Park przy Ratuszu

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Park przy Ratuszu

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 gru 2017, 21:07

Moje uwagi w ramach konsultacji. Wzięłam w nich udział jako mieszkanka Wilanowa, a nie radna. Dlatego proszę o uszanowanie moich uwag przez osoby, które mają inną wizję tego miejsca. Każdy z nas ma prawo mieć swoją.

Co chciałabym robić na tym terenie?
Spacerować, posiedzieć na ławce i posłuchać muzyki.

Jak ta przestrzeń powinna wyglądać?
Być przede wszystkim zielona: drzewa, krzewy, kwiaty. Elementy małej architektury: ławki, całoroczne leżaki, pojedyncze konstrukcje do zabawy dla dzieci. Zabudowa: żadnych budynków usługowych, niewielki amfiteatr (taki jak w parku w Konstancinie). Nie powinna być ogrodzona, ewentualnie można zastosować niskie, proste i eleganckie ogrodzenie parkowe.

Jaki charakter powinno mieć to miejsce?
Przede wszystkim parkowy z możliwością animacji kultury dla dzieci i dorosłych.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 gru 2017, 18:47

Jak to dobrze, że Tom (radny Tomasz Kuszłejko) ma takiego adwokata. Samego administratora forum. Sam na pewno by sobie nie poradził z koleżanką radną. Powracając do naszych baranów, jak tam negocjacje? Bo święta za pasem.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 08 gru 2017, 18:38

Proszę się napić szampana za skuteczność i zakończyć to bezsensowne przelicytowywanie. Przecież wszyscy wiedzą, że co Tom nie napisze, to J.Szubińska-Piszczek skrytykuje. Już nam się nawet po popcorn nie chce chodzić... Wróćmy proszę do naszych baranów.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 gru 2017, 18:31

Tom pisze:
08 gru 2017, 17:49
głosowanie radnych Rady Warszawy wykazało właśnie, że Wasz wniosek nie był złożony w celu załatwienia sprawy, tylko zwrócenia uwagi na siebie.

Usłyszeliśmy już, że Stanowiska Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość są albo niepotrzebne albo głupie. Teraz okazuje się, że chcemy tylko zwracać na siebie uwagę. Co jeszcze wymyślicie, koalicjo rządząca (programowa)?

Tom pisze:
08 gru 2017, 17:49
Ja o tę sprawę zabiegam od kilku lat, a od kiedy jestem radnym stale monitoruję tę sprawę. W 2015 napisałem interpelację

Sukces jak zwykle ma wielu ojców. Ja również napisałam w tej sprawie interpelację w 2016 roku. Poprosiłam o rozważenie umieszczenia w projekcie budżetu na 2017 rok zakupu gruntu pod park przy Ratuszu. Widzisz, jaka jestem skuteczna ;) Btw, jak tam negocjacje? Rozumiem, że na finiszu, bo nie widzę przesunięcia środków na 2018 rok w materiałach na grudniową Sesję.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 08 gru 2017, 17:49

Bądźmy poważni. Po pierwsze nie padł wniosek o dodanie do porządku obrad tego punktu, tylko padło pytanie dlaczego nie ma w porządku obrad tego punktu. Głosowaliśmy więc za przyjęciem porządku a nie było głosowania o wprowadzenie tego punktu do porządku.
Po drugie głosowanie radnych Rady Warszawy wykazało właśnie, że Wasz wniosek nie był złożony w celu załatwienia sprawy, tylko zwrócenia uwagi na siebie. Nie potraficie nawet wpłynąć na swoją radną z Rady Warszawy by poparła możliwość wykupienia tego terenu. To są niestety fakty.
Tu jest protokół a nawet nagranie tamtej sesji: https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... efault.htm
Ja o tę sprawę zabiegam od kilku lat, a od kiedy jestem radnym stale monitoruję tę sprawę. W 2015 napisałem interpelację https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/C60D5 ... meless.htm
W tym roku zaproponowałem kontrolę operatów szacunkowych zlecanych przez Dzielnicę, m.in. dlatego aby mieć czarno na białym, czy owe negocjacje wchodzą w poważny moment. Operat jak się okazało był zlecony (to jest kilka działek). Nie mamy radnych w Radzie Warszawy, ale interesuje nas sprawa jako SMMW. Zapewniam, że gdybyśmy mieli tam Radnych to by poparli Uchwałę, która pozwala wreszcie sfinalizować tę sprawę.
W poprzedniej kadencji jedna z naszych radnych zwracała uwagę na niekorzystne dla Dzielnicy Wilanów zapisy w proponowanym tekście umowy na wyłonienie Operatora Plaży Wilanów. Właśnie mając na uwadze wykup tego terenu. To był 2013 rok.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 gru 2017, 17:26

