park wilanowski

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
alaskalsk
przybysz
przybysz
Typ profilu: prywatny

Re: park wilanowski

Post autor: alaskalsk » 23 paź 2017, 15:18

Wolę, żeby opłaty zostały... W końcu idzie to na utrzymanie parku. Chciałabym, żeby dalej ktoś się o niego troszczył, a co za tym idzie - chciałabym dalej płacić za wstęp. Nie jest to dla mnie duży problem.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 07 sie 2015, 14:06

Zdecydowane nie dla zniesienia opłat. Nie są one zaporowe, a są swego rodzaju kontraktem z instytucją zarządzającą tym terenem - płacę i wymagam. Póki co - układ działa świetnie.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 01 sie 2015, 23:01

W Nieborowie czy Żelazowej Woli też są opłaty i jakoś nikt nie skwierczy z tego powodu.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 01 sie 2015, 13:29

Gizmoo pisze: instalacje świetlne to nie powód do tego żeby płacić!
w Łazienkach Królewskich też są instalacje świetlne!
Instalacje w Łazienkach - było zdecydowanie słabsze niż te w Wilanowie. Młody szczególnie lubił w parku przy pałacu labirynt świetlny,przy czym mimo opłat sensownie było iść tylko w tygodniu wieczorem bo w weekendy się nie dało (taki był tłok mimo opłat).
Wolę aby się coś ciekawego działo i od czasu do czasu za to zapłacić,

Gizmoo pisze: dojazd do Łazienek?
na spacer raz w tygodniu może to jest alternatywa, ale nie 7 razy w tygodniu!
jeżeli jedziesz autobusem to 30 min w jedną stronę sam dojazd
razem z powrotem godzina czasu!
Ja do Łazienek jeżdżę z 3 latkiem, obecnie już bez wózka, wcześniej z wózkiem. Autobus 522 jedzie z przystanku Świątynia Opatrzności do przystanku Spacerowa to 15 minut. Samochodem praktycznie mi się nie zdarza tam jeździć - czasowo się to słabo opłaca i jest mniej wygodne niż autobus.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 01 sie 2015, 11:57

Nie wiem jak można porównać Łazienki do całego Parku Wilanowskiego, a w szczególności części przypałacowej, która wymaga nieustannej pielęgnacji i jej utrzymanie po prostu kosztuje. Opłata za wejście pozwala też chronić park przed dewestacją przez wandali. Dlatego opłata ta wg mnie powinna być utrzymana, bo jest jak najbardziej uzasadniona, a 60zl na kwartał nie jest wygórowaną kwotą - tyle co 6 kawusi. Jestem jednak za tym by opłata ta była większa dla turystów i mniejsza dla mieszkańców, dlatego idea karty mieszkańca wialonowa powinna być w końcu zrealizowana.

Kwestią otwartą jest jednak czy południowa część parku, zwyczajna, mało kosztowna i podobna do łazienek nie powinna być wydzielona w jakiś sposób, by dostęp do niej był swobodny i bezpłatny.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Gizmoo
przybysz
przybysz

Post autor: Gizmoo » 01 sie 2015, 11:16

pntb pisze:Zacznijmy od faktów:
- jest wolny wstęp - w czwartki
- są karnety kwartalne: "normalny 60 PLN, ulgowy 35 PLN"
Też jestem przeciwnikiem całkowitego zniesienia opłat. Z dwóch powodów - też uważam, że zwiedzający powinni dopłacać do utrzymania ogrodu więcej niż reszta społeczeństwa (bo darmo nic nie ma) Po drugie jak się coś daje za darmo, to statystyczny Polak przestaje szanować. Niestety...
przepraszam co mam z dzieckiem na spacer wychodzić raz w tygodniu?
w czwartki? bo tak sobie ktoś wymyślił?
czy mam chodzić między blokami przy ulicy?
czy siedzieć na patelni przy urzędzie w upalny dzień?

Gizmoo
przybysz
przybysz

Post autor: Gizmoo » 01 sie 2015, 11:13

ja tego nie rozumiem
na Mokotowie w Śródmieściu i na innych dzielnicach jest dziesięć razy tyle parków a za wstęp do nich się NIE PŁACI
i jakoś można je utrzymać w dobrym stanie
a na Wilanowie jeden jedyny park (nie licząc linearnego...) i za niego trzeba płacić
pytam się dlaczego?
i nie przyjmuję argumentów, że w abonamencie wychodzi tanio
sory dla jednych tanio, dla innych nie

Gizmoo
przybysz
przybysz

Post autor: Gizmoo » 01 sie 2015, 11:03

henryk pisze:60 PLN kosztuje bilet kwartalny, 35PLN ulgowy, dziecko do lat chyba 7 wchodzi bezpłatnie. Jak przeprowadziliśmy się do miasteczka to go go rozważaliśmy. Potem stwierdziliśmy że łazienki -z dojazdem 522 jest dla nas dużo lepszą alternatywą (o wiele więcej atrakcji dla młodego i znacznie większy teren) a jesteśmy szybciej niż w parku przy pałacu na piechotę. Druga kwestia to instalacje świetlny w zimę. Tutaj kilka razy byliśmy (bo młody je lubi)- i za to że one się pojawiają - akurat uważam że warto było płacić
instalacje świetlne to nie powód do tego żeby płacić!
w Łazienkach Królewskich też są instalacje świetlne!

