Skarpa Ursynowska

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Skarpa Ursynowska

Post autor: color1 » 19 maja 2017, 1:37

a co znaczy lokalne referendum ? skoro droga ma łączyć ursynów z wilanowem to referendum dla całego ursynowa i całego wilanowa... zmartwię cię, jesteście i będziecie w zdecydowanej mniejszości.

już ktoś tu wspomniał, widzicie tylko czubek własnego nosa... i byle droga nie szła pod waszymi oknami, skarpa i zieleń nie ma tu nic do rzeczy, z resztą przejazd można wybudować tak by jak najmniej szkodziła środowisku naturalnemu, trzeba tylko chcieć...

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 19 maja 2017, 0:22

color1 pisze:A ja uważam ją za BARDZO potrzebną, bardziej niż Nowokabacką, i nie wypowiadam się za innych tylko za siebie. I CO MI ZROBISZ ?
Czekam na nią od wielu lat i mam nadzieję się doczekać.
Też nie czekam. W kontekście Branickiego droga niepotrzebna, a wręcz szkodliwa. W dodatku likwidująca ostatnie dzikie i zielone miejsca w Miasteczku Wilanów. Ostatnia ostoja wspomnień, jak było, gdy całego miasteczka nie było. Wolę dziki i zające niż kolejne samochody! :hevil: A co zrobię? Może powinno się rozpisać lokalne referendum? Nic o nas be nas? ;)

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 19 maja 2017, 0:17

A ja uważam ją za BARDZO potrzebną, bardziej niż Nowokabacką, i nie wypowiadam się za innych tylko za siebie. I CO MI ZROBISZ ?
Czekam na nią od wielu lat i mam nadzieję się doczekać.

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 18 maja 2017, 20:34

Niech kolega nie wypowiada się za innych. Ja wcale nie czekam na tę drogę. Uważam ją za całkowicie niepotrzebną w kontekście powstania Branickiego. A argumenty Henryka zupełnie do mnie nie przemawiają. Zbudujmy więcej dróg to będzie bardziej ekologiczne??!! Idiotyczne.

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 17 maja 2017, 22:28

Ja oczekuję tej drogi już od kilku lat, ale nie jestem optymistą w tej sprawie...

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 17 maja 2017, 14:14

niestety (dla pana rob) większość mieszkańców (i tych miłujących przyrodę i tych nie miłujących) oczekuję na tę drogę od wielu lat !

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 17 maja 2017, 13:48

Panie Henryku

Niestety większość mieszkańców kochających przyrodę nie może się z Panem zgodzić :-/ wystarczy, że Pan przejdzie się w piękny dzień w sobotę i niedziele i popyta spacerowiczów !!!!

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 13 maja 2017, 18:49

Ja uważam że Ciszewskiego warto zbudować i korzyści są znacznie większę niż potencjalne wady. Przykładowo:
1. Dodatkowo integruje ursynów z miasteczkiem, wzajemnie skorzystamy na efekcie synergii.
2. Pozwala uruchomić np: efektywną komunikację autobusową (np: autobusy elektryczne)
3. Jej czas powstania jest zdecydwanie krótszy - może być uruchomiona równocześnie z Branickiego
4. Zapewni równomierne rozłożenie ruchu z i do ursynowa i tym samym mniejszy ruch w miasteczku. W przypadku braku Cieszewskiego będzie zdecydowanie większy, niepotrzebny ruch w częsci Al RP oraz Branickiego. Ruch lokalny podzieli się na dwie drogi - i jednocześnie nie będzie nakładania drogi (dodatkowego niepotrzebnego ruch) osób które mieszkaja np: na północy miasteczka aby dojechać do Branickiego i potem na ursynów. Jej powstanie daje sumarycznie mniejsze zanieczyszczenia dla środowiska.
5. Będzie stanowić podstawę do stworzenie fajnych ścieżek rowerowych dodatkowo łączących Ursynów z Wilanowem. Dodatkowo przy okazji jej budowy mozna stworzć dodatkowo ścieżkę do biegania.
6. W przypadku wypadku na Branickiego/zablokowania Branickiego zapewni drogę alternatywną. Ułatwi dojazd karetkom pogotowia.
7 Zapewnia łatwe połączenie z multikinem - ponieważ galeria w miasteczku z kinem nie powstanie raczej wcześniej niż w ciągu 5 lat
8. Jeżeli Ciszewskiego nie powstanie to dalej Oś Królewska (bo do Rzodkiewki na pewno powstanie) będzie stanowiła pewien rodzaju skrót na ursynów - jednak będzie wiódł on przez Arbuzową/Zdrową/Rzodkiewki - jak dla mnie zdecydowanie gorsze dl mieszkańców i środowiska.

Nie spodziewam się aby przez nią szedł ruch tranzytowy - nie ma on poza sytuacjami kryzowymi uzasadnienia (jest nieoptymalny w warunkach Nowokabackie(Rosnowskiego) i Rosoła oraz Branickiego/Obwodnicy. Zwłaszcza w warunkach dużej ilośći świateł i przejść pieszych w miasteczku.

Nie widzę za to zalet kolejki linowej. Ma ona dla mnie szereg wad ..
1. Od strony komunikacyjnej jest to dość mocno nieefektywe rozwiązanie. Wymaga skomplikowanych stacji do odjazdu/wjazdu.
2. Niszczy oś widokową (wchodzi w oś)
3. NIe zapewnia ciągłej komunikacji - ze względu na stosowaną technologię konieczne są przerwy techniczne (wystarczy zobaczyć przykład Wrocławia)
4. Stosunkowo niewielka efektywność rozwiązania komunikacyjnego w wersji standardowej.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 13 maja 2017, 17:11

bierute pisze:wszystko fajnie. tyle tylko, ze podczas budowy POW zamkniety będzie skrót na ursynów, którym codziennie do pracy jeździ pewnie ze 2 tysiące osób. myslisz, ze gondola im w czyms pomoże?
Mogą przecież jechać środkami komunikacji miejskiej buspasem na Wilanowskiej, a dalej Dolinką. Nie patrzmy przez "czubek własnego nosa" ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 maja 2017, 15:37

Szczególnie ci, którzy wracają z pracy po 17 :shock:

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 13 maja 2017, 11:57

Poza tym, z przystanku Oś Królewska mieszkańcy Powsinka mają super połączenie w postaci 323 :P

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 13 maja 2017, 11:28

Skoro Ciszewskiego bis ma być najmniej przepustowym, lokalnym połączeniem to nie ma rozwiązywać problemu komunikacji Powsina, Konstancina czy Warki.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 maja 2017, 10:17

Czyli gondola ma rozwiązać problemy komunikacyjne tylko mieszkańców Miasteczka Wilanów. Trzeba było tak od razu.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 maja 2017, 9:57

Momencik, ale dlaczego gondolka na Skarpie miałaby rozwiązywać problemy komunikacyjne np. Zawad? 503 też nie jeździ na Zawady... A będzie przecież jeszcze Korbońskiego i Branickiego. Proponuję - nieco mniej demagogii.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 maja 2017, 23:14

Wilanów jest ciut większy niż Miasteczko Wilanów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”