Park Linearny Klimczaka

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Park Linearny Klimczaka

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 lip 2016, 10:20

13 lipca 2016 r. (środa) o godz. 17:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Środowiska. W pierwszym punkcie komisja omówi i przyjmie uchwałę w sprawie jakości konserwacji zieleni publicznej. Myślę, że w dużej mierze dotyczy to Parku Linearnego przy Klimczaka.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 27 maja 2016, 22:43

henryk pisze:Nie jest to żaden oficjalny plan. Osobiście mam nadzieję że miasteczko dojrzeje do takiego rozwiązania za kilka lat.
Ja już dojrzałem :-) Henryku, dobrze, że zasiewasz takie fajne pomysły :-) Niech kiełkują w głowach ludzi i przyszłych decydentów :-)

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 27 maja 2016, 22:14

Nie jest to żaden oficjalny plan. Osobiście mam nadzieję że miasteczko dojrzeje do takiego rozwiązania za kilka lat.

Kuleczka
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Kuleczka » 27 maja 2016, 21:52

A to zamknięcie Hlonda to oficjalne plany? Pierwsze słyszę o takim pomyśle

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 27 maja 2016, 21:18

Jeżeli chodzi o czas zakładam że budowa parku przy Hlonda będzie możliwe za 3-4 lata - przy czym warto już o nim teraz myśleć. Warunki brzegowe:
1. Branickiego na Ursynów.
2. Zamknięcie wjazdu dla samochodów Orszadą na skarpę -wyłącznie trasa rowerowa na fragmencie drogi (po otwarciu Branickiego na Ursynów nie będzie potrzebna) - spowoduje to spadek ruchu na Hlonda o 70% w kierunku Ursynowa.
3. Połączenie Zdrowej z Osią Królewską
Wyjazd z Ostoi na Al. RP będzie możliwy przez Zdrową i Oś Królewską, Zdrową i Branickiego, Zdrową i Sejmu 4 Letniego - zamiast Hlonda dostajemy Branickiego i Oś Królewską: będą to ulice o znacznie większej przepustowości niż Hlonda.

Co w zamian:
1. Obecnie budowany plac przy ŚOB będzie przecięty drogą na dwie cześci- wtedy można połączyć go w jedną spójną całość - dostając super przestrzeń miejsku.
2. Na długości 300 metrów w miejscu obecnej Hlonda dostajemy teren zielony/parkowy przecięty z kanałek pośrodku (warto wprowadzić jeden mostek na tym obszarze)
3. Pozostawiamy jedną drogę rowerową przecinającą teren.
4. Mam nadzieję że ten teren - razem z nieogrodzonym przedpolem ŚOB - będzie stanowił jeden teren parkowy. Razem uzyskujemy bardzo duży efekt synergii. Teren placu miejskiego, części przed głównym wejściem ŚOB (trapez do drugiego placu przed samym wejściem ŚOB) oraz pozostałe tereny zielone - to ponad 2,5ha. Nie liczę tutaj skweru (przy Plakatówce) będącego własności Ostoi - z którym ten teren jest połączony.
5. Od strony integracji miasteczka teren byłby bezcenny. Jego efekt przekroczyłby znaczenie to co się obecnie dzieje przy Royal Wilanów. Dla lokali użytkowych/kawiarni w tamtym rejonie byłby to bardzo duży bonus.
6. Dodatkowo bardzo pozytywnie wpływa to też na samo funkcjonowanie ŚOB -dlatego uważam że ŚOB powinno pójść na bezpłotowe połączenie tych terenów.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 27 maja 2016, 12:13

Arktik pisze:A czy wszyscy muszą jeździć blachosmrodami? Co złego w chodzeniu pieszo lub rowerem? W o wiele bogatszych krajach Zachodu jest to normą, ale nie u nas.
Mnie akurat nie musisz przekonywać. Tyle że rozmawiamy o skrzeczącej rzeczywistości. Tak samo chętnie się zgodzę, że w al. RP powinno się jeździć 50 km/h a nie 80 czy 90, tak jak na Zachodzie. A jednak ludzie - w odróżnieniu ode mnie czy Yogiego - jeżdżą przez MW nawet 120 km/h a roweru używają najczęściej tylko do niedzielnych wycieczek. To się zmienia na korzyść, ale zbyt wolno. Dlatego dalej twierdzę, że zamknięcie ul. Hlonda byłoby katastrofą. Wróćmy do tematu za 10 lat. :)

