Halas od ulicy Rzeczypospolitej

Pisz o czym chcesz - na luzie lub poważnie...
aliana
przybysz
przybysz

Re: Halas od ulicy Rzeczypospolitej

Post autor: aliana » 10 kwie 2017, 1:02

PawelB, to bardzo ciekawe, nie miałam pojęcia, że nawietrzniki mogą być takim złem. Pytanie tylko jak np. zatkać takowe w ramach okiennych? Mam je w każdym oknie :( Niby jest ręczne zamykanie ale przy dużym wietrze i tak czuje się z nich podmuch.

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 10 kwie 2017, 0:38

Eh, chciałem edytować poprzedniego posta i naskrobałem swoje przygody z wytłumieniem hałasu ale mi minął czas na edycje i dupa :E 20min stukania w klawisze poszło się... Tutaj macie link o obliczaniu wypadkowej akustyczności okna. https://www.swiat-szkla.pl/kontakt/1387 ... etrza.htmlW skrócie nawietrznik nawet ścienny to zło. Powinna być centralna wentylacja w budynku. Jeśli jest inaczej w sypialni trzeba kombinować z mechaniczną wentylacją z przylegających części mieszkania i zatkać istniejący nawietrznik.

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 10 kwie 2017, 0:09

Prosta sprawa. Oglądasz mieszkanie i przy zamkniętych oknach jest lekki pomruk to ok. Jak nie to olej bo w nocy będziesz się budzić. Aby dało się komfortowo mieszkać przy Al. RP musi być naprawdę solidnie zrobione wytłumienie. Tutaj nawet przez ściany może przełazić. Da rady zrobić dobrze wytłumione mieszkanie i to bez problemu ale to kosztuje i deweloperzy zwykle kombinują np. wentylacja musiałaby być mechaniczna z centralnym poborem powietrza, okna dźwiękoszczelne i elewacja o odpowiedniej akustyczność. Zapominasz o otwieraniu okien tylko nastawiasz się na klimę itp. Byłaś w tym mieszkaniu? Weź klucze nawet na 24h i posiedź w nim. Sama się przekonasz jak jest zrobione.

aliana
przybysz
przybysz

Post autor: aliana » 09 kwie 2017, 23:49

Nie ma czego żałować. Chyba nie chcesz potem żyć w ciągłej irytacji i żałować tego zakupu. Osobiście marzę o sprzedaży swojego mieszkania, choć wiem, że to prawie niemożliwe. Ktoś musiałby mieć poważne zaburzenia aparatu słuchowego, aby tu zamieszkać. Poza tym wszystko ok. Czekam tylko do jskiejś 2 nad ranem aby zasnąć, wówczas ruch uliczny jest prawie niezauważalny. Jest tyle fajnych mieszkań do sprzedaży, po co masz się pakować w jakąś nerwicę? Szkoda, że ktoś kiedyś mi tak nie doradził a raczej odradził. Twoje życie, Twoja decyzja. Powodzenia.

BeeBee
przybysz
przybysz

Post autor: BeeBee » 09 kwie 2017, 23:04

Coraz blizej jestem chyba decyzji na nie a szkoda , bo rozklad mieszkania dokladnie taki jakiego szukalam .
Niby fajnie jest nie miec w bliskiej odleglosci okien sasiadow z naprzeciwka , ale cena jest halas i kurz w tym przypadku a to mysle, ze jest wazniejsze.

marta.k
przybysz
przybysz

Post autor: marta.k » 09 kwie 2017, 22:32

Dokładnie. Lepiej poszukaj na rynkom wtórnym. Będziesz mógł zamieszkać szybciej i w lepszej lokalizacji. Weź pod uwagę ze ceny remontu do stanu docelowego to powiedzmy 2k/m2. Spokojnie znajdziesz oferty na rynku wtórnym w cenie 7+2k z m2.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 09 kwie 2017, 22:21

Wybor prosty,nie kupowac! Zobaczysz ze za pare miesiecy to mieszkanie bedzie nadal do kupienia a cena niższa.

BeeBee
przybysz
przybysz

Post autor: BeeBee » 09 kwie 2017, 21:48

Podobno bedzie to tramwaj cichobiezny....cokolwiek to oznacza . To akurat jakos najmniej mnie niepokoi . Polaczenie z reszta Warszawy bedzie lepsze a moze tez wplynie na zmniejszenie ruchu kolowego bo niektorzy wybiora tramwaj .
Jest w tym jakas logika?

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 09 kwie 2017, 20:18

Przy swoich rozważaniach weź pod uwagę również to, że za 3 lata po Al. RP będzie jeździł tramwaj :-|

BeeBee
przybysz
przybysz

Post autor: BeeBee » 09 kwie 2017, 18:39

Moj wybor jest praktycznie jedynie pomiedzy decyzja zakupu a rezygnacja. Mieszkanie jest na 3 pietrze i wszystkie okna od strony alei. Zastanawiam sie , czy nawet lepsza izolacja akustyczna (zakladajac , ze tak jest) w nowych budynkach bedzie wystarczajaca w zetknieciu z charakterem zabudowy wzdluz al.Rz o ktorej pisalas wczesniej .

aliana
przybysz
przybysz

Post autor: aliana » 09 kwie 2017, 17:21

Mieszkam na 3 pietrze, miedzy aleją a moimim oknami jest skwer ale i to nic nie daje. Nie wyobrazam sobie np. mieszkania przy samej alei, jak w tych nowych blokach. Może jednak izolacja akustyczna jest w nich większa? Okna mam normalnie otwierane z każdej strony więc nie pomogę w sprawie mycia.
Sąsiedzi z 4 piętra mówili, że też jest u nich głośno ale oni mają okna również na podwórze więc mają się gdzie schować przed hałasem. Jesli masz możliwość wyboru to 4 piętro z oknami na obie strony jest najlepszym rozwiązaniem ale najlepiej szukać mieszkania z dala od alei.

BeeBee
przybysz
przybysz

Post autor: BeeBee » 09 kwie 2017, 16:20

Wyglada na to , ze jest gorzej niz myslalam. Czy pietro ma tu jakies znaczenie? Czy np. jest roznica w poruszanym temacie pomiedzy powiedzmy drugim a czwartym pietrem ?
Co do okien , to moje pierwsze pytanie jest : jak je myc , skoro otwiera sie tylko jedna z trzech czesci?

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi . Slucham bardzo uwaznie. Pozdrawiam.

aliana
przybysz
przybysz

Post autor: aliana » 09 kwie 2017, 15:23

Szczerze nie polecam mieszkania z oknami na aleję. Sama mieszkam w takowym i odkąd ulica została uruchomiona żałuję każdego dnia swojej decyzji. Jest głośno również przy zamkniętych oknach, a przy uchylonych w szczycie nie słychać tv na normalnym poziomie głośności. Moim zdaniem brak drzew oraz ulica spowita w korytarzu zabudowań z każdej strony powoduje, że hałas ruchu samochodowego odbija się jak w studni. Poza tym strasznie brudzą się okna, firanki i wszystko co w okolicy niemiłosiernie szybko pokrywa się pyłami drogowymi. Jedną rolętę już wywaliłam bo nie mogłam niczym doczyścić.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 09 kwie 2017, 14:27

Jest możliwość,że po wybudowaniu obwodnicy,dolinki nie będzie trzeba omijać.W tej chwili jest to droga tranzytowa przez Warszawę i dojazd do ostatniego mostu na południu-następny jest dopiero w Górze Kalwarii.Wydaje mi się,że po otwarciu obwodnicy większość jadących ze służewca przemysłowego i od strony Piaseczna przeniesie się na S2 i nowy most co pomoże skutecznie odkorkować dolinkę.Co do Al.Rzeczypospolitej-mowa o okolicach skrzyżowania z Al.Wilanowską też w szczycie powinno być luzniej bo duża część mieszkańców będzie jezdziła w drugą stronę-do obwodnicy.Ale to jeszcze odległy czas ....

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 09 kwie 2017, 14:14

Ruch może się zwiększyć, ale nie tyle w związku z wybudowaniem samej obwodnicy, co towarzyszącej jej Branickiego, czyli wygodnego i szerokiego połączenia Ursynowa i Wilanowa. Jest możliwość, że jakaś część ruchu z Ursynowa będzie omijać Dolinę Służewiecką właśnie Branickiego i Al. Rzeczpospolitej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogadanki i pogaduchy”