Oczy wypełnione pustką - reklama w przestrzeni publicznej

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Oczy wypełnione pustką - reklama w przestrzeni publicznej

Post autor: Jacenty » 07 cze 2016, 1:38

YOGItheBEAR pisze:Dla wielu desperatów taki naruszający miejscowy ład baner był w Wilanowie ostatnim gwoździem do trumny. Dziś ich nazw nikt nie pamięta... Ta firma też tak skończy, jeśli się nie opamięta.
He, he - święta prawda. Właśnie przypomniał mi się ten sklep monopolowy od słynnej przyczepy, przestawianej z miejsca na miejsce ;-( Zamiast skupiać się na meritum swojego biznesu, skupiali się na brnięciu w najgorszą możliwą formę promocji i walkę PR'ową z mieszkańcami. Na szczęście rynek szybko to zweryfikował.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 06 cze 2016, 1:23

Dla wielu desperatów taki naruszający miejscowy ład baner był w Wilanowie ostatnim gwoździem do trumny. Dziś ich nazw nikt nie pamięta... Ta firma też tak skończy, jeśli się nie opamięta.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 05 cze 2016, 23:01

To jest kancelaria podatkowa, biuro rachunkowe. Właścicielką jest niejaka p. Bulska (stąd domena boolska.pl).

Ja takie osoby rozumiem, otwierają biznes, w który zainwestowały, jeśli mają nóż na gardle to robią wszystko by ich zauważono. Ale czy przyniesie to efekt, skoro jest wbrew tutejszemu ładowi?

Keithy
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Keithy » 05 cze 2016, 22:13

Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie (żeby nie powiedzieć dosadniej), by wpaść na tak absurdalny pomysł "reklamy", w dodatku w odniesieniu do kancelarii prawnej??? Wyglada to jak tani banner z targowiska, ewentualnie reklamę agencji towarzyskiej - po takim szyldzie, nawet nie wchodziłbym do środka. Nie mówiąc o powierzeniu im jakichkolwiek swoich spraw. Czy tam komuś się wydaje, że tego typu usługi sprężane się impulsowo...że ktoś przejeżdżając zauważy, zatrzyma się i zajrzy? :roll: Poza tym zasłania okna (jak to musi wyglądać od środka??). Masakra mentalna! :shock:

Co do przepisów prawa, które powinni swoją drogą jako kancelaria znać:
- dolna część wisi na barierce balkonu, ktory zgodnie z prawem stanowi cześć wspólną i element elewacji - wspólnota za pośrednictwem swojego zarządcy powinna domagać się usunięcia + może wystąpić z roszczeniem zapłaty za wykorzystanie części wspólnej do komercyjnych celów ze szkodą (brakiem wpływu środków) na rzecz wspólnoty
- górna cześć stoi na jakiejś konstrukcji. Nie jest więc niby na elewacji, co nie znaczy że może tam być. To reklama wielkoformatowa, nie jest szyldem - zgodnie z MPZP dla Wilanowa Zachodniego takowa jest tu nielegalna. Powinno się to zgłosić do odpowiednich służb.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 05 cze 2016, 11:29

O ile sam baner stoi na jakimś wewnętrznym stelażu o tyle cześć różowego gówna wisi chyba na barierce.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 05 cze 2016, 9:16

Tyle dyskutujemy, a chyba nikt jeszcze nie wrzucił foto. Oto jak reklama się prezentuje - nru telefonu nie widać, ale adres strony dość dokładnie.

Najlepsze w tym hasło "Kobieca strona rachunkowości". Ale nie estetyki...
IMG_9966.JPG

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 04 cze 2016, 21:47

Mnie na mdłości zbiera. Toć bez względu czy na Wilanowie czy w koziej wolce to jest to niedopuszczalne. Różowa oxzojebna szmata. I że niby kogokolwiek zachęci?
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 08 maja 2016, 19:51

skakanka pisze:Administracja już napisała pismo do "Kancelarii", mam nadzieję, ze szybko to zdejmą. Reklama jest zamocowana na ich balkonie, nie na elewacji. Tłumaczą się ponoć że ten sposób montażu pozwala na zamocowanie na balkonie dowolnej rzeczy.
1. Pytanie czy to jest ich balkon - czy też tak jak w większości lokalizacji miasteczka -część wspólna oddana w wyłączne użytkowanie. Jeżeli to drugie to oczywiście mają ograniczone prawa i łatwo można egzekwować usunięcie banera.

