Park Linearny Klimczaka

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
deps
bywalec
bywalec

Re: Park Linearny Klimczaka

Post autor: deps » 16 maja 2016, 0:31

ja na Kieślowskiego też przepuszczałam autem całą rodzinkę z malutkimi, cudny widok !!!!

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 maja 2016, 21:47

Arktik pisze:Zobaczcie kaczuszkę która spacerowała sobie wczoraj ulicą Klimczaka :-) Czyż nie jest to piękny widok. Była też druga, ale niekolorowa ;-)
Panie Arktik, to nie kaczuszka, ale kaczor. Ta niekolorowa to kaczuszka. Ja widziałam lepszy widok. Jechałam autobusem do Powsina. Nagle kierowca zaczął zwalniać i samochód na lewym pasie też, ponieważ przez Przyczółkową w stronę Powsinka przechodziła... kaczka z ok. dziesięciorgiem małych. Nie wiem, czy udało im się przejść przez następny pas jezdni - bałam się obejrzeć do tyłu.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 15 maja 2016, 16:29

Zobaczcie kaczuszkę która spacerowała sobie wczoraj ulicą Klimczaka :-) Czyż nie jest to piękny widok. Była też druga, ale niekolorowa ;-)
kaczuszka na ul. Klimczaka.jpg

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 maja 2016, 14:59

Taka propozycja (czarny+pnącza) jest niezgodna z ustaleniami i zobowiązaniami podjętymi przez Urząd podczas konsultacji z mieszkańcami. Miały być lekkie optycznie płotki linkowe, które nie będą niepotrzebnie grodziły przestrzeni. Do logiki tych lekkich płotków miały nawiązywać balustrady mostków w celu minimalizacji ich wizualnej ingerencji w linearność parku.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 maja 2016, 14:18

Radni nic więcej ponad to nie wiedzą. Taką samą informację otrzymaliśmy na posiedzeniu Komisji Środowiska w tym tygodniu. To samo z płotem. Ja rozumiem, że wciąż jesteśmy na etapie propozycji Urzędu, żeby płot pomalować na czarno i obsadzić jakimiś roślinami pnącymi.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 13 maja 2016, 11:09

Czy ktoś z Państwa posiada szerszą wiedzę na temat planowanych mostków w parku linearnym? Na stronie UDW jest bardzo krótka informacja z dn. 10.05.2016, dotycząca audytu parku, w której czytamy: "Także w tym roku park linearny wzbogaci się o dwa niewielkie mostki dla pieszych, które ułatwią dostęp do parku. Zostaną zlokalizowane na wysokości ul. Kazachskiej oraz ul. Teodorowicza i będą miały stalową konstrukcję z drewnianym pomostem." http://www.wilanow.pl/index.php?option= ... Itemid=197
Zastanawiam się, jak zostanie rozwiązana przy tej okazji sprawa płotu. Wiem, że na forum jest osobny wątek dot. płotu, ale nie sposób o nim tutaj nie wspomnieć.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 gru 2015, 13:22

Zapraszam mieszkańców Miasteczka Wilanów na wspólne posiedzenie Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego oraz Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa, które odbędzie się w dniu 10 grudnia (czwartek) b.r. o godz. 16:30, w sali obrad komisji Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 4, III piętro). Jako druga omawiana będzie realizacja Parku Linearnego przy ul. Klimczaka. Będzie okazja zadać pytania.

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 17 lis 2015, 10:18

Czy komuś (szczególnie naszym radnym obecnym na forum) wiadomo co w sprawie płotu? Na razie nie widać, by cokolwiek miałoby sie zmienić w tej sprawie. Myślę, ze w przeważającej tu większości czekamy na zmianę tego szkaradztwa - tym bardziej zapowiadaną zmianę przez urzędników. Kiedy to jednak nastąpi, prace przy "parku linearnym" dobiegają jakby końca?

Czy wiadomo tez, jakie dokładnie ogrodzenie zostanie postawione? Czy będzie ono na całym odcinku Klimczaka (w tej chwili, mimo przepisów którymi dzielnica argumentowała nagłą konieczność postawienia tego płotu (??!), nie ma go na odcinku od Sarmackiej do Kieslowskiego)?

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 14 lis 2015, 12:22

Będzie znacznie więcej drzew niż teraz. Dowieźli nowe, duże drzewa do zasadzenia. Sporo tych drzew. Widocznie urządzanie parku jeszcze się nie skończyło.

