Etap III - odbiory

Al.Rzeczypospolitej 33
mintflavour
przybysz
przybysz

Re: Etap III - odbiory

Post autor: mintflavour » 10 maja 2018, 12:15

U mnie ściany były brudne na balkonie, mam nadzieję, że ktoś to zamalował. Zdjęto już ogrodzenie od budowy, więc może odbiory ruszą pełną parę.

uzytkownikwidmo
przybysz
przybysz

Post autor: uzytkownikwidmo » 10 maja 2018, 11:40

Aneta, w naszym przypadku wstępne daty zostały ustalone już przy odbiorze technicznym. Wszystko zostało potwierdzone telefonem z biura kilka dni później.
Wojtek, mam nadzieję że jak najszybciej uda się przejąć kontrolę nad zarządca i połączyć siły jako wspólnota, optymalizacja kosztów jest w naszym wspólnym interesie :) ciekawe czy uda nam sie obniżyć koszty utrzymania garaży...
U nas okna i balkony były w miarę czyste.

Awatar użytkownika
woytek1983
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: woytek1983 » 10 maja 2018, 8:53

W II etapie Zarządca jest narzucony przez dewelopera próby jego zmiany są w trakcie realizacji. Natomiast na ostatnim zebraniu właścicieli padło hasło, że II i III etap będą obsługiwane przez jednego Zarządcę co znacznie obniży wspólne koszty m.in. ochrona, tereny zielone, sprzątnie itp.
Odbiór techniczny a naprawa usterek to jakaś kpina. Odbiór techniczny pod koniec lutego a usterki dalej są niepoprawione. Czy do odbioru zostały u Was umyte okna i płytki na balkonie?

wojciechowskaneta
przybysz
przybysz

Post autor: wojciechowskaneta » 10 maja 2018, 7:26

W moim przypadku 21 dni dawno minęło, choć zapis w protokole faktycznie jest. Informacja jaką uzyskałam - "Usterki zostaną usunięte najpóźniej do dnia odbioru o którym zawiadomimy Panią pisemnie." - Minęło 1,5 miesiąca i cisza.

Uzytkownikwidmo czyli Ty masz już wyznaczony konkretny termin w połowie maja? Ustalałeś go podczas odbioru technicznego z przedstawicielem dewelopera?

uzytkownikwidmo
przybysz
przybysz

Post autor: uzytkownikwidmo » 09 maja 2018, 23:13

Generalny wykonawca w ciągu 7 dni ma odnieść się do zgłoszonych usterek, a następnie ma 21 dni na ich usunięcie. Taki zapis widnieje na moim protokole z przeglądu technicznego.

mintflavour
przybysz
przybysz

Post autor: mintflavour » 09 maja 2018, 11:30

Hmm ja też miałam wstępny "odbiór" z przedstawicielem dewelopera i wykonawcy na początku marca i do tej pory cisza. Czy od tego czasu liczą się w teorii te 21 dni?

Jestem też za dołączeniem do tej grupy, jeżeli faktycznie mamy być jedną wspólnotą :)

uzytkownikwidmo
przybysz
przybysz

Post autor: uzytkownikwidmo » 09 maja 2018, 8:56

hej. czy mam rozumieć że etap 3 wskoczy od razu pod rządy wspólnoty? czy jednak w początkowym okresie zarzadce będziemy mieli narzuconego przez dewelopera?

Awatar użytkownika
woytek1983
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: woytek1983 » 09 maja 2018, 8:09

Grupa na fejsbuku jest dla budynków 33A i 33B (Wspólnota Mieszkaniowa al. Rzeczypospolitej 33A/B https://www.facebook.com/groups/1502401939780211/). Z racji tego, że wszystkie budynki A, B, C, D i E będą jedną wspólnotą i Zarządzane będą również przez jedną firmę proponuję dołączyć do tej grupy. Tylko należałoby zmienić nazwę grupy.

uzytkownikwidmo
przybysz
przybysz

Post autor: uzytkownikwidmo » 08 maja 2018, 21:16

My byliśmy na przeglądzie z przedstawicielem wykonawcy w kwietniu, pod koniec. W połowie maja mamy wyznaczone kolejne spotkanie, które jeśli wszystkie usterki zostaną usunięte zakończyć się ma przekazaniem kluczy.
Pytanie off topic : Czy macie może ochotę abyśmy założyli sobie grupę na Facebooku (RP33, 3 etap), gdzie wygodnie będziemy mogli podyskutować o bieżących tematach we własnym gronie?

wojciechowskaneta
przybysz
przybysz

Post autor: wojciechowskaneta » 08 maja 2018, 16:09

Ja też "weryfikacje usterek" miałam w marcu, od tej pory cisza.. Czy ktoś już jest po odbiorze ostatecznym, w sensie dostał klucze?

Rocik76
przybysz
przybysz

Post autor: Rocik76 » 08 maja 2018, 16:05

Miałem w Marcu taki ala techniczny odbiór

Ewatus
przybysz
przybysz

Post autor: Ewatus » 08 maja 2018, 12:33

uzytkownikwidmo czy Wy przed wyznaczonym terminem odbioru byliście w mieszkaniu w lutym/marcu w celu sporządzenia protokołu przeglądu technicznego z osobami od generalnego wykonawcy?
Ponieważ właśnie sprawdziłam i my byliśmy jednak na koniec lutego w mieszkaniu i taki protokół był sporządzany w celu usunięcia tych usterek przed odbiorem.

uzytkownikwidmo
przybysz
przybysz

Post autor: uzytkownikwidmo » 07 maja 2018, 22:47

Nam trafiło się kilka uszkodzonych okien. Warto je dobrze sprawdzić. U nas po otwarciu skrzydła okiennego zauważyliśmy uszkodzenia mechaniczne, wręcz dziury. Pęknięcia ścian są i zapewne będą się pojawiać, ale chyba warto zgłosić i usunąć wszelkie niedociągnięcia przed odbiorem mieszkania. Marta13 elementem odbioru mieszkania jest protokół przeglądu technicznego, który podpisujesz zgłaszając lub nie ewentualne usterki. W późniejszym etapie deweloper usuwa usterki na co ma 21 dni i zaprasza cie na kolejny ogląd. Jeśli wszystko będzie git, dostajesz klucze. Oczywiście obowiązuje gwarancja, więc jeśli w kolejnych miesiącach pojawia się jakieś "kwiatki" zostaną naprawione.

Marta13
przybysz
przybysz

Post autor: Marta13 » 07 maja 2018, 17:44

Myślałam, że odbiory to tylko formalność. Że wszystko jest wykonane starannie. A tu takie usterki. Czy można odebrać mieszkanie i potem wymagać usunięcia usterek? W trakcie prac wykończeniowych?

Ewatus
przybysz
przybysz

Post autor: Ewatus » 07 maja 2018, 10:05

U nas odbioru jeszcze nie było, na koniec marca mieliśmy spisywanie protokołu usterek. Do poprawy wyszły drobne rzeczy: poprawa jednej płytki i fugi na balkonie, poprawa sylikonów pod wszystkimi oknami, doczyszczenie ościeżnic okiennych, uszkodzenie ramy skrzydła okiennego, w jednym miejscu nierówna podłoga, uszkodzenia ościeżnicy przy drzwiach wejściowych i pęknięcia na ścianach, które na pewno będą się pojawiać jeszcze przez kilka lat, ponieważ budynek "pracuje".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzeczypospolitej 33 (d.Sawa Wilanów)”