Park przy Ratuszu

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: PARK PRZY RATUSZU

Post autor: YOGItheBEAR » 16 mar 2017, 12:47

Te ławeczki na lekkiej pochyłości przed szklaną ścianą między budynkami Ratusza są tam nie przez przypadek. Ściana się całkowicie rozsuwa tworząc amfiteatr nakryty skrzydłem wystającego dachu - genialny pomysł architektoniczny ujęty w atrakcyjną formę. Trzeba tylko chcieć z tego korzystać. Na razie nie bardzo stworzono ku temu okazje.

Przykład "częściowego użycia" w zdjęciowej ilustracji do artykułu: http://teraz-wilanow.pl/michal-tokaj-tr ... all-stars/

Co do "Plaży" to w miejscowym planie urzędnicy forsują na siłę bodaj 50% (albo i więcej - nie pamiętam teraz dokładnie) powierzchni przeznaczonej pod zabudowę... Pomysł kompletnie bzdurny - przy tak ograniczonych terenach parkowych tam powinny być tylko drzewa i alejki. No i dodatkowo - lansowano jeszcze niedawno zapis o możliwości ogrodzenia tego miejsca... Dom wariatów.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 16 mar 2017, 12:34

O! Nie wiedziałem, że jest taka opcja. Moim zdaniem daje genialne możliwości, tylko trzeba chcieć z niej korzystać. Zgadzam się, że nie ma potrzeby budowy amfiteatru na plaży, chociaż jeśli jest to warunek zbudowania parku z prawdziwego zdarzenia to i amfiteatr przyjmę.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 16 mar 2017, 12:26

Amfiteatr przy Ratuszu już jest! Wystarczy rozsunąć ścianę i sala widowiskowa Ratusza zmienia się w amfiteatr. Z tego co mi wiadomo nie skorzystano z tej doskonale rozplanowanej opcji jeszcze ani razu. Do tego mamy już w dzielnicy formalny amfiteatr (Powsin), który (delikatnie mówiąc) przez większość roku w szwach nie pęka. Zamiast więc betonować plażę należy ją jak najszybciej zadrzewić.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 04 mar 2017, 17:42

J.Szubińska-Piszczek pisze:Przypominam niedawne oburzenie wyborczej w sprawie budowy amfiteatru przy Świątyni Opatrzności Bożej: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... teatr.html
Wyborczą oburza wszystko co tyczy się kościoła, z wyjątkiem ks. Lemańskiego. Czasem słusznie, ale to dowód, że autorytet to żaden. Stąd podtrzymuję to co napisałem powyżej i co w sumie mówił burmistrz Rakowski, że amfiteatr przy ŚOB powinien służyć dzielnicy. A więc warto wybrać jedną z tych lokalizacji.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 03 mar 2017, 23:03

Dla mnie oczywiste jest, że amfiteatr powinien powstać przy Ratuszu, jeśli powstanie przy ŚOB to cokolwiek mogłoby pojawić się na scenie będzie musiało być zaaprobowane przez władze kościelne, a przy Ratuszu jest szansa, że byłoby mniej konserwatywnie ;-)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 mar 2017, 22:19

Przypominam niedawne oburzenie wyborczej w sprawie budowy amfiteatru przy Świątyni Opatrzności Bożej: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... teatr.html

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 03 mar 2017, 21:28

J.Szubińska-Piszczek pisze:Jeden nie wyklucza drugiego. Jednak z punktu widzenia mieszkańców, lokalizacja przy Ratuszu jest bardziej do zniesienia. Tak myślę.
Moim zdaniem, wyklucza. Jesteśmy małą dzielnicą, jeden spokojnie wystarczy. Który - zdecydować warto na podstawie projektu.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 mar 2017, 20:08

Jeden nie wyklucza drugiego. Jednak z punktu widzenia mieszkańców, lokalizacja przy Ratuszu jest bardziej do zniesienia. Tak myślę.

maciek#
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: maciek# » 03 mar 2017, 16:57

A czy amfiteatr nie ma czasem powstać na tyłach ŚOB?
Może jeden nam wystarczy?
A tu może sadzawkę, małe jeziorko? ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Park przy Ratuszu

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 02 mar 2017, 16:31

Ostatnie informacje:
1) Jest rozważany pomysł stworzenia Centrum Lokalnego w Wilanowie na terenie przyszłego parku przy Ratuszu. To oznacza, że park mógłby powstać szybciej niż później ;)
2) Na moją prośbę Zarząd Dzielnicy ujął w swoich uwagach do projektu mpzp rejonu Przedpola Pałacu Wilanowskiego amfiteatr w przyszłym parku przy Ratuszu. Konstancin-Jeziorna po sąsiedzku może mieć amfiteatr, to dlaczego my nie możemy.
Załączniki
amfiteatr.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”