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 11 lis 2015, 21:06

Aga - Wystarczy spojrzeć na projekt parku, pierwotnie pokazywany. Miejsc tego typu i obiektów małej architektury miało być więcej i miały być bardziej zróżnicowane. Na razie mamy kilka nędznych ławek. Trawa i miejsca do piknikowania na kocyku owszem są, jednak fajnie to robić pomiędzy drzewami, w zaciszu pewnej intymności. Jakoś nie wyobrażam sobie leżenia na kocu na tej wydeptanej trawie za przepompownia, przed Al. RP. To miejsce aż sie prosi o nieco bardziej wysyblimowana, zróżnicowana zieleń, kolory, etc. I dodatkowe drzewa. Zreszta tak zwykle projektuje się także przestrzenie, jej zakończenia powinny być najbardziej reprezentacyjne - jako zwieńczenia osi widokowych.

Pisząc o oświetleniu miałem na myśli nastrojowe oświetlenia punktowe, np. kilku dużych drzew. Coś co tworzy dodatkowy klimat (wiadomo przecież, że nie latarnie). Jak dla mnie po prostu to co widać, to trochę za mało by mowić o zaaranżowanej przestrzeni, stworzeniu jakiejs nowej koncepcji. Nie taki był chyba zamysł pomysłodawcy, nawet tu na tym forum podawano wiele przykładów z życia (choćby projekt przy PL. Grzybowskim). To co widzimy to raptem pielęgnacja już istniejącego konceptu, nic nowego nie wnosząca. A 200tys i rok oczekiwania poszły.

Ps. Nasadzenia na rondzie to tez jakaś amatorka. Jak to wyglada. Z 5 razy nawożono tylko ziemie, usypano kopiec i posadzono nań jeden rodzaj krzewów ;-( Nie wróżę temu przyszłości. Wizualizacje były inne. To już bardziej eleganckie jest rondo przy Sarmackiej, stworzone chyba w czynie społecznym...a nie przez 'wykwalifikowaną' firmę. Płot to dodatkowa, osobna kwestia - tyle, ze chyba od jego zmian powinno sie zacząć?

Jako mieszkaniec po prostu oczekuje więcej niż zagrabienie trawy, tym bardziej od projektu na który tyle wszyscy czekamy :-)

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 11 lis 2015, 20:43

Ja też za bardzo nie dostrzegam tam obiecanego parku.
Aga pisze:Dobrze, że są trawiaste przestrzenie - właśnie do odpoczynku, piknikowania lub do zagrania w jakąś grę.
Na psiej kupie... Bo zakaz chyba nie przeszedł, a przynajmniej nie widziałem takiego.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 11 lis 2015, 18:31

Jacenty, a co masz na myśli pisząc "miejsce do odpoczynku"?
Są ławki, jest trawa - można przynieść koc i się rozłożyć - i to jest fajne, moim zdaniem. Dobrze, że są trawiaste przestrzenie - właśnie do odpoczynku, piknikowania lub do zagrania w jakąś grę. Dodatkowe oświetlenie uczyniłoby je plastikowym ;) Ja tam klimat widzę i bardzo lubię to miejsce.

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 11 lis 2015, 18:16

Według mnie dużych drzew nigdy za mało! Szczególnie brakuje ich na zakończeniach parku, tj. np. przy Al. RP, przy przepompowni. Są tam teraz puste place trawy. Płot to rzecz oczywista, dziwie sie ze jeszcze stoi i będę bardziej niż wzburzony, jeśli nie zostanie zmieniony. Mnie brakuje w koncepcji parku spójności, klimatu. Miało być oświetlenie, jakieś miejca odpoczynku, etc. A skończyło sie na nasadzeniach kilku mini krzewów. Po najtańszej linii oporu to wszystko...jaki to park? :-(

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 11 lis 2015, 17:56

A mnie się podoba. Nie widzę potrzeby większych nasadzeń niż te, które dodano. Jest dużo drzew, będzie trochę krzewów i trochę przestrzeni. Jest ładnie. Nie widzę potrzeby większego "zagracania" tego terenu, bo straci na swojej rzeźbie i przestrzeni.

Bardzo razi mnie ten okropny płot, który ciągle tam straszy.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 11 lis 2015, 17:36

jak dla mnie też bardzo słabo....- ławki sprawiają wrażenie ułożenia bez ładu i składu.....dziwne nasadzenia (nie widzę drzew).....
w zasadzie to boję się że zaraz będzie do poprawki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”