dojazd do Łazienek?
na spacer raz w tygodniu może to jest alternatywa, ale nie 7 razy w tygodniu!
jeżeli jedziesz autobusem to 30 min w jedną stronę sam dojazd
razem z powrotem godzina czasu!
jeżeli jedziesz samochodem to dla osób z małymi dziećmi dochodzi pakowanie wózka i rozkładanie go
oraz dodatkowo szukanie parkingu (co w weekendy nie jest łatwe w okolicy Łazienek)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 01 sie 2015, 9:01

Zacznijmy od faktów:
- jest wolny wstęp - w czwartki
- są karnety kwartalne: "normalny 60 PLN, ulgowy 35 PLN"
Też jestem przeciwnikiem całkowitego zniesienia opłat. Z dwóch powodów - też uważam, że zwiedzający powinni dopłacać do utrzymania ogrodu więcej niż reszta społeczeństwa (bo darmo nic nie ma) Po drugie jak się coś daje za darmo, to statystyczny Polak przestaje szanować. Niestety...

Awatar użytkownika
Pietro
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Pietro » 01 sie 2015, 0:03

dlaczego wstęp powinien być płatny?
dlatego, że utrzymanie zespołu pałacowego w Wilanowie po prostu kosztuje a kraj wiadomo-jest w zgliszczach ;)

jeśli wstęp będzie bezpłatny składają się na utrzymanie ci wszyscy , którzy z tego przybytku nie korzystają
jeśli jest płatny -bardziej dokładają się jednak Ci którzy z niego korzystają -czy nie jest to bardziej uczciwe?
btw:
tak to już jest że nie ma nic za darmo
i zawsze ktoś jednak musi za to "darmo" w ten lub inny sposób zapłacić ...

jeśli te np.: 60 zł za sezon (np.: 60 wejść po 1 zł) to dla kogoś za dużo- chyba kiedyś w poniedziałki był wstęp wolny,
ewentualnie kogoś kogo naprawdę nie stać a faktycznie wierzę, że i tak może być to można temat regulować w inny sposób

dodatkowo: duża część odwiedzających pałac to goście zagraniczni a wiadomo, że turysta zamożnym jest i jako taki powinien wspomagać naszą gospodarkę :)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 31 lip 2015, 23:28

Link do odpowiedzi na interpelację ws. Karty Mieszkańca Wilanowa: http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... cv/177.pdf. Podobno dyrekcja Muzeum Pałacu w Wilanowie jest zainteresowana uczestnictwem w tym projekcie.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 31 lip 2015, 22:59

Pietro pisze:fatalny pomysł
jeśli ktoś naprawdę chce często spędzać czas w parku przy pałacu wilanowskim to lepiej wprowadzić wzorem ogrodu w Powsinie po prostu roczny abonament na wstęp
cena w Powsinie bardzo przyjazna jeśli będzie podobna na pewno nie uszczupli zbytnio portfeli
a może już jest takie rozwiązanie w Wilanowie- czy autor posta minmaj sprawdził jaki jest stan faktyczny?

A mogę poprosić o uzasadnienie, dlaczego pomysł jest fatalny? Dlaczego wstęp do parku powinien być płatny?
Pytam bez złośliwości, bo zawsze warto wziąć pod uwagę różne argumenty. Z tego co wiem abonamentów nie ma, ale nawet gdyby były, to i tak chodzi nam o wstęp wolny, jak to ma miejsce w innych parkach, jak np. we wspomnianych przeze mnie Łazienkach Królewskich.
W Powsinie abonament (imienny) dla jednej osoby na sezon 2015 kosztuje 60 zł, ulgowy - 40 zł. Dla jednych jest to cena przyjazna, dla innych nie.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 31 lip 2015, 22:45

60 PLN kosztuje bilet kwartalny, 35PLN ulgowy, dziecko do lat chyba 7 wchodzi bezpłatnie. Jak przeprowadziliśmy się do miasteczka to go go rozważaliśmy. Potem stwierdziliśmy że łazienki -z dojazdem 522 jest dla nas dużo lepszą alternatywą (o wiele więcej atrakcji dla młodego i znacznie większy teren) a jesteśmy szybciej niż w parku przy pałacu na piechotę. Druga kwestia to instalacje świetlny w zimę. Tutaj kilka razy byliśmy (bo młody je lubi)- i za to że one się pojawiają - akurat uważam że warto było płacić

Awatar użytkownika
Pietro
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Pietro » 31 lip 2015, 22:19

fatalny pomysł
jeśli ktoś naprawdę chce często spędzać czas w parku przy pałacu wilanowskim to lepiej wprowadzić wzorem ogrodu w Powsinie po prostu roczny abonament na wstęp
cena w Powsinie bardzo przyjazna jeśli będzie podobna na pewno nie uszczupli zbytnio portfeli
a może już jest takie rozwiązanie w Wilanowie- czy autor posta minmaj sprawdził jaki jest stan faktyczny?

Gizmoo
przybysz
przybysz

Post autor: Gizmoo » 31 lip 2015, 21:56

No właśnie!
Wilanów jest pełen rodzin z małymi dziećmi.
Gdzie te wszystkie matki mają chodzić z dziećmi?
Jak były upały po 36 stopni to na plaży przed ratuszem była taka patelnia, że po półgodzinie można było udaru dostać!
Piasek parzył w stopy, nie dało się chodzić po tym, a gdzie tam jeszcze małe dzieci puszczać?
Bezpłatny park ze starymi drzewami dającymi dużo cienia byłby wspaniałą alternatywą.
Świetna inicjatywa! Niech zmienią te głupie reguły! Niech park będzie otwarty dla wszystkich!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”