Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 sty 2016, 9:46

Pimo, nie rozumiem. Dlaczego uważa Pan, że zagraniczni studenci z bogatych domów mają mieć w Polsce jakieś przywileje? Uważa Pan, że Polacy to naród dewastatorów i śmieciarzy? Przecież do Rezerwatów Przyrody i Parków Narodowych jest wolny wstęp i nie zostały one zdewastowane i zaśmiecone. Przepraszam za mocne słowa, ale oburzyło mnie to, co Pan pisze.
PS. "Szaraki" nie miały wstępu, bo balowała tam wierchuszka PZPR.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 26 sty 2016, 20:22

Ja również zwiedzałem wtedy park i moje pierwsze wrażenie było takie, że dobrze, iż nie jest on ogólnodostępny. Jest tam wiele dzikich miejsc, które trudno byłoby upilnować by ktoś tego nie zdewastował czy nie zaśmiecił. Ale regularne zwiedzanie z przewodnikiem jak najbardziej jest wskazane. To piękne miejsce, niedostępne dla szaraków od zawsze (a nie od 1993), kto pamięta Wielki Mur ten wie o co chodzi.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 26 sty 2016, 19:14

Pani rada telefon na Ursynów ibedzie pani wiedziała zżeUUrsynów raz do roku organizuje takie wycieczki. A co do otwierania parku , Sprwatyzowac i właściciel może będzie miał z tego biznes .
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 sty 2016, 10:27

W 2013 roku wzięłam udział w zwiedzaniu zespołu pałacowo-parkowego w Natolinie, organizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Tak jak pisze henryk, teren ten jest generalnie zamknięty dla mieszkańców Warszawy. Sytuacja taka wynika z umowy z Kolegium Europejskim. Kończyła się wtedy 20-letnia umowa zawarta w 1993 roku. Pytanie, na jak długo zawarto nową. Osobiście uważam za skandal zawłaszczenie 100 ha dziewiczego lasu i zabytkowego pałacu przez państwo oraz udostępnienie naszych dóbr narodowych na wyłączność jakiejś zagranicznej uczelni. Wyobrażają sobie Państwo sytuację odwrotną? Np. filia UW w Niemczech :roll:

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie

Post autor: henryk » 24 sty 2016, 8:07

Mam pytanie do radnych wszystkich opcji związany z tym parkiem. Jak wiadomo w tej chwili park jest zamknięty, zarządza nim Fundacja Centrum Europejskie Natolin a mieści się tam polski oddział College of Europe Czy wiecie do kiedy obowiązuje dzierżawa na obecnych warunkach - tj park jest dostępny wyłącznie sporadycznie dla grup z przewodnikiem.
http://ogrodniczkawpodrozy.blogspot.com ... dziej.html

W tej chwili nie jest to jeszcze tak istotne - jednak za kilka lat warto by było aby fundacja podzieliła się parkiem z okolicznymi mieszkańcami (otwarcie parku nie będzie przecież przeszkadzać funkcji edukacyjnej). Jak zostanie przedłużona Al. Rp/wiedeńska dojście do tego parku będzie zdecydowanie łatwiejsze z miasteczka. Docelowo też pamiętam że planowana jest w okolicy pętla tramwaju -więc będzie dojazd komunikacją miejską.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”