Oczy wypełnione pustką - reklama w przestrzeni publicznej

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Oczy wypełnione pustką - reklama w przestrzeni publicznej

Post autor: pntb » 08 gru 2015, 9:29

Ja tak kiedyś zawiadomiłem szkółkę piłkarską i praktycznie od razu zdjęli niedozwoloną reklamę. Tu warto zacząć od rozmowy z właścicielem, a jeśli nic nie da, to ze strażą miejską. Bo to coś stoi na trawie.

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 08 gru 2015, 9:06

Kolejna paskudna reklama na przyczepie stoi na rondzie Hlonda/Ledóchowska. Kogoś chyba szybko zdenerwowała bo jest już pocięta. Czy właściciel nie ma lepszego pomysłu na reklamę?! Są ulotki, reklamy w gazetach. Ale nie, lepiej po taniości przypiąć łańcuchem przyczepkę do znaku drogowego. Może warto zadzwonić do właściciela i zwrócić mu uwagę.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 11 cze 2015, 23:10

marlas pisze:
Pimo pisze:A jakże łatwo byłoby wprowadzić w niektórych miejscach zakaz zatrzymywania dot. tylko przeczep.
Obawiam się, że to nie rozwiąże problemu.
Znikną przyczepy, a ich miejsce zajmą busy albo pikapy z reklamami...
Fakt. To może tabliczka z informacją, że parkowanie na maks. 12 godzin. Oczywiście nikt tego nie skontroluje, ale przy konkretnych zgłoszeniach coś by ruszyło.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 11 cze 2015, 21:47

Dla mnie te przyczepy wyglądają na porzucone i jako takie powinny być usunięte przez służby miejskie... :P
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 11 cze 2015, 13:46

Pimo pisze:A jakże łatwo byłoby wprowadzić w niektórych miejscach zakaz zatrzymywania dot. tylko przeczep.
Obawiam się, że to nie rozwiąże problemu.
Znikną przyczepy, a ich miejsce zajmą busy albo pikapy z reklamami...

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 11 cze 2015, 9:33

Jeśli jest zgoda właściciela terenu, to na razie nic się nie wydarzy.

A koło mnie na Osi Królewskiej przyczepka z reklamą ma się w najlepsze, nawet ostatnio zmienili reklamę na napis "Miejsce na twoją reklamę mobilną". A jakże łatwo byłoby wprowadzić w niektórych miejscach zakaz zatrzymywania dot. tylko przeczep. Trzeba tylko chcieć.

Swoją drogą, p. Anna w najnowszym "Teraz Wilanów" zachwala witrynę "Zieleniaka". Pozwolę sobie przy okazji zauważyć, że to co Zieleniak urządził przy wejściu do sklepu, zrobił w części wspólnej budynku, bez pytania Wspólnoty o zgodę i nie płacąc Wspólnocie ani grosza za wykorzystywanie części wspólnej do jego własnych celów.

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 11 cze 2015, 0:22

No żesz! Tępota i pazerność na pseudo marketing nie zna granic. Gdzieś coś o tum czytali, ale wykonanie już po swojemu ;-( Chyba trzeba by szybko i skutecznie uświadomić właścicielowi tej konstrukcji, która zaraz wypełni się zapewne jakąś reklamową szmatą, jakie są przepisy dotyczące reklamy zewnętrznej dla Wilanowa Zachodniego. Reguluje to MPZP. Swoją drogą, kto egzekwuje te przepisy. Czy nowa ustawa ma już zastosowanie, by skutecznie i dotkliwie karać takie wybryki? Jak dla mnie już te billboardy deweloperów przy ich budowach są mega przegięciem, tu zaś staje reklama chyba w pasie drogi.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 10 cze 2015, 19:04

Tego jeszcze w Miasteczku nie grali.
Na końcu al. Rzeczypospolitej, na środku przyszłego pasa drogowego, powstaje właśnie takie cudo:
2015-06-10 19.02.31.jpg

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 15 maja 2015, 13:41

Senat przywrócił ustawie zęby, Sejm zaakceptował, Prezydent podpisał. Skuteczność sprawdzimy w praniu, ale nieśmiało rzucam hasło: "Drżyjcie nielegalni reklamodawcy. Będziemy sprzątać nasze miasta!" :)

Szczegóły tutaj:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... LokWawLink

Awatar użytkownika
IN-VI
bywalec
bywalec

Post autor: IN-VI » 27 kwie 2015, 6:52

Pimo pisze:Choć z wielką antypatią oglądam liczne "reklamy mobilne" stawiane w MW (często bezczelnie, z założoną blokadą na koło by ktoś nie śmiał przesunąć przyczepy, albo widzę kolejne wędrówki Passata z reklamą na dachu sklepu z Hlonda), to muszę przyznać, że w MW nie wygospodarowano w ogóle miejsc dla reklam, stąd jesteśmy skazani na reklamową samowolkę.

