ŁĄKA WILANÓW

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: ŁĄKA WILANÓW

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 maja 2017, 9:32

Yogi, panie Rafale, mówiliście, że nie ma problemu i tylko ja mam lęki. Wpis z wątku Budynek F:

Drodzy posiadacze pieskow i kotkow!

Bardzo pieknie dziekuje, ze nie moglam posiedziec z dzieckiem na lawce na patio z powodu smrodu odchodow Waszych pupili obok lawek! Dziekuje rowniez za to, ze moje dziecko i inne dzieci nie moga skorzystac z placu zabaw, ktory jest dla nich przeznaczony, bo oprocz gowna! Waszych czworonogow na trawce to nadal jest problem piaskownicy ( a nie przepraszam - kuwetki dla Waszych kotkow!) Jestem Wam bardzo wdzieczna za sranie psow i kotow pod moje i Wasze okna. Juz byla tyle razy poruszana ta kwestia, ze nie wiem jakim trzeba byc ..., zeby nie zrozumiec i nie zapamietac.

Nie wiem o co prosic tym razem! O odrobine rozumu chyba...

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 01 maja 2017, 11:46

jeżeli chodzi o separacje od ścieżki rowerowej to można ją uzyskać przez odpowiednie nasadzenia, jeżeli chodzi o psy - to wystarczą kamery. Straż miejska ma blisko. Jeżeli będą kary dla osób nie sprzątających po psach lub puszczające je bez smyczy to edukacja będzie szybka.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 maja 2017, 10:49

henryk pisze:Co do do Parku przy Pałacu to jest on ogrodzony z racji historii, ograniczenia ilości odwiedzających i funkcji (był prywatny - a jest obecnie płatny, stanowi element zespłu pałacowego, ma duże ograniczenia jeżeli chodzi o to co mozna robić w tej przestrzenii).
Miałam na myśli cześć bezpłatną przy ul. St. K. Potockiego.
henryk pisze:Dodatkowo jeżeli kietykolwiek pojawi się racjonalny argument za jego grodzeniem - a teren będzie w 100% miast - to zawsze można lokalnie zminić MPZP.
Np. Bezpieczeństwo dzieci - gnający ścieżką rowerową przy przyszłym parku piraci rowerowi. Psy.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 01 maja 2017, 9:46

J.Szubińska-Piszczek pisze: My nie dyskutowaliśmy o grodzeniu Łąki Wilanów, bo jest to kolejne tymczasowe zagospodarowanie prywatnego terenu. Mówiliśmy o docelowym parku.
Ja też mówię o docelowym stanie po zmianie MPZP. Są dwie możliwości podejścia do parku - bardzo zawężona (do obecnej Łąki Wilanów - 3 ZP(U) wedug projektu nowego MPZP) oraz rozszerzony 3 ZP(U)+ 4ZP(kawałek Osi Królweskie) + 10 ZU(Skwer) - Dla mnie o drugą koncepcję trzeba walczyć.Dopiero taki teren jest na tyle duzy aby łącznie o nim można byłó mówić park. Ogrodzenie 3ZPU wyrywa kawłek przestrzeni i nie pozwala na budowę spójnego takiego parku.

O prywatnej przestrzeni pisałem w drugim argumencie. Jest to dla mnie bardzo poważne ryzyko do momentu zmiany stanu własnościowego.

J.Szubińska-Piszczek pisze: Możliwość budowy jakiegokolwiej ogrodzenia (przypominam, że Park Wilanowski jest ogrodzony), a faktyczna budowa to dwie różne sprawy. Wprowadzanie kategorycznego zakazu jakiegokolwiek ogrodzenia uważam za krótkowzroczność.
Ja tak samo uważam wprowadzenia możliwości grodzenia jako krótkowzroczność. Ryzyko prywatyzacji przestrzeni jest jak dla mnie bardzo wysokie. Co do do Parku przy Pałacu to jest on ogrodzony z racji historii, ograniczenia ilości odwiedzających i funkcji (był prywatny - a jest obecnie płatny, stanowi element zespłu pałacowego, ma duże ograniczenia jeżeli chodzi o to co mozna robić w tej przestrzenii). NIe chcę wprowadzać też furtek wMPZP - np: budynki mieszkaniowe przy obwodnicy zmiast biurowców powstały w wyniku wykorzystania bardzo proinwestorskiej interpretacji MPZP. Gdyby teren by podzielony w MPZP (na dwa rózne obszary) i na jednej nie można było wogóle budować mieszkaniówki - nie było by nawet przestrzeni do takiej interpretacji.

