Poranne korki

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
Floyd
tubylec
tubylec

Re: Poranne korki

Post autor: Floyd » 18 gru 2017, 10:34

Patrząc od strony Al. Rzeczypospolitej chyba wszystkie lokale usługowe są od zewnętrznej strony osiedla. Zgodnie z istniejącymi znakami, żaden klient, który nie jest mieszkańcem OW, nie powinien wjeżdżać na teren osiedla, czego każdy wynajmujący lokal powinien być świadomy.
Poza tym, pozostaje otwarty drugi wjazd - od strony ronda Sapiehy.

Teren wspólnoty podlega "prawu wewnętrznemu". Jeśli większość postanowi np. o ogrodzeniu i całkowitym zamknięciu osiedla (o czym w tym wątku nie rozmawiamy) to wszyscy będą musieli to zaakceptować, niezależnie od tego, jakie zasady obowiązywały przy zakupie czy najmie lokalu.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 18 gru 2017, 9:55

Zastanawia mnie w pomyśle na szlabany, jak proponujecie rozwiązać kwestię lokali usługowych. Ci, którzy je posiadają lub wynajmują, wynajęli je w obecnym stanie, gdy każdy interesant może wjechać spoza osiedla i szukać miejsca do zaparkowania. I je znaleźć, i zaparkować.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 17 gru 2017, 23:22

Wg mnie problemem jest utrudniony wyjazd z osiedla (z garaży wzdłuż ul. "Zdrowej"). Zwiększony ruch przez osiedle problem ten potęguje, ponieważ droga przy "Żabce" ma pierwszeństwo i dojazd do ronda znacząco się wydłuża.
Największą korzyść ze szlabanu mieliby nie mieszkańcy Hlonda 2-4, ale Hlonda 6-10.
Drugą sprawą jest dojazd do przedszkola, który miał prowadzić Pamiętną a nie "Zdrową".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 17 gru 2017, 23:13

Wjeżdżający na nasze osiedle rozładowują korki, bo strumienie ruchu się rozrzedzają. Próba upchnięcia ich tylko w Hlonda i "Zdrową" (większość to dojeżdżający do przedszkola przecież), spowoduje całkowite przytkanie ronda Sapiehy. A co za tym idzie wyjazdu z Hlonda 10. Egoizm rzadko prowadzi do tego, że wspólnocie się lepiej się żyje.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 17 gru 2017, 21:18

Czemu pod okna? Przecież Hlonda dzieli jeszcze kanałek; niech sobie tam stoją w korku zamiast przejeżdżać przez osiedle, taki jest chyba zamysł.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 17 gru 2017, 20:09

Czyli generalnie jest to próba przerzucenia ruchu, który przeszkadza mieszkańcom Hlonda 2-4 w całości pod okna mieszkańców Hlonda 10, którzy i tak mają najtrudniej, bo blokuje się wyjazd ze Zdrowej. Brawo egoiści... Mam nadzieję, że nie uda się wprowadzić chorego pomysłu ze szlabanami.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 17 gru 2017, 0:47

Tak, reszta jest prywatna.
Pisząc o tych, którzy chcą skrócić drogę jadąc przez nasze osiedle miałem na myśli osoby z grupy a), b), c) i d), czyli wszystkich tych, którzy nie są mieszkańcami osiedla, lecz ignorują zakaz wjazdu, choć mogą dojechać do szkół, przedszkoli, punktów usługowych jadąc właściwą ul. Hlonda.

orangutan
przybysz
przybysz

Post autor: orangutan » 16 gru 2017, 17:17

Źródłem sporego ruchu przelotowego mogą być:
a) "spryciarze" jadący na skróty
b) dowożący dzieci do szkoły brytyjskiej/przedszkola Mini Harvard/przedszkola 424
c) dojeżdzający do pracy
d) dojeżdzający do punktów usługowych
e) mieszkańcy
f) ... (no nie wiem co jeszcze?)