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 08 maja 2016, 19:11

Ech, dopiero znalazłem wątek, bo ta reklama boli mnie codziennie jak tamtędy przejeżdżam :(

To rzeczywiście jest konstrukcja postawiona na balkonie. Zastanawiam się, czy rzeczywiście jest jakaś metoda na walkę z czymś takim.
Wygląda to po prostu makabrycznie.

p,paw

skakanka
przybysz
przybysz

Post autor: skakanka » 26 kwie 2016, 14:33

Administracja już napisała pismo do "Kancelarii", mam nadzieję, ze szybko to zdejmą. Reklama jest zamocowana na ich balkonie, nie na elewacji. Tłumaczą się ponoć że ten sposób montażu pozwala na zamocowanie na balkonie dowolnej rzeczy.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 21 kwie 2016, 14:44

Proponuję też zgłosić Straży Miejskiej. Zgodnie z przepisami w tym miejscu nie można umieszczać takiej reklamy.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 20 kwie 2016, 17:26

No cóż, trzeba wrzucić tu fotę z nr telefonu i dzwonić aż zdejmą! Czy to nie jest niezgodne z prawem?

micho
przybysz
przybysz

Oczy wypełnione pustką - reklama w przestrzeni publicznej

Post autor: micho » 20 kwie 2016, 16:47

I jest! Kolejna szmata w Miasteczku. Tym razem "piękny" biało-różowy baner biura rachunkowego został zamontowany w budynku nad Simply. Jeśli pozwolimy na takie cuda to niedługo Aleja Rzeczypospolitej zamieni się w Aleje Krakowską :( Wymiary na oko: 5m na 0,5m

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 13 lut 2016, 13:31

Wydaje mi się, że koleżanka robi podstawowy błąd w myśleniu i oczekiwaniach. MW / cały Wilanów to od dawien dawna spokojna, peryferyjna dzielnica. To, że nie jest to typowa sypialnia ale także miejsce gdzie można spędzać czas na wiele sposobów, to super. Nigdy jednak nie miała, nie ma i nie będzie ekwiwalentem centrum miasta. Skąd ten pomysł, by było tu tak wiele rozrywek, "atrakcji" jak w centrum. To nie to miejce, nie taka jego rola, nie tego na pewno tez chcą mieszkańcy, którzy przyczyniają sie dontwirzenia tkanki miejskiej MW. Fajnie jest mieć gdzie pójść na kawę, dobry obiad, czy piwo bez jechania taksówką do Śródmieścia (i właśnie benefisem w MW jest to, że wystarczy się przespacerować..jak się nie chce, to już nic na to poradzić sie nie da), jednak podejrzewam, że niewielu chce tu dyskotek, tętna, gwaru czy hałasu miasta - ktory cieżko nazwać fajnym na dłuższa metę. Ja bawię się w centrum kiedy mam ochotę, tu odpoczywam. Jeśli ktoś myślał inaczej, chyba gdzieś zrobił błąd. Proponuje pomieszkać trochę na Mazowieckiej, Żurawiej czy Parkingowej - zapewniam, że przy kolejnej nieprzespanej nocy kiedy nie my, a inni sie bawią, zachwyt urokami miasta szybko minie ;-)

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 12 lut 2016, 23:10

Czy moglibyście łaskawie przestać przyczepiać się do mojego zawodu? Macie jakieś kompleksy? Nie będę chodzić bo mi się nie chce! Mam do tego prawo. Nigdy nie twierdziłam, że ktoś ma mi zapewnić parking. Mówiłam, że MW to sypialnia i nie chcę tu mieszkać dłużej niż to konieczne. Jednakże chciałabym, żeby to była kolejna fajna dzielnica z knajpkami, pubami i normalnym funkcjonowaniem, a nie cholerna sypialnia.
ps: znam brzmienie wszelkich art. kodeksu wykroczeń, które moim skromnym zdaniem powinny mieć zastosowanie tylko w ciągu tygodnia w Warszawie, a w ciągu całego tygodnia, z woli narodu, na prowincji. Dla przykładu, dla zwolenników KW polecam wycieczkę na Saską Kępę. Tam restaurację nikomu nie przeszkadzają!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”