Dodatkowo jeżeli kietykolwiek pojawi się racjonalny argument za jego grodzeniem - a teren będzie w 100% miast - to zawsze można lokalnie zminić MPZP.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 maja 2017, 8:48

henryk pisze:Zakaz ogrodzenie "łąki wilanów" w MPZP jest potrzebny z dwóch powodów
My nie dyskutowaliśmy o grodzeniu Łąki Wilanów, bo jest to kolejne tymczasowe zagospodarowanie prywatnego terenu. Mówiliśmy o docelowym parku. Możliwość budowy jakiegokolwiej ogrodzenia (przypominam, że Park Wilanowski jest ogrodzony), a faktyczna budowa to dwie różne sprawy. Wprowadzanie kategorycznego zakazu jakiegokolwiek ogrodzenia uważam za krótkowzroczność.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 30 kwie 2017, 22:52

Zakaz ogrodzenie "łąki wilanów" w MPZP jest potrzebny z dwóch powodów.
1. Łąka wilanów jest tylko jednym z 3 elementów składających się jak dla mnie na przyszły park w tym miejscu.
Pozostałe elementy to:
  • Łąka
    Oś Królewska na odcinku przy Łące
    Trójkatny skwer po drugie stronie Ratusza z zielonym łącznikiem dewskiejo Osi Królewskiej
Cały teren jest dwukrotnie większy niż sama łąką: 2,6ha
Ogrodzenie tego kawałaka spowoduje rozbicie przestrzeni i zmniejsza szansę na spójny park w tym miejscu

2. Wprowadzenie możliwości ogrodzenia spowoduje że np: może pojawić się chęć budowy zamkniętego obszaru w zarządzaniu prywatnego podmiotu (np: pawilony/restauracje+zieleń okresowo zamykana na imprezy itp. W tej chwili miasto nie jest właścielem tego terenu i wprowadzenie możliwości grodzenia ułatwi alternatywne dla parku jego zastosowanie.Ryzyko zwiększa fakt że w planie MPZP jest zaprojektowana droga do tego terenu (wcześniej jej nie było). Gdyby miasto było właścielem - ryzyko by nie istniało. Niestety patrząc na przeszłość mamy przykład z Ostoi gdzie Polnord jest współwłaścielem Developera budującego Ostoję a tereny które według MPZP wydają się być przeznaczone na park w miasteczku mogą stać się terenami prywatnymi jednej inwestycji (tutaj jako bonus dla kupujących). Podobnie może stać się z pawilonami;) i ich nowymi właścielami. Teren zielony może być takim bonusem od developera jeżeli on przygotuje park/zbuduje pawilony.

Oczywiście powinny być pozostawione dopuszczone ogrodzenia placów zabaw dla dzieci i placu zabaw dla psów.
Co do samych psów - to jestem zwolnniekiem 0% tolerancji dla osób nie sprzątajacych: kamery w parku, nagrywanie takich osób a później karanie

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 kwie 2017, 8:58

maciek# pisze:Pani Joanno, proszę nie manipulować - na sali glosow przeciw grodzeniu parku było o wiele więcej niż popierających.
Co to znaczy "o wiele wiecej"? Głosowanie radnych przytoczyłam: 4:5. Oprócz radnych na sali było ok. 10 mieszkańców. To nie jest teprezentatywna grupa. Radna niezależna, która nie jest członkiem komisji za przykład braku grodzeń podała Central Park. Otrzymała brawa. Jedna z mieszkanek od razu znalazła zdjęcie, które nie potwierdza tej tezy (nie mogę go tu wkleić). Proszę mnie dobrze zrozumieć. Nie jestem zwolenniczką ogrodzeń. Oczekuję jedynie od Urzędu rozwiązania problemu w fachowy sposób.