Wydaje mi się, że większości tu wydaje się, że najwięcej jest przedstawicieli grupy "a". Ja cały czas myślałam, że problemem są ci z grupy "b".. Może nie snuć domysłów tylko zmierzyć..? Pomiary ruchu są proste i miarodajne :) Wtedy będzie wiadomo w co uderzać - przy spryciarzach wystarczyłby jeden szlaban od Rzeczypospolitej. W innych przypadkach trzebaby było działać bardziej kosztownie/kompleksowo.

Ochroniarzowi na wejściu nie życzę warty z zakazem wjazdu.. Coś mi się wydaje że mógłby się nasłuchać nieprzyjemności... Szlaban mógłby się sprawdzić, fajnie byłoby jakby działał na pilot od garażu :) Zamknięty rano, otwarty potem - dla mnie wydaje się rozsądne (dla odwożących dzieci pewnie zupelnie odwrotnie.. ).

Gdzie mamy drogę miejską? Od zakrętu przy British School do poczty? Reszta prywatna, tak?

Hlonda
osadnik
osadnik

Post autor: Hlonda » 16 gru 2017, 16:21

dla czasowego ograniczenia wjazdu 7-9 nie potrzebujemy szlabanów/słupków wystarczy ochroniarz na wjeździe

wciąż będzie problem braku miejsc postojowych na terenie osiedla i trzeba będzie jakoś odkorkować wjazd, bo że się zakorkuje jest pewne

na zebraniu właścicieli zgłoszony został wniosek zobowiązujący zarząd wspólnoty do opracowania projektu ograniczenia ruchu i parkowania pojazdów nieuprawnionych na terenie osiedla, od 8 miesięcy zarząd, rada, administracja nie znalazły 10 minut by wnioskodawcy przedstawili swój pomysł na rozwiązanie tych problemów

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 gru 2017, 10:28

Prywatna, prywatna.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 16 gru 2017, 10:09

Czy to jest droga prywatna, że chcecie tam stawiać szlaban ?
-pytam z czystej ciekawości...

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 16 gru 2017, 8:41

Ja również jestem za czasowym (7-9) ograniczeniem wjazdu od al. Rzeczypospolitej.

Kwestie służb miejskich i ratunkowych na pewno można jakoś rozwiązać.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 gru 2017, 5:45

Od strony tzw. Zdrowej szlaban mógłby być po skręcie w prawo (zasadniczo wszędzie tam gdzie stoją znaki zakazu ruchu - tam jest już nasz teren).

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 16 gru 2017, 0:20

Popieram w całości. Zamknąć a ograniczać przejazd to jak niebo i ziemia :)

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 15 gru 2017, 19:53

erbs pisze:
15 gru 2017, 7:43
Niestety kwestia szlabanów jest problematyczna z kilku przyczyn, po pierwsze, o ile dobrze pamiętam przewodniczący wspólnoty wielokrotnie podkreślał, że za jego kadencji nie pozwoli osiedla zamknąć.
Po pierwsze, osiedle to nie jest prywatny folwark członka zarządu.
Po drugie, jeśli mieszka w części osiedla położonej przy Al. Rzeczypospolitej, to "nie bolą" go problemy mieszkańców wyjeżdżających z osiedla przez rondo.
Po trzecie, nie mówimy o zamykaniu osiedla, a jedynie o uniemożliwieniu przejazdu przez nie w godzinach szczytu (kierowcy robią sobie skrót w kierunku szkół i przedszkoli).
Po czwarte, wystarczyłby szlaban na wjeździe od strony Al. Rzeczypospolitej zamykany w godz. 7:00 - 9:00. Od strony "Zdrowej" chyba nie jest to możliwe (droga przy kanale wzdłuż Hlonda jest publiczna, a status "Zdrowej" nie jest jasny)
Po piąte, mógłby to być szlaban, który "reaguje" na dźwięki pojazdów uprzywilejowanych, otwierając się.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”