BRUTALNA WYCINKA DRZEW

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: BRUTALNA WYCINKA DRZEW

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 lut 2017, 22:39

hippoo pisze:Co to znaczy "chcą Polacy". Wszyscy Polacy ? Którzy ? W tej chwili PiS ma podobno 37% poparcia. To są Polacy tak? A reszta - aha, gorszy sort ? A zresztą nawet gdyby to było 90% to czy to znaczy, że te 10% należy lekceważyć ?
To napiszę inaczej, żeby Pana usatysfakcjonować. Prawo i Sprawiedliwość po prostu realizuje obietnice wyborcze. Nigdzie na świecie nikt nie ma 100% poparcia. Chociaż... chyba Putin miał w Czeczenii.
hippoo pisze:Ja sam jestem zdecydowanie przeciwnikiem PiSu (czyli należę do większości!)
Jak to się mogło stać, że ta Pańska większość przegrała wybory?
hippoo pisze:sposób sprawowania władzy, argumentowania, przypomina mi inną partię, mianowicie PZPR.
Ma Pan własne doświadczenia czy powtarza Pan za Newsweekiem?
hippoo pisze:jakieś ograniczenie jednak powinno być, na wszelki wypadek (może się trafić świr, co wytnie cały las)!
Dlaczego nazywa Pan świrem kogoś, kto chce decydować o swojej własności? Zaczyna mi pachnieć komuną.

Awatar użytkownika
hippoo
przybysz
przybysz

Post autor: hippoo » 16 lut 2017, 22:02

J.Szubińska-Piszczek pisze: Prawo i Sprawiedliwość uchwala ustawy, których oczekują Polacy, np. dotyczące zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków, likwidacji gimnazjów, obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia minimalnego wynagrodzenia za pracę, wycinki drzew na prywatnych działkach, itd, itd. I nasze poparcie rośnie. Rozumiem, że powoduje to uzasadnione zaniepokojenie u przeciwników politycznych.
To niby nie jest forum o polityce, ale skoro sama Pani poruszyła tę kwestię...
W pozostałych kwestiach, które tu Pani porusza (na tym forum), ma Pani zasadniczo rację, ale tym razem...

Co to znaczy "chcą Polacy". Wszyscy Polacy ? Którzy ? W tej chwili PiS ma podobno 37% poparcia. To są Polacy tak? A reszta - aha, gorszy sort ? A zresztą nawet gdyby to było 90% to czy to znaczy, że te 10% należy lekceważyć ?
Co to w ogóle za demagogia "Polacy chcą", "Naród chce", "Suweren wybrał" ?

Polacy, Naród, Suweren ... wybrał i na pewno chciał takich ustaw jak ta, ograniczająca obrót ziemią, zwiększająca uprawnienia policji i innych służb do inwigilacji obywateli, seria ustaw przeczących sobie wzajemnie i znoszących się po kolei dotyczących trybunału konstytucyjnego, projekt ustawy likwidującej całkowicie możliwość usunięcia ciąży, reformę szkolnictwa,... przykłady można mnożyć w nieskończoność .
Każda władza przyjmuje różne ustawy. Jedne się bardziej podobają, inne mniej, Jedne się podobają nawet osobom o przeciwnych poglądach, a inne się nie podobają nawet zwolennikom.
Jak rozumiem Pani wierzy, że Prawo i Sprawiedliwość posiadło niemal Boską zdolność do odgadywania tego, co "lud" chce i zawsze, nieomylnie, przyjmuje tylko takie ustawy, które "ludowi" odpowiadają ? No i na dodatek sądzi Pani naprawdę, że jest coś takiego, jak "wola ludu" (nazwana tu wolą Suwerena, Narodu, Polaków, bo przecież "lud" źle się kojarzy).
Minister Morawiecki stwierdził w ostatnich dniach, że nie liczy się prawo, tylko sprawiedliwość. Czy to znaczy, że zmieni się nazwa partii z "Prawo i Sprawiedliwość" na "nie Prawo a Sprawiedliwość" - to po pierwsze. A po drugie, czy to oznacza, że żadne ustawy tak na prawdę nie mają znaczenia, konstytucja też - bo przecież sprawiedliwość stoi ponad prawem ? No jeżeli tak, to po co w ogóle uchwalać jakiekolwiek prawo ? I co to takiego ta "sprawiedliwość" i kto ma monopol ma rozstrzyganie co jest sprawiedliwe ? Suweren - jeżeli tak, to wynocha z parlamentu, 37% poparcia to mniejszość wobec 63% braku poparcia !

