e-Wilanow.pl - Forum Dzielnicy Wilanów • Etap III - odbiory
Strona 1 z 4

Re: Etap III - odbiory

: 25 maja 2018, 7:41
autor: uzytkownikwidmo
Pewnie warto zapytać, dla świętego spokoju. Chociaż porównując to do skali wygrodzeń ogródków w 2 etapie, które nie były z nikim konsultowane (jak wyczytałem gdzieś na innych forach) to chyba malutka rzecz ;)
Wspólnota mieszkaniowa może obejmować wiele budynków, pod warunkiem że znajdują się one na jednej działce. Etap 3 leży na osobnej działce, stąd i wspólnota musi być oddzielna. Nie znaczy to jednak, że musimy mieć 3 różnych zarządców, ochronę itd. Aaaale, jeśli nie będziemy zadowoleni z obslugi zarządcy, możemy sami o sobie decydować nie oglądając się na resztę RP. Chociaż w grupie siła. Zawsze jako zjednoczone wspólnoty będziemy mieli lepsza pozycje negocjacyjna. Czas pokaże które rozwiązanie będzie się sprawdzać :)

Re: Etap III - odbiory

: 24 maja 2018, 15:58
autor: mintflavour
A czy może ktoś z Państwa ma balkon z oknem na klatkę? Czy przyklejenie folii matowej (efekt mrożonego szkła, przepuszczające światło) też trzeba konsultować ze wspólnotą?

Trochę nie rozumiem czemu ma być tworzona 3 wspólnota. To znaczy, że będą trzy ochrony? Do naszego etapu jest w końcu wjazd przez garaż i budynki 2 etapu...

Re: Etap III - odbiory

: 23 maja 2018, 23:01
autor: uzytkownikwidmo
Sandra, póki co, kontaktujesz się w tych sprawach z paniami z biura. Wspólnota może zacząć zarządzać dopiero za rok. Firmą zarządzającą będzie Concordia do czasu powołania zarządu wspólnoty. Etap 3 będzie z tego co się orientuję odrębną wspólnotą ponieważ budynki leżą na innej działce niż reszta RP33.
Woytek83 - masz rację, jest sporo do poprawienia w częściach wspólnych, co powinniśmy zgłaszać przy odbiorach.
Zapraszam 3 etap także tu:
https://m.facebook.com/groups/167513753 ... =bookmarks

Re: Etap III - odbiory

: 23 maja 2018, 13:17
autor: jerroo
Odbieranie mieszkania bez specjalisty, to proszenie się o kłopoty.

Krzywe ściany, wylewki, brak kątów w rogach, źle położone instalacje, rysy, uszkodzenia to tylko kłopoty później i koszta

Re: Etap III - odbiory

: 23 maja 2018, 10:52
autor: Sandra1
Witam
Ja tez odebrałam mieszkanie 17 Maja .Wszystko jak najlepiej bez poprawek ..
Mam pytanie
Chce zrobić rolety antywłamaniowe ...Wiem że muszę dac do zarządu projekt rolet i wpisać kolor docelowy aby stwierdzili czy pasuje .
Przepraszam ale wspólnota to gdzie jest ? Jest gdzieś adres ?
Zarząd budynku to deweloper?

Re: Etap III - odbiory

: 23 maja 2018, 8:39
autor: woytek1983
Mieszkanie odebrane, ekipa już działa. Rozliczenie całe prawidłowe. Mieszkanie zmierzone przez geodetę więc nie trzeba mierzyć samemu.
Uwagi dla odbierających, które pojawiły się po odbiorze:
- w niektórych klatkach brak jest schodów do garażu a otrzymane chipy nie otwierają klatek w których te schody są,
- w prospekcie jest informacja o monitoringu osiedla, natomiast ochrona nie ma podglądu na kamery bo ich po prostu nie ma. Nie wiem czy będą instalowane w terminie późniejszym ale w drugim etapie kamery do tej pory nie działają,
- na klatkach schodowych i przy wejściach do mieszkań płytki są pobrudzone silikonem, fugą lub klejem.

