Lake Park Wilanów

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Lake Park Wilanów

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 lip 2015, 20:14

hhpg pisze:Jedyne co mnie sfrustrowało w tej całej dyskusji, to fakt, że mamy radnych, którzy piszą takie bzdury jak ta o tej piramidzie (to, że ona w ogóle tam stoi to temat na inną dyskusję).
No widzi Pan, a mieszkańców Powsinka frustruje fakt, że nie mogą spokojnie żyć i nikt, oprócz radnych PiS, nie zainteresował się ich problemem.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 30 lip 2015, 19:04

A ja po raz kolejny zadaję pytanie czy to jest bezpieczny park skoro wypadek się zdarzył i milczy się ????????
Na autostradzie????? chyba drodze nie ma muzyki .....
KZ

hhpg
przybysz
przybysz

Post autor: hhpg » 30 lip 2015, 13:36

Zostańmy przy swoich zdaniach. Nie lubię politycznych dyskusji, szczególnie, że nasz kraj jest i tak już mocno podzielony. Mamy po prostu ludzi (nie partie), którzy próbują realizować swoje cele systemem opresji (krzyk, kontrole, kary, zakazy), a z drugiej strony takich, którzy woleliby wypracować ugodowe, kompromisowe rozwiązanie, które zadowoliłoby wszystkie strony.

Jak powiedział pewien brytyjski historyk demokracja jest tak samo zła lub dobra, jak ludzie, którzy ją tworzą...

PS Jedyne co mnie sfrustrowało w tej całej dyskusji, to fakt, że mamy radnych, którzy piszą takie bzdury jak ta o tej piramidzie (to, że ona w ogóle tam stoi to temat na inną dyskusję).

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: luckyluke » 30 lip 2015, 10:45

Zawsze znajdą się malkontenci. Jednym przeszkadza Świątynia lub impreza przez nią organizowana, a innym przeszkadzają zmiany w najbliższym otoczeniu, które są konsekwencją powstania Lake Park. Te niezadowolone osoby oczywiście mają prawo dochodzić/bronic swojego pierwotnego status quo i m.in. w tym celu skierowali się od Radnych PiS - tak jak to rozumiem. Dlaczego do PiS a nie do PO? Może być wiele teorii w tej sprawie, ale wolałbym w tej chwili nie spekulować. Słowa hhpg czy tob'a pokazują tylko, że ewidentnie pewne osoby akceptują podział na równych i równiejszych, a co jest dozwolone dla mieszkańców miasteczka nie jest już dozwolone dla innych. PiS nie ma tu nic z tym wspólnego i radziłbym się z tym pogodzić, a swoje frustracje zachować dla siebie.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
Pietro
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Pietro » 29 lip 2015, 20:06

henryk pisze:Czy ktoś był - i może to ocenić przez pryzmat pójścia w godzinach przedpołudniowych z dzieckiem (3latek). Patrząc po stronie - to raczej bardziej klimat klubowy https://www.facebook.com/lakeparkwilanow
zastanawiam się o co chodzi z tym przeszkadzaniem?
byłem dwa razy za dnia- cisza,spokój...muzyka w tle
klimaty plażowe ,bardzo przyjemnie,kulturalnie można spędzić czas z piwkiem lub bez
może wieczorami głośniej? ale do najbliższych zamieszkałych zabudowań będzie ze 400m
kluby z muzyką to raczej zamknięte lokale wystarczy podjechać w nocy na garażową czy mazowiecką -funkcjonują w samym centrum nieopodal lokali mieszkalnych - impreza na otwartym terenie może być daleko słyszalna
lub faktycznie kogoś boli, że ludziska chodzą i jeżdżą po prywatnej drodze ?
zauważalne jest jednak, że drogi do lake park zostały przygotowane-gdyż nigdy nie były w tak dobrym stanie jak są teraz

jeśli chodzi o ochronę środowiska naturalnego to warto dodać że za 3 lata w tym miejscu będzie przebiegać obwodnica

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 lip 2015, 19:37

tob pisze:chyba, że chodzi o ŚOB - tutaj prawo boskie nadrzędne? :roll:
Wg mojej wiedzy Świątynia była pierwsza. Jeśli Panu przeszkadza, trzeba było przed zakupem mieszkania w MW wziąć pod uwagę niedogodności.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 29 lip 2015, 19:33

J.Szubińska-Piszczek pisze:Ależ my nie mamy nic przeciwko "miejscom, które łączyłyby sport, rozrywkę, gastronomię, świeże powietrze, stanowiłyby miejsce spotkań rodzinnych oraz towarzyskich" pod warunkiem szanowania prawa i spokoju mieszkańców.
chyba, że chodzi o ŚOB - tutaj prawo boskie nadrzędne? :roll:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 lip 2015, 19:23

Ależ my nie mamy nic przeciwko "miejscom, które łączyłyby sport, rozrywkę, gastronomię, świeże powietrze, stanowiłyby miejsce spotkań rodzinnych oraz towarzyskich" pod warunkiem szanowania prawa i spokoju mieszkańców.

