Nowy park w Wilanowie

Parki, trawniki, skwery, drzewa, psie kupy... czyli wszystko z gatunku move-and-plant
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Nowy park w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 lut 2018, 9:00

henryk pisze:
09 lut 2018, 22:50
W tym przypadku reprezentujecie moim zdaniem garstke vs większość.

Nas nie interesuje, ile jest osób po każdej stronie barykady. Nas interesuje, kto jest krzywdzony. Tak było w przypadku Lake Parku, tak jest i teraz. Jeśli Państwo będziecie krzywdzeni, staniemy po Waszej stronie. Tak było w przypadku galerii. Takie mamy zasady.

henryk pisze:
Co do nowoczesnej to wspominam ich bo będą się liczyć w wyborach - tak samo jak PIS, SMMW, PO

Na 5. miejscu na listach PO? Widzi Pan jakichś kandydatów i ich działania? Ale pożyjemy, zobaczymy.

henryk pisze:
Ja szanuje prawo wlascieli działek - dostaną odszkodowanie których wysokość ustali sąd na bazie obecnej wartości terenu i zmian wartości pozostaje części po zmianę mpzp.

Nie szanuje Pan ich prawa własności, bo oni nie chcą pozbyć się tych 10 ha. Zmiany w planie zakładają pozbycie się przez nich wszystkich gruntów, które posiadają. To jest szanowanie prawa własności? Dlaczego to sąd będzie ustalać wysokość odszkodowań? Z góry zakłada Pan, że stawki zaproponowane przez Miasto będą odbiegać od rynkowych?

henryk pisze:
Z drugiej strony mam też prośbę o szacunek do nas - mieszkańców miasteczka, bliskiego Ursynowa i czesci radnych którzy będą korzystać z naszego prawa do walki aby taki park powstał. I oczywiscie poniesiemy tego koszty.

To my pytamy, dlaczego nie walczycie z firmą, która obiecała Wam w centrum Miasteczka place i tereny zielone o powierzchni 7,5 ha? I w jaki sposób zamierzacie ponieść koszty w wysokości 120 mln zł?

PS. Nie odniósł się Pan do tej kwestii: Dlaczego Zarząd przez 2 lata nie potrafił kupić tych działek od właścicieli, a deweloper potrafił...

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 09 lut 2018, 22:50

J.Szubińska-Piszczek pisze:
09 lut 2018, 21:49
Ad 1. Według mojej wiedzy Nowoczesna nie istnieje w samorządach. Nie znam stanowiska ursynowskiego Klubu Radnych PiS. Ale to nie ma znaczenia. My reprezentujemy mieszkańców dzielnicy Wilanów.
W tym przypadku reprezentujecie moim zdaniem garstke vs większość. Osobiście liczę że zarówno klub PIS na Ursynowie jak również PIS w radzie miasta będzie za parkiem. Zarówno ze względu na rozwój Warszawy jak również zdając sobie sprawę z konsekwencji wyborczych innego działania w skali miasta. Co do nowoczesnej to wspominam ich bo będą się liczyć w wyborach - tak samo jak PIS, SMMW, PO
Ad. 2. Według mojej wiedzy w przypadku wzrostu wartości gruntu w wyniku zmiany planu właściciel płaci tzw. rentę planistyczną.
Renta planistyczna jest najgorszym rodzajem benefitow dla miasta za zmiany mpzp. Dużo lepszym są scalenia i przejmowanie gruntów na cele publiczne - związane z wzrostem pozostałej czesci. Takie mechanizmy skutecznie działały w II RP i mam nadzieję że będą też działać teraz. Samo zwiększenie gęstości ,zabudowy oznacza koszty społeczne dla mieszkańców miasteczka a przejęcia gruntów są formą zadoscuczynienia dla nas
Ad. 3. Czy ja napisałam, że zmiana tego planu jest niepotrzebna? Właściciele gruntów wyrażają zgodę na wszystkie wnioski Zarządu oprócz parku. I mają do tego prawo, bo jest to ich własność. Proszę to wreszcie zacząć szanować.
Sama zmiana gęstości zabudowy bez przejęć terenów na cele publiczne jest w zasadzie dla mnie i jak sądzę znacznej części mieszkańców miasteczka pozbawiona sensu. Wtedy osobiście wolę pozostawienie starego planu mpzp z jego zapisami. Do budowy osi królewskiej i szkoły nie potrzebujemy zmiany a po co mamy zagęszczać zabudowę w miasteczku (obecnie na tym terenie można budować z zabudowy mieszkaniowej wyłącznie domy jednorodzinne na dużych działkach) i ponosić koszty dodatkowej infrastruktury.
Ja szanuje prawo wlascieli działek - dostaną odszkodowanie których wysokość ustali sąd na bazie obecnej wartości terenu i zmian wartości pozostaje części po zmianę mpzp. Tak samo szanuje to że się mogę odwoływać od zapisów mpzp i tutaj spotkają się z stanowiskiem osób które mają inne zdanie. Z drugiej strony mam też prośbę o szacunek do nas - mieszkańców miasteczka, bliskiego Ursynowa i czesci radnych którzy będą korzystać z naszego prawa do walki aby taki park powstał. I oczywiscie poniesiemy tego koszty.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 lut 2018, 21:49

