Potok Służewiecki

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Potok Służewiecki

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 lip 2016, 11:37

Telewizyjny Kurier Warszawski (Podsumowanie Dnia) z wczoraj (materiał zaczyna się w 8:30): http://warszawa.tvp.pl/26257667/22072016
Wiadomo już co zanieczyszcza Kanał Służewiecki na wysokości Al. Wilanowskiej: miejska kanalizacja burzowa.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 maja 2016, 8:29

ZANIECZYSZCZENIE KANAŁU SŁUŻEWIECKIEGO I JEZ. POWSINKOWSKIEGO

Telewizyjny Kurier Warszawski z 23.05 br. (materiał zaczyna się w 3:48): http://warszawa.tvp.pl/25476825/23052016
Wywiad Kuriera z 23.05 br.: http://warszawa.tvp.pl/25477485/23052016

W poniedziałek posiedzenie Komisji Środowiska w tej sprawie: 30 maja 2016 r. o godz. 15:00 w sali obrad Urzędu Dzielnicy Wilanów przy ul. F. Klimczaka 4.

POTOK SŁUŻEWIECKI – omówienie przez zaproszonych gości oraz dyskusja nt. działań inwentaryzacyjnych, prac formalnych i terenowych, a także rozwiązań długoterminowych prowadzących do oczyszczenia wód Potoku Służewieckiego.

Komisja planowana z udziałem: Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska , Z-cą Prezydent m.st. Warszawy – Michałem Olszewskim oraz Biurem Ochrony Środowiska m.st. Warszawy, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 11 lut 2016, 11:50

O wspomnianym przeze mnie smrodzie z Potoku Służewieckiego robi się powoli głośno... oby jak najszybciej służby dotarły do jego przyczyny, bo zasięg zanieczyszczenia jest już wyczuwalnie coraz większy.

http://www.haloursynow.pl/artykuly/gran ... r,5424.htm

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 09 lut 2016, 11:53

Przydałoby się coś z tym zrobić, smród jest z dnia na dzień coraz bardziej intensywny... :/

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: luckyluke » 02 lut 2016, 18:37

... i, jak mniemam, niewiele się z tym obecnie da zrobić. Prawdopodobnie tylko oczyszczalnia byłaby wstanie rozwiązać ten problem, bo źródeł zanieczyszczeń nie wyeliminujemy. Zastanawiam się czy czy ktoś analizował kiedyś możliwość wybudowania naturalnej oczyszczalni wody na terenie Parku Dolinka Służewiecka. Czy takie rozwiązanie było kiedyś brane pod uwagę? Rozwiązanie takie - przynajmniej w temacie wody wpływającej do jeziora Wilanowskiego - poruszane było podczas listopadowej debaty. Ale gdyby ulokować ją dużo wcześniej, wówczas polepszyłaby jakość wody w Potoku na obszarze Wilanowa.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 02 lut 2016, 10:01

Od jakiegoś tygodnia, w miejscu w którym ul. Rzymowskiego przecina potok służewiecki powrócił wyczuwalny zapach siarki, taki sam jak w lecie ubiegłego roku. Jeżdżę wzdłuż potoku codziennie na rowerze i przejeżdżając nad potokiem dobrze wyczuwalny jest niemiły zapach. W lecie okazało się, że są to prawdopodobnie jakieś zanieczyszczenia z okolic lotniska, wygląda na to, że problem niestety wraca...

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 05 lis 2015, 19:02

Aga pisze:A kto będzie uczestniczył w tej debacie?
... oraz czy jest już jakaś dokładniejsza agenda tego spotkania? Proszę dać nam szansę odpowiednio się przygotować :)

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 05 lis 2015, 18:59

A kto będzie uczestniczył w tej debacie?

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 05 lis 2015, 9:35

Zapraszam na debatę dotyczącą zanieczyszczenia warszawskich wód.
Debata będzie dotyczyła przede wszystkim Potoku Służewieckiego oraz Jeziora Wilanowskiego do którego spływają zanieczyszczenia z całej południowej części Warszawy.

Spotkanie odbędzie się w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie w dniu 19 listopada 2015 r., o godz. 17.30.

Zapraszam
Piotr Mikucki
Wiceprzewodniczący Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 sie 2015, 15:02

@ luckyluke Wpis był "na poważnie". Pyt. 2 Jeśli mnie pamięć nie myli, nie było mowy. Obie komisje były poświęcone zagospodarowniu nabrzeża Jez. Powsinkowskiego.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 10 sie 2015, 8:32

J.Szubińska-Piszczek pisze: 1. Druga połowa sierpnia.
3. Nie sądzę, ale trzeba będzie zapytać na komisji.
4. Nie dziwi mnie to. Jak wyżej.
5. Myślę, że tak, nie słyszałam, żeby to się zmieniło. Podobno Miasto nie chce go przejąć.
Mam nadzieję, że ton ironiczny wynika z dezaprobaty obecnej sytuacji i postępu prac komisji.
J.Szubińska-Piszczek pisze: 2. Piszą się.
Też ironia? :] Skoro jest Pani pewnie jedyna Radną, która się tu wypowie w tym temacie, to może Pani odpowiedzieć również na druga cześć pytania?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 sie 2015, 7:41

1. Druga połowa sierpnia.
2. Piszą się.
3. Nie sądzę, ale trzeba będzie zapytać na komisji.
4. Nie dziwi mnie to. Jak wyżej.
5. Myślę, że tak, nie słyszałam, żeby to się zmieniło. Podobno Miasto nie chce go przejąć.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 09 sie 2015, 23:14

Pytania do Radnych w temacie Potoku Służewieckiego:
  • Kiedy planowane jest kolejne posiedzenie Komisji ds Środowiska
  • Dlaczego do tej pory nie zostały zatwierdzone i upublicznione protokoły z ostatnich 2 posiedzeń komisji i czy był na nich poruszany temat zanieczyszczeń potoku oraz kolejnych kroków zmierzających do rozwiązania problemu
  • Czy planowana jest rozbudowana oczyszczalni przy Karuzeli mającej na celu rozbudowania jej o możliwość wiązania związków żelaza
  • Na posiedzeniu komisji z 9.04 poruszany był problem powtarzających się problemów wynikających z nieprawidłowego koszenia brzegów potoku i wyrzucania skoszonej biomasy do potoku, co powodowało duże jego kłopotliwe zanieczyszczenie. Dlaczego apel ten nie został w żaden sposób uwzględniony i podczas kolejnego koszenia, która miało miejsce po obradach tej komisji ponownie doszło do opisywanej sytuacji?
  • Czy system odprowadzania wód opadowych na terenie części Wilanowa nadal jest utrzymywany przez firmę Polnord?
Proszę o pilną odpowiedź

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 09 sie 2015, 12:20

http://edition.cnn.com/2015/08/07/us/co ... pill-irpt/

Bardzo podobna sytuacja tyle ze w Kolorado i na dużo większą skalę. Reakcja na sytuację też zupełnie inna. U nas olewka.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 sie 2015, 12:10

A kto powiedział, że zamierzam w takowiej wziąć udział. Zwracam Panu moderatorowi uwagę na fakt, że zarzuca mi się OTs. Widzę tu innych faworytów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”