Kaczki i szczury

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
AliBaba
osadnik
osadnik

Re: Kaczki i szczury

Post autor: AliBaba » 20 lis 2016, 11:34

Proponuję postawić tabliczki z informacją, że dokarmianie kaczek to dokarmianie szczurów (no może innymi słowami...)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lis 2016, 10:46

Mam nadzieję, że mój pomysł załatwi sprawę. Informacja wkrótce.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 20 lis 2016, 10:09

Yav czy ja moglabym prosić żeby darować sobie tutaj wtręty polityczne? Tu naprawde nie jest fajnie, szczurów mnóstwo, a mamusie z dzieciakami radośnie dbają o wzrost ich populacji.

Wątek oczyszczony - sober.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 lis 2016, 16:03

mithra pisze:Tam raczej nic sie nie zmieni dopóki ludzie bedą ptaki karmić i zostawiać sterty jedzenia. Nie wiem może przydałoby sie postawienie tablicy informacyjnej takiej jak na leśnych ściezkach edukacyjnych informującej o zagrożeniach i dla zdrowia i dla ekosystemu z opisem zagrożeń dla dzieci które tam radośnie dotykają ziemi
Mam na to sposób. Informacja wkrótce.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 18 lis 2016, 18:04

pntb pisze:Dobry pomysł z tablicą. Stoi tego typu u nas w Ostoi i już na szczęście widziałem ludzi karmiących ziarnem, choć ciągle stanowią mniejszość.
Bo tablice są w złym miejscu ;)

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 18 lis 2016, 16:35

Świetny pomysł

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 18 lis 2016, 16:31

Dobry pomysł z tablicą. Stoi tego typu u nas w Ostoi i już na szczęście widziałem ludzi karmiących ziarnem, choć ciągle stanowią mniejszość.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 18 lis 2016, 16:08

Tam raczej nic sie nie zmieni dopóki ludzie bedą ptaki karmić i zostawiać sterty jedzenia. Nie wiem może przydałoby sie postawienie tablicy informacyjnej takiej jak na leśnych ściezkach edukacyjnych informującej o zagrożeniach i dla zdrowia i dla ekosystemu z opisem zagrożeń dla dzieci które tam radośnie dotykają ziemi

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 18 lis 2016, 15:59

Wygląda na to, że temat będzie powracał. Nie tak dawno było (albo miało być) odszczurzanie Kanału Wolickiego. W związku z tym Urząd Dzielnicy miał się kontaktować ze wspólnotami w sprawie m.in. niedokarmiania ptaków. Z moją wspólnota akurat się nie kontaktował, nie wiem jak z innymi. Dołączam link do odpowiedzi na interpelację Pani Radnej.

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... da/534.pdf

Dodam jeszcze, że szczury to wyjątkowo bezczelne stworzenia. Nie potrafią się zachować nawet w restauracji. Jeden taki dzikus ugryzł mnie w nogę właśnie w ogródku restauracyjnym w centrum Warszawy :evil:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 18 lis 2016, 15:51

Pamiętajmy też, że sam chleb jest nieodpowiednim pokarmem dla ptaków! Większości szkodzi i grozi zadławieniem. Lepsze jest ziarno, tyle że wymaga kupna.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Kaczki i szczury

Post autor: mithra » 18 lis 2016, 14:44

Tak sie zastanawiam, bo co prawda karmienie kaczek to frajda dla dzieci, ale szkoda dla ekosystemu i zagrożenie dla ludzi. Rozkładające sie kawalki chleba sprzyjają rozwojowi bakterii i glonów, i przyciągają takie sympatyczne zwierzatka jak na załączonym obrazku.Mocz szurow natomiast moze zawierać kretki powodujące szereg malo przyjemnych chorób. Wystarczy dotknąc lustra wody. Walajacy się tam notorycznie chleb pleśnieje i wydziela toksny , szkodliwe także... dla kaczek Zdjecie zostalo zrobione przy potoku na koncu sarmackiej i uwiercie mi ze taki widok jest tam na porządku dziennym , bohaterów jest znacznie wiecej, Biegaja po mostku , plywaja po rzeczce wraz z kaczuszkami. Serio przydalby sie jakis formalny zakaz dokarmiania ptactwa i odszczurzanie. Albo niech chociaż służby miejskie systematycznie co wieczór usuwaąj ten chleb. Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”