Ad 1. Według mojej wiedzy Nowoczesna nie istnieje w samorządach. Nie znam stanowiska ursynowskiego Klubu Radnych PiS. Ale to nie ma znaczenia. My reprezentujemy mieszkańców dzielnicy Wilanów.

Ad. 2. Według mojej wiedzy w przypadku wzrostu wartości gruntu w wyniku zmiany planu właściciel płaci tzw. rentę planistyczną. Gdyby te grunty należały do Pańskiej rodziny, chciałby Pan stracić czy zyskać?

Ad. 3. Czy ja napisałam, że zmiana tego planu jest niepotrzebna? Właściciele gruntów wyrażają zgodę na wszystkie wnioski Zarządu oprócz parku. I mają do tego prawo, bo jest to ich własność. Proszę to wreszcie zacząć szanować.

4. Jeśli chodzi o podatki płacone przez mieszkańców Wilanowa, nasz klub wystąpił z wnioskiem o taką informację. Urząd odmówił jej udostępnienia. Więc może nie jest tak różowo, jak Pan pisze. Sprawa jest w SKO.

5. To jest bardzo ciekawa sprawa. Dlaczego Zarząd przez 2 lata nie potrafił kupić tych działek od właścicieli, a deweloper potrafił...

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 09 lut 2018, 21:01

1. Jest to projekt mpzp - czyli jak rozumiem planistów miejskich popierany przez PO, Nowoczesna, SMMW - jedynie niestety PIS(i tutaj mam nadzieję że tylko wilanowski a nie ursynowski) jest przeciw.
2. Mówimy o dziesiątkach tysięcy osób które zyskają na powstaniu parku ws grupie osób która nie zarobi tyle ile by chcieli na korzystnej dla nich zmianie MPZP
3. W innych swoich wypowiedziach (np dotyczących stacji benzynowej lub szkół) stawia Pani zarzuty PO i miastu że nic nie robili aby zmnic MPZP. Tutaj występuje dla mnie duża niespójność w tym co Pani mówi vs tego miejsca i wypowiedzi w innych tematach
4. Osoby mieszkające na terenach w zasięgu parku mieszkają w bardzo intensywnej zabudowie i sumarycznie płacą wielokrotnie wyższe podatki niż np mieszkańcy ekstensywnej zabudowy na Wilanowie zielonym. W przyszłości będzie to jeszcze więcej osoby i jeszcze większe wpływy.
5. O jakich wlascielach działek Pani mówi. Tereny pod szkołę z tego co czytałem w komunikacie były np kupione od Robyga. Na terenie po północnej części osi królewskiej poniżej przyszłej zdrowej tereny mogą być jeszcze w części własnością osób fizycznych jeden spodziewam się że też jest tam już dużo developerow i są pojedyncze działki miejskie. Przy obecnym mpzp te działki mają bardzo ograczona wartość - nie ma do nich prostego dojazdu (na ich terenie nie są zaplanowane drogi miejskie) a możliwości zabudowy są ograniczone wyłącznie do zabudowy mieszkaniowej ekstensywnej oraz obiektów edukacji:). Dopiero zmiana mpzp daje inne dużo bardziej dochodowe możliwości na ich terenie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 lut 2018, 20:38

Tom pisze:
09 lut 2018, 18:00
Mój projekt do Budżetu Partycypacyjnego to niezależna inicjatywa. W części pokrywa się z zamiarem planistów miejskich odnośnie powstania dużego parku miejskiego

Proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd. Park miejski w Miasteczku Wilanów za 120 mln jest pomysłem Zarządu Dzielnicy. Właściciele działek protestują. Mieszkańcy Wilanowa Zielonego są oburzeni. Oczekują wyrównania dysproporcji infrastrukturalnych w dzielnicy w pierwszej kolejności (kanalizacja ściekowa, wodociągi, ulice, chodniki, latarnie, wiaty przystankowe).

