Płoty przy ogródkach

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
JacekB2
bywalec
bywalec

Re: Płoty przy ogródkach

Post autor: JacekB2 » 30 sie 2017, 19:22

Rowniez sie zgadzam. Macie pewnosc "samowolki"?
Pozdrawiam,
Jacek

polpablo
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: polpablo » 28 sie 2017, 10:09

Jarower pisze:
28 sie 2017, 9:39
Chodzi o zasadę. Albo szanujemy i respektujemy regulamin i przepisy Wspólnoty, albo robimy samowolkę i mamy wszystkich i wszystko w głębokim poszanowaniu. Jeden sąsiad zrobi 'ładną' samowolkę, inny już nie. Co tu jest trudnego do zrozumienia?
Zgadzam się w 100%

Awatar użytkownika
Jarower
przybysz
przybysz

Post autor: Jarower » 28 sie 2017, 9:39

Chodzi o zasadę. Albo szanujemy i respektujemy regulamin i przepisy Wspólnoty, albo robimy samowolkę i mamy wszystkich i wszystko w głębokim poszanowaniu. Jeden sąsiad zrobi 'ładną' samowolkę, inny już nie. Co tu jest trudnego do zrozumienia?

JacekB2
bywalec
bywalec

Post autor: JacekB2 » 22 sie 2017, 21:43

Nie bardzo rozumiem. Czy na powaznie uwazasz ze akurat ta lokalizacja slabo wyglada czy poprostu sie czepiamy bo ktos ma fajnie?
Pozdrawiam,
Jacek

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 20 sie 2017, 19:38

Ale te zgodę to sobie sam wydrukował? Czy dostał od administracji która ma teraz inne wytyczne?

Najgorsze są i tak te balkony gdzie są palety lub płyty pilśniowe jako element zasłaniający, a jest takich parę

JacekB2
bywalec
bywalec

Post autor: JacekB2 » 20 sie 2017, 11:40

Drodzy lokatorzy, naszemu osiedlu daleko do slamsów i uważam, ze porównywanie tej zabudowy balkonu do slamsów jest krzywdzące dla tego lokatora/lokatorki. Zabudowa jak widziałem - generalnie ciężko ja zauważyć - jest zbieżna z wytycznymi projektanta/Architekta budynku. Poczta pantoflowa dotarła do mnie informacja ze właściciel czy najemca tego lokalu ma zgodę projektanta w związku z tym nie bardzo widzę tutaj miejsce na takie pospolite ruszenie w kwestii tego balkonu. Sa inne "konstrukcje" (niezgodne ani nawet nie zbliżone do wytycznych Architekta budynku) i ogrodzenia na naszym osiedlu wymagające działań administracji ale akurat dla tego balkonu nie widzę zastrzeżeń a nawet jest ładnie. Oczywiście każdy lokator to inna koncepcja ale sa wytyczne Architekta i mniej więcej trzeba sie do nich dostosować - oczywiście nie zawsze sie da 1 do 1 ale zbliżone zabudowy/ogrodzenia do wytycznych nie będą razić w oczy!
Pozdrawiam,
Jacek

polpablo
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: polpablo » 18 sie 2017, 0:01

Oczywiście, że balkon to część wspólna! Ludzie opamiętajcie się w tych konstrukcjach balkonowo/ogródkowych bo ilu jest lokatorów tyle i koncepcji. Idąc tą drogą to nasze bloki niedługo będą przypominały slamsy!

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 17 sie 2017, 10:58

ogrodek, balkon, miejsce garazowe to na 99% część wspólna do której tylko ma się wyłączne prawo korzystania

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 17 sie 2017, 8:03

Lokator123 pisze:
16 sie 2017, 22:03
każdy ma prawo wykonać w mieszkaniu jak i na swoim balkonie to co chce oczywiscie zachowując normy bezpieczeństwa
Oj, na balkonie to jednak nie "wszystko to co chce".

Lokator123
przybysz
przybysz

Post autor: Lokator123 » 16 sie 2017, 22:03

Drodzy sąsiedzi, ogolnie tylko od czasu do czasu poczytam ogłoszenia na temat co nowego na naszym fajnym osiedlu jednak postanowiłem raz napisac gdyż co niektórzy chyba nic innego nie maja co robic jak interesować sie sprawami każdego z nas prywatnymi. Co do określenia jak nazwał pan Alibaba konstrukcja uważam ze nic w tym złego i brzydkiego. Ktos ma balkon, wykonał udoskonalenie wg swojego upodobania z nienaruszeniem ogólnego koloru i wyglądu (widziałem i uważam, ze jest o.k.) stad pisanie czy cos ktos zrobił w tym temacie chyba w obecnych czasach jest nie na miejscu. Moze kiedyś były metody tego pokroju ale na szczęście żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wykonać w mieszkaniu jak i na swoim balkonie to co chce oczywiscie zachowując normy bezpieczeństwa a z tego co widziałem jest naprawde bardzo fajnie zrobione. Gratuluje pomysłu bo widać, że zadaszenia ci ludzie nie maja. Stad uwazam za pomysł trafiony i mam nadzieje, ze wkoncu skończy sie temat jak został przez pana nazwany konstrukcja i plotkowaniem i każdy bedzie z uśmiechem żył na naszym pięknym i zielonym osiedlu bez krępacji czy ktos mu nie zagłada w okno.
Życząc Państwu jak i sobie cudownych lat w spokoju na osiedlu Wilanow
Pozdrawiam
Lokator

Awatar użytkownika
miimon
przybysz
przybysz

Post autor: miimon » 16 sie 2017, 12:30

Owa konstrukcja znajduje się w bloku nad galerią od strony drzew wejścia do parku także ciężko ja dostrzec ;)O ile to o tą chodzi :)

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 sie 2017, 8:24

Czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie owej konstrukcji? Bo szukam, szukam i nie widzę jej :)

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 13 sie 2017, 9:32

Minal prawie miesiac - jakie dalsze kroki planuje Administracja w zwiazku z tymi plotami i innymi konstrukcjami niezgodnymi z uchwala?

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 02 sie 2017, 21:13

Niezła ta konstrukcja w B4... I co dalej? Jakie to działania podejmie administracja?

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 28 lip 2017, 16:37

Czy ktoś z was widział konstrukcję jaka powstałą na tarasie 3 (lub 2) piętra w budynku etapu B4 tuż obok budowy B2? Przyznam szczerze, że nie wiem czy mi się to przewidziało, bo było bardzo wcześnie rano, czy też "to coś" rzeczywiście powstało. Niestety nie mogłem zrobić foto :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”