maciek#
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: maciek# » 29 kwie 2017, 20:21

J.Szubińska-Piszczek pisze:
nrafal pisze:A jeżeli autor pomysłu do interpelacji odnośnie trawnika przy UM chciał doprowadzić do jego ogrodzenia to proponuję mu zakupienie działki pod Warszawą i eksperymentowanie z płotkami w tamtym miejscu.
Chciałabym Pana poinformować, jak wyglądało głosowanie ws. zakazu grodzenia przyszłego parku przy Ratuszu na ostatnim posiedzeniu Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego. 4 radnych głosowało za zakazem, 5 było przeciw lub się wstrzymało. Również mieszkańcy, którzy mają dzieci wypowiadali się za jakąś formą ogrodzenia. Mieszkaniec, który wypowiadał się przeciw ogrodzeniu przyznał, że ma tylko psa, a nie ma dzieci. Więc to nie jest tak, że Pańskie zdanie jest powszechnie obowiązujące wśród mieszkańców dzielnicy.
Pani Joanno, proszę nie manipulować - na sali glosow przeciw grodzeniu parku było o wiele więcej niż popierających. Pan radny Krolicki okazał się fanem płotów i jako ze jest przewodniczącym i ma mikrofon to był słyszalny ;)
Jednocześnie okazał ze nie czuje idei będących podstawa MW

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 kwie 2017, 17:33

Nikt nie powiedział, że proponuje takie rozwiązanie tego problemu.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 29 kwie 2017, 17:13

I jak się park ogrodzi, to psy popatrzą, pomyślą "o, ogrodzili ten teren więc pewnie nie chcą na nim kupki" i wstrzymają defekację...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 kwie 2017, 16:57

nrafal pisze:A jeżeli autor pomysłu do interpelacji odnośnie trawnika przy UM chciał doprowadzić do jego ogrodzenia to proponuję mu zakupienie działki pod Warszawą i eksperymentowanie z płotkami w tamtym miejscu.
Chciałabym Pana poinformować, jak wyglądało głosowanie ws. zakazu grodzenia przyszłego parku przy Ratuszu na ostatnim posiedzeniu Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego. 4 radnych głosowało za zakazem, 5 było przeciw lub się wstrzymało. Również mieszkańcy, którzy mają dzieci wypowiadali się za jakąś formą ogrodzenia. Mieszkaniec, który wypowiadał się przeciw ogrodzeniu przyznał, że ma tylko psa, a nie ma dzieci. Więc to nie jest tak, że Pańskie zdanie jest powszechnie obowiązujące wśród mieszkańców dzielnicy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 kwie 2017, 16:19

nrafal pisze:Ja widzę że Pani ma jakieś straszne lęki przed gó...m.
Wydłubywał Pan kiedyś psie odchody z dziecięcych butów? Ja wielokrotne tak. Mając przy tym odruchy wymiotne. Jako Samorządowiec Przyjazny Rodzinie zostałam poproszona o złożenie takiej interpelacji. Jest mi przykro, żeby spotkała mnie za to tak nieelegancka ocena.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 27 kwie 2017, 19:32

Proszę nie nadużywać słowa łąka.
Łąka raczej piekne łąki to były kiedyś zanim powstało w niejasnych okolicznościach :) na tych terenach Miasteczko Wilanów.
Więc łąki to można na starych fotografiach zobaczyć.
http://ursynow.org.pl/index.php?q=galle ... temId=4850

Więc proszę o trochę rozumu w nazywaniu rzeczy :!: :idea: :idea: :!:

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 26 kwie 2017, 22:21

Cóż - sensowna odpowiedź na bezsensowne pytanie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 kwie 2017, 13:48

Rośnie przy Ratuszu. Tam gdzie kiedyś była Plaża Wilanów, a kiedyś będzie Park Wilanów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”