Skarpa Ursynowska

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Skarpa Ursynowska

Postautor: Roberto1 » dzisiaj, 21:11

color1 pisze:A ja uważam ją za BARDZO potrzebną, bardziej niż Nowokabacką, i nie wypowiadam się za innych tylko za siebie. I CO MI ZROBISZ ?
Czekam na nią od wielu lat i mam nadzieję się doczekać.

To przeczytaj jeszcze raz co napisałeś w poprzednim poście zanim odpowiesz. Co Tobie zrobię? Pewnie będę z Tobą polemizował a co myślałeś?? :mrgreen:

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Postautor: rob » dzisiaj, 20:33

Yogi raczej ma rację faktycznie Ciszewskiego bis stanie się dla miasteczka i osi królewskiej zabójstwem komunikacyjnym w skali mieszkańców wszystko będzie pchać się lokalnie z Ursynowa na oś.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Postautor: YOGItheBEAR » dzisiaj, 14:27

Pod mój blok się nie da. Konserwator...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: color1 » dzisiaj, 14:25

YOGItheBEAR pisze:Patrzę na mapę i stację wilanowską można by wyciągnąć za Robygiem i Sawą nawet do rogu Wilanowska/Rzeczypospolitej albo na teren gdzie niegdyś PZPN miał budować swoją siedzibę...

proponuję wyciągnąć wprost pod klatkę twojego bloku, a jak jeszcze sfinansujesz budowę tego cuda to możesz sobie jeździć gondolą do woli....

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Postautor: YOGItheBEAR » dzisiaj, 13:02

bierute pisze:
YOGItheBEAR pisze:Rozmawiamy chyba w różnych językach,

błagam, yogi. wszyscy wiemy, ze od wielu lat problemem w tej części Warszawy jest połączenie drogowe z południa na północ i zadna kolejka linowa ani wyciąg krzesełkowy tego nie zastąpi.

Moment - akurat z południa na północ w Warszawie jeździ się nieźle. Problemem jest podróżowanie wschód-zachód. Głównie dlatego, że trudno przebić się przez miejskie autostrady północ-południe. Budowa nowych dróg to... droga donikąd, a dzisiejsze problemy z Dolinką Służewiecką rozwiążą się w znacznym stopniu w perspektywie kilku lat wraz z oddaniem POW ulica ta przestanie być "przedłużeniem autostrady". Dlatego uważam, że warto jest myśleć perspektywicznie i nieszablonowo. Wiele osób wcale nie oczekuje "budowy ulicy" - większości zależy na sprawnym dotarciu z punktu A do punktu B. Umożliwienie realizacji tego celu własnym samochodem jest sukcesem tak złudnym jak krótkotrwałym. Paradoksalnie Ciszewskiego-bis może doprowadzić do jeszcze większego zakorkowania Sobieskiego, bo będzie to kolejny wyjazd ze 150 tys. Ursynowa. Może się więc okazać, że to skok z deszczu pod rynnę.

Efektywne miasto powinno stawiać na transport publiczny, a koleje linowe i napowietrzne to nowe, nie w pełni jeszcze odkryte możliwości w zakresie przemieszczania się. Średnia prędkość takiego cuda to 35 km/h - więcej niż samochód na zatłoczonych (nie zakorkowanych) ulicach. Skreślanie tego rozwiązania a'priori jest więc mało "smart"...

Patrzę na mapę i stację wilanowską można by wyciągnąć za Robygiem i Sawą nawet do rogu Wilanowska/Rzeczypospolitej albo na teren gdzie niegdyś PZPN miał budować swoją siedzibę...
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: przemoka » dzisiaj, 12:52

