Lake Park Wilanów

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Powsinek
przybysz
przybysz

Re: Lake Park Wilanów

Post autor: Powsinek » 20 sie 2017, 15:13

rob pisze:
19 sie 2017, 21:29
Fakt w obliczu że będzie koło parku przebiegać obwodnica to raczej nie zaszkodzi środowisku lecz jeżeli mieszkańcom przeszkadza powinni wynegocjować z właścicielem jakieś zasady współżycia
W pobliżu a nie przez. Idąc tym samym tokiem myślenia, to będzie nowa droga szła przez MW, więc po co budować więcejich w osiedlu?

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 19 sie 2017, 21:29

Fakt w obliczu że będzie koło parku przebiegać obwodnica to raczej nie zaszkodzi środowisku lecz jeżeli mieszkańcom przeszkadza powinni wynegocjować z właścicielem jakieś zasady współżycia

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 18 sie 2017, 23:23

było słychać na Kabatach :( nad samą skarpą , to nie jest śmieszne co z tym wszystkim się dzieje.
KZ

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 18 sie 2017, 21:41

Słyszę właśnie, że dziś postanowili koncertem poczęstować całe Miasteczko, a sądzę, że na Ursynowie też dobrze słychać.
Ależ ja współczuje mieszkańcom bliższych okolic.

P,paw

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 18 sie 2017, 9:08

Ja jestem "inny"... :hevil:
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 sie 2017, 15:36

YOGItheBEAR pisze:
17 sie 2017, 15:00
Mówimy o dwóch różnych sprawach. Pierwsza to samo działanie - o ile jest zgodne z prawem, to "zamykanie" kogoś, tylko dlatego, że innym nie podoba się zwiększony ruch w okolicy jest... niezasadne.

Nikt nie mówił o zamykaniu. Mieszkańcy Powsinka (nie jacyś "inni") chcieli wiedzieć, czy tego typu działalność na terenie chronionym jest legalna i skarżyli się na zakłócanie ciszy nocnej. Jestem przekonana, że zrobiłbyś dokładnie to samo na ich miejscu.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 17 sie 2017, 15:00

Mówimy o dwóch różnych sprawach. Pierwsza to samo działanie - o ile jest zgodne z prawem, to "zamykanie" kogoś, tylko dlatego, że innym nie podoba się zwiększony ruch w okolicy jest... niezasadne. Inną sprawą staje się zakłócanie porządku i falandyzacja prawa - tu należy zdystansować się od osoby, która przeciw interesowi publicznemu wykorzystuje dziurawe przepisy wbrew duchowi prawa, a także żółta kartka dla ustawodawcy, że takie dziurawe prawo stanowi.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 sie 2017, 11:10

YOGItheBEAR pisze:
17 sie 2017, 9:36
Broniłem pierwotnie tego miejsca, ale stopień falandyzacji, którą obecnie uprawiają, jest w moim odczuciu tak żenujący, że moja noga tam więcej nie postanie.

No widzisz Misiu, kto miał rację. Jako pierwsze w sprawie legalności tego miejsca i zakłócania ciszy nocnej wystąpiły 2 lata temu radne Prawa i Sprawiedliwości. Mojej szefowej grożono telefonicznie i na stronie Lake Parku na fb. Niektóre wpisy były wulgarne i namawiały do przestępstwa. Nic nam nie wiadomo, żeby burmistrz podjął jakieś kroki mające na celu ustalenie, kto z Urzędu przekazał właścicielowi Lake Parku informację o naszej interpelacji przed jej publikacją na BIP. Mnie się dostało na tym forum. Najbardziej od Agi.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 17 sie 2017, 10:00

Przy okazji zapytam o Wawa Wake w pobliskiej Bielawie, o którym ktoś napisał w komentarzach pod ww. artykułem, że działają tak samo. Zastanawiające jest, że w przeciwieństwie do Lake Parku, w internecie próżno szukać negatywnych głosów mieszkańców czy podobnych artykułów. Czy zatem negatywne komentarze o Wawa Wake nie wyglądają na czarny PR?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 17 sie 2017, 9:36

Broniłem pierwotnie tego miejsca, ale stopień falandyzacji, którą obecnie uprawiają, jest w moim odczuciu tak żenujący, że moja noga tam więcej nie postanie. Każdy ma prawo działać, ale nie na zasadzie kontrolowanego oszustwa na bazie nieszczelnych przepisów.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 14 sie 2017, 8:23

Dzisiaj Stołeczna poruszyła temat Lake Parku:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... s-tez.html

Artykuł opisuje, jak właściciele odwołują gdzie się da, co roku stawiają nowe samowole by urzędy musiały wszczynać postępowania na nowo, a wiceburmistrz Ciorgoń stwierdza "Trzeba poprawić przepisy, bo są niedoskonałe. Jeżeli ktoś je umiejętnie wykorzystuje, może nielegalnie działać. "

Najciekawszy jest dla mnie ten fragment artykułu, pokazujący stosunek właściciela:

Współwłaściciel klubu Michał Kulczyński oburza się, że „Gazeta Stołeczna” interesuje się działalnością lokalu, straszy „uruchomieniem kancelarii”. Przekonuje, że w tym roku klub zmienił profil działalności, muzyka o godz. 22 jest ściszana. Interwencji policji i straży miejskiej nie ma.

– Przecież są sprawy w sądzie – zauważam.

– Ale za poprzedni rok. Zresztą uważam, że grzywny były niesłuszne, zapomniałem się odwołać – mówi.

Przekonuje, że między urzędem dzielnicy a PINB doszło do „spisku”. Przy jeziorku – sugeruje – nie ma wyciągu do wakeboardingu. Kiedy zauważam, że klub reklamuje taką rozrywkę, słyszę: – To nie wyciąg, to urządzenie rekreacyjne.

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 02 wrz 2016, 11:16

A wyniki takich pomiarów będą dość oczywiste - u mnie na końcu Sarmackiej jeżeli tylko nie wieje silny zachodni wiatr to słychać ich bardzo porządnie, czasami głośniej niż muzyka u sąsiadów...

p,paw

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 28 sie 2016, 14:47

To droga przez mękę. Musieliby na własny koszt wykonać ekspertyzy akustyczne. Lub jak już proponowałem, poskarżyć się do inspekcji ochrony środowiska w dzielnicy, żeby chociaż badanie było za free.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 28 sie 2016, 11:59

Czy mieszkańcy nie sprawdzali(?) na ile skuteczne będą pozwy cywilne o odszkodowania z tytułu hałasu...To może być bardziej skuteczna ścieżka.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 28 sie 2016, 11:35

To trzeba o tym głośno mówić. Dla mnie - w takiej sytuacji - lokal jest skreślony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”