz osiedla żeby wyjechać drogą mającą pierwszeństwo do ronda, ale to już trochę inna kwestia.

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 20 gru 2017, 13:56

orangutan pisze:
19 gru 2017, 16:35
Opcja z zamknieciem wylacznie od strony rzeczypospolitej to dramat dla konca osiedla, gdzie dojezdzaja tlumy do przedszkoli (a zwlaszcza od uruchomienia przedszkola 424) jest znaczny problem z wyjazdem z garażu.
Albo zamykamy osiedle trzema(?) szlabanami, albo wcale.
Ciągle mi się wydaje, że albo nie do końca wszyscy rozumieja o co chodzi z porannymi korkami, albo doskonale rozumieją i próbują ugrać zmniejszenie ruchu pod swoim oknem...
Tłumacząc - mieszkam przy 10E. od zawsze byl problem z wyjazdem o 8 rano, teraz sa spore korki - o 8 rano jade 10 min próbując wyjechać od garażu do szkoły brytyjskiej... jeden szlaban tylko pogorszy sprawe.
W jaki sposób jeden szlaban psuje sytuacje mieszkańców Twojego bloku? Tutaj chodzi o to by rano zamknąć skrót przez ostoje. Nic nie wyjaśniłeś.

Krokodyl
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Krokodyl » 19 gru 2017, 18:36

Nie komentując dość kuriozalnych oskarżeń o ochronę własnych interesów (mieszkamy na tym samym osiedlu.... a nawet wyjeżdżamy z garażu na tę samą ulicę...) prosiłbym o jakieś dokładniejsze wyjaśnienie jak jeden szlaban pogorszy a trzy szlabany polepszą sytuację mieszkańców budynków wzdłuż Zdrowej.

Ja to widzę tak. Przy jednym szlabanie, jadący do przedszkola jadą Hlonda, stoją w korku do ronda Sapiehy i
a) skręcają w Zdrową do przedszkola, nastepnie wracają do ronda. Jest to wersja trochę bez sensu bo po co mają dwa razy stać do tego samego ronda w korku? Ale może tak być oczywiście. Jednak ruch nie wzrośnie tylko się uporządkuje, przecież to będą te same samochody co teraz jadą przez osiedle i Zdrową, teoretycznie nie powinno ich być więcej.
b) może powyższe plus zaparkowane samochody na Zdrowej ich jednak przekona do jazdy pamiętną o co nam wszystkim chodzi. Generalnie łatwiej z niej wyjechać w jedną i drugą stronę niż ze Zdrowej.
c) na pewno zmniejszy się korek na skręcie do Ronda ( o tych skracających sobie drogę do Orszady lub szkół po drugiej stronie), co właśnie udrożni też ruch ze Zdrowej, która niestety jest podporządkowana.

Jak będzie drugi i trzeci szlaban (a może nawet 4 powinny być? w końcu tyle jest wyjazdów na drogi publiczne) nie zmienia to chyba faktu że tak samo będą jechali Zdrową do i z przedszkola.
Nie widzę różnicy oprócz większego wydatku i komplikacji ale chętnie się dowiem gdzie jest błąd w tym myśleniu.

orangutan
przybysz
przybysz

Post autor: orangutan » 19 gru 2017, 16:35

Opcja z zamknieciem wylacznie od strony rzeczypospolitej to dramat dla konca osiedla, gdzie dojezdzaja tlumy do przedszkoli (a zwlaszcza od uruchomienia przedszkola 424) jest znaczny problem z wyjazdem z garażu.
Albo zamykamy osiedle trzema(?) szlabanami, albo wcale.
Ciągle mi się wydaje, że albo nie do końca wszyscy rozumieja o co chodzi z porannymi korkami, albo doskonale rozumieją i próbują ugrać zmniejszenie ruchu pod swoim oknem...
Tłumacząc - mieszkam przy 10E. od zawsze byl problem z wyjazdem o 8 rano, teraz sa spore korki - o 8 rano jade 10 min próbując wyjechać od garażu do szkoły brytyjskiej... jeden szlaban tylko pogorszy sprawe.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 18 gru 2017, 21:33

Nic dodać nic ująć.

Krokodyl
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Krokodyl » 18 gru 2017, 16:27

Szlaban od Rzeczypospolitej zamknięty w godzinach 7-9 lub nawet do 10 to bardzo dobry pomysł. Inwestycja stosunkowo niewielka a sporo potencjalnie pozytywnych efektów (a jak nie wypali strata do przełknięcia). Potwierdzam z własnych obserwacji, bo często o tej porze wjeżdżam na osiedle od Alei, że zawsze skręca ze mną kilkanaście samochodów które przejeżdżają przez całe osiedle (skręcają przy żabce w prawo) do przedszkola lub stają w korku do ronda Sapiehy.
Nie wiem jak takie rozproszenie ruchu może pomagać jeśli na koniec i tak wszyscy spotykają się na tym samym zatkanym rondzie? I to właśnie mieszkańcy Ostoi:
- stoją w dłuższych korkach do ronda albo nie mogą wyjechać z garażu,
- płacą za zniszczoną infrastrukturę dróg wewnętrznych przez większy ruch,
- mają problem z bezpieczeństwem przy przechodzeniu przez drogi wewnętrzne (szczególnie dzieci idące do szkoły lub przedszkola) po których pędzą skracający sobie drogę (wiadomo, spieszą się).
Zakładam, że nawet zrobienie połączenia Zdrowej z Osią problemu nie zmieni, tam też będzie duży ruch i chętni go uniknąć.
Szlaban jest lepszy od ochroniarzy bo nie da się z nim dyskutować. Widok ochroniarza nikogo nie powstrzyma do prób przejazdu, bezcelowe dyskusje, cofania lub nawet próby ominięcia będą tylko kreowały chaos i niebezpieczeństwo. Poza tym szkoda człowieka, żeby stał w deszczu i zimnie jak można inaczej.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 18 gru 2017, 12:31

Floyd pisze:
18 gru 2017, 10:34
Patrząc od strony Al. Rzeczypospolitej chyba wszystkie lokale usługowe są od zewnętrznej strony osiedla. Zgodnie z istniejącymi znakami, żaden klient, który nie jest mieszkańcem OW, nie powinien wjeżdżać na teren osiedla, czego każdy wynajmujący lokal powinien być świadomy.
Poza tym, pozostaje otwarty drugi wjazd - od strony ronda Sapiehy.
Przepraszam, akurat ja miałem na myśli Ostoję po tamtej stronie :).

Floyd pisze:
18 gru 2017, 10:34
Teren wspólnoty podlega "prawu wewnętrznemu". Jeśli większość postanowi np. o ogrodzeniu i całkowitym zamknięciu osiedla (o czym w tym wątku nie rozmawiamy) to wszyscy będą musieli to zaakceptować, niezależnie od tego, jakie zasady obowiązywały przy zakupie czy najmie lokalu.
To tylko teoria. Uchwały wspólnoty zaskarża się do sądu, a te ograniczające coś często są przez sądy uchylane. W praktyce, zamykanie osiedli szlabanami kończy się na tym, że wjazd uzyskuje się dzwoniąc domofonem lub podając tylko nazwę lokalu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”