Nie mieszkam przy skarpie, ani blokach Robyga przy Osi. Natomiast byłem tam niedawno i byłem zaskoczony jak tam fajnie i słychać dźwięki przyrody. Owszem, fajnie byłoby mieć połączenie drogowe do Ciszewskiego, ale nie jest mi ono aż tak do życia niezbędne. Za 3 lata będzie Branickiego - Płaskowickiej - piękne, duże dwa pasy w każdym kierunku, więc niech tamtędy idzie ruch. Teraz ma się zbudować Zdrowa, która się pewnie połączy z Arbuzową, więc będzie to jakaś drobna alternatywa dla Wilanowskiej, zwłaszcza dla tych, którzy jadą z Ursynowa.
I zgadzam się z Yogim, że kolejka będzie fajną atrakcją. Grunt, żeby była podpięta pod stację metra od strony Ursynowa, a od strony Wilanowa pod stację tramwajową.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Postautor: YOGItheBEAR » dzisiaj, 12:42

Kolejny filmik Doppelmyer'a pokazujący możliwości technologiczne:
https://youtu.be/XipANwcVnRI

Przy okazji znalazłem nawet rozwiązanie umożliwiające nawet transport samochodów... :shock:
https://youtu.be/CQIwI7QKqO4

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Postautor: bierute » dzisiaj, 12:41

YOGItheBEAR pisze:Rozmawiamy chyba w różnych językach,

błagam, yogi. wszyscy wiemy, ze od wielu lat problemem w tej części Warszawy jest połączenie drogowe z południa na północ i zadna kolejka linowa ani wyciąg krzesełkowy tego nie zastąpi.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Postautor: bierute » dzisiaj, 12:36

zgadzam sie z henrykiem i DiJ. Im więcej połączeń pomiedzy dzielnicami tym każde z nich będzie mniej uciążliwie. Stawiam dulary przeciwko orzechom, ze przeciwnicy połaczenia Ciszewskiego mieszkają w jej okolicy i absolutnie nie maja nic przeciwko powstawaniu np. Nowokabackiej. :lol: I tu jest czubek nosa pogrzebany.

A porada, zeby skrót przez skarpę zastąpić al.Wilanowską uwazam za bardzo zabawny. Ludzie jeżdżą skrótem własnie po to, aby nie jeździć al.Wilanowską. Poza tym nie wszyscy pracują w cubicu w Mordorze od 9-17 żeby korzystac z miejskiego transportu.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Postautor: YOGItheBEAR » dzisiaj, 12:16

DiJ pisze:Pisanie, że połączenie Ciszewskiego bis nie jest potrzebne to czysta hipokryzja. Tych (Ursynów-Wilanów) połączeń powinno być jak najwięcej. Tylko wtedy będą one miały charakter lokalny. Jak będzie jedno to cały ruch się tam skupi i już lokalne nie będzie. Połączenie Ciszewskiego, Branickiego i Nowokabacka to minimum, które musi być wykonane.

Rozmawiamy chyba w różnych językach, bo mam wrażenie, że doszło do nieporozumienia. Nikt nie mówi o "braku połączenia". Po prostu cześć osób wskazuje, że połączenie zrealizowane w formie ulicy będzie miało negatywny wpływ na resztki rezerwatu Skarpy. Stąd koncepcja alternatywna - połączenie napowietrzne. Połączenie, które mogłoby być zarówno atrakcją turystyczną, jak i immanentnym elementem komunikacji publicznej. Elementem spektakularnym i wykorzystywanym już w różnych miejscach na świecie. Kwestią technicznej analizy powinna być lokalizacja stacji po stronie wilanowskiej oraz możliwość dociągnięcia linii aż do P&R przy KEN.

Oczywiście - rozwiązanie to ma pewne mankamenty technologiczne: nie da się do niego wpakować swojego SUVa oraz co jakiś czas wymaga przestojów technicznych. Niemniej jednak zapewnia maksymalnie ograniczoną ingerencję w walory przyrodnicze Skarpy oraz pozwala na podziwianie jej uroków z perspektywy dotychczas większości niedostępnej - z powietrza.