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 27 maja 2016, 10:40

pntb pisze: To nie jest dobry pomysł. Przy Ledóchowskiej stoi przedszkole i żłobek, przy Zdrowej szkoła brytyjska, co już powoduje rano korki. Lada moment otwarta zostanie szkoła podstawowa, a rusza budowa kolejnego publicznego przedszkola w tym miejscu. Uważasz, że Sejmu Czteroletniego obsłuży ten cały ruch? Nawet jak otwarta już będzie Branickiego, to wydaje się to niewyobrażalne.
A czy wszyscy muszą jeździć blachosmrodami? Co złego w chodzeniu pieszo lub rowerem? W o wiele bogatszych krajach Zachodu jest to normą, ale nie u nas.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 27 maja 2016, 9:45

henryk pisze:Zresztą dalej mam cichą nadzieję że przed ŚOB da się zbudować w przyszłości park (po likwidacji kawałku Hlonda, jak już będzie Branickiego na Ursynów oraz Oś Królewska do Zdrowej.
To nie jest dobry pomysł. Przy Ledóchowskiej stoi przedszkole i żłobek, przy Zdrowej szkoła brytyjska, co już powoduje rano korki. Lada moment otwarta zostanie szkoła podstawowa, a rusza budowa kolejnego publicznego przedszkola w tym miejscu. Uważasz, że Sejmu Czteroletniego obsłuży ten cały ruch? Nawet jak otwarta już będzie Branickiego, to wydaje się to niewyobrażalne.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 27 maja 2016, 7:58

O to właśnie mi chodziło. Do procesji i kwietnych ołtarzy jestem przyzwyczajony od dziecka.

I faktycznie, sprawa się powoli wyjaśnia, bo słupy z ogrodzenia zniknęły.

Dziękuję ŚOB i mam nadzieję, że ten pomysł już więcej nie powróci.
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 27 maja 2016, 7:30

Ja bez problemu potrafię to zaakceptować. Procesje Bożego Ciała są elementem naszej kultury i z nimi nie mam problemu. Z drugiej strony liczę też na otwartość ŚOB - bo to leży w dobrze pojętym interesie Kościoła (zresztą wydaje mi się że słupki przy głównym wejściu znikły, mam więc nadzieję że teren przy plac zostanie nie ogrodzony, zostało ogrodzenie tylko od parkingu na tyłach świątyni). Zresztą dalej mam cichą nadzieję że przed ŚOB da się zbudować w przyszłości park (po likwidacji kawałku Hlonda, jak już będzie Branickiego na Ursynów oraz Oś Królewska do Zdrowej.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 26 maja 2016, 17:12

Nie, to zwykły ołtarz postawiony z okazji dzisiejszego kościelnego święta. Tylko strasznie mnie to ubodło, że z jednej strony się grodzą, a z drugiej z butami pod okna. Taka to otwartość jednostronna.
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 maja 2016, 16:36

sober pisze:No dobra, a ktoś może wytłumaczyć ten ołtarz przy kanałku koło biblioteki plenarnej? Co to za pomysł jest?
Nie wiem, czy myślimy o tym samym obiekcie, ale na ostatniej Sesji była mowa o budce z lodami.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 26 maja 2016, 14:57

Nie. Zastanawiam się, czy rok temu też to było. Bo teraz z jednej strony grodzą się, żeby im po trawnikach przed domem nie chodzić, a tu ludziom do parku wejść, to już w porządku. Taka moralność Kalego trochę.
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Re: RE: Re: Park Linearny Klimczaka

Post autor: luckyluke » 26 maja 2016, 14:48

sober pisze:No dobra, a ktoś może wytłumaczyć ten ołtarz przy kanałku koło biblioteki plenarnej? Co to za pomysł jest?
Jaja sobie robisz?
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 26 maja 2016, 10:17

No dobra, a ktoś może wytłumaczyć ten ołtarz przy kanałku koło biblioteki plenarnej? Co to za pomysł jest?
He had alot to say.
We'll miss him.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”