SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Post autor: yav » 23 wrz 2016, 16:51

Może już zakończmy ten temat...

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 23 wrz 2016, 16:39

hoooooop hoooooooooooooooop...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 wrz 2016, 16:27

Floyd pisze:Za wykrzykiwanie wulgarnych haseł przez łysych z biało - czerwonymi opaskami podczas uroczystości upamiętniających wydarzenia z przeszłości także można (a na pewno powinno się) dostać mandat. Też mi patriotyzm.
A co to za dzielenie ludzi na łysych i z włosami?
Floyd pisze:A przy okazji, wartość patriotyczna takich zachowań jest bardzo podobna do pozostawiania psich nieczystości.
Ktoś, dla kogo sprzątanie po psie jest wyrazem patriotyzmu, takich zachowań nigdy nie zrozumie.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 23 wrz 2016, 15:44

Za wykrzykiwanie wulgarnych haseł przez łysych z biało - czerwonymi opaskami podczas uroczystości upamiętniających wydarzenia z przeszłości także można (a na pewno powinno się) dostać mandat. Też mi patriotyzm.

A przy okazji, wartość patriotyczna takich zachowań jest bardzo podobna do pozostawiania psich nieczystości.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 wrz 2016, 14:15

Wg mojej wiedzy za brudy psie można dostać mandat. Też mi patriotyzm. Używanie wielorazowych toreb na zakupy i np. segregowanie śmieci to raczej postawa ekologiczna. Mogę się zgodzić z tworzeniem miejsc pracy i zatrudnianiem ludzi. Natomiast upamiętnianie bohaterów i ofiar z przeszłości jak najbardziej podchodzi pod patriotyzm. Upamiętniamy w ten sposób ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla dobra naszej wspólnoty narodowej. Tworzymy też wzory godnych zachowań dla przyszłych pokoleń.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 23 wrz 2016, 11:50

YOGItheBEAR pisze:Wydaje mi się, że po prostu "sprzątanie Świata" nie polega na tym, żeby raz do roku przejść się po lesie/parku/rezerwacie. To znaczy - nie neguję tego, co zrobiliście - to się chwali. Dla mnie jednak to uczenie moich dzieci, że nie wyrzuca się śmieci przez okno z samochodu; że podniesienie lecącej torebki foliowej czy ulotki i wrzucenie jej do kosza nie hańbi; że do sklepu można pójść z własną szmacianką zamiast ładować wszystko w foliowe reklamówki; że nie parkuje się na trawniku, bo... "nie było gdzie". Sprzątanie Świata nie jest jednodniową akcją - sprzątanie Świata to stan umysłu.
o to chodzi. to podobnie jak z patriotyzmem - to jest stan umysłu a nie zaplanowana akcja. patriotycznie jest sprzątać po swoim psie, tworzyć miejsca pracy i zatrudniać ludzi, używać wielorazowych toreb na zakupy i oddawanie butelek po piwie na wymianę :). A nie zakładanie powstańczych opasek, awanturowanie się na 11 listopada i licytowanie się kto jest większym i prawdziwszym "PATRYJOTOM". ot, stan umysłu.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 22 wrz 2016, 20:22

Pełen szacun. Za postawę i za udział w akcji. Po prostu zwracam uwagę, że "sprzątanie Świata" to nie jednodniowa akcja kilku dziwaków (bez obrazy ;) ), tylko styl życia nas wszyskich.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 wrz 2016, 18:32

Yogi, pełna zgoda. Ale ja mam jedno i drugie w genach. Kiedy byłam dzieckiem, to ze spacerów w Tatrach wracaliśmy zawsze z pełną reklamówką zebranych po drodze śmieci :)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 22 wrz 2016, 18:07

To nie utopia. Ja tak robię i żyję. Całkiem z resztą dobrze żyję. Jednak podobnie jak w przypadku "dnia kobiet" uważam, że choć taka akcja może być fajnym ;) pretekstem do poznania ciekawych ludzi (dowód powyżej ;)), to prawdziwe "sprzątanie Świata" zaczyna się od pokazania własnym dzieciom, że zabranie własnych śmieci z plaży czy lasu nie boli. Że podniesienie papierka nie hańbi. Że przejście 50m zamiast parkowania na trawniku nie boli. Bo zmianę Świata wrzeba zacząć od własnej słomy z własnych butów. W każdym razie ja staram się przede wszystkim ogarnąć swoją... ;)
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 wrz 2016, 17:52

YOGItheBEAR pisze:Sprzątanie Świata nie jest jednodniową akcją - sprzątanie Świata to stan umysłu.
Przecież to utopia. Ale to typowe u neomarksistów ;) Uważasz, że akcja niepotrzebna? Ja miło spędziłam sobotni poranek. Byłam na powietrzu w ładnym miejscu, zrobiłam coś pożytecznego i poznałam bardzo ciekawą mieszkankę Miasteczka Wilanów. No i w nagrodę otrzymałam sadzonki do ogródka. Same plusy :)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 22 wrz 2016, 9:37

Wydaje mi się, że po prostu "sprzątanie Świata" nie polega na tym, żeby raz do roku przejść się po lesie/parku/rezerwacie. To znaczy - nie neguję tego, co zrobiliście - to się chwali. Dla mnie jednak to uczenie moich dzieci, że nie wyrzuca się śmieci przez okno z samochodu; że podniesienie lecącej torebki foliowej czy ulotki i wrzucenie jej do kosza nie hańbi; że do sklepu można pójść z własną szmacianką zamiast ładować wszystko w foliowe reklamówki; że nie parkuje się na trawniku, bo... "nie było gdzie". Sprzątanie Świata nie jest jednodniową akcją - sprzątanie Świata to stan umysłu.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 wrz 2016, 15:52

bierute pisze:
KONSI pisze:A wie P. dlaczego nikt nie przyszedł ??? bo ludzie mają w .... jak wygląda ich okolica , jest może z 1-2% społeczeństwa zafiksowanych na czysty świat a reszta ma to wszystko w ..... wiem coś z tego . Organizowałem czyszczenie Zawad z Reklam w 2012 roku . i nikt nie był zainteresowany .
może dlatego, ze mieszkańcy uważają, ze sprzątanie powinno byc w gestii dzielnicy? I maja dość wyręczania władz? I wolą ostatnie ładne dni lata spędzić poza miastem?
Ale przecież wszyscy mieszkańcy Wilanowa nie wyjechali poza miasto na weekend. Moim zdaniem informacja na stronie Urzędu była tak zakamuflowana, że nie przebiła się do mieszkańców. Trzeba było najpierw otworzyć informację o Warszawskich Dniach Recyklingu, a następnie otworzyć załącznik, gdzie znajdowały się miejsca w całej Warszawie, które będą sprzątane i odnaleźć Wilanów.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 19 wrz 2016, 15:07

o to tez ma Pan racje :)
KZ

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 19 wrz 2016, 12:02

KONSI pisze:A wie P. dlaczego nikt nie przyszedł ??? bo ludzie mają w .... jak wygląda ich okolica , jest może z 1-2% społeczeństwa zafiksowanych na czysty świat a reszta ma to wszystko w ..... wiem coś z tego . Organizowałem czyszczenie Zawad z Reklam w 2012 roku . i nikt nie był zainteresowany .
może dlatego, ze mieszkańcy uważają, ze sprzątanie powinno byc w gestii dzielnicy? I maja dość wyręczania władz? I wolą ostatnie ładne dni lata spędzić poza miastem?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 wrz 2016, 10:36

Spokojnie, kiedy pojawi się neon, komunikacja poprawi się znacząco :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”