Żyjemy w mieście, czyli czymś, co przechodzi obecnie proces kompletnej, rewolucyjnej redefinicji. Z kolejnych zakątków globu dochodzą informacje o zamknięciu kolejnych obszarów dla samochodów prywatnych i zazielenianiu rejonów pokrytych wcześniej betonem. Na Skarpie mamy bezprecedensową szansę stworzenia nowego standardu komunikacyjnego dla Warszawy jutra. Może kolejnymi aplikacjami tego standardu powinny być alternatywne przeprawy przez Wisłę lub alternatywny środek transportu pomiędzy dachami biurowców na Służewcu? Że nie wspomnę o ewentualnej alternatywie dla buspasa lub trudnego do zmieszczenia tramwaju na Wilanowskiej... Upieranie się dziś przy ulicy, którą mogę przejechać własnym czterokołowcem bez rozważenia alternatywnych opcji jest więc nieco... ograniczające do perspektywy 2D w Świecie 4.0.

Austriackie firmy takie jak Doppelmyer czy Leitner dysponują całymi wydzielonymi działami, które zajmują się realizacją rozwiązań stricte aglomeracyjnych. Dlaczego więc na dzień dobry oddawać myślenie o tym połączeniu tylko w ręce Strabag i Skanska? ;)

Takie rozwiązanie z "oknem w podłodze" jak w Koblencji byłoby bardzo spektakularne...
https://youtu.be/khPeFLSDpMw

A tu jeszcze broszura Leitner'a:
https://www.leitner-ropeways.com/filead ... erkehr.pdf

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: DiJ » 20 maja 2017, 21:32

Pisanie, że połączenie Ciszewskiego bis nie jest potrzebne to czysta hipokryzja. Tych (Ursynów-Wilanów) połączeń powinno być jak najwięcej. Tylko wtedy będą one miały charakter lokalny. Jak będzie jedno to cały ruch się tam skupi i już lokalne nie będzie. Połączenie Ciszewskiego, Branickiego i Nowokabacka to minimum, które musi być wykonane.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Postautor: henryk » 19 maja 2017, 7:19

Roberto1 pisze: A argumenty Henryka zupełnie do mnie nie przemawiają. Zbudujmy więcej dróg to będzie bardziej ekologiczne??!! Idiotyczne.

Mniejsza siatka dróg oznacza sumaryczną dłuższą drogę jaką jadą samochody - zwłaszcza w przypadku tak gęstej zabudowy jak mamy do czynienia z Ursynowm i Wilanowem. To znaczy że ilość przejechanych kilometrów bez Ciszewskiego wzrasta, a tym samym ilość zanieczyszczeń i pyłów.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: color1 » 19 maja 2017, 1:37

a co znaczy lokalne referendum ? skoro droga ma łączyć ursynów z wilanowem to referendum dla całego ursynowa i całego wilanowa... zmartwię cię, jesteście i będziecie w zdecydowanej mniejszości.

już ktoś tu wspomniał, widzicie tylko czubek własnego nosa... i byle droga nie szła pod waszymi oknami, skarpa i zieleń nie ma tu nic do rzeczy, z resztą przejazd można wybudować tak by jak najmniej szkodziła środowisku naturalnemu, trzeba tylko chcieć...

karolina84
bywalec
bywalec

Postautor: karolina84 » 19 maja 2017, 0:22

color1 pisze:A ja uważam ją za BARDZO potrzebną, bardziej niż Nowokabacką, i nie wypowiadam się za innych tylko za siebie. I CO MI ZROBISZ ?

Też nie czekam. W kontekście Branickiego droga niepotrzebna, a wręcz szkodliwa. W dodatku likwidująca ostatnie dzikie i zielone miejsca w Miasteczku Wilanów. Ostatnia ostoja wspomnień, jak było, gdy całego miasteczka nie było. Wolę dziki i zające niż kolejne samochody! :hevil: A co zrobię? Może powinno się rozpisać lokalne referendum? Nic o nas be nas? ;)

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: color1 » 19 maja 2017, 0:17

A ja uważam ją za BARDZO potrzebną, bardziej niż Nowokabacką, i nie wypowiadam się za innych tylko za siebie. I CO MI ZROBISZ ?

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”