Re: Etap III - odbiory

: 22 maja 2018, 18:11
autor: uzytkownikwidmo
u nas wszystko odbylo się telefonicznie, nie traktowałbym poważnie deklaracji o mailach i temu podobnych, panie mają dużo na głowie i czasem coś ucieka. terminy przeglądu i odbioru zostaly utrzymane. nawet zapomniany przelew poszedł z drobnym opóźnieniem, ale nie wpłynęło to na termin odbioru :)

Re: Etap III - odbiory

: 22 maja 2018, 16:31
autor: mintflavour
Ja też mam już wyznaczony odbiór na początek czerwca, ale mam pytanie. Kiedy dostaliście maila z ostatecznym rozliczeniem, czy na 7 dni przed odbiorem? Do mnie dzwoniła pani do dewelopera, uprzedzała, że przyjdzie mail, ale nadal nic nie dostałam.

Re: Etap III - odbiory

: 20 maja 2018, 20:58
autor: uzytkownikwidmo
https://m.facebook.com/groups/1675137532563527?refid=27

wskakuj...grupa dopiero się formuje, także cierpliwości.

Re: Etap III - odbiory

: 20 maja 2018, 20:05
autor: agapanek
uzytkownikwidmo pisze:
16 maja 2018, 22:03
od razu wjezdzacie z wykonczeniem? ps. stworzyłem grupę na FB... szukajcie pod Rzeczypospolitej 33 etap III. Co prawda jest już inna wspolnotowa grupa dla wszystkich etapów ale myślę że nie zaszkodzi mieć i własną na własne sprawy :)
Użytkownikwidmo możesz podesłać link do tej grupy na fb? Jak wpisuje w wyszukiwarkę fb niż nie znajduje:/

Re: Etap III - odbiory

: 20 maja 2018, 18:21
autor: uzytkownikwidmo
ok. dzięki :) my też po odbiorze już, większość usterek z wcześniej zgłoszonych zostało usunięte do dnia odbioru, pozostało kilka niewielkich które usunięto w ciągu 2-3 kolejnych dni. Wciąż pozostaje kwestia wymiany płytek na balkonie bo się podniosły. Wykonawca czeka na dostawę. Uszkodzenia okien (te mniejsze) zostały profesjonalnie załatane, ale po większych nie ma śladu, więc okna zostały chyba wymienione, konkretnej odpowiedzi nie dostałem.

Re: Etap III - odbiory

: 20 maja 2018, 10:13
autor: agapanek
My już po odbiorze (15 maja). Tylko jedna ze zgłoszonych usterek została naprawiona :( Mimo to deweloper powiedział, że te usterki pozwalają na odbiór i oddanie kluczy a usterki naprawią w ciągu kilku dni. U nas były uszkodzenia mechaniczne na oknach, spory odchyl na suficie w kuchni, łazience i salonie :P, rysy na portalu drzwi zewnętrznych, brak doprowadzonego kabla elektrycznego nad umywalką (tylko ta usterka została naprawiona). Co do prądu trzeba iść do innogy, ale można podpisać z nimi umowę bezterminowo i poszukać innego dostawcy, ale żeby mieć prąd trzeba iść do nich bo oni są dostawcą z przydziału na Wilanowie. Pani w innogy powiedziała nam że mają na to 14 dni od podpisania umowy ale w praktyce jest to 4-5 dni. :)

Re: Etap III - odbiory

: 20 maja 2018, 10:07
autor: Marcelq133
uzytkownikwidmo pisze:
19 maja 2018, 7:50
Umowę o dostarczenie prądu przy uruchamianiu licznika, jak rozumiem możemy podpisać tylko z inoggy?
Tak, Innogy jest naszym dostawcą energii „z urzędu”.

Re: Etap III - odbiory

: 19 maja 2018, 7:50
autor: uzytkownikwidmo
Umowę o dostarczenie prądu przy uruchamianiu licznika, jak rozumiem możemy podpisać tylko z inoggy?

Re: Etap III - odbiory

: 17 maja 2018, 10:35
autor: Kolorofon
My jeszcze czekamy na ekipę. Wejdą pewnie dopiero za 3-4 tygodnie...