Rezerwat Skarpa Ursynowska zakaz wstępu

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Rezerwat Skarpa Ursynowska zakaz wstępu

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 maja 2016, 16:32

Szatyn pisze:Pani Radna, ten wątek nie dotyczy Parku Natolinskiego tylko rezerwatu Skarpa Ursynowska.
Ale ja odniosłam się do linku udostępnionego przez Pimo ws. odrestaurowania przez SGGW terenu za Pałacem Krasińskich.
Szatyn pisze:Tez wydaje mi się ze zupelne zamkniecie dostępu to zly pomysl, powinna zostac przynajmniej sciezka przy samej skarpie, z reszty terenu i tak malo kto korzystał bo jest to teren trudno dostępny.
Pełna zgoda. Niestety osoba, która doprowadziła do udostępnienia Rezerwatu Morysin zmarła 2 lata temu, więc aktualnie nie znam nikogo, kto mógłby się tą sprawą zająć. W poniedziałek mamy posiedzenie Komisji Środowiska ws. zanieczyszczenia Potoku Służewieckiego. Będą przedstawiciele Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy. Jeśli będzie możliwość, zapytam.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 26 maja 2016, 15:39

Pani Radna, ten wątek nie dotyczy Parku Natolinskiego tylko rezerwatu Skarpa Ursynowska. Tez wydaje mi się ze zupelne zamkniecie dostępu to zly pomysl, powinna zostac przynajmniej sciezka przy samej skarpie, z reszty terenu i tak malo kto korzystał bo jest to teren trudno dostępny.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 maja 2016, 9:03

Teren odrestaurowany przez SGGW jest stosunkowo niewielki i w porównaniu z Parkiem Natolińskim mniej atrakcyjny. Powtórzę to, co już napisałam na tym forum:

W 2013 roku wzięłam udział w zwiedzaniu zespołu pałacowo-parkowego w Natolinie, organizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Tak jak pisze henryk, teren ten jest generalnie zamknięty dla mieszkańców Warszawy. Sytuacja taka wynika z umowy z Kolegium Europejskim. Kończyła się wtedy 20-letnia umowa zawarta w 1993 roku. Pytanie, na jak długo zawarto nową. Osobiście uważam za skandal zawłaszczenie 100 ha dziewiczego lasu i zabytkowego pałacu przez państwo oraz udostępnienie naszych dóbr narodowych na wyłączność jakiejś zagranicznej uczelni. Wyobrażają sobie Państwo sytuację odwrotną? Np. filia UW w Niemczech :roll:

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 26 maja 2016, 8:18

Dla mnie jest to totalnie bez sensu. To powinien być park - zwłaszcza patrząc jaka była funkcja historyczna tego terenu oraz na odnowione elementy rzez SGGW (do których formalnie nie ma dostępu). Zastanawiam się jaka może być procedura likwidacji rezerwatu na tym terenie lub zmiany jego klasyfikacji. Bo może to należy zrobić...

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 24 maja 2016, 21:53

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Rezerwat Skarpa Ursynowska zakaz wstępu

Post autor: rob » 18 maja 2016, 21:54

Wprowadzono całkowity zakaz wstępu do Rezerwatu Skarpa Ursynowska drogi wejściowe zostały zamknięte ogrodzeniem i tablicami z ostrzeżeniem.
Od tej pory rezerwat można podziwiać z daleka. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”