Tom pisze:
08 gru 2017, 15:53
Wyniki głosowania:

Ciekawe po co radny niezależny podaje wyniki głosowania w Radzie Warszawy, w której nie ma żadnego reprezentanta. Bo taki jest niezależny? Przy okazji, pamiętasz jak Klub Radnych Niezależnych zagłosował na Sesji w maju tego roku, kiedy nasz klub zgłosił Stanowisko w sprawie pozyskania gruntu przy Ratuszu w celu utworzenia parku miejskiego. Zagłosowaliście za przyjęciem porządku obrad BEZ zaproponowanego przez nas Stanowiska.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 08 gru 2017, 15:53

Rada Warszawy wyraziła zgodę na nabycie przez m.st. Warszawę prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych położonych w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy - właśnie teren owej plaży, byłej plaży.
Wyniki głosowania: https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/8F790 ... meless.htm

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 08 gru 2017, 10:06

Sądzę, że wyjaśniliśmy już ten wątek i możemy wrócić "do plaży"
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 07 gru 2017, 19:31

Pani Radnej się trochę pomyliło Święto Chrześcijańskie, które m.in w Kościele Katolickim przypada 25 grudnia, ze zwyczajowym celebrowaniem w kolejnym dniu (dniach) - BTW wg KK 26 grudnia nie ma obowiązku uczestniczenia w Mszy Świętej, ale większośc katolików też tego nie wie

"Święta Bożego Narodzenia, Narodzenie Pańskie – w tradycji chrześcijańskiej – święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem. W Kościele rzymskokatolickim jest to święto nakazane.

W Kościołach, które nadal celebrują liturgię według kalendarza juliańskiego (tzw. Kościoły wschodnie, głównie Cerkiew greckokatolicka i Kościół prawosławny), Boże Narodzenie przypada na 25 grudnia kalendarza juliańskiego, tzn. obecnie 7 stycznia kalendarza gregoriańskiego."

Awatar użytkownika
roter6
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: roter6 » 07 gru 2017, 19:07

To na pewno niemiecka prowokacja uderzająca w tradycyjne polskie wartości. Powinno się odłączać internet na czas Świąt-urzędowo:) Moim zdaniem to właśnie może być fajny czas na dyskusje z rodziną i zgłoszenie swoich pomysłów.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 07 gru 2017, 14:14

No tak, przecież pisanie maila 26 grudnia to obraza...

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 07 gru 2017, 14:11

Pani radna się zagalopowała i chciałaby decydować o tym kto, kiedy, co i z kim będzie robił.
Kiedyś śpiewał Muniek Staszczyk "... a spod łóżka wylazł biskup" - niedługo Pani radna będzie mówić "wy żyjecie tu bezbożnie, myślicie, że nic nie wiem..."

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 07 gru 2017, 13:47

Więc jak kogoś najdzie po świątecznym spacerze refleksja, to nie powinien wysyłać maila? Czepnąć można się wszystkiego - jak komuś 26 nie pasuje, to niech przyśle maila 24 przed kolacją... a, nie! To niedziela. No dobra, to maile przysłane przez świąteczny weekend we środę rano urzędnicy wykasują...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2017, 13:15

Rkrzyzanowski pisze:
07 gru 2017, 8:20
Zgłoszenia się przyjmowane do 26 grudnia.

Ktoś w Urzędzie Dzielnicy Wilanów jest albo oderwany od rzeczywistości albo jest to prowokacja. Konsultacje w Boże Narodzenie? To nawet osoby niewierzące spędzają ten czas w gronie rodzinnym.

Rkrzyzanowski

Post autor: Rkrzyzanowski » 07 gru 2017, 8:20

W mojej ocenie bardzo dobrym pomysłem jest wybranie się na tzw "spacer badawczy", który odbędzie się w sobotę tj. 9 grudnia w godzinach 11-13. Spacer rozpocznie się spod punktu konsultacyjnego (okolice Centrum Usługowo-Handlowego Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14).

Jednocześnie przypominam o możliwości składania uwag, sugestii i propozycji odnośnie ożywienia tego terenu. Propozycje można składać podczas spotkań informacyjnych i warsztatów z udziałem ekspertów, a także w punktach konsultacyjnych i mailowo na adres: parkwilanow@um.warszawa.pl

Zgłoszenia się przyjmowane do 26 grudnia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”