Skwer Hlonda/AL. Rzeczypospoitej - przebudowa i jednoczesna wycinka drzew! :-((

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Skwer Hlonda/AL. Rzeczypospoitej - przebudowa i jednoczesna wycinka drzew! :-((

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 31 maja 2016, 23:35

J.Szubińska-Piszczek pisze:Złożyłam rano interpelację z adnotacją: SPRAWA PILNA.
Interpelacja nr 485: http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... efault.htm

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Re: Skwer Hlonda/AL. Rzeczypospoitej - przebudowa i jednoczesna wycinka drzew! :-((

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 maja 2016, 11:03

Keithy pisze:Może Pani Radna Szubińska zna służbowe maile burmistrza Rakowskiego i Buczyńskiego - o dziwo na stronach Dzielnicy Wilanów takowych nie ma.
Ja piszę na taki: zarzad@wilanow.pl
PS. Złożyłam rano interpelację z adnotacją: SPRAWA PILNA.

Keithy
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Keithy » 30 maja 2016, 10:11

Pimo pisze:Keithy, proponujesz drogę okrężną, która potrwa. Bezpośredni kontakt zawsze jest najlepszy. Może kto ma konto na Fb, napisze bezpośrednio do Burmistrza?
Zgadzam się, że bezpośredni kontakt jest najlepszy - pod warunkiem jednak, że trafia na podatny na argumenty grunt. Widziałem na FB postulat pisania w tej sprawie do burmistrzów, popieram sam napisałem. Tyle, że obawiam się, że te wiadomości na FB mogą do nich nie trafić - o ile nie jesteśmy FB'owymi znajomymi, możemy trafiać od razu do spamu (INNE) ;-(

Dlatego idealnie byłoby napisać to samo na skrzynki mailowe, oficjalnie.
Może Pani Radna Szubińska zna służbowe maile burmistrza Rakowskiego i Buczyńskiego - o dziwo na stronach Dzielnicy Wilanów takowych nie ma.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 maja 2016, 21:38

Keithy pisze:Pani radna - czy zamiast (albo oprócz) interpelacji, nie lepiej i skuteczniej wnieść skargę na decyzję urzędniczą, zgłosić sprawę pod ocenę organu nadzoru.
Problem w tym, że nie udało mi się ustalić, czy urząd otrzymał zgodę na wycinkę tych drzew od Marszałka.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 28 maja 2016, 17:22

Keithy, proponujesz drogę okrężną, która potrwa. Bezpośredni kontakt zawsze jest najlepszy. Może kto ma konto na Fb, napisze bezpośrednio do Burmistrza?

Keithy
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Keithy » 28 maja 2016, 11:57

J.Szubińska-Piszczek pisze:Żałuję, że tydzień temu nie złożyłam interpelacji, tylko naiwnie wierzyłam, że można sprawę załatwić "na gębę" lub mailowo. Nie otrzymałam odpowiedzi na żadną z poniższych wiadomości:

Tytuł: Wycinka 2 drzew przy Świątyni Opatrzności Bożej
19.05
Panie Burmistrzu,
Mieszkańcy Miasteczka Wilanów błagają, żeby nie wycinać tych dwóch drzew. Będę wdzięczna za informację, czy jest to możliwe.

22.05
Panie Burmistrzu,
Mieszkańcy MW pytają, jaką decyzję podjął Urząd w sprawie tych dwóch drzew. Będę wdzięczna za odpowiedź jak najszybciej, ponieważ mieszkańcy zastanawiają się, czy już mają się do nich przykuć.

25.05
Panie Burmistrzu,
Mieszkańcy MW czekają na odpowiedź.

Złożę więc interpelację w poniedziałek rano - może nie będzie za późno.

Pani radna - czy zamiast (albo oprócz) interpelacji, nie lepiej i skuteczniej wnieść skargę na decyzję urzędniczą, zgłosić sprawę pod ocenę organu nadzoru. Choćby do szczebla wojewódzkiego, gdzie jak mniemam opcja polityczna którą Pani reprezentuje, powinna mieć większą pozycję negocjacyjną w rozmowie i siłę przebicia?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 maja 2016, 8:29

Żałuję, że tydzień temu nie złożyłam interpelacji, tylko naiwnie wierzyłam, że można sprawę załatwić "na gębę" lub mailowo. Nie otrzymałam odpowiedzi na żadną z poniższych wiadomości:

Tytuł: Wycinka 2 drzew przy Świątyni Opatrzności Bożej
19.05
Panie Burmistrzu,
Mieszkańcy Miasteczka Wilanów błagają, żeby nie wycinać tych dwóch drzew. Będę wdzięczna za informację, czy jest to możliwe.

22.05
Panie Burmistrzu,
Mieszkańcy MW pytają, jaką decyzję podjął Urząd w sprawie tych dwóch drzew. Będę wdzięczna za odpowiedź jak najszybciej, ponieważ mieszkańcy zastanawiają się, czy już mają się do nich przykuć.