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 09 lut 2018, 18:00

Mój projekt do Budżetu Partycypacyjnego to niezależna inicjatywa. W części pokrywa się z zamiarem planistów miejskich odnośnie powstania dużego parku miejskiego
http://www.smmw.org/images/stories/planzz.jpg

Opis projektu zmiany planu miejscowego znajduje się tu: http://www.smmw.org/images/download/tekst%20planu.pdf

Tym niemniej zachęcam do poparcia mojego projektu. Na zmianę planu i realizację ambitnego przedsięwzięcia planistycznego możemy czekać jeszcze wiele lat.
Możemy poprzeć petycję w tej sprawie: https://secure.avaaz.org/pl/petition/Pr ... _Wilanowa/

Hornet
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Hornet » 09 lut 2018, 16:27

Chyba chodzi o tzw. Park Pokoleń - pomysł zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego przez p. radnego Kuszłejkę. Szczegóły tu: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 2962?user=
Załączniki
park_pokolen.jpg

Awatar użytkownika
Mala
przybysz
przybysz

Post autor: Mala » 09 lut 2018, 15:00

W którym właściwie miejscu walczy/planuje się nowy park? Często czytam o północnym zachodzie od Ostoi Wilanów, przewinęła się działka, która ostatecznie będzie chyba dedykowana pod nową szkołę, ale szczerze mówiąc, to nie umiem dokładnie umiejscowić sobie ostatecznego miejsca parku. Byłby ktoś tak miły, żeby zaznaczyć go np. na google mapsie jak krowie na rowie? ;)

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 04 gru 2017, 20:14

W dzisiejszych czasach fakt organizacji jakichkolwiek konsultacji to ewenement. (...) - wycięto część wypowiedzi nt władzy centralnej -
yav
Dlatego dobrze, że choć na forum lokalnym są one jeszcze od czasu do czasu organizowane.
Poza tym konsultacje mają dotyczyć parku w miejscu tzw. plaży, a nie parku, którego dotyczy ten wątek.

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 01 gru 2017, 12:56

ok, przepraszam,
w innym wątku już pisałem o poważnych zastrzeżeniach dawnych przyjaciół Jana Śpiewaka z Miasto Jest Nasze - i tylko o to mi chodziło

>>OK. Temat zamknięty. (przyp.YtB)<<

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 01 gru 2017, 9:53

baart pisze:
30 lis 2017, 18:26
i wszystko pięknie tylko Jan Spiewak to też niezły ancymon
Baart, nie zniżaj się proszę do poziomu tak krytykowanych tu przez wszystkich "nieokreślonych inwektyw". Masz coś na Śpiewaka Juniora, to wrzucaj (w oddzielnym wątku), a nie "tylko zadawaj pytania".

Jak napisał Tom - dyskusja zaczęła odpływać poza czerwone boje, więc - jako Pamela Anderson tej dyskusji - uprzejmie proszę o powrót do "plaży". ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 30 lis 2017, 22:14

Park ma niewiele wspólnego z ostatnimi wpisami. Proponuję powrót do tematu.

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 30 lis 2017, 18:26

i wszystko pięknie tylko Jan Spiewak to też niezły ancymon

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 30 lis 2017, 16:38

Przekupni, czy nie - jak ktos aktywnie chodzi za tematem, to moze swoje wychodzic.

Gdyby tak ktos za nowa szkola w MW chodzil...ah...marzenia.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 30 lis 2017, 16:15

Niestety, z tego co wiem, w naszych realiach to norma.
Wystarczy poczytać w lokalnych gazetkach artykuły, czy nawet na tym forum wpisy o "Galerii Wilanów". Część z daleka pachnie opłaconymi działaniami.
Z jednej strony dewelopera, z drugiej "spółdzielni" właścicieli lokali użytkowych w MW.
Pozostaje mieć nadzieję, że tzw. autorytety, radni i urzędnicy są nieprzekupni :-|
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekreacja i zieleń publiczna”