Dodam jeszcze, że proponowaliśmy wielokrotnie aby w dzielnicy i w MW wdrożyć możliwość informownia o rodzaju i lokalizacji także biznesów komercyjnych w ramach spójnego i estetycznego systemu drogowskazów MSI. System ponoć już działa (informacja od władz dzielnicy), jednak jeśli tak jest, to jest on zdecydowanie za mało rozreklamowany i go nie widać, przynajmniej u nas. Na ten temat pisaliśmy w 2012 r: http://www.e-wilanow.pl/forum/137/3917
Przykład takich drogowskazów, przez nas przygotowany, jest właśnie w tym artykule na zdjeciu.

Awatar użytkownika
IN-VI
bywalec
bywalec

Post autor: IN-VI » 27 kwie 2015, 6:36

823 głosy.
Na terenie Wilanowa Zachodniego (czyli też MW) zgodnie z mpzp jest zakaz umieszczania w ogóle jakichkolwiek reklam. Niestety nie jest on do końca przestrzegany, jednak uważam, że i tak jest tu zdecydowanie mniej reklam niż w innych dzielnicach W-wy. O akcjach usuwania reklam pisałam na początku tego wątku w artykule Oczy wypełnione pustką. Z tymi przyczepami jest to dość skomplikowana sprawa i trudno z tym walczyć w sposób nienaruszający prawa. W Wilanowie Zach. mamy także obszar Parku Kulturowego (niestety to jeszcze nie działa jak należy), który ma chronić to miejsce min. przed reklamą. Mi akurat brak reklam nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Jestem zmęczona ich ilością w całym mieście i kraju w przestrzeni publicznej, więc w mojej ocenie sukcesem jest to, że tu jest ich zdecydowanie mniej.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 26 kwie 2015, 21:30

A można wiedzieć ile głosów Pani otrzymała? Szukałem jakiś miesiąc temu wyników... bezskutecznie.

Choć z wielką antypatią oglądam liczne "reklamy mobilne" stawiane w MW (często bezczelnie, z założoną blokadą na koło by ktoś nie śmiał przesunąć przyczepy, albo widzę kolejne wędrówki Passata z reklamą na dachu sklepu z Hlonda), to muszę przyznać, że w MW nie wygospodarowano w ogóle miejsc dla reklam, stąd jesteśmy skazani na reklamową samowolkę.

Awatar użytkownika
IN-VI
bywalec
bywalec

Post autor: IN-VI » 26 kwie 2015, 15:51

Przepraszam, dopiero teraz natrafiłam na ciąg dalszy dyskusji dt. wyborów. Dziękuję WSZYSTKIM za głosy. Działam dalej bez mandatu więc nie były stracone. One cieszą i dają wiarę, że warto jest działać społecznie, organizować akcje i że jest ktoś - a jak się okazuje jest to całkem spora rzesza osób - które to doceniają :). Gdyby wynik był słaby być może angażowałabym się nieco mniej, choć nie sądzę, bo to jest silniejsze ode mnie, a skoro rezultat był tak dobry to tym bardziej warto to kontynuować: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... itetu.html

Dziękuję raz jeszcze za zaufanie i głosy.
Anna Mirska-Perry

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Re: Oczy wypełnione pustką - reklama w przestrzeni publiczne

Post autor: marlas » 27 lis 2014, 11:56

Awatar użytkownika
macaona
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Oczy wypełnione pustką - reklama w przestrzeni publiczne

Post autor: macaona » 25 lis 2014, 10:47

Dla mnie w wyborach jednak przede wszystkim liczą się ludzie i program. Jeśli Ci ludzie reprezentują daną organizację, to głosuje własnie na nich i przy okazji na dane ugrupowanie/stowarzyszenie. Cenię p. Annę za pracę na rzecz miasteczka, ale niestety reprezentowała organizację, która w dużej mierze służy do promowania pewnego byłego już burmistrza z sąsiedniej dzielnicy, który będąc chyba w 4 partiach udaje bezpartyjnego fachowca :roll: Niestety takim koalicjom i politycznym małżeństwom mówię nie. A w obecnych wyborach do dzielnicy system d'Hondta był w miarę sprawiedliwy dla wszystkich. W sumie to przez start tylko 3 komitetów podział mandatów odbył się dla 3 dużych organizacji. A jak wiadomo d'Hondta takie organizacje premiuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”