Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Re: Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie

Post autor: waterman@aster.pl » 15 cze 2016, 23:32

Droga Pani nie zabieram sie za coś czego nie mogę skończyć . Czego o pani życzę :) ale park proszę w spokoju zostawić niech sobie będzie jaki jest. Niech nasze wnuki w przyszłości mogą posłuchać i może zobaczyć jak wyglada dziki las i jego mieszkańcy :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 cze 2016, 22:44

waterman@aster.pl pisze:Mam nadzieje iż park zostanie w takiej formie jak jest, a pani znajdzie jakieś inne miejsce do " błyszczenia"
Proszę nie mierzyć innych swoją miarą.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 15 cze 2016, 22:33

Tak ja napisałem wielkimi literami u dałem piec wykrzykników, bo było to wołanie o litość. Ale niestety było to wołanie na " puszczę" czyli aby ułatwić pani czytanie ze zrozumieniem nic nie dające. :( . Mam nadzieje iż park zostanie w takiej formie jak jest, a pani znajdzie jakieś inne miejsce do " błyszczenia"

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 15 cze 2016, 22:32

to jest teren URSYNOWA , anie jakiegoś tam Wilanowa , ja wiem podatki ale Radna piszczek nie powinna wyciągać rączki po nie swoje . już NU wie , p.Radny Lenaczyk tematu nie odpuści .
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 cze 2016, 22:30

Burmistrz Rakowski opowiedział dziś na Sesji ciekawą historię. W 2013 roku poprosił Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (czyli Donalda Tuska), żeby nie zawierano kolejnej umowy z zachodnią uczelnią. Wygląda na to, że nie został wysłuchany :(

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 cze 2016, 22:25

waterman@aster.pl pisze:Pani Radna ....... LITOŚCI!!!!! Uczelnia działa na podstawie umowy..... nie to nie jest aneksja.
Nie ma pani planu... wiec tylko zadyma tak?
Mam wrażenie, że "zadymę" to Pan robi. Czy ja piszę w tym temacie wielkimi literami i z pięcioma wykrzyknikami?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 cze 2016, 22:22

pntb pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:
waterman@aster.pl pisze:, drugie..... czy ma pani jakiś plan udostępnienia tego terenu?
Ja nie mam żadnego planu, bo od tego są specjaliści. Zakładam, że będą wiedzieli, jak go udostępnić.
Czyli nie ma Pani pomysłu, tylko kolejny raz bije pianę polityczną pod pozorem działania na rzecz mieszkańców...
Pan ma jakąś obsesję na punkcie polityki. Proszę wskazać mi zdanie w tym wątku o zabarwieniu politycznym.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 15 cze 2016, 21:22

Henryk, nie Wileńska, tylko Wiedeńska ...

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 15 cze 2016, 20:35

Ja akurat jestem bardzo dużym zwolennikiem pełnego (w modelu Łazienek) otwarcia tego parku - z jednoczesnym dostosowaniem go (alejki, odpowiednia wycinka). Jak do parku dojdzie ulica Wileńska to stanie się on bardzo dostępnym dla mieszkańców miasteczka. W tej chwili zarządz nim fundacja której fundatorem był skarb państwa, zakładam że ma dalej na nią wpływ - więc jak dla mnie nie powinno być problemu z dostępem.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 15 cze 2016, 18:33

J.Szubińska-Piszczek pisze:
waterman@aster.pl pisze:, drugie..... czy ma pani jakiś plan udostępnienia tego terenu?
Ja nie mam żadnego planu, bo od tego są specjaliści. Zakładam, że będą wiedzieli, jak go udostępnić.
Czyli nie ma Pani pomysłu, tylko kolejny raz bije pianę polityczną pod pozorem działania na rzecz mieszkańców... :roll:

Warto przypomnieć, że ten park ma wartość tylko tak, jak został zaprojektowany – w formie półdzikiego. To nie są Łazienki, w których miały wypoczywać tłumy. W dodatku ze względu na brak ludzi, stał się ostoją zwierząt, w tym lękliwych ptaków (ktoś pomoże ze źródłem, bo prasa o tym pisała?). Tak samo jak park pod skarpą wiślaną przy SGGW, teren ten powinien być chroniony. Naprawdę nie wszędzie trzeba łazić, nie sami ludzie żyją w mieście. W Wilanowie jest gdzie spacerować.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 15 cze 2016, 16:23

Pani Radna ....... LITOŚCI!!!!! Uczelnia działa na podstawie umowy..... nie to nie jest aneksja.
Nie ma pani planu... wiec tylko zadyma tak?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 cze 2016, 16:08

waterman@aster.pl pisze:Pani radna tak gwoli : Aneksja (łac. annexio – przyłączenie) – zagarnięcie, przyłączenie przez jedno państwo całości lub części terytorium innego państwa, najczęściej przy użyciu siły lub w wyniku wygranej wojny. to jedno
Ta zagraniczna uczelnia działa na tym terenie od 23 lat i nie słyszałam, żeby planowała się wynieść - to nie jest aneksja?
waterman@aster.pl pisze:czy tylko che pani błysnać w następnym temacie?
Proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą.
waterman@aster.pl pisze:Jeśli ktoś ,czy osoba prywatna, czy wycieczka bardzo che ten teren zwiedzić to od wielu lat taka możliwość istnieje.
Tylko musi się zapisać miesiąc wcześniej. I muszą być wolne miejsca. To mi udostępnienie.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 15 cze 2016, 11:01

Pani radna tak gwoli : Aneksja (łac. annexio – przyłączenie) – zagarnięcie, przyłączenie przez jedno państwo całości lub części terytorium innego państwa, najczęściej przy użyciu siły lub w wyniku wygranej wojny. to jedno, drugie..... czy ma pani jakiś plan udostępnienia tego terenu? czy tylko che pani błysnać w następnym temacie?
Jeśli ktoś ,czy osoba prywatna, czy wycieczka bardzo che ten teren zwiedzić to od wielu lat taka możliwość istnieje.
Ma Pani za dużo czasu? chce pani temat do walki? proszę bardzo..... Skarpa Służewiecka. Rozjeżdżana przez samochody dostawcze skracające sobie drogę do MW. Tony śmieci zostawiane tam przez "turystów" itd

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 cze 2016, 7:41

Ja mogę zapytać tak samo. Ma Pan jakiś interes w tym, aby to miejsce było zaanektowane przez zagraniczą uczelnię i niedostępne dla mieszkańców Warszawy i turystów? Nie tylko ja zabiegam o to, aby w sposób rozsądny je udostępnić, ale również mieszkańcy Ursynowa.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 14 cze 2016, 23:34

Ależ Pani jest uparta, ma pani jakiś interes w tym aby to miejsce, dziewicze miejsce zniszczyć?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”