Ja sam jestem zdecydowanie przeciwnikiem PiSu (czyli należę do większości!), bo za bardzo sposób sprawowania władzy, argumentowania, przypomina mi inną partię, mianowicie PZPR. Ale to nie znaczy, że nie ma takich ustaw, z którymi się nie zgadzam - owszem, są (choć nieliczne). Na przykład ta dotycząca wycinki - nie karzmy ludzi wielotysięcznymi karami za wycięcie drzewa, które rośnie im na środku drogi, albo zasłania światło) ! Może to zgroza, ale też uważam za sensowny argument, że prawo do wycinki drzewa na swoim terenie nie jest jednoznaczne z tym, że zaraz wszyscy wszystkie drzewa wytną - chociaż, jakieś ograniczenie jednak powinno być, na wszelki wypadek (może się trafić świr, co wytnie cały las)! Ale na tej samej zasadzie uważam, że prawo do usunięcia ciąży w wyniku gwałtu czy z powodu uszkodzenia płodu nie spowoduje, że nagle wszystkie kobiety zaczną usuwać. No, ale tu PiS już uważa inaczej (jakaś niekonsekwencja).

Proponuję więc Pani trochę więcej krytycyzmu, samodzielnego myślenia, a nie tylko ślepego posłuszeństwa wobec partii i wodza, zacytowany akapit nawet nie jest nawet śmieszny, tylko po prostu głupi. I przykro mi to pisać, ale świadczy o tym, co osoba pisząca go sądzi o tych, którzy to będą to czytać.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 lut 2017, 21:45

rob pisze:Więc Szanowna Pani radno jestem Polakiem wierzącym i oddanym patriotycznie Polsce popierającym dużo dobrych rzeczy które robi rząd lecz widzącym też butność pychę i lekceważenie niektórych.
Nie rozumiem, o co Panu chodzi. Odpowiadam jako mieszkanka Wilanowa. Zasadziłam na mojej niewielkej działce kilkanaście drzew. Wycięłam te, które się nie przyjęły. Nie widzę w tym nic złego, jeśli za 50 albo 100 lat moje wnuki albo prawnuki zdecydują o wycięciu któregoś z nich. To jest temat zastępczy.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 16 lut 2017, 20:47

Niestety czytając wątek muszę powiedzieć:
Dziedzictwo Narodowe jest ponadczasowe każdy z nas potrafi rozróżnić co jest dobre a co złe w życiu każdy z nas będzie jeszcze żył z 30 lub 50 lat. Z drugiej strony mamy możliwość wyrządzenia olbrzymich szkód w jednostce czasu na każdym poziomie sfery życia prawie nikt z nas nie pracuje nad sobą codziennie aby był dobrym człowiekiem i nikt nie jest wszechwiedzący ale może próbować coś zmienić.
Jest powiedzenie bardzo ważne dla nas wszystkich pod każdym aspektem od patriotyzmu przez godność honor po przyrodę i dobroć postrzeganą.

NARÓD KTÓRY NIE SZANUJE SWEJ PRZESZŁOŚCI NIE ZASŁUGUJE NA SZACUNEK TERAŹNIEJSZOŚCI I NIE MA PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI.
Józef Piłsudski

Więc Szanowna Pani radno jestem Polakiem wierzącym i oddanym patriotycznie Polsce popierającym dużo dobrych rzeczy które robi rząd lecz widzącym też butność pychę i lekceważenie niektórych. Polecam Pani zacytowane słowa aby pomysleć na prawą i skromną drogą dobroci dla przyszłych pokoleń i wykonywanie tego do czego Pani się zobowiązała w swojej inicjatywie społecznej/ skromność słuchanie zrozumienie istnienia wszystkich istot i pomoc WSZECHSTRONNA POMOC LUDZIOM I PRZYRODZIE !!