25.05
Panie Burmistrzu,
Mieszkańcy MW czekają na odpowiedź.

Złożę więc interpelację w poniedziałek rano - może nie będzie za późno.

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 27 maja 2016, 12:04

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Jacek_Stach pisze:Czy mnie się wydaje, czy pani radna z PIS jako jedyna z radnych interesuje się aktywnie tym tematem (za co dzięki swoją drogą)? Czy radni PO nie mają żadnego zdania, wycinka tych drzew wydaje się Państwu uzasadniona? Chciałbym wiedzieć jako mieszkaniec.
Nie wiem, czy Państwo zdają sobie sprawę z tego, że MW reprezentuje w Radzie aż 10 radnych:
PO - 5
Niezależni - 4
PiS - 1
I gdzie są Ci radni PO, zwykle aktywni na forum w innych kwestiach??
Zamilkliście Państwo? Szczególnie przewodniczący rady: Pani Laskowska i Zygańska, Pan Królak - Wasi burmistrzowie właśnie beztrosko i bezsensownie pozbawiają nas dwóch dużych drzew. Zamierzacie coś w tej sprawie zrobić, czy udajecie że nie wiecie o co chodzi i nie znacie tematu? Wydawało mi się, że radni są właśnie od tego, by być głosem mieszkańców w ważnych dla nich, społecznych kwestiach...więc jaki będzie Wasz głos?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 maja 2016, 20:34

Jacek_Stach pisze:Czy mnie się wydaje, czy pani radna z PIS jako jedyna z radnych interesuje się aktywnie tym tematem (za co dzięki swoją drogą)? Czy radni PO nie mają żadnego zdania, wycinka tych drzew wydaje się Państwu uzasadniona? Chciałbym wiedzieć jako mieszkaniec.
Nie wiem, czy Państwo zdają sobie sprawę z tego, że MW reprezentuje w Radzie aż 10 radnych:
PO - 5
Niezależni - 4
PiS - 1

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 maja 2016, 20:25

Właśnie przeczytałam, że napisali Państwo o drzewach do wycięcia na FB burmistrza, ale nie widzę odzewu :(

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Re: RE: Re: Skwer Hlonda/AL. Rzeczypospoitej - przebudowa i jednoczesna wycinka drzew! :-((

Post autor: nrafal » 25 maja 2016, 14:34

Keithy pisze:Po stronie południowej, tuż przed świątynią, nie będzie nic. Pusty wielki plac! Więc o jakiej rekompensacie za wycięte drzewa mówi ta pani naczelnik?
Nie no będzie piękny 2 metrowy płotek [emoji1]
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 maja 2016, 12:29

Keithy pisze:Szanowna Pani Radna, czy można Panią prosić o podanie nazwiska Naczelnika Wydziału Infrastruktury/Środowiska osobiście odpowiedzialnego za nadzór nad tymi decyzjami? To publiczne stanowisko, nie jest więc to informacja niejawna.
I o co chodzi z tym Marszałkiem, o kogo konkretnie chodzi?
Elżbieta Krzyżanowska – Naczelnik Wydziału Infrastruktury
tel. 22 44 35 054
e-mail: infrastruktura@wilanow.pl

Mirosława Skośkiewicz - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska
tel. 22 44 35 013
e-mail: wos@wilanow.pl

Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 79 100
e-mail: urzad_marszalkowski@mazovia.pl

Keithy
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Keithy » 25 maja 2016, 11:20

Cuba pisze:Czy mogę prosić o ustalenie:
-kto będzie odpowiedzialny za te nasadzenia?
Wydział Infrastruktury. Przedstawiciel Wydziału Środowiska będzie uczestniczyć w odbiorze.

Nie udało mi się nadal ustalić, czy Marszałek wydał już zgodę na wycinkę tych drzew. Pracownik Wydziału Infrastruktury jest nieosiągalny.
Szanowna Pani Radna, czy można Panią prosić o podanie nazwiska Naczelnika Wydziału Infrastruktury/Środowiska osobiście odpowiedzialnego za nadzór nad tymi decyzjami? To publiczne stanowisko, nie jest więc to informacja niejawna.
I o co chodzi z tym Marszałkiem, o kogo konkretnie chodzi?

Keithy
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Keithy » 25 maja 2016, 10:35

Cuba pisze:-gdzie zostaną wykonane te nasadzenia?
Wg projektu po północnej stronie Hlonda czyli na skwerze z fontanną.
Czyli potwierdza się to, co pisałem poniżej - nowe nasadzenia (pomijam ich ilość i wielkość) będą jedynie po północnej stronie Hlonda, przy fontannie. Po stronie południowej, tuż przed świątynią, nie będzie nic. Pusty wielki plac! Więc o jakiej rekompensacie za wycięte drzewa mówi ta pani naczelnik? Po co wycina się duże drzewa stojące po obu bokach tego placu, niczym ich nie zastępując?

Czy ktoś w ogóle tam myśli :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”