Awatar użytkownika
LucasMajk
przybysz
przybysz

Post autor: LucasMajk » 29 lip 2015, 19:05

J.Szubińska-Piszczek pisze: Proponuję spacer na plażę i obejrzenie piramidy. Proszę poszukać obrazków związanych ze sportem, rozrywką, itd. A potem obniżyć wzrok. Zaczniemy zajmować się szczytem piramidy, kiedy w Wilanowie załatwione zostaną "doły", tzn. kanalizacja (sic!), ulice, chodniki, mostki, wiaty przystankowe, komunikacja miejska, ścieżki rowerowe, kanały melioracyjne, zabytki, miejsca parkingowe, czystość jezior, drożność rzeki Wilanówki, szkoły, przedszkola, żłobki.
Pani Joanno, dziwię się, że pełniąc taką rolę w naszej dzielnicy zdecydowała się Pani na tak nieprzemyślaną i kompromitującą wypowiedź. Wspomniana piramida, oprócz tego, że nie mieści się w żadnych granicach estetyki, jest jedyną pozostałością po tym, czym "plaża" była dla nas (mieszkańców) w 2 latach ubiegłych. Aktualny stan plaży doskonale ilustruje Wasze destrukcyjne nastawienie do prospołecznych inicjatyw, takich jak Lake Park Wilanów. Piach, piach i smutny spacerniak dla psów. Smutek.

Aspekty działalności władz, które zostały wymienione przez Panią, są absolutnym standardem i Waszym obowiązkiem, nie ma na to miejsca w żadnej piramidzie, ponieważ są to działania tak samo ważne, jak inicjatywy prospołeczne. Są to działania oczywiste.

To wstyd i brak szacunku, że władze nie pojawiły się na otwarciu, aby integrować się z mieszkańcami, wspierać poświęcenie i ambicję ludzi młodych. To jednak wymaga wyobraźni, wiedzy oraz dobrych chęci, czego wszystkim przeciwnikom Lake Parku ewidentnie brakuje.

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » 29 lip 2015, 14:35

Droga Pani a może jak już ktoś zajął sie "szczytami" piramidy to może należy przynajmniej nie przeszkadzać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 lip 2015, 14:31

hhpg pisze:Mam pytanie do Pań radnych. Jako przedstawicielki wszystkich mieszkańców Wilanowa jakie podjęły Panie działania zmierzające do stworzenia na terenie gminy miejsca, które łączyłoby sport, rozrywkę, gastronomię, świeże powietrze, stanowiłoby miejsce spotkań rodzinnych oraz towarzyskich i tym samym służyło pogłębianiu więzi między społecznych?
Proponuję spacer na plażę i obejrzenie piramidy. Proszę poszukać obrazków związanych ze sportem, rozrywką, itd. A potem obniżyć wzrok. Zaczniemy zajmować się szczytem piramidy, kiedy w Wilanowie załatwione zostaną "doły", tzn. kanalizacja (sic!), ulice, chodniki, mostki, wiaty przystankowe, komunikacja miejska, ścieżki rowerowe, kanały melioracyjne, zabytki, miejsca parkingowe, czystość jezior, drożność rzeki Wilanówki, szkoły, przedszkola, żłobki.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 29 lip 2015, 13:43

Czytając wpis hhpg przestaję się dziwić, że był taki telefon.

A czyj to jest w ogóle teren? Dzielnicy, wydzierżawiony pod ten klub?

hhpg
przybysz
przybysz

Post autor: hhpg » 29 lip 2015, 12:33

Ja z kolei nie wierzę w słowa żmij z PISu. Jeśli chodzi o cały rejon Europejskiej, to jedyne moje skojarzenie to film Pokłosie. Typowo polskie podejście. Zawiść i nienawiść. Przywiązanie do własności (ktoś jeździ rowerem i spaceruje po MOJEJ drodze) oraz niechęć do innych, stanowczo ponad normę.

Ja trochę odwrócę temat. Mam pytanie do Pań radnych. Jako przedstawicielki wszystkich mieszkańców Wilanowa jakie podjęły Panie działania zmierzające do stworzenia na terenie gminy miejsca, które łączyłoby sport, rozrywkę, gastronomię, świeże powietrze, stanowiłoby miejsce spotkań rodzinnych oraz towarzyskich i tym samym służyło pogłębianiu więzi między społecznych? Bo jak na razie klasyczny PIS. Zniszczyć każdą inicjatywę, która nie wpisuje się w nurt narodowo-religijny.

Jeszcze podsumowując. Gmina od lat nie potrafi zarządzić tzw. plażą. Cieszę się, że są młodzi, ambitni, pomysłowi ludzie, którzy potrafią zrealizować taką inicjatywę. Osobiście dołożę wszelkich starań, żeby ta sprawa był jak najszerzej upubliczniona i po cichu liczę, że ta sprawa wyeliminuje Panią Drewniak na stałe z życia politycznego Wilanowa. Już po prostu mam dość tej rudej, wrednej głowy na ulotkach i plakatach przy okazji każdych wyborów samorządowych.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 28 lip 2015, 21:54

Szkoda, że nie ma nagrania tej rozmowy, chyba, że jakiś kelner od Sowy je opublikuje...ale chętnie zobaczę jaki będzie ciąg dalszy tej sprawy i chyba po raz pierwszy na tym forum jestem gotowy uwierzyć w słowa PiS :)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 lip 2015, 20:06

Linki do naszych interpelacji dotyczących parku rozrywki Lake Park:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... pv/250.pdf
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... zn/252.pdf
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... cc/253.pdf
Anna Drewniak
Joanna Szubińska-Piszczek