aKuba
przybysz
przybysz

Re: RE: Re: BRUTALNA WYCINKA DRZEW

Post autor: aKuba » 16 lut 2017, 19:36

qln pisze:Ja z kolei uważam, że chora sytuacja jest wtedy kiedy na swoim terenie nie można wyciąć drzewa bez zgody urzędnika.
Jest to jedna z nielicznych, decyzji PIS, które nie tracą socjalizmem.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się. Co mają drzewa do do smogu który głównie składa się z pyłów zawieszonych w powietrzu? Drzewa pochłaniają CO2 i oddają O2. Dodatkowo stare drzewa robią to wolniej niż te w okresie wzrostu. Ja mówię żeby na swoim wycinać a w lasach sadzić!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

qln
przybysz
przybysz

Post autor: qln » 16 lut 2017, 16:17

Ja z kolei uważam, że chora sytuacja jest wtedy kiedy na swoim terenie nie można wyciąć drzewa bez zgody urzędnika.
Jest to jedna z nielicznych, decyzji PIS, które nie tracą socjalizmem.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 lut 2017, 13:57

J.Szubińska-Piszczek pisze:Dowód.
Pomidor.

AG

Post autor: AG » 16 lut 2017, 13:35

J.Szubińska-Piszczek pisze:Jak to prawie nieograniczona? Ograniczona. Do ilości drzew na prywatnych działkach
nie rozumiem, no tak napisałem
J.Szubińska-Piszczek pisze:Ale nikt nie zamierza wycinać wszystkich drzew. Więc o co chodzi?
w takim razie o coś by chodziło tylko wtedy gdybyście kazali wyciąć wszystkie drzewa? Dobra ale lepiej nie rzucać takich pomysłów, bo sądząc z waszego coraz większego odlotu, ktoś z pisu w imię ochrony przyrody zaproponuje (po szerokich konsultacjach i tego w końcu żąda suweren) żeby wszystko wyciąć. Także lepiej ciii ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 lut 2017, 13:08

yav pisze:Ctrl+C, ctrl+V :D
Dowód.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 lut 2017, 13:06

AG pisze:prawie nieograniczona wycinka drzew na prywatnych działkach.
Jak to prawie nieograniczona? Ograniczona. Do ilości drzew na prywatnych działkach. Ale nikt nie zamierza wycinać wszystkich drzew. Więc o co chodzi?

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 16 lut 2017, 12:50

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Tomek_Z pisze:Jeżeli nie zauważa Pani różnicy to nic dziwnego, że uchwalają Państwo tak idiotyczne ustawy ;-/
Prawo i Sprawiedliwość uchwala ustawy, których oczekują Polacy, np. dotyczące zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków, likwidacji gimnazjów, obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia minimalnego wynagrodzenia za pracę, wycinki drzew na prywatnych działkach, itd, itd. I nasze poparcie rośnie. Rozumiem, że powoduje to uzasadnione zaniepokojenie u przeciwników politycznych.
uchwalcie jeszcze zycie wieczne i ładną pogodę. tego tez chca Polacy.

AG

Post autor: AG » 16 lut 2017, 12:37

ma Pani rację, to wszystko powoduje u nas UZASADNIONE zaniepokojenie o los tego naszego polskiego podwórka

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 lut 2017, 12:25

J.Szubińska-Piszczek pisze:Prawo i Sprawiedliwość uchwala ustawy, których oczekują Polacy, np. dotyczące zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków, likwidacji gimnazjów, obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia minimalnego wynagrodzenia za pracę, wycinki drzew na prywatnych działkach, itd, itd. I nasze poparcie rośnie. Rozumiem, że powoduje to uzasadnione zaniepokojenie u przeciwników politycznych.
Ctrl+C, ctrl+V :D

AG

Post autor: AG » 16 lut 2017, 12:23

co najwyżej część Polaków, którzy szczególnie wrażliwi są na waszą populistyczną propagandę.

AG

Post autor: AG » 16 lut 2017, 12:17

"Jakość powietrza oraz ograniczenie wielkości szkodliwych substancji w powietrzu jest dla rządu jednym z najważniejszych priorytetów" - przekonywał w trakcie posiedzenia komisji wiceminister
to cytat z zamieszczonego przez Panią linku kilka postów wcześniej. Po prostu hipokryzja i bezczelność. Wiceminister środowiska...chyba degradacji środowiska. Rozwalenie energetyki odnawialnej, niszczenie puszczy, prawie nieograniczona wycinka drzew na prywatnych działkach. No tak ale Wy powiedzieć możecie wszystko. Przegracie. Jestem tego pewny. Nie można w nieskończoność kłamać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”