Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Re: Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie

Post autor: Pimo » 24 cze 2016, 18:36

Opłaty - tak. Nieograniczony dostęp tylko dla wybrańców - nie.

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 24 cze 2016, 18:30

Przecież park może być ogólnie dostępny - za opłatą. Co moim zdaniem było by najlepszym rozwiązaniem dla parku Natolińskiego.
Takie rozwiązanie zapewniło by wstępny filtr zwiedzających. W takim modelu park mógłby być zamykany na noc.

Jeżeli nie mieszczą się tak jakieś wyjątkowe w skali województwa unikalne gatunki ptaków czy zwierząt, to zdecydowanie nie widzę powodu aby miał on pozostawać zamknięty. Oczywiście rozumiem, że "zwiedzanie" odbywało by się po wyznaczonych alejkach - jak to ma miejsce w większości parków.

p,paw

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 24 cze 2016, 16:24

Rany....... czyta pani własne teksty? Jeszcze raz napisze. Wstęp do większości PN oraz rezerwatów na świecie jest płatny i ograniczony . Czy to jest zrozumiałe? Podała pani jako wzór park w Nieborowie. Okazjonalnie jest wejście wolne. Wiec albo trafiła pani na taka okazje lub nigdy nie była i pisze bzdury. Jestem jak najbardziej za udostępnieniem parku Natolinskiego lecz na zasadzie rezerwatu czyli płatnego i nadzorowanego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 cze 2016, 16:13

waterman@aster.pl pisze:Nie wiem jakie parki pani zwiedzała , ale te które zwiedzałem ja były płatne, łącznie z TPN.
Wszystkie były płatne, ale my nie rozmawiamy o płatności, tylko przewodniku.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 24 cze 2016, 14:59

Nie chce sie już z panie przepychać. Ale nie szukając daleko park przy pałacu, a i w cytowanym Nieborowie tylko w wybranych dniach jest wstęp wolny. Nie wiem jakie parki pani zwiedzała , ale te które zwiedzałem ja były płatne, łącznie z TPN

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 cze 2016, 14:43

waterman@aster.pl pisze:Zresztą wystarczy popatrzec jak to robią inny np: w stanach, Szwecji czy Norwegii.
Zwiedziłam w Stanach wiele parków. Wszędzie był wolny wstęp (bez przewodnika). Rozumiem zwiedzanie z przewodnikiem takich miejsc jak jaskinie czy kopalnie. Natomiast zwiedzania ogrodów/parków przypałacowych - nie. Proszę mi wskazać drugie takie miejsce w Polsce lub Europie, zamknięte przed turystami. Np. w tym samym okresie co Natolin powstał podobny zespół w Nieborowie. Oczywiście wstęp jest wolny. Piękne miejsce, w którym można spędzić cały dzień, każdy w swoim tempie (spacerując, siedząc na ławce lub nawet leżąc na trawie), a nie 2 godziny, goniąc za przewodnikiem.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 24 cze 2016, 12:53

No cóż takie życie :) kustosz pałacu w Wilanowie tez ma dostęp do miejsc, których stojący karnie po bilecik nigdy nie zobaczy. I nikt nie pisze petycji zadając zmian dopuszczających wszystkich do wszystkiego

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 24 cze 2016, 12:20

Bardziej chodzi o to, że kasta z pewnej uczelni, na którą zwykłego śmiertelnika nie stać, ma tam dostęp i przed nimi nikt tego parku nie zamyka. Dokładnie jak w wątku tegoż samego terenu (wtedy dużo większego) w "Alternatywach".

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 24 cze 2016, 11:19

a inni muszą się zapisywać na wycieczki
dokladnie tak robie kazdego roku i jakoś nie mam z tym problemu.
Można zamykać na noc w celu ochrony przed potencjalnymi wandalami.
co z wandalami dziennymi?
Może Pan miałby jakąś propozycję
tak mam: sposób zostaje ten sam, zwiekszamy tylko ilość wejsc. Lecz tylko z przewodnikiem i pzrzy bardzo wysokich karach za smiecenie i niszczenie. Zresztą wystarczy popatrzec jak to robią inny np: w stanach, Szwecji czy Norwegii.
ze względu na ochronę rzadkich gatunków
po czesci jest to powód braku dostępu do tego miejsca

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 23 cze 2016, 23:58

Czasem zamknąć trzeba (np. ze względu na ochronę rzadkich gatunków), ale powinno to być wtedy sensownie uzasadnione...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
hippoo
przybysz
przybysz

Post autor: hippoo » 23 cze 2016, 23:27

Przepraszam, a co złego stałoby się "temu pięknemu miejscu", gdyby mogli tam wejść ludzie i podziwiać to piękno ? Można zamykać na noc w celu ochrony przed potencjalnymi wandalami. Cóż nam po pięknie, którego nie można podziwiać. Tj. jedni mogą a inni muszą się zapisywać na wycieczki... Pani radna ma 100% racji - można pogodzić ochronę przed ewentualnym zniszczeniem z udostępnieniem dla mieszkańców. Wystarczy chcieć coś zmienić a nie zamykać się "nie, bo nie". A szczegóły rozwiązania ? Niech fachowcy się wypowiedzą. Może Pan miałby jakąś propozycję (inną niż: zamknąć dla przyszsłych pokoleń - te już znamy;-) ?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 cze 2016, 15:26

waterman@aster.pl pisze:Czyli weźmy sie i zróbcie?
No tak. Radni są od zbierania wniosków mieszkańców i przekazywania ich do odpowiednich urzędów, a urzędy od realizowania tych wniosków. Przynajmniej teoretycznie tak to powinno wyglądać.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 23 cze 2016, 11:10

Czyli weźmy sie i zróbcie ?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 cze 2016, 11:01

Pomysł mam - udostępnić mieszkańcom po wyznaczonych ścieżkach, tak jak Morysin. Jak to będzie wyglądało w szczegółach - wiedzą fachowcy.

waterman@aster.pl
bywalec
bywalec

Post autor: waterman@aster.pl » 23 cze 2016, 8:42

Drogi panie miejsce jest dostępne dla wszystkich tych ludzi, którzy nie są leniami. Jest dostępne dla tych, którzy chce je zwiedzić. Argumenty? Jedli nie jest dla pana argumentem chęć pozostawienie pięknego miejsca takim jakie jest to przykro mi bardzo. To pani radna nie ma pomysłu co z tym parkiem zrobić . >>ciach kulturotwórcze